2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Benim parmak uçlarımda uyuşma oluyordu ödemdendir dedi magnezyum verdi ama çok kötü kokuyor

ayyy canım yaa Allah senden razı olsun. ben de de aynı şey oluştu ne olduğunu anlayamadığım için ne şekilde araştıracağımı da bilememiştim.. sayende sıkıntını dikkate alan arkadaşların cevaplarından yararlandım bende kabızlık ağrı veya herhangi bi kanama oluşmadı çok şükür ama şimdi daha çok endişelendim nedense :18:

arkadaşlar bu arada eşiyle kan uyuşmazlığı olup iğne yaptıran var mı? bizde kan uyuşmazlığı var 28. haftada iğne yapılacak Allah nasip ederse ama sağlık güvencemiz yok ve özel hastaneye gidiyorum.. nette araştırdım iğne fiyatlarını kimi 250 ye kimi 300 e yaptırdım diyor bilgisi olanlar bilgi versin ne olur

Canim ayni derr benimde basimda 23.haftama girdim iki kere aradi kv.dem...okadr ilgili benle dusun..kocami aramis yaza sizdeyiz hem ramazan geciririz hem cocuk vs vs...dedim ben o temmuz sicagini nasil gecirecegim onu dusunuyrum annen kendi keyfini dusunuyr..canim benim tek gelse neyse..cok bilmis gorumcem ve babasida gelecek..ben suan ustum basim acik geziyrum yaniyor heryanim bir ay sonrasini dusunemiyrum bile..esime dedim hicc tamam deme ben babanin yanina boyle cikmam o sicakta kat katda giyinemem sagolsunlar doguma gelmek isterse gelsinler dedim..artik esim soylerse soler yoksada ben diyecegim kusura bakmasinlar.ayni sinir stresi bende yasiyrum ve malesef bebeklerimiz etkileniyr en iyisi kocama soylet canim uygun bi dille

Kizlar merhaba utanarak soruorum ama ayni durumda ilan arkadaslar paylasit diye umuyrum genital bolgenizi nasil temizliyrsunuz acaba?? Yani agda zarar verirmi bebege diye buyuk korkulardayim cunku ara kanama yasayan biriydim hamileligimde simdide icim rahat etmiyr temiz olayim diye.sizler ne yapiyrsunuz acaba???

iyi akşamlar
gül güzel bir konuya değinmişsin .Ben ağda yapmaya çalışıyordum ama karnım buyumeye başlayınca ne olcak bilmiyorum.Tam sıkıntı bu işler :)

bizde de var uyuşmazlık.ilk gebeliğim benim de.28.hafta yapılacakmış.sağlık güvencesi olmayınca yüksek diye duydum ama ne kadardır bilmiyorum.
bana hiç bir test yapılmadı bununla ilgili sana yapıldı mı ? endişeleniyorum bişi olur diye

Arkadaslar 24.haftamdayim bu gece niyeyseasiri bi aci su geliyo agzima bogazimi gogsumu yakiyor.bu zamana kafar hic bole olmamusti.bugun doktorada gittik ama simdiki gibi hic olmadigi icin cok ustunde durmadum o da ilac yazmafi.kullananiz varsa ismini soyleyebilir mi? Ve neler yapabilurim suan soda icsem gecermi?

bu ınsanların dusunceszlıgı nedır boyle ya...albırını vut ötekıne hepsı aynı..ben 3 kısılık aıle olmak sıtedıkce onlar tepemde..sıkıldım artık

Su an bilmiyorum canim ama sali günü yogaya gidicem bi sorayim yoga hocama kimin cdsini önerir yazarim ama ebru salli yapanlari okudum daha once

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

hiç bir şey yapmadan cevabını bekliyorum :) bu arada senin ki daha mantıklı gerçek bir hocayla çalışmak

iyi akşamlar
gül güzel bir konuya değinmişsin .Ben ağda yapmaya çalışıyordum ama karnım buyumeye başlayınca ne olcak bilmiyorum.Tam sıkıntı bu işler :)

bende agda yaptırıyordum ama gecen kontrole gıdınce jilet vurdum cok pişman oldum yıne agda yaptırıcam..karnım buyudu kendım yapamm zaten bulucam temız bıryer oraya gıdıcem napimm

bana da test yapılmadı ama zaten testle ilgisi de yok. bana başta kanaman gelirse 28. haftada iğne yapacaz bide doğumdan sonra bebeğin kanı pozitif olursa iğne yapacağız dedi. benim çok şükür kanamam gelmedi ama en son muayeneye gittiğimde 28. haftada kan uyuşmazlığı iğneni yapacam demişti onu bekliyorum ben de... endişelenme canım gerekli bi iğne bu bişey olmaz Allah'ın izniyle

Kizlaarr cok sagoolunn hepinize ayri ayri cok tesekkur eederim cok rahatlattiniz beni getcekten iyiki yazmisim..dk.un tel oyleden kapali yarin artik konusucam annemle de konustum onda da olmus hamileliklerinden sonra..benimki genetik galiba..ustelik kabizlik ta yasadim...insallah ortadan kaldira biliriz...
acaba hemeroid memesi olabilir mi yani bilmiyorum ben de ama öyleyse bebeğe bir zararı olmadığını ve tedavisi olduğunu biliyorum ama sakin ol çok ciddi birşey değildir
insallah cnm..bir anlik cok korktum

Su kabizlik olayina bir cozumun daim olmadigini ispatladim ben..cunki yaptigim her sey 2hafta etki ediyor sonra o yaptigimin etkisi gidiyo hic bir ise yaramiyo yeni yontemler yeni buluslar istiyooo
Insallah cnm..sagl cvpladigin icin
Galiba benimki hem genetik hem hamilelikten hem kabizliktan..hepsi var galiba ama hic usutmedim...Aci agri yok ama hic sevmedim bu durumuuu ((((

Daha 3 4gundur cikti ortaya sastim kaldim kisa surede bu kadarmi ilerler diye..ama simdilik kanama falan yok Insallah hic de olmazz...bebegi etkilemesin de sonra caresi bulunurrr elbett..
Burada kaç kg aldiniz ben 10 kg aldim Dr çok diyo ama doymuyorum ya
Ben toplam 5kilo..ama 2kilosu 16hftaya kadar 16 22arasi 3kilo ondan sonra almamisim..yedim hersey ama galiba serklaj meselesini kendime sikinti yaptigimdan stresten almadim..cunki baya yedim...ama artik cok alirim cunki hep yaticam artik ve yemekleri de ya kv ya annem yapicak..ben yapinca kalori hesabi yapip yiyordum yagina tuzuna cok dikkat ediyordum ama onlar cok yagli unlu yemekler yapicaklar artik uyardigim kadariyla dikkat ettikleri bunlar
Allah yardimcin olsun cnm bilgim yok malesef...

Ece alıntılayamadim kabızlık için magnezyum iç ,icmezken çok zorlaniyordum ama şimdi maşallah deyim rahatlarsin benimki suda eriyen tabletlerden
soyliycem yarin dk.a canim..diycem topikte kizlar magne yum kullaniyo ben de onu iceyim..gercekten insallah bende de ise yarar..

insallah gecer ya..kalicidan olmaz.hos annemde kalmis ama insallah bende kalmaz..

Ayni durumdayiz cnm yaa..hortlak gormus gibi 2miz de ilk defa karsilastihimiz icin korkmusuz galiba
Arkadasim kullaniyordu cnm ayni fiyatlarda evet..2ci kizlari 2yadina geldi bileee :) :) :)
hamile oldugu ohrendiyimden jilet kullandim agdada kasiyordum kendimi..ya kasarsam bebek duser diye baslangicdan gitmefim agdaya..simdilerde artik dusuk ihtimali kalkdi gideyim diyordumki serklaj yapildi ilk aylarda beter riskli oldum..artik jiletle idare ediyorum mecbur ama dogum sonrasi Insallah ilk bakim isim epilyasyonn...

2gundur benim oylenler aci tat geliyo bazen banyoya kalkiyorum cikaricammi diye ama bisey de olmuyo badem elmayla falan yatistiriyorum geciyo..sadece oylenleri oluyo..

Ben heray yapıyorum ama ben zaten normal insanlar gibi ayna ile bakarak degilde tek tek elimle kopararak yapıyordum oda baya beni yoruyor bir defa eşim yardım etti ama perişan olduk artık agdaciya gidebilirim.aslinda istemiyorum ama nasıl olacak bilmiyorum

Magnorm içiyorum.tablet şeklinde.suya atıyosun tamamen çözülünce içiyosun.tadı çok güzel.onu dene istersen.

Ben ilk önce magnorm başladım ama doktor o yetmez dedi 1200 mg olan magnsium diasporal kullanıyorum 2*1 iç ddi çok bir kez içiyorum bacak ağrılarım geçti ama belim tutuluyor sürekli şu.an da çok ağrıyor

Ben 4sene once lazere gitmistim sukur hic yoktu ama tup bebek tedavisi ve hamilelign hormonlarima etkisinden sonra ic kisimlarda yniden cikmaya basladi yarim agda ile deneme yapacagim bakalim insallh bebege bi zarar gelmez;((

Buna reflü deniyor, gebe olunca gebelik reflüsü oluveriyor. Arada bir bende de oluyor, birden ağzıma acı su doluyor. Hatta dün gece de oldu. Ama ben sebebini biliyorum, dün çok yedim daha doğrusu çok karışık yemek yedim. Midem "daha fazla yeme geri çıkarırım" sinyali verdi. Soda içtim, biraz rahatlattı öyle uyudum. Benim ki çok yemekten. :44:

Şuradan okuyabilirsin. Gebelikten önce olmadıysa bebek doğduktan sonra geçer zaten. Doktoruna söylersin tabi genede, rahatlatmak için bir ilaç vardır elbet :)

http://www.jinemed.com.tr/reflu-merkezi/gebelik-reflusu.html

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…