2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530

Canım beni de ekleyebilirsin prensesimin adı TUANA olacak inş

Merak ediyorum kızlarr...yarın hastaneye gidicem tam 4 aylık cinsiyet için sizce başka bi test istermi aşı falan oluyosunuz sanırım siz bi kaç zaman sonramı oluyo kan testi falann oluyımu

sanırım bu bilgiler hepimize lazım olabiliir

GEBELİK İZLEMİ

İlk vizit: 6-8. hafta
Öncelikle kanda yapılan β-HCG veya idrarda gebelik testlerinin pozitif oluşu ile gebelik tanısı konulur. İlk gebelik vizitinde anne adayları adeta bir check-up’tan geçirilirler.

Not: Obstetrik ultrason veya Obstetrik ultrasonografi (Obstetrik USG), gebelik döneminde yapılan ultrasona verilen isimdir. Diğer ismi "gebelik ultrasonu" olarak geçmektedir.

• Ultrason (tercihen vajen içinden) ( Transvaginal Obstetrik ultrasonografi)
• Kan grubu, Rh
• Tam kan sayımı
• Kan biyokimyası
• TORCH taraması
• Tam idrar tahlili, gerekirse idrar kültür- antibiyogramı
• Servikovaginal smear testi (PAP smear testi)
• Kanama profili
• Hepatit B, Hepatit C, AIDS taraması

2. vizit: 10-13. hafta
• Ense kalınlığı (Nuchal Translucency, NT)
• I. Trimester tarama testi (ikili test, double test)

3. vizit: 16-18. hafta
• Ultrason (anomali taraması) (İkinci Düzey Obstetrik ultrasonografi)
• Bu haftadan sonra 4 boyutlu ultrasona girebilirsiniz
• II. Trimester tarama testi (Üçlü Test, Triple Test)
• Amniyosentez (gerekirse)

4. vizit: 22-24. hafta
• Ultrason (anomali taraması) (İkinci Düzey Obstetrik ultrasonografi) (Eğer bir önceki ay yapılmamışsa)
• Servikal kültür ve fresh testleri.

5. vizit: 24-28. hafta
• Tam kan sayımı
• Tam idrar tetkiki
• 50 gram glukoz yükleme testi
• 28. haftada İndirekt Coombs Testi (kan uyuşmazlığı olanlarda)

6. vizit: 32. hafta
• Genel ultrason değerlendirmeleri (Obstetrik ultrason)

7. vizit: 34. hafta

8. vizit: 36. hafta

9. vizit: 38. hafta
• Ultrason (Obstetrik ultrason) (gerekirse biyofizik profil)
• NST (Non-Stres Test)
• Doppler ultrasonu (gerekirse)
• Kan biyokimyası, Tam kan sayımı, Tam idrar tahlilleri, Hbs Ag, Anti Hbs, HCV, HIV, gerekirse TORCH testleri tetkikleri tekrarı

39-42. haftalar arası izlem
• Ultrason (Obstetrik ultrason) (gerekirse biyofizik profil)
• NST (38-40. haftalar arası haftada bir, 40.haftadan sonra 3 günde bir)
• Vajinal muayene (tuşe)
• Doğum işaretleri konusunda gebe bilgilendirilir ve günü yaklaşan anne adayına doğumla ilgili detaylı bilgiler verilir.

40. haftadan sonra ise gebenin doğuma kadar haftada iki kez görülerek değerlendirilmesinde yarar vardır.

42. haftaya kadar doğumu başlamayan gebeler ise hastaneye yatırılarak doğum başlatılmalıdır. (Surmaturasyon)

slm kızlar,

sabhtan girip bir günaydın diyemedim sizlere.kusura bakmayın.

işler yoğun bu aralar.

haftasonu çok güzeldi,dinlendim,eğlendim.

sizler nasılsınız,keyifler nasıl?

güzel bir hafta olsun hepimize.

ohh ne güzel... haftaya enerjik başlamışsın karabiberim... maşallah size...

Martın ilk haftası detaylı ultrasona gireceğim. Işın ehli dedikleri perinatolog yapacak. Sorarım tabiiki de. Umarım şaşılıkla ilgili öyle bişey yoktur. Senle benim mutlaka girmemiz gerekiyormuş. Ve mutlaka Perinatologların bakması lazımmış. Kan pihtilaşması 20 haftadan sonra etkiliyormuş. İnşallah sağlıklılardır da bunlar hep boş sıkıntı olarak kalırlar.

Merhaba kizlar ben de temmu annesi olucam insallah beni de araniza alir misiniz:)) bu arada sormak istedigim bir sey var. su an 18. Haftamdayim ve 4-5 gundur bogazim ve yemek borumda bir sey takilmis gibi hissediyorum sanki bir turlu yutamiyomusum gibi( ozellikle geceleri bu durum beni cok zorluyo. Boyle bi sey yasayan ya da bilgisi olan var mi kizlar?

bende 6 ayda 14 kg verdım 83 den 69,5 dustum suandada 73,5 kg yım cnm dr cok beyendı kg alımımı bebegımm alıyor ben degılll cok sukurrrrrrrrrrr ama alsamda gene verırırm yawrum herseye deger ınsllllllllllllllllllllllll hayırlısı ıle kusgaımıza alırızdaaaaaaaaa hmm bu arada yenı evlısın sen ölemııııııı yurt dısında yasıyordun dımı turkıyeden nerelısın bakalımmmm

Merak ediyorum kızlarr...yarın hastaneye gidicem tam 4 aylık cinsiyet için sizce başka bi test istermi aşı falan oluyosunuz sanırım siz bi kaç zaman sonramı oluyo kan testi falann oluyımu
cnm cınsıyet sadece ultrasonda bellı oluyor cıkıntı varsa erkekyoksa kıs oluyor genelı yanıııası fılan da tetanosla baslıyorsun genelde aıle hekımı yapıyor kadın dogumcuna sorabılırsın kadın dogumcu yapmıyor yanı asıyı fılann

yooo türkiyedeyim... istanbul anadolu yakasındayım...

bebeklerimiz sağlıklı olsunda, kilolar için ayrı bir topik daha açarız ne yapalım

Kiz güldüm ne güzel sayende bebek karisma olayi hic aklima gelmemisti hemen fotosunu cekin canim getirince bakarsiniz aynimi diye.anne yüregi iste insanin aklina hersey geliyor.
Hosgeldin canim. O dedigin bende de oluyor mide yanmasi ile birlikte
gögsüm tikanik gibi sanki bogazimda lokma kalmis gibi oluyor. Su iciyorum ben bol bol bide doktor ilac vermisti onu iciyorum..

Livanur78 canim bebisin iyidir merak etme sen güzel haberlerini bekliyoruz..

Safagim 4 az kaldi bebisimi görmeme ve insallah cinsiyet ögrenmeme
Hepinize mutlu umutlu bir gün diliyorum öpüyoruz sizi

slm kızlar :)temmuzda bebeğimizi kucağımıza alcaz inş. bende perşembe günü doktor kontrolüne gidicem 16. haftama girdim sayılır 14 şubatta bebişimizin cinsiyetini öğrencez bize en güzel hediye olucak inş...perşembe günü ankete katılcam geçen ay 2 li test yapıldı. sonuç gayet iyi.acaba dr 3 lü test istermi? bide izmirde ayrıntılı ultrson yaptıran varmı? hangi dr ve ücret ne kadar bilgilendirirseniz sevinirim?izmirli annelerden bilgi istiyorum şimdiden çokkkk teşekkürler

Slm kızlar duaları okudum Allah kabul etsin inş.

Kızlar sanki ben bi kaç gündür hareketlerini hissetmiyorum bebişimin, 3gün önce hissediyordum ne güzel

Bişi sorucam bide size..
Ben özele gidiyorum dr olarak ve doğumu da özelde yapıcam Allah izin verirse. Ama şimdi burdaki doğum evine yada ünv. hastanesine de gidim diyorum ek olarak. Yani burdan da kontrol edilim, yapılacak testleri de burdan yaptırım diğer dr a da kont. gidicem yine doğuma kadar. şimdi bebeğin cinsiyetini tam görememiştik özeldeki dr da 1 aya randevu verdi. 1 ay bekleyemem cinsiyet için. Hem kayıt olurum hem cinsiyeti öğrenirim diyorum:26: Böyle yapan varmı aranızda bilmek istedim.

170 boyla 67 kilo idim.şu an 78.peki sen??

benimde boy 170 65 ile kaldım şuan 68 oldum. belki normal ama etrafımdaki herkes psikolojimi bozuyor diyolar ki sen zaten ilk 3 ay hiç almadın son ayda aldığın 3 kg çok fazla bu gidişle acayip olursun bu iştahla diyolar ondan moralim bozuluyor son zamanlarda iştahım çok açıldı birde ilk aylar hep bulantı ile geçince yiyemedim hiç şimdi şimdi yiyorum eşim çok dalga geçiyor sanırım ondan

ya ben ilk başlarda hiç almadım ve şimdi son zamanda aldım bu 3kg yi bide herkes arkadaşlarım eşim dalge geçiyor tosuncuk felan diye moralim ondan bozuldu canım ya haftaya gitcem bende doktoruma sorayım. eşim sorsan ne olcak görünen köy ortada diyor :)

bende özel üniversite hastanesine gidiyorum... ve bende erken cinsiyet öğrenenlerden olamadım... hatta erken değil zamanında bile öğrenemedim... Allah izin verirse 14 şubatta ayrıntılıultrasonda görünür inşalah.... tüm tahlil ve tetkiklerimi de bu hastanede yaptırdım... Hiç de düşünmedim devlet hastanesine gitmeyi... tabi tercih meselesi ama devlet hastanelerinin çok da çözümleyici olduğu düşünenlerden değilim...

Bende bebeğini hala hissedemeyenlerdenim.Bikaç kere çok derinlerden tekme yediğimi hisseder gibi oldum ama emin olamadım.Az kaldı inşallah biz de hissedices:) Doktor randevumuza bir hafta kaldı geriye sayım başladı.Erkek olduğunu söylemişti doktorumuz ama ben yinede içselleştirmek istemedim bu gidişimizde ne derse inancam alışveriş yapmak istiyoruz artık babasıyla:)
iki kilo aldım azcıkta göbişim çıktı yoksa hamileliğimden şüphe duycam:)Allah hepimize sağlıklı huzurlu sakin mutlu bebekler nasip eder inşallah...
Dün yakın arkadaşım doğum yaptı ona gittik bekledik falan öle tatlı bi bebiş geldiki dünyaya bi an dedim allahım şu hamilelik süreci hemen bitsede kucağımıza alsak bi emzirsek, çok duygulandım ağladım.sonradan kalan 5 ayımın tadını çıkartmaya karar verdim, herşeyin tadı farklı
o kalça ağrıları bende çok önceden başlamıştı kızlar bazen çok canımı yakıo dönemiyorum kıpırdayamıyorum falan.doktor normal dedi süt iç dedi:)

kuzum kıyamam,dikkat et lütfen.
taşınma telaşıyla bebeği ve kendini unutma sakın.
çok geçmiş olsun.

ohh ne güzel... haftaya enerjik başlamışsın karabiberim... maşallah size...

evet canım ama senin haftasonu yazını okuyunca üzüldüm gerçekten.
bir an önce toparlarsın kendini inşallah,sen de eski enerjili günlerine dönersin

Bende pıhtılaşmadan dolayı iğne oluyorum...Sizler benden 3 hafta öndesiniz ve ben ne yapmam gerektiğini bilmiyorum...20. haftadan sonra perinatologa gidilmesi ve ayrıntılı bakılması gerekiyor sanırım anladığım kadarıyla...Başka bilmem gereken birşey var mı yazabilirmisiniz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…