2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Haklısın, inşallah canım sen onu hiiiç düşünme bence. ben tıp fakültesinde temel tıpta akademisyenim, doktorum özel diye hastane iki tahlil, ayrıntılı ultrason vs için sevk istiyo benden hocalarla konuşunca hallediyorum. orada çalışan bazıııı personellerin yarattığı stres sinir cabası kalıyo..

fazla kilolu olmak vs evet olumsuz, ama son haftalarda doktorunla karşılıklı karar verseydiniz keşke dedim yazdıklarını okuyunca, belki ters pozisyonda olacaktı mecburen sezaryen olacaktın? üstelik annem küçük kardeşime 90 kilo ile normal doğum yaptı benim, tabi ilk değildi onun. evet sen biraz fazla korkmuşsunn:) bebeğin ve senin için en iyisi olan o bence kesinlikle. 1-2 haftadan bişi olmaz belki ama vakti neden erkenden alsınlar bebeği? onun doğacağı bir vakit var ve o vakit geldiğinde doğumun öyle muhteşem bir endokrinolojik bir düzeni var ki her şey sırayla işliyor.. sezaryende bu yok, doğum sonrası olması gereken hormonal metabolizma da yok sütünün gelmesinden tut, annelik hormonuna kadar.. üstelik doğum kanalında bebeğin yaşayacağı basıya bile ihtiyacı var.. epizyotomiden ben de tiksiniyorum haklısın, doktoruma da söyledim, gerçekten gereği olmadığı sürece sadece alışılagelmiş bir şey olarak yapılmasını istemiyorum dedim. o da tamam dedi, bu konuda karşılıklı güven önemli. ama o kadar can yakan bir şey değil (miş) hiç onun acısından şikayet eden birini duymadım ben. bir dakikada doğan bebekler var, ve sen eski haline çok çabuk dönebiliyorsun. operasyon sezaryen de batın açılıyor, kim ne derse desin major bir operasyon, o nedenle daha sonrası? bilmiyorum, ama bana mantıklı gelmiyor, sezaryenden daha çok korkuyorum.. yerinde hayat kurtarır kesinlikle ama günümüzde isteğe bağlı oldu, benim görüşüme göre çok yanlış. hepimizin hakkında hayırlısı tabi, inşallah hepimiz çabucak hiç anlamadan kurtuluruz..

Evet maleaef ben fazlasıyla çok korkuyorum.Sadece 10 12 gün erken alıyolar zaten.Yani şu an sadece hakkımda hayırlısı olsun
diyorum.Belki birden sancım gelicek ve normal doğum olucak.Yani su anki durumum sezeryan ama daha ilerde ne olıcağını bilemiyorum.Kendim drum normal doğumcu hep onunsoyler ama bi bildiği varki sezeryana oley dedi diye düşünüyorum.
Ee

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Hayırlısı olsun canım, çok abartılacak bir şey değil şu doğum korkusunu kimler yapıyosa onlara çokk kızıyorum sağlıkla doğumunu yaparsın inşallah, en iyisi neyse senin için öyle olsun

canım annem , kayınvalidem ve eşim nöbetleşe bakıyolar bana sağolsunlar.her istediğim ayağıma geliyo Allah razı olsun onlardan, sadece tuvalete kalkıyorum.senin de yanında yardımcı olabilecek biri olursa daha iyi olur canım zor oluyo öbür türlü.

Sağol canım aynen öyle.bi deniyim bakiyim.

aminn canım geçer inşallah biran önce iyileşir ya.Evet mide enfeksiyonuymuş.Ama ben ona dedim bukadar abur cubur yeme cips ve mayonezi çok tüketiyodu özellikle

Cips ve mayonez hamilelikte asla tüketilmemelidir.ahhh ahhh..inşallah tez zamanda iyileşir arkadaşın canım.

Slm kızlar ayın 25 de şeker taraması yaptırmıştım bu gün sonucu alırım dedim hastanede kanımı kaybetmişler ama idrarıma bakılmış ne sinir oldum yaa o şekerli suyu icmek cok igrencdi yeniden yapalım diyorlar bide ayyy bi sinir oldumki nasıl kaybolur yaa ne bu ilgisizlik yarın 1 mayıs sonra yolcuyum dedim artık balıkesirde belki yaptırım ailede şeker yok tekrardan yapılsamki bilemiyorum 2 doz aşımıda vuruldum bundan sonraki aşım ekim ayında artık allah kısmet ederse

Aksi şeytan iste kotu olmuş gerçekten özel doktorun varmi o ne tavsiye etti ? Bence ailede yoksa kaninda da cikmiyosa cokda tekrarlanmaya gerek olmayabilir ama tabi senin içine nasil sinecekse

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Bu arada kizlar hanzadem nickinde boyle patikler sapkalar falan yapan biri topik acmis bi kaç sipariş verdim tabi benimki hep kiza gore ama ogluslar içinde güzel şeyler var ben burayada resimlerini koyayim belki incelemek isterseniz

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

İyi aksamlar kızlar bugün iş çıkışı arkadaşımla alisverise gittik bir sürü şey aldım bebeğe. 3 takım alt üst ve sapkali dış zıbın takımı bir tane alt üst takım havlu ve kese bir tane çok kalın olmayan battaniye bebek bakım cantasi küçük biberon emzik tirnak makasi gogus pedi üç çorap eldiven yelek aklıma gelenler bunlar.allah gule gule kullanmayı nasip eder inşallah

Saglikli gunlerde Güle güle kullansin bebisin canim. Göğüs pedini benim eğitim hemsirem bugün onermedi memenin hava almasini engellediği için yaraya sebep oluyomus daha çok onun yerine küçük küçük kat kat tülbent dikip koyun dedi hani aklinda olsun

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Doğrudur canım ben elimde bulunsun diye aldım bir kutu. Mermer şahi diye bir bez varmış ondan 12 ufak bebek mendili aldım onlardan kullanirim belki kendime

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…