2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

yaa uc gundur benıdme bulantım gerı geldı snakıı sabahalrı çok sıkıntı cekıorm :S

herkese hayırlı cumalar arkadaşlar ne güzel sizler prensim prensesim diye bahsetmeye başlamışsınız bizimki hala cinsiyetini göstermiyor 2 defadır gidiyoruz doktora hayırlısı olsun tabi ama insan merakta ediyor bugün 5. aya girdik maşalllah dün kontrolümüz vardı herşey çok güzel dedi doktorumuz bebeğim bağdaş kurmuş ellerinide başının arkasına yaslamış sallanıyordu boncuğum ilk kez gördük hareketlerini kuzucuğumun çıkıştada kitapçıya uğradık 3 tane kitap aldım bebeğimin gelişimi ile ilgili o kadar eğlenceliki onları okumak birde ıslak mendil stoklamaya başladım alışveriş için kendimi zor tutuyorum o yüzden bunlarla avunuyorum şimdilik ama bugün birde netten ateş ölçer almayı düşünüyorum arkadaşın bebeğine doktor tavsiye etmiş bende onu düşünüyorum markası tam aklımda değil bugün arayıp öğrenecem :) birde kilo konuşulmuş ben henüz kilo almaya geçemedim çokta memnunum bu durumdan zaten normaldede balık etli bir hamileydm şimdi 5 kiloya yakın vermişim hamileliğimin başından beri ama hala zayıf değilim o derece yani :)

günaydın kızlar geçen hafta idrar yolu enfeksiyonu olmuştum.fakat bu hafta daha kotü oldum kaşıntı yanma çok oluyor hatta bu yüzden kaç gecedir yatamıyorum ne yapmam lazım benimgibi olan varmı

günaydın kızlar bugün nasılsınız? bu sabah samsunda çok güzel bir hava var kuşlar cıvıldıyor ama bu anne adayının evde yapcak bi ton işi var yardımcım ramazan olduğu için gelemio babası hastaymış ona da bakıomuş çok yoruluom bi de oruç gelmesem idare edebilir misin dedi.. napalım ramazan bitene kadar kızımla ikimiz idare edicez artık.. bu pasaklı babayla biraz zor ama

inşallah bugün hepimiz için iyi haberler alacağımız çoooook güzel bir gün olur

ilk 3 ay sepet kullandım oğlumda ama heyecanla verilmiş bir kararmış dedim
yüksekti ve oğlumu görmek için ayağa kalkmam lazımdı
3 aydan sonra park yatak aldım görüntü olarak hoşuma gitmesede çokk rahat ettim
yanları file gibi olduğundan gözünü açtığın an görebiliyorsun
yazdığın gibi biryere giderken çantasına koyup yanına alıyorsun

günaydın kızlar geçen hafta idrar yolu enfeksiyonu olmuştum.fakat bu hafta daha kotü oldum kaşıntı yanma çok oluyor hatta bu yüzden kaç gecedir yatamıyorum ne yapmam lazım benimgibi olan varmı

idrar yolu enfeksiyonu bende az var ve yanma oluyor
ama kaşıntı olmuyordu taki düne kadar
akıntım olmasada sanırım mantar oldum
dr.kontrolümde söylicem bende

spet dediğin aynı böyle otomatikmiydi
bi de bunların en düşük ayarında sallanıyormuş o yüzden yüksek olmuyor bayağı yatıyor aşağı bunlar
bebek telsizi yanındayken hemen sesine kalkıp emzirip otomatik sallamasını açıp uyutabilirsin
6 aya kadar çok kullanışlı imiş
zaten en önemli huzursuz dönemi o zaman
ondan sonra park yatağa geçerim diyorum ben de
gündüz de mesela iş yaparken onda bebişler sallanırken sen iş yapabiliyormuşsun yanı

oooooo ortaklığa geçtiyse o paraya doymuş canım.. malesef özelde doktorların bir kısmı böle... damadımız medikalci doktorlarla protez falan takıolar, sağlam bacağa protez taktığımızı biliorum dedi.. doktor sırft para almak için ameliyat yapıomuş.. ve böle doktorların sayısı azımsanmicak kadar fazla.. bi başka doktora daha görün canım.. amniyo riskli bi test olmasa parasını umursama yaptır dicem ama az da olsa riski nie göze alasın eğer gerek yoksa..

oooo eşinin annesiyse onu susturmak eşine düşer... walla benimki de dün isim onlara sorulmadı die trip yapacak oldu eşim konuşturmadı bile.. sen yine de duymamaya çalış canım o dış sesleri...

tatlım oda için fikirleri genelde dier topicte paylaşıoz.. orda bebek odaları için deişik modeller atmış bi iki arkadaş bi bak istersen.. bi de büyüyen karyola mı beşik mi park yatak mı fikirlerini yazanlar var..

Günaydın anneler ve kuzuları bir blogda catlak kremi için bir yağ karışımı buldum kimyasal bi krem istemediğim için ilgimi çekti. Kullanan kişi hiç çatlamamış sizinle de paylaşayım dedim içinde bebeğe zararlı bi yağ var mı ne dersiniz? Kullansak mı? Bu arada mecit efendinin yağlarını tavsiye ettiler daha önce kullanan ya da herhangi bi duyumu olan var mı?

Çatlak Kremi Yapılışı ;
Çatlak Kremimde Kullandığım Yağlar : Buğday yağı,susam yağı,kakao yağı,jojoba yağı,portakal yağı,gül yağı,havuç yağı, nar çekirdek yağı,avokado yağı,sandal yağı,kayısı yağı.Hepsini aynı oranda karıştırın ben zeytin yağınıda bu yağların iki katı oranında kullanarak karışıma ekledim.Cam ve ağzı kapalı bir şişede güneşten uzak muhafaza edin.

yaa uc gundur benıdme bulantım gerı geldı snakıı sabahalrı çok sıkıntı cekıorm :S

günaydın hemşo nasılsın bugün :) ay sorma sen daha 16 haftadasın ben 18 deyim hala devam edio.. bu sabah eşimi işe yol ederken yine lavaboda buldum kendimi.. her sabah aynı seremoni.. adamın psikolojisi bozuldu walla

canım gecmıs olsun doktoruna söledınmı enfeksıyond açok kasıntı olmaz. mantar da olmasın

aman dıkkat et ve cok rahatszısan doktoruan tekrar söle ilaç vermıs mıydı ?

günaydın canım ne güzel :) burda da yagmur yagcakmsı gibi bakalım ınsallah

ınsallah canım hayırlı cumalar :)

selam su perisi herşeyin yolunda olması çok güzel hep böyle devam etsin işallah fakat bir noktaya dikkatini çekmek isterim bebeğine neden ateş ölçer alıyorsun ilk alınacaklar listesinden başka bir ürün seçsene canım bak evrene şöyle bir msj gönderiyorsun benim bebeğim olucak ateşi çıkacak ve ben onun için hazırlıklıyım ateş ölçerimi aldımm şöyle derler bebeğe ilk olarak don alın ki donansın bebeğin ilk bebekse bir çok hediye gelicek 56 cm lik lerden hediye pek gelmez ilk küçük bebek giysilerini alırsın lütfen yanlış anlama işine karışmak değil amacım sadece yorumlamak istedim herşey gönlünce olsun

canım ıyyım sağol ama ıkı üç gundur ıste mıdeme bı haller oldum ne yesem agır hıssedıyorum

midem ekşiyo fln ne bıleım bulanıyo nedne böle oldu brıden anlamadım...

ugrasıyoruz valla :) bugun 17 ye gırdık canım da yarın yazar artık 17 die ama evt

gecmedı yıne de napcaz bılmem çok zor yaa bi de iğne çok mu acıtıo ne bu gunlerde her

akşam acıo ya vurmayalım diyorum eşim iğne vururken...eşimde dio hatunum çok

fedakarlık yapiyo bebsımız ıcın dio işte anne hakkı ödenmez hacı dio sonrada

adam güneşi gördü resmen ama cidden zor gecıo Rabbım sağlıkla

kavusmak naısb etsın ıns...

Son düzenleme:

canım çok teşekkür ederim öncelikle cevap verdiğin için ben zihinsel engelliler öğretmeniyim ve o kadar çok sağlıklı doğmuş ama havale ile fonksiyonlarını kaybetmiş öğrencim varki lütfen yanlış anlama canım ama sen belki böyle çocuklarla ayda bir bile karşılaşmazsın ama ben haftada 40 tane öğrenciyle karşılaşıyorum çoğununda sıkıntısı bu olumlu enerjiye inanıyorum don alma konusunda geç kaldım canım çünkü donun öncesinde birçok brşey aldık ufaklığa birde siirtte yaşıyoruz görev dolayısıyla toplasan 5 tane bebek mağazası yok burada çok küçük biryer alışveriş için memlekete gitmeyi bekliyorum o yüzdende son dakikada unutma ihtimalim olan ancak önemli olan şeyleri netten alıyorum dediğim gibi herkesin önem listesi farklıdır :)

kendi doktoruama değil başka doktora gittim fakat gittiğim zaman enfeksiyon var dedi tek kullanımlık ilac verdi bi rkaç gündürde kaşıntı ve bugunde kasık ağrısı var

canım o tek ıcımlık ılaçtan ıkı kere kullandım ben her seferıdnede hop silip attı enfeksıyonu

acaba mnatar da mı olustu alttan baktılarmı belkı mantar da olmsutur ya çok rahatsızsan

bi de kendı doktoruna git kadın doğumcu baksın yanı...gecmıs olsun canım bol bol da su iç

canım benim ya geçmiş olsun ama bu bulantıların bi mantığı yok ne zaman gidip gelceği belli olmuo.. hakikaten

anne hakkı ödenmez die boşa demiolarmış.. başka birisi için olsa inan çekilmez bu sıkıntı diorum eşime gülüo o da, benimki daha

güneşi göremedi ama yakındır seninki ulaşmış o mertebeye maşallah :) güzelim gittikçe hassaslaşıoz iğne de acıtıo herşeyde ...

geçen gün kaşımı alırken resmen ağladım kuaför kız da dioki çok hassaslaştın son aylarına doru napcaz senle bilmem... iğneyi

düşünemiom artık.. sen kan pıhtılaşması yüzünden yapıosun her akşam di mi?

amin canım inşallah sağlıkla kavuşuruz bebişlerimize

ay evet canım baskası ıcın asla çekılcek sey değil ki daha duralım daha zor zamanalr var

önümüzde yani :) evet sanırım cilt hassaslaşıyo ya evet her akşam vurunuyoruz bacaktan koldan

vurduk çok morardı her iğne sapaldıgımız yer morardı göbekten devame dıyoz üst tarafından morarma yok

yumuşak oldugundan mı bılemıyorum ama batırırken acaip acıyo gözümden yaş geliyo artık

napalım sabrediyoruz daha da cok var hee Allah yardımcımız olsun canım...ayy benımde kuaföre

gitmem lazımmm napcam bilmem :18:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…