2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Slm kızlar su an 25.1 günlük hamileyim 1 haftadır bebeğimin hareketleri azaldı zaten çok değildi ama hissediyordum su ggünlerde çok zayıf hareketleri. Ve çok az .. Korkuyorum çünkü kkızım da az hareket ediyordu ve 34.5 haftalık doğdu kuvezde kaldı gelişim geriliği vardı..çok zor günler geçirdim yani ayni şeyleri yasamak istemiyorum korkuyorum o yüzden Dr gitmeme de 6 ggün var gecen ayki kontrolde az hareket etmesi normal demişti küçük demişti ama artik bbüyüdü altı aylık oldu. ki okuyorum bazı arkadaşların benisleri kıpır kıpır maşallah benim gibi bebeği az hareket eden ve güçsüz hareket eden var mi

Selam . Bazi haftalar benim bebegimin de hareketleri azaliyor bazende cok hareketli oluyor kendini baskalariyla kiyaslayip da üzme bence kendini herkesin farkli cünkü sende olan onlarda olmayabilir gayet normal bi durum bu hic hareket etmezse sorun yap Doktoruna danis kafana bisey takilinca Allah a emanetler Insallah sag salim Vaktinde aliriz kucagimiza...

hic dokulucek gibi durmuyo yaa bide uzadi :KK43:

badem yagini surmeden once baslamisti cnm neyse artik bakicaz caresine dokulmezse.bende simdi kakao yagi , kayisi cekirdegi yagi , kayisi yagi bunlari suruyorum.

benimdeki uzadı değişik valla..birde meme çevresinde çıktı tövbe tövbe :))

bende katı kakao yağı,fındık yağı ve kayısı yağını karıştırdım ama bu katı kakao yağı çok kötü kokuyor yani kötü derken

eşim aktar gibi kokuyorsun diyor sürünce

canım doktoruma sorucam önümüzdeki hafta. keşke benim bahanemde düğün olsa. ama tayin çıktı. mecbur gitmem lazım.
nolacak bilmiyorum. şimdiden gidemem de sınavım var çünkü haziranda off off :KK5:

gerçekten mi canım yaa. bana doğuma 1,5 ay kalana kadar alıyorlar dediler. eğer öyleyse ben otobüsle nasıl gidicem ki

Canım öyle birşey yok. 35. haftaya kadar doktor raporu ile biniyorsun uçağa. 35. haftadan sonra rapor bile olsa binemezsin.
Ben bineceğim mesela izin de aldım doktorumdan. 30.haftamda tatile gideceğiz. Raporla binip gidip döneceğim.

Ben!Ben!Ben! Kansizlik yok ama doktor demir hapi verdi depolarim icin. Yine de ben üsüyorum ya... Evde uzun kollu ileyim sirtima yelek atiyorum. Disari cikarken milleti görüyorum kisa kollu, ben boynuma kadar kapatiyorum yelegimi.

günaydın arkadaslr,hamılelerın genelde sıcak basmasından sıkayet ettıgı malum,lakın ben bu havada hala usuyorum,tışörtle gezenlerı goruyorum,ben hala kalın seylerle dolasyorum,kansızlık dedıler,baktırdık, o da yokmuş,benım durumumda olan var mı?:emir_bebek::emir_bebek:

bende aynı durumdayımmm fakat enteresan bir durum var yazın bile dondurma yerken boğazları şişen ben hamile kaldığımdan beri ne kadar dondurma yedim bilemiyorum :44::KK16:

Selam . Bazi haftalar benim bebegimin de hareketleri azaliyor bazende cok hareketli oluyor kendini baskalariyla kiyaslayip da üzme bence kendini herkesin farkli cünkü sende olan onlarda olmayabilir gayet normal bi durum bu hic hareket etmezse sorun yap Doktoruna danis kafana bisey takilinca Allah a emanetler Insallah sag salim Vaktinde aliriz kucagimiza...

Cevabin icin tesekkur ederim cnm benim ikinci bebegim. ilki de hareketsizdi ve erken dogdugu icin korkuyorum aslinda umarım hepimizin kuzuları zamanında sağlıklıbi sşekilde dogar

Bende 23+5 deyim benimki de çok az hareket ediyor aramizda hafta farki var ama bence arada birde olsa hareket ediyorsa sorun yoktur herhalde her bebek bir degil sonuçta ama senin önceki hamileliğin erken olmuş istersen doktorun la konuş ciddiye alabilir en azindan belki bir kaç gün öncesine alirsin kontrolu

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Ewt cnm az da olsa hareket ediyor bi de ben ilçe deyim ancak hafta sonu gideceğim kontrole inş bisey olmaz o zamana kadar kızım erken doğduğu için bu gebeligimin başından beri corasprin kkullanıyorum allah yavrularimizi korusun

selamlar kızlar nasılsınız,
cumartesi sonuç göstermek için gitmiştim iyi çıktı çok şükür,kasılma şikayetlerim vardı aniden giriyor ve hareketım zorlanıyordu rahimden muayene etti rahim ağzı ne uzun ne kısa dedi , magnezyum verdi çok riskli haftalardasın erken doğum olabilir dedi ve yürümeyi yasakladı rapor yazmaya da gerek duymadı , bende işe otobüs bulup gidicem artık ...
birde erken doğumu önlemek için haftalık iğne verdi doğuma kadar , umarım bebeğim erkenden sürpriz yapmaz bana:KK31::KK43::KK43:

Dikkat et canım bol bol yat dinlen..kaç cm çıktı rahim ağzın canım?

Slm kızlar su an 25.1 günlük hamileyim 1 haftadır bebeğimin hareketleri azaldı zaten çok değildi ama hissediyordum su ggünlerde çok zayıf hareketleri. Ve çok az .. Korkuyorum çünkü kkızım da az hareket ediyordu ve 34.5 haftalık doğdu kuvezde kaldı gelişim geriliği vardı..çok zor günler geçirdim yani ayni şeyleri yasamak istemiyorum korkuyorum o yüzden Dr gitmeme de 6 ggün var gecen ayki kontrolde az hareket etmesi normal demişti küçük demişti ama artik bbüyüdü altı aylık oldu. ki okuyorum bazı arkadaşların benisleri kıpır kıpır maşallah benim gibi bebeği az hareket eden ve güçsüz hareket eden var mi

canım bazen benim bebişte hiç hareketlenmiyor bazen de çok fazla oluyor gelişimi sağlığı yerındeyse endişe etme ,, Allahın izniyle bişey olmaz ,
bi önceki doğumunda erken doğum belirtilerin varmıydı bi anda mı oldu banada dr.risklisin dedi cok korkuyorum şu an 27 haftalığım..

benimdeki uzadı değişik valla..birde meme çevresinde çıktı tövbe tövbe :))

bende katı kakao yağı,fındık yağı ve kayısı yağını karıştırdım ama bu katı kakao yağı çok kötü kokuyor yani kötü derken

eşim aktar gibi kokuyorsun diyor sürünce
ayyy kiz bende de cikti gogusun o kahverengi yerinin kenarinda dimi :) aman napalim kokalim :)

Dikkat et canım bol bol yat dinlen..kaç cm çıktı rahim ağzın canım?

cumartesi baktığında 3,5 cm di ne uzun ne kısa dedi bugun baktıgında iyi dedi şükür ama yorulunca ağrım oluyor,çalışıyorum anca akşam gidince dinlenebiliyorum bilmiyorum rapor alıp dinlensem risk geçermi ??

Bana uçakta hostes söyledi.
Otobüs hakikaten çekilmez.Her yerin uyuşur,illaki hoplatır falan.
hem de 11 saat hiç çekilmez. akşam tv izlerken bir saat oturamıyorum hemen uzanıyorum bel ağrısından.
Ne sınavı basvurursan ilgili kuruma adres değişikliği yaparlar haziran sınavı icin daha sinav yerleri belli değil çünkü
açıköğretim sınavı canım. sınav merkezi değiştirme tarihleri nisanda sondu maalesef.
Canım öyle birşey yok. 35. haftaya kadar doktor raporu ile biniyorsun uçağa. 35. haftadan sonra rapor bile olsa binemezsin.
Ben bineceğim mesela izin de aldım doktorumdan. 30.haftamda tatile gideceğiz. Raporla binip gidip döneceğim.

hah canım zaten bende 30. ya da 31. hafta içinde gidicem. o zaman rapora kadar bebeğin risk durumu belirleyecek binip binemeyeceğim
aksi halde ben yandım:18:

canım benimde aynı şekilde oluyor. çok rahatsız oluyorum. doktora sorduğumda ayakları oraya denk gelmiştir dedi. artık önemsemiyorum bende. ama içim bi garip oluyo. dört bi yana tepiyo yaramaz artık

kızlar benim bebişimde aynı şekilde sanki vağinamın hemen üzerinde geceden beri bende tedirgin olmaya başladım haftaya kontrolde sormayı düşünüyorum ,ilçede oturuyorum nasıl bir yerse burası kadın doğumcu bile yok bu da bende stres yapıyor birşey olursa naparım diye

cumartesi baktığında 3,5 cm di ne uzun ne kısa dedi bugun baktıgında iyi dedi şükür ama yorulunca ağrım oluyor,çalışıyorum anca akşam gidince dinlenebiliyorum bilmiyorum rapor alıp dinlensem risk geçermi ??

Canım rahim ağzı uzamaz benim bildiğim..ama rapor alıp yatarsan daha da kısalmaz diye düşünüyorum ama 3.5 cm fena depil bence..nasıl için rahat edecekse öyle yap istersen...

Canım rahim ağzı uzamaz benim bildiğim..ama rapor alıp yatarsan daha da kısalmaz diye düşünüyorum ama 3.5 cm fena depil bence..nasıl için rahat edecekse öyle yap istersen...

işe gidip gelirken yürüyordum onu yasakladı dr, otobüss dolmuş kullanıcam ama o da bi yerde indiriyor, mecbur 10 dk fazladan yıne yuruycem bu hafta sıkıntı olursa haftaya isterim artık , çalışırken böyle durumlar çok sıkıntılı :KK43:(

kızlar benim bebişimde aynı şekilde sanki vağinamın hemen üzerinde geceden beri bende tedirgin olmaya başladım haftaya kontrolde sormayı düşünüyorum ,ilçede oturuyorum nasıl bir yerse burası kadın doğumcu bile yok bu da bende stres yapıyor birşey olursa naparım diye

yok canım stres yapma. ilk başta bende ağlamıştım bebek düşüyo gibi diye.
ama sonra baktım ki ara ara oraya vuruyo. ertesi gün dönüyo ayakları. benim nerdeyse 3 haftadır böyle.
vajina ile makat arasına tekmeleyince can yakabiliyor.
çok yaramaz olcak bunlar ya :KK52:

yok canım stres yapma. ilk başta bende ağlamıştım bebek düşüyo gibi diye.
ama sonra baktım ki ara ara oraya vuruyo. ertesi gün dönüyo ayakları. benim nerdeyse 3 haftadır böyle.
vajina ile makat arasına tekmeleyince can yakabiliyor.
çok yaramaz olcak bunlar ya :KK52:

sağlıklı olsunlar yaramaz olsunlar canım ben razıyım,içimi rahatlattın teşekkür ederim tek bende mi oluyor diye düşünüyordum

X