2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

arkadslar merhaba,son ıkı gundur her ne oldu ıse karnım ekstra buyumus gıbı,bırdenbıre,gaz yapacak urunlerde yemedim ama anlamadım,tartıldım 600 gr bırden almışım,sasırdım,yuruyusum dahı değişti,sızde buna benzer bı değişim yasadınız mı?:44::emir_bebek:

:KK16::KK16: mayıs annelerının hıkayelerıne bakıyorum dogumlar baslamıs.ay ne guzel ya bızde gunu gelıcek ve sancım var veya nısanım geldı dıye yazıcaz buralara...ınsan bıran once o gunler gelsınde meleklerımızı kucagımıza alalım ıstıyor..heycanlanıyorum korkuda var ıcımde ama merak ve heycan daha fazla...korkuyorum acaba ıyı bır anne olabılıcekmıyım dıye ama mutluyum..nasıl yıkıycam nasıl emzırıcem..bazende hamıle oldugumu unutuyorum sonra yedıgım ufacık tekme ben burdayım anne dıye hatırlatıyor kendını bana..bu bır mucıze yoktan varolmak..hayata tutunmak..gunu gelınce dogacak ve evımıze bırı gelıcek.ufacık savunmasız benden babasından bırseyler almıs yenı bırı...hayatımız olucak.artık hıcbırsey eskısı gıbı olmayacak..onu sımdıden cok sevıyorum ve kıskanıyorum..benım o sadece dıyorum esıme :KK53::KK53: yavrum benım melegım..kucuk poposunu ısırıcam onun bennnnn:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

:KK1:aynen,uclarda bır suru duyguyu aynı anda yasaıyoruz,doğum korkusu ıcın epıdural tavsıyesı aldım onu arastryorum,bakıma gelınce olağan seyrine bırak spontan gelısıyor zaten dıyorlar,bakalım:KK1::emir_bebek:

Tamam o zaman sorun yok basta benimde az bi kanamam olmuştu o yüzden belki hamilelikte farklı oluyodur diye soraym dedm :) teşekkürlr

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
hee sorun yok :))

annenin kan grubunun negatif olması babanın pozitif olması sonucu kan uyuşmazlığı olusuyor. onlem alınmazsa annenin kanı bebegi zararlı madde görüp antikor üretip yok etmeye çalışıyor
aslinda annem ve babamin durumu bu anlattigin ben evin en kucugu ucuncuyum .ben dogmusum dr demiski sizde kan uyusmazligi var bh bebek nasil yasio annem de demis bu ilk degilki evde iki tane daha var :)

ben de dışarıda yaptırcam epilasyonumu artık ama
nasıl yaptrcam bilmıyorum..
evet eğer uygun olmazsa hemşireler temizliyorlar canım..
en buyuk korkularimdan biri bu ayca ya insallah pis yakalanmayiz.

tam gününe denk geldi :) bende az önce o işleri hallettim.. ben ağdayı pek tercih etmiyorum cildime hiç iyi gelmiyor.. genital bölgede cerrahi eldiven kullanıyorum. hem çok uzun süre çıkmıyor böylece... birde kıl tüy işlerinde eşimden yardım istemiyorum , özelimiz olsun istiyorum.. zaten noldu bilmiyorum ama hamileliğimden beri göbeğimde tüylenme oldu diğer tarafların tüyleri iyice seyreldi...
acikcasi bende kocamdan boyle bise icin yardim istemek istemuyorum hic hos bu durum degil insallah aynayla hallederiz.
Ben becerebilecegimi sanmiyorum öyle. :) Bir de deriyi kesmemek lazim, ayna tersine dogru gösteriyor ya.. :) Ben sirtimi alirken agdayla ayna ile yapiyordum beceremedim, esim yapiyordu sirta gelince. :KK70: Simdilik benim de göbek engel degil, jiletle acisiz dertsiz hallediyorum. Aslinda agdayla canim cikiyor saatlerce, pratikligi konusunda cok memnunum. :) Özel bölgeye artik esim yardim edecek sonuna dogru.. Ya da aynayla uzun süre staj yapmam gerekecek. :KK70::KK70::KK70:
o venuslerden alirsan onlar hoc bi sekilde kesmiyo cnm gozun kapali kullanabilirsin.venus bulamazsan erkekler icin mach 3 filan varya onlardan da alabilirsin.

Kan pihtilasmasi için test yaptiraniniz varmi ?

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014
ben yaptirdim cnm.

ya jılet kullanmak kıl koklerını sertlestırıyor ve 2 gunde bır cıkıyor ya o problem karnım buyudu goremıyorum ayaktayken.pozisyon degıstırıp ayna ıle bakmam gerekecek sanırım pufff..sen hangısınden kullanıyorsun canım lınk atarmısın ona göre bır tercıh yapıcam..bırde jelı ayrı sanırım onun
Ben hic yapmadim orama jilet cnm ama eminim cikarke cok kasindirir yaaa.
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım fakat sürekli kadınlar kulübü takipçisiyim bu topiği yeni gördüm ben sürekli temmuz annelerini okuyordum allah hepimizin bebişlerini sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah herkese selamlar :):KK16:
hosgeldin cnm

bende de aynı drum var canım nefes nefese kalıyorum önce böyle değildim son 2 haftadır başladı
ya bide ben gece sagdan sola filan donerken cok zorlaniyorum.

Selamun aleykum kizlar nasilsiz?:KK16:
aleylum slm cnm cok yorgunum sen nasilsin?

arkadslar merhaba,son ıkı gundur her ne oldu ıse karnım ekstra buyumus gıbı,bırdenbıre,gaz yapacak urunlerde yemedim ama anlamadım,tartıldım 600 gr bırden almışım,sasırdım,yuruyusum dahı değişti,sızde buna benzer bı değişim yasadınız mı?:44::emir_bebek:
Kilomu olcmedim cnm yarin olcucem ama ben de sistim bugünlerde

herkese iyi geceler.. sevgili anne adayları.. bir kaç gündür bebeğim karnımda cok hareketli hatta bazen kaburgamı zorluyor bu kadar hareket etmesi beni cok rahatsız ediyor.. şimdiden böyleyse korkuyorum vallahi.. sizlerin de bu kadar hareketli mi

hee sorun yok :))

aslinda annem ve babamin durumu bu anlattigin ben evin en kucugu ucuncuyum .ben dogmusum dr demiski sizde kan uyusmazligi var bh bebek nasil yasio annem de demis bu ilk degilki evde iki tane daha var :)

en buyuk korkularimdan biri bu ayca ya insallah pis yakalanmayiz.

acikcasi bende kocamdan boyle bise icin yardim istemek istemuyorum hic hos bu durum degil insallah aynayla hallederiz.
o venuslerden alirsan onlar hoc bi sekilde kesmiyo cnm gozun kapali kullanabilirsin.venus bulamazsan erkekler icin mach 3 filan varya onlardan da alabilirsin.

ben yaptirdim cnm.

Ben hic yapmadim orama jilet cnm ama eminim cikarke cok kasindirir yaaa.
hosgeldin cnm

ya bide ben gece sagdan sola filan donerken cok zorlaniyorum.

aleylum slm cnm cok yorgunum sen nasilsin?

Peki bu testi senmi istedim yoksa doktorun yaptir dedi benim kafami kurcalamaya başladı ya bende böyle bir sorun varda ben bilmiyorsam ?

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Ben sürekli yattığım için olmuyo bende canım ama madem hareketlerde zorlanmaya başladın rapor al yat dinlen derim ben..zorlaştırmaya gerek yok bu dönemi..zaten okullarda konular bitmiştir artık..

Evet konular bitti bakalim bu haftadan sonra sansimi deneyeceğim rapor icin sagol canim :KK66:

kesinlikle aynen son bir haftadır karnım acayip büyüdü..umarım büyümesi biraz yavaşlar ...ve bebek hareketleri artık cok belirgin son trimester zor gececek gibi görünüyor:KK43:

Alıntı hlyrya kullanıcısından alıntı
Kizlar ben bir kat bile merdiven cikamiyorum bacaklarim titremeye kalbim carpmaya baslio. Resmen fenalik geciriyorum. Doktora gittim kalbimden ekg eko cekti biso cikmadi neden oluyo sizde de varmi ayni durumda olan

maalesef bende var çünkü ben taşikardi hastasıyım hamile kalmadan önce ilaç kullanıyordum fakat şimdi kullanmıyorum bu yüzden çok sorun yaşıyorum

Gecmis olsun cok zor bi durum kendime sasip kalıyorum allah saglik versin hepimize ve bebeklerimize

Ben de aynı durumdayım rapor aldım geçen hafta yarın ne yapacağımı hiç bilmiyorum otururken yatarken bile oluyor hatta durumum şuan çok fena zor nefes alıyorum

Gecmis olsun canim ya valla simdiden boyleyiz agirlasinca napcaz die dusunuyorum ben de bi hafta gideyim de devam ederse haftaya rapor alcam bakalim...

Peki bu testi senmi istedim yoksa doktorun yaptir dedi benim kafami kurcalamaya başladı ya bende böyle bir sorun varda ben bilmiyorsam ?

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014
cnm benim gecmiste 2 nefatif tup bebek denemem oldugu icin 3. Denememizde aklina gelebilicek tum testler yapildi.buyuk bi kismini ben dr.a yaptirip gittim ama bunu unutmusum yaptirmayi dr. Istedi pihtini.yoktur cnm buyuk ihtimalle allah korusun ilk haftalarda dusuk oluuo.

Canim ben zaten onlardan kullaniyorum. :) Pat diye kesmiyor tabi normal jiletler gibi ama yine de dikkatli olmazsan, yanlislikla bastirirsan fazla falan ufak yaralanmalar doguruyor. Ayna karsisinda hic beceremem o manada demistim. :KK52::KK52:

cnm benim gecmiste 2 nefatif tup bebek denemem oldugu icin 3. Denememizde aklina gelebilicek tum testler yapildi.buyuk bi kismini ben dr.a yaptirip gittim ama bunu unutmusum yaptirmayi dr. Istedi pihtini.yoktur cnm buyuk ihtimalle allah korusun ilk haftalarda dusuk oluuo.

Canim benim Allah gonlune girr hayirli saglikli evlat versin Tesekkur ederim biraz daha rahatladim şimdi :))

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Off ya bugun itibariyle 8 kilo almisim yaaa nasil durdurcam bu kilo alma isini son kont de dr da dikkat et dedi bel agrim cok fena oturunca ayaktayken bisi yok ama yatarken saga sola donwyim drkn cok canim yaniyo sanki butun kemiklerim kirik hele oturup oturup kalkinca zor 3 4 adim atiyorum sonra duzeliyo ama ilk adimlarda bildigin canm yaniyo

:KK1:aynen,uclarda bır suru duyguyu aynı anda yasaıyoruz,doğum korkusu ıcın epıdural tavsıyesı aldım onu arastryorum,bakıma gelınce olağan seyrine bırak spontan gelısıyor zaten dıyorlar,bakalım:KK1::emir_bebek:

bende epidural ıstıyorm eger zamanında olursa zaten son doguracaklardanım köşeme cekılıp sızın dogum hıkayelerınızden secıcem orataya karısık bırsey :KK14::KK14::KK53:

Off ya bugun itibariyle 8 kilo almisim yaaa nasil durdurcam bu kilo alma isini son kont de dr da dikkat et dedi bel agrim cok fena oturunca ayaktayken bisi yok ama yatarken saga sola donwyim drkn cok canim yaniyo sanki butun kemiklerim kirik hele oturup oturup kalkinca zor 3 4 adim atiyorum sonra duzeliyo ama ilk adimlarda bildigin canm yaniyo

Bende 9 kg aldim dikkatli de besleniyorum ancak durum bu.beni.de bel agrim oluyr. Hareketlerimde nispeten yavasladi

durun bende göbiş paylaşayım

Eklentiler

• $2014-05-05 00.25.36.jpg
    $2014-05-05 00.25.36.jpg
    43,5 KB · Görüntüleme: 49
ters oldu yenıden yukluyorum sekerler

Eklentiler

• $2014-05-05 00.25.36.jpg
    $2014-05-05 00.25.36.jpg
    27,6 KB · Görüntüleme: 38
X