2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Arkadaşlar şöyle bir eskilere gittim ekim annelerine baktım yazışmalarını okudum.Ne duyguasal ya bazısı yazmış uyku yapıyo bazısı yazmış mide buantım var daha 2 aylıklar yada 3 sanırım çok değişik ya bi ara girip okumanızı isterim D

Arkadaşlar herkese güzel bir akşam diliyorum:) yoğun ve yorucu bir günün ardından sabahki oğlumla buluşmamızdan bahsedeyim
Yaklaşık 1 saat boyunca tüm organlarını aort damarına kalp damarlarına böbrekler karaciğer akciğer her detayına bakılıyor.Ölçüleri alınıyor.Parmakları kol bacak uzunlukları diz direk oranları tek tek ölçülüyor.Organ gelişimleri tek tek incelenip anneye anlatılıyor.Bebeğimde herşey güzel görünüyor 350 grammış ve suyuda gayet yeterliymiş.Geceleri sol tarafıma yatmamı önerdi.Kan akışı daha doğru gidermiş bebeklerimize.Ayrıca hergün koraspin kullanmalıyım kanım sulanmalıymış doğuma 1 ay kalaya kadar devam etmeliymişim.Beslenmeye özellikle et süt ürünlerine devam dedi.Günde 30 dk yürüyüş yapmalıymışım.Herşeyden önemliside stresten sıkıntıdan uzak bir ruh hali gerekliymiş.Son olarak annenin tüm iç organlarına bakıldı tansiyon ve steteskopla ciğerler ve göğüs dinlendi genel muayene yapıldı ve bitti.Ayrıca ben bebeği hissetmediğimden bahsettim.Gördüğün gibi takla bile atıyor zaten bu haftalarda hissetmemem normal dedi(inanılmaz rahatladım).Sanıyorum bünyeyle alakalı dedim.Dr en rahat 6. aydan itibaren hissedilir dedi.Özel hastane ücreti 225 tl ancak beni kendi dr um yönlendirdiği için 150 tl ücret ödedim fotolarını ve cdyle video görüntülerinide aldım.Aklıma gelenler bunlar.Hepinizin sağlıkla sıkıntısız atlatmanızı diliyorum

seaside gözünaydınn cnmmm ,oğluş geliyor maşaallahh

bizbgeldık teyzelerıı
detaylı ultrasonu yaklasık 1 saat surdu
önce yuzunu gostermedı
bekledık bıraz dıger organlarını ınceeldık herseyı tam allaha sukur
cok heyecanlıydı
sıpam 500 gram olmus
aynı babasıı
cok kalabalık bıryerdı blgn ve evasude
dr cok ılgılı cok begendım
sakın sevdı bebegımızı ıste boyle aklıma gelenler
opuyorum sımdılık yarın konusuruz

kızlar cuma gunu aıle hekımıze gıttımya ası ıcın ac karnıa seker ve kan sayımı ıcn kan vermıstım dr aradım

*seker ac karnına 74 tok seker ıcın haftaya gel dedı yada bu hafta kahvaltını yap 2 st sonra kan ver dedı hayırlısı bakalım
*kan ıse cok ıı dedı kan ılacına basladım kadın dogumcum deı dedım tamam daha da ıyı dedıı cok sukurr rabbım basından berii o kadar gusellık verdıkı bana ne hastalık nede bır aksılık cok sukur ınsl normal dogumlada kucagımaa alırsam daha ne ısterımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

ben ıkıncıyı vuruldum da gecmek uzere yanı demem o kıı ıkıncı ası daha hafıf ılk vurulusu aynı ama ılkıne nazaran daha az zamanda gecıyor agrısıı
''gale rabbı hepli mines salihin ''tum dıleyenlerı rabbım meleklerıne mucızelerıne kavustursunınslll ben 4 sene sonradan kavustum lmelegıme ablanı ıı anlıyorum cok sukur kı gec olsun guc olmasın enn saglıklısından enn hayılrıısında abnında yuzu guler ınsllll
canım gozunuz aydınn cok sukur

yürüyüşü bundan sonrakı aylar ıcın mı onerdı bende her gun ekmek alma bahanesı ıle yuruyrumm daa en az 10 dk fılann yanı artık faydalı ıse yolumu uzatayım dımı ama

graff nerdesın kızzzzzzzzzzzzzzzzz:44::44::44:

ohhhhhhhhh cok sukur canımmmmmmmmmmmgözünüz aydın

kızlar sabahtanda aşı vurlduk
hiç acımıyorr
sakın korkmayınnn
şimdi bıraz sızlıyor ama hemsıre cok normal telaşlanma dedı

geçmiş olsun karabiberim... ebelerin ortak özelliği sanırım tatlı olmaları... topkteki herkes çok memnun ebesinden.. bende dahil ama şimdi taşınıcaz ordaki ebe nasıl acaba diye düşünmeden edemiyorum...[/QUOTE]
bizimki de ayrı bir komik oldu.biz buraya 4-5 ay önce taşındık.karşı komşumuz hemşire diye duymuştum ama hiç görmedim tanışmamıştık.eşimle gittik sağlık ocağına ebe adresimizi alıyordu,söyledik yazdı yazdı sonra da aa siz benim karşı komşumsunuz dedi.orda tanışmış olduk yani.

graf cım asının agrısı gece cıkıyor ustune fılanyatamıyorsun gercı bunyeden bunyye deısıyorrrrrrrrrrr

bizimki de ayrı bir komik oldu.biz buraya 4-5 ay önce taşındık.karşı komşumuz hemşire diye duymuştum ama hiç görmedim tanışmamıştık.eşimle gittik sağlık ocağına ebe adresimizi alıyordu,söyledik yazdı yazdı sonra da aa siz benim karşı komşumsunuz dedi.orda tanışmış olduk yani.[/QUOTE]
oda ıyımızz hehe hıc mı karsılasmadınız kızzzzzzzzzz

oyyy oyy maşallahhhh oğluşuna cnm benim.
herşeyin iyi olmasına çok sevindim ayrıca dr iyimiş:)
gelsin artık şu çarşamba çok heyecan ve merak içindeyim bende

bugün birçok umutsuz anne adaylarıyla karşılaştım hastanede.ben hamile olduğumu bile söleyemedim.çok canım acıdı.o kadar zorlu süreçten geçiyorlarki anlatamam.Rabbim tüm isteyen kişilere annelik duygusunu tatdırsın.ablamında 14 yıllık evlat hasreti umarım bu sefer diner ve ikiz yeğenlerimizi kucağımıza alırız

Ben tup bebek tedavilerinde elevit kullandim canim.sadece hamilelere verildigini ilk defa duydum...

Ayy ben de 8 haftalikken ogrendim.ama ustune gormedim ben.5 senedir olmuyordu.onceki ay da 15 gun gec geldi adetim o yuzden onemsememistim yine oylrdir diye...ablamin zoruyla yaptim testi

oda ıyımızz hehe hıc mı karsılasmadınız kızzzzzzzzzz

heralde sabah farklı saatlerde çıkıyoruz,tabi ben yarım gün çalışıyorum,o tam gün.bana hoşgeldin deme gereği falan da duymadı yani hiç karşılaşmadık.gerçi o da yoğundur zamanı yoktur heralde.herneyse böyle tanıştık işte

slm canlarım bende bu prş çektirmeyi düşünüyorum ayrıntılı ultrasonu inş herşey yolundadır :18:

ayne öle cok kıı tedavı asamaları fılan bız 4 dr gıttık uzman ve bekleyın olur dedı 2 sene oldu olmadı 3 oldu olmadı 4.seneye gırdık tabı bu surecde laporoskopı,rahım fılmı,ılac tedavılerı,en son gecen sene asılama derkennn o catala cıkmak korkuluydu ama alıstımm baktık gene olmaı derken bu ay tup bebek e karar verdık para bırıktırıp yaptıralım dedık ahyrlısı ıse ole olur dedık bu surecde baslamıstıkıı ben dıete gırdımm bır kac bır sey yaptık (çörek otu bal/ates takıbı)kiii bırde baktık gelmıs melegımız cok sukur buraya yazmak cok basıt okumakda ama yasmaka ınanınnn dusmanım ble yasamasın o yusden ablanında hasretı bıter ınsll oda kavusur melegıne dr dedıgı gıbı zamana bırak demıstı ve 1 sene bıraktık cok sukur geldı mucıcmız ve ben her dr gıttıgımde o catalı gorunce na degılde masaya yatınca hamdı senalar cekıyorumkı yıllar sonra cok sukur hamıleyım ve catala ancak dogum sırasında cıkacagım ınslalahhhhhhhh rabbım ablana ve tum ısteyenlere nasıp etsın ınslll onlarada tatadırsın mde bulnatısından tut bol tekmeye kadar hepsini yasamayan kalmasın ınslll
slm canlarım bende bu prş çektirmeyi düşünüyorum ayrıntılı ultrasonu inş herşey yolundadır :18:
ınsallahhhhhhhhh canım benımmmm

Beğendin mi doktorumu canım...Sevdiniz mi ana_oğul Kazım beyi :)
Herşeyin yolunda olmasına çoook sevindim darısı bizlerin başına...Cumartesi geeeeeeel artıkkk :)
350 gr. olmuşşş yerim ben onuuu...Sanırım bundan sonra katlaya katlaya gidecek kilolarııı...
Bu arada ark. listene eklersen beni...seni takip etmem daha kolay olacak cnm...

hayırlı olsun benim de yarın randevum var. ama biraz tırsıyorum. inş. bir sorun olmaz .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…