2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

İnşallah canım. Boşunadır...
Olumsuz seslere kulaklarını kapatmaya çalış.
Bize de haber et olur mu?

cnm bence senin doktorun boşuna seni telaşlandırmış inan hiç riskli degil sonucun.
mesela benim hcg degerimde abartı yüksek.seninki kaç?
düşünsene milletinki 20 lerde 50 lerde cıkıyor benimki 195636 cıkmış.
down riskin desen 250 nin cok üstünde senin.boştan yere ne kendini üz nede bebegini strese sok
bak ben o kadar rahatımki inan.dün eşim baya telaş yapmış ben onu sakinleştirdim.gayet sogukkanlıyım yani:)
benim degerim 1/10000 de cıksa 1/10 de cıksa sonucta allah nasip ettiyse o 1 kişi ben olabilirim dimi.
sonucu cok iyi cıkıp o 1 kişinin kendisinin olmıyacagı kesinmidir sence???

eger sen gercekten cok takılıyorsan bu sonuclara ozaman ne 3 lü nede 4 lü test yaptırma
direkt amniyosentez yaptır.ozaman için rahatlar
şimdi sen 3 lü yaptırsan orda yine bişi riskli cıksa bukez iki kat daha telaş yapcan.
3 lü test iyi cıksa 2 li testte aklın kalcak.sonucta ikili testin gecerliligi daha fazladır.

bu arada ben 4 lü testi yaptırmaktanda vazgectim.direkt detaylı usg ye gircem.
birde şöle düşün.cogul gebelikleri olanlara tarama testi yapılmıyor biliyorsun.onlar için ayrıntılı usg önemli
demekki bu tarama testlerinin cokta önemi yok.yani böle düşünmek lazım
cok önemli olsa herkese şart koşulurdu ,istege bırakılmazdı.

bu arada çevrenin sözlerine cok takılma.agzı olan konuşur.
benim hamile oldugumu eşim ve benden başka bilen yok mesela.
o kadar rahatımki inan.milletin saçma sapan yorumlarını duymuyorum.bu ikili test sonucumu bilseler eminim ne hikayeler yazıcaklar
cinsiyet belli olsun ,şu riskli dönemide atlatırsam ozaman direkt sölicem kızım yada oglum oluyor ,herşey yolunda diye
özellikle senin kesin kızın olcak yada erkek olcak gibi muhabbetler benim hiç hoşuma gitmiyor..

Kızlar iyi akşamlar

Bugün pek girmedim girdiğim zamanda ancak sayfaları okumaya çalıştım.Anacım bu ne hız milletteki yetişemiorum bi türlü.O kadar uzun süre ayrıda kalmıorum topikten ama Maşallahı var herkesin:) Daha önce sölemiştim battaniyemin ipi bittiğinden son kenarı eksik kalmıştı dünde Dr a gittiğimde ancak alabildim çarşıdan ipliği.Bugünde onunla ugraşayım dedim bian önce bitsin aradan çıksın battaniyem die.Bu arada eşim erkek olacağını öğrenince bilezik almıştı ya 1 ay önce akşamda geldiğinde kız olacak die ver bilezikleri kandırdın beni dedi:) Uyuz şaka yapıo güya gülüo ama beni kızdırdı.4 ay öncesine kadar nie hala bebeiğimiz olmuo derken şimdi cinsiyetin şaka da olsa kız erkek muhabbetini yapma istersen dedim. Ya tamam şaka işte biliosun dedi ama benden iyi bi laf yedi oturdu cuk die içine Neyse kızlar ahanda ben kaçtım şimdi yemek yapmaya geçicem mutfaga size bi bakayım dedim..

Görüşmek üzere öptüm hepinizi herkese iyi akşamlar iyi iftarlar....

cok gecmiş olsun.inşallah bebegindeki kistler kaybolur.

Annemlere geldim onun zoruyla yedim biraz dediğin gibi carpintimda var bazen gözlerim kararip yere yigiliveriyorum.off ya Allah beterinden saklasın ama çok zor bide 3.5yasinda kızım var onunlada ilgilenemiyorum zayıfladı yavrucum.

çocugun senin yaşadıklarını yaşamasın diyorsan mecburen sogana alıştıracaksın.kendinin soganı sevmediginide cocuguna belli etmicen.
ek gıdada genellikle çorba veriliyor.düdüklüye atarsın bir küçük soganı dogramadan ,içinede sebzeni mercimegini v.s ilave edersin pişirirsin
piştikten sonrada blendır yaparsın.soganı direkt yagda kavurmadıgın için sana cok kokusu gelmez.
normal yemeekelre gectigindede içine sogan dogramak zorunda degilsin.mesela kabak yemegi yaptıgında sogan dogramasanda olur.yani cok bi tat farkı olmuyor
bol domatesli yaparsın ,bulgur atarsın cok lezzetli oluyor.
cocuların genellikle sevdigi şeyler kızartma,makarna birde pilav
bunlarada sogan girmedigi için sorun yok senin için.
semizotu,ıspanak v.s gibi yemeklerde sogan olmasada oluyor.
birde cocukların damak zevki cok degişik oluyor.kimbilir kac çeşit yemegi yemeyip seni sinir edecek :)

CAnim dikkat et kendine bide tuz a dikkat et gerci doktorun soler bende yanlis bilgi vermis olmayim ama hipertioid senin ki ve iyotsuz tuz yemen gerekiyo amin tatlim Allah baska sikinti vermesin cok dikkat et kendine

:9iyi iftarlar iyi akşamlar

Son düzenleme:

ben de iştahsızım, mide bulantılarım yeni yeni hafiflemeye başladı, kusmalarım da azaldı
ama iştahım normale dönmedi malesef
halsizliin bundan kaynaklanıyor olabilri ama tiroid de çok etkili. Bende de hipertiroid var, gebeliğimin başından beri levotiron kullanıyorum
ilaçlar kullanılmazsa çok tehlikeli bence önlemini al

ben de bu hafta yeni doktora takip edilmeye başladım canım
ne sakıncası olacak ki tabi belli bir problem ya da risk varsa doktorun tanıması gerekir gebeyi

kızlar 29 mayıs hastanesi( istanbul) Mine hanım a giden varmı? nasıl bir doktordur. yorumlarınızı bekliyorum

29 mayıs hastahanesinde lebriz hale hanıma gidiyordum şimdiye kadar
hale hanım iyi bir doktor ama çok açıklayıcı değil. Profosyenel ve işini iyi biliyor gerçekten ama dedğim gibi pek açıklama yapmaktan hoşlanmıyor ben bu sebeple bıraktım
mide hanımdan genelde hastaları memnundu
bırakmamın ikinci sebebi de çok çok pahalı bir hastahane
mide bulantılarımdan dolayı 1 hafta o hastahanede tedavi oldum, 3000 lira verip çıktık hem de ssk lı olmama ragmen
ayrıca pahalı olmasına ragmen donanım, temizlik ve hizmet yönünden malesef yeterli değildi

ahh canım o bulantılar yok mu
benim hala geçmedi, sen şanslısın neyse ki geçmiş
ben hala kusuyorum ama çok azaldı tabi

asprin içebilirmiyim diye doktora soracaktım ama vazgeçtim,zararları varmış maalesf..
2 gündür sağ bacağım ağrıyor genelde yağmur yağacağı zamanda böyle olur nadiren ve nadir zaman gebelik dönemime geldi çattı
maalesef minoset geçirmedi tek asprin geçiriyordu biliyorum öncesinden...
kaç gün daha çekeceğim acaba bacağım resmen çekiliyor

ben de bu hafta yeni doktora takip edilmeye başladım canım
ne sakıncası olacak ki tabi belli bir problem ya da risk varsa doktorun tanıması gerekir gebeyi

29 mayıs hastahanesinde lebriz hale hanıma gidiyordum şimdiye kadar
hale hanım iyi bir doktor ama çok açıklayıcı değil. Profosyenel ve işini iyi biliyor gerçekten ama dedğim gibi pek açıklama yapmaktan hoşlanmıyor ben bu sebeple bıraktım
mide hanımdan genelde hastaları memnundu
bırakmamın ikinci sebebi de çok çok pahalı bir hastahane
mide bulantılarımdan dolayı 1 hafta o hastahanede tedavi oldum, 3000 lira verip çıktık hem de ssk lı olmama ragmen
ayrıca pahalı olmasına ragmen donanım, temizlik ve hizmet yönünden malesef yeterli değildi

canım merhaba, bilmiorum sana yakın olur mu ama 500 Evler İstanbul Şafak Hastanesi Defne Dağlar ı tavsiye ederim . Çok açıklayıcı bir dr. sen sormadan gösteriyor anlatıyor falan. Yani yakın olursa (e tabi birde Vatan da ki 29 Mayıs tan bahsediyorsak :))) ) Ulubatlı dan tramvayla 15 dk. mesafede. Hastanenin fiyatları da uygun muayene ssk ya 42 Tl. İkili testimi 50 TL. ye yaptırdım.

Merhaba herkese. çok sinirliyim hiçbi şey okuyamadım şimdi çocuğun muhtemel burcunu okurken eşim "hah şurda anlaşamazsınız hah burda bana çekmiş hah şu konuda kesin çocukla kavga edersiniz,....." diyerek yine bir hayal kırıklığıyla daha başbaşa bıraktı beni. ben ona ben senin iyi bir baba olacağını düşünüyorum deyince "demek ki beni iyi tanıyosun" diyen adam, benim anneliğimle ilgili olarak "merak ediyorum nasıl bir anne olucaksın--ne var ya merak etmek kötü bir şey mi" diyor. bu kadar kısa sürede bu kadar mı eskidik! eskidik diyorum çünkü buna benzer cümleleri çok sık söylüyor ve benim psikolojim zaten alt üst iken iyice hayattan ve kendinden soğutuyor. en çok da ona üzülüyorum; ondan soğumaya kendimi alıştırmama.

sağlık ocağında bir ton ilaç verdiler ama almadım. kadın doğum uzmanım decavit verdi onu kullanıyorum sadece ama okumadım hiç bebeğe zarar veriyor mu diye

ta kendisi kizimda kendisi hastanede oldugu icin dogumum rahatti. yani hocalari hastanede calistigindan herkes iyi davranmisti..simdi dogum yapsam doktorum da hastanede olmadigindan tavirlar nasil olur acaba? kafam cok karisik

Zaten battaniyeyi tarif etmişler canım.
Ben örgü bilmiyorum.
Anneme göstereceğim çıktı alıp.
Belki öğretirse örerim diye...

Ayrıntılar için buraya tıklayın kızlar...
Nette tarif veren siteler de var. Araştırırsan bulursun. Örgü örmek insanı rahatlatıyor. Ben de bir tane patik ördüm bebişime.. İnşallah sağlıkla gelir giyer minik ayaklarına..
ben 3 kg almışım ?peki ya sizler :)
Ben aynı kilodayım, her gün tartıya çıkıp bakıyorum, değişiklik yok.
Doğumdan sonra bol bol sıvı içer doldurursun memişleri. Bebeğin büyür sen küçülürsün..

Benim ilk oğlumda Hcg değerim çok yüksekti. Kendi doktorum amniyo yapalım ama önce başka bir doktora gitmemi söyledi. Kendi hocasıymış prof. Adam bir iki ultrason hareketiyle sebebinin plasentada oluşan 4 tane kist olduğunu söyledi... Sonra hem amniyoya gerek kalmadı, hem çook rahatladım.. İnşallah sıkıntısız alırsınız bebeklerinizi..

Canım yeni evlisin anladığım kadarıyla.. İlk zamanlar evliliklerde çok sıkıntılar olabiliyor, amacını aşan sözler olabiliyor.. Seneler geçtikçe azalıyor, erkekler eşine daha düşkün oluyor..
İnşallah çözersiniz, konuşarak , tatlılıkla..

Canım bakma sen onlara, normal görünüyorlar ama kafaları en az bizim kadar karışıyor. Bizde annelik içgüdüsü var, doğal olarak biraz daha kontrollü ve hazırlıklıyız, onlar ne yapacaklarını, nasıl davranacaklarını bilemiyorlar. Biz de papaz oluyoruz bu aralar, hem de normaldekinden daha fazla ve benim ağzımı açmamama rağmen... Konuşsun bırak çok üstüne gitme. Üzüldüğünü bir şekilde belli et yeter. Ya da en iyisi açık açık söyle bu şekilde konuşunca gerçekten üzüldüğünü.

bencede şu anda bunları konuşmanın anlamı yok zaten...En kısa sürede güzel haberler alırsın inşallah canıgönülden diliyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…