2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

BU gebelik şekerı bendede çık sen naptın biraz bılgı verırımısın benı diyetisyene yyolladı

hamur işi ,şekerli şeyler ,patates vs yasaktı
sebze yiceksin dedi bol bol
içinde şeker içeren meyvelrde yasaktı
ağla ağla öldürdüm kendimi resmen
2 hafta uydum diyete
ama canım herseyi istiyodu
bi de hergün parmaktan kan alıyorlardı
kontrol amaçlı.
sonra yavaş yavaş esnettim walla ne yalan söyliim...hatta bi ara ekşi ,acı nası canım çekio ölücem
walla dedim yeter
söyledim lahmacunları sıktım sıktım limonları kıvırıp kıvırıp yedim acı acı :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
hergün sen de parmaktan kan aldır
insülin iğnesi vermediyse çokta kasmaya gerek yok
ben çok kasmadım açıkcası:KK37:

Kuzenim karisida normal epidural oldu ama çok bagirmis görünmesi olan kuzenim dedi eğer normal doğum yaparsan gelmem dedi..birde kesi mi ne atıyorlarmis makata kadar kesmiş çok zorlanmis ..kuzenim epidural sezaryan oldu adi bu heralde belden uyuşturmali oda tamamen bayıltilmak istiyordu ama dokturu ikna etti çok memnun kaldi.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Sezaryen de aslinda cok farkli degil ki, normalde asagidan biraz kesi atiyorlar ama göbekte kesilen alan kat kat büyük. Bir de göbekte cirkin dikis izi kalanlar da var, estetik olmasina ragmen....
Öte yandan asagidaki kesinin temizligi de zor ama hareket etmesi daha kolay.
Sezaryende dikisler hareket kabiliyetini kisitliyor iyilesene kadar...

Cidden karar vermesi cok zor.

Makata kesi atilirken uyusturmuyorlar mi? Öyle canli canli mi kescekler bizi normal yapsak?

wallaha mı
deme kız
ilk hamileliğe güveniyorum ben
onda olmadı diye rahatım ama
bakalım:KK52:

Oo masallah, olmadi demek... Hep yagladin mi her gün? Yoksa cok dikkat etmesen de olmadi mi?
Ben unutuyorum hergün yaglamiyorum ama banyo sonrasi mutlaka yagliyorum.

Sezaryen de aslinda cok farkli degil ki, normalde asagidan biraz kesi atiyorlar ama göbekte kesilen alan kat kat büyük. Bir de göbekte cirkin dikis izi kalanlar da var, estetik olmasina ragmen....

Makata kesi atilirken uyusturmuyorlar mi? Öyle canli canli mi kescekler bizi normal yapsak?

Oo masallah, olmadi demek... Hep yagladin mi her gün? Yoksa cok dikkat etmesen de olmadi mi?

Canım makata değilde sanırım normal çıkışa atıyorlar ama bunun ki makata kadar kesilmiş sonra baya çekmiş yani kabiz olmuş yapmamış ama şimdi diyor bir daha doğum yapsam normal olur diyor. .aslinda güzel sağlıkli herkeste epidural farklı kimi diyor hiç agrimadi çok az oldu kimi diyor farkı yok..bakalim hayirlisi hep sezaryan diyordum ama normalde düşünebilirim

Canlarrr napiosunuzz ben temizlik yaptim belim koptu cok yoruldum daha dogurana kadar yapmicam anasini satimmm...
Ben yokken ne cok yazmissiniz ya okudum okudum bitiremedim gecmisi pes etttim :))

Kizlar bu arada sitenin rengi mi değiş ti yoksa bende bi sorun mu var ?
o yeşil damarlar filan normal canım .. ama koltuk altına noluyorda o da koyulaşıyor.. nasıl bir insana dönüşüyoruz biz yaa :)))))
benim koltuk altlarimin kat yerleri kararmis saka gibi ciGi cizgi kahverengi olmus.

Canım makata değilde sanırım normal çıkışa atıyorlar ama bunun ki makata kadar kesilmiş sonra baya çekmiş yani kabiz olmuş yapmamış ama şimdi diyor bir daha doğum yapsam normal olur diyor. .aslinda güzel sağlıkli herkeste epidural farklı kimi diyor hiç agrimadi çok az oldu kimi diyor farkı yok..bakalim hayirlisi hep sezaryan diyordum ama normalde düşünebilirim

Evet normal cikisa atiyorlar, anladiimm cok kesmisler yani. Ayyy :KK50::KK50::KK50::KK50:
Benim zaten hemoroid sorunum cok, bir de öylesi bir durumla ugrasmak zorunda kalmak istemezdim.
Ama iste herkesin farkli farkli yasadigi hikayeler, isin en kötü yani da bu. Net bir yaniti yok.
Evet epiduralin islemedigi kadinlar da var, cok rahat normal dogumunu yapan da.
Ben de hic sezaryen düsünmedim ama yaklastikca ne hissedecegim bilmiyorum.

Canlarrr napiosunuzz ben temizlik yaptim belim koptu cok yoruldum daha dogurana kadar yapmicam anasini satimmm...
Ben yokken ne cok yazmissiniz ya okudum okudum bitiremedim gecmisi pes etttim :))

Kizlar bu arada sitenin rengi mi değiş ti yoksa bende bi sorun mu var ?
benim koltuk altlarimin kat yerleri kararmis saka gibi ciGi cizgi kahverengi olmus.

Yapma yapma birak, kocaya sevk et. :KK70: Gecmis olsun, dinlen güzelce.
Ben banyo yapinca bile yoruluyorum ya o derece. :KK70::KK70::KK70:

Evet sitenin renkler degismis!!!:KK1:

Evet normal cikisa atiyorlar, anladiimm cok kesmisler yani. Ayyy :KK50::KK50::KK50::KK50:
Benim zaten hemoroid sorunum cok, bir de öylesi bir durumla ugrasmak zorunda kalmak istemezdim.
Ama iste herkesin farkli farkli yasadigi hikayeler, isin en kötü yani da bu. Net bir yaniti yok.
Evet epiduralin islemedigi kadinlar da var, cok rahat normal dogumunu yapan da.
Ben de hic sezaryen düsünmedim ama yaklastikca ne hissedecegim bilmiyorum.

Yapma yapma birak, kocaya sevk et. :KK70: Gecmis olsun, dinlen güzelce.
Ben banyo yapinca bile yoruluyorum ya o derece. :KK70::KK70::KK70:

Evet sitenin renkler degismis!!!:KK1:
kiz ne kocasi o gun bi odayi supurdu koca oda 1 dakikada bitti.bi yerine degiyosa supurge 10 yerine deymiyo :)

Esim beni öyle kandiriyor valla ben de inaniyorum. :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Vücudun anneliginin parcalarini tasiyacak bundan daha güzel ne olabilir diyor. :KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:
Ben yapamazdim, sen yaptigin icin hep hayranlik duyacagim diyor. :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Sürekli fit ve harika bir vücut derdim olsaydi, vücuduna odakli yasayan bir meslekten secerdim esimi diyor, manken, güzellik uzmani, spor hocasi vs.

Ben de sakinlesiyorum. :KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:
Ama cidden düsündükce "kizima feda olsun" diyorum. Her yasin ayri bir güzelligi oldugu gibi eminim anneligin de öyle olacaktir.

biz buna halk dilinde polyannacılık diyoruz :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
amaaan bosver şekerim
ilk hamilelikyte şoktan mıdır,paniktend midir nedendir bilmem
kilolar veriliyor hemen zaten :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

walla inanırmısın hiç bir şey sürmüyorum
hatta önceden banyo sonrası kremlerdim tüm vücudumu
şimdi süremiyom..sanki zarar vercekmiş gibi bebeğe..çünkü kremler hemen emiliyor .kana karışıyor ya..istemiyorum .iç güdüsel bişey..
ilk hamileliğimde 25 kilo aldım toplamda..
şu an 24 haftalık 14 kilo aldım ..sanırım bunu da 25 ,26 gibi kapatırım...

Of sorma ya. İşin garibi doktorum aç maç gel de demedi. Ben bu haftalarda şeker taraması yapılıyor diye gördüğüm için yapar diyorum.

Hiç yapmaz belki ?

yaptır yaptır ihmal etme
bak ben ilk hamileliğimde hiç bir belirti yokken gebelik şekeri oldum
çok şaşırmıştık ,durup dururken anlamadık
ama çıktı..
önemli bişey ihmal etme cnm:nazar:

İştahı eskiye göre artan var mı? Benim sanki artıyomuş gibi...şu an canım pasta ekler falan çekiyo yememek için direniyorum ..offfff..

walla illa bi yer kesilecek
nerenin kesilceğine karar vermek lazım:KK53:

walla illa bi yer kesilecek
nerenin kesilceğine karar vermek lazım:KK53:

merhaba ben de yeni hamileyim. şu doğum çizelgesini bir türlü oluşturamadım biri yardım etsin lütfennnnnnnn
profili düzenleden giriyorum beklenen doğum tarihini yazıyorum ama yazılım formatına uygun değil diyor anlamadım gitiiiiiiiii

merhaba ben de yeni hamileyim. şu doğum çizelgesini bir türlü oluşturamadım biri yardım etsin lütfennnnnnnn
profili düzenleden giriyorum beklenen doğum tarihini yazıyorum ama yazılım formatına uygun değil diyor anlamadım gitiiiiiiiii

hoş geldin şekeerimmmmmm:KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:
ben de becerememiştim onu..galiba nokta koyuyorsun aralara
kaç haftalıksın bacım:44:

Off ekler yenmez mi; )) ye ye direnme

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

onlara direnilir mi ya...
ayrıca niye direniyosun
zaten doğurduktan sonra istesende kilo alamıcan
sen takmasan başkaları takacan..moral bozukluğundan yiyemicen
o yüzden hayatının en rahat kilo alabildiğin döneminde ye yiyebildiğin kadar :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

X