2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ay evet canım baskası ıcın asla çekılcek sey değil ki daha duralım daha zor zamanalr var

önümüzde yani :) evet sanırım cilt hassaslaşıyo ya evet her akşam vurunuyoruz bacaktan koldan

vurduk çok morardı her iğne sapaldıgımız yer morardı göbekten devame dıyoz üst tarafından morarma yok

yumuşak oldugundan mı bılemıyorum ama batırırken acaip acıyo gözümden yaş geliyo artık

napalım sabrediyoruz daha da cok var hee Allah yardımcımız olsun canım...ayy benımde kuaföre

gitmem lazımmm napcam bilmem :18:

canım ya ben biraz daha alıştım sanki eskiye nazaran ama benimde göbekte morluklardan iğne vuracak yer bulamıyorum doktorumda koldan bacaktan yapamazsın göbekten devam dedi ama hep göbeğin hemen altından 5 cmlik bir alana yapıyorum anlatabildimmi bilmiyorum yani göbeğimin alt kısmına doğru sağ sol yada tam ortası artık neresi denk gelirse karnım henüz tam hamile gibi çıkmadı ama bazen acaba bebeğe denk gelirmi diye saçmaladığım oluyor canım sen tam olarak nederen yapıyorsun ..

Kızlar bu arada salatı tefriciye okuyan vars artık eksık olanalrı tamamlıcam

varsa bildirebilir mmi.....

Bir de topiğimiz için bebişler doğana kadar 500 yasın okuyalım demsıtık

onalr ne alemde kım ılglenıodu onlarla ben 12 tane okudum okumaya devam edıyorum bılgınıze..

ay evet canım baskası ıcın asla çekılcek sey değil ki daha duralım daha zor zamanalr var

önümüzde yani :) evet sanırım cilt hassaslaşıyo ya evet her akşam vurunuyoruz bacaktan koldan

vurduk çok morardı her iğne sapaldıgımız yer morardı göbekten devame dıyoz üst tarafından morarma yok

yumuşak oldugundan mı bılemıyorum ama batırırken acaip acıyo gözümden yaş geliyo artık

napalım sabrediyoruz daha da cok var hee Allah yardımcımız olsun canım...ayy benımde kuaföre

gitmem lazımmm napcam bilmem :18:

aynen daha zor zamanlarda beklio bizi :) geçen akşam o kdr bunaldım ki bulantılardan eşime dedim ki şu hamilelik dokuz ay olmasaydı iki ya da üç ayda bebiş gelişse doğsa ne güzel olurdu :KK9: :KK9: adam dumura uğradı bi surat ifadesi wardı ki evlere şenlik :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: dio ki aşkım sen bunaldın iyi deilsin hadi gel bi gezmeye çıkalım sahil havası alalım atlattın sen :KK9::KK9::KK9::KK9: bu aralar ben güneşi gördüm ufacık şeylere ağlama krizine giriorum bazen :KK9: bizim ki de beni nasıl sakinleştirceni şaşırıo dio ki aşkım ağlama bak Mina da ağlıo içerde :KK9::KK9::KK9::KK9: bilmiom önümüzdeki beş ay daha ne hallere gircez allah yardımcımız olsun artık :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

kuaföre gitmeden önce stresi başlıo benim de zaten :KK9::KK9::KK9: emla die bi krem var ileri derece yanıklarda yazıo doktor yoksa eczaneden parayla alıosun onu dene istersen.. kaşını ya da dudağının üstündeki tüyleri aldırmadan yarım saat önce sürüon uyuşturuo sonra acı hissetmion.. bu arada kuaför demişken benim saçım bir ayda üç aylık uzardı kuaförüm bile ne zaman dip boya yaptını şaşırırdı, hamile kaldığımdan beri hiç uzamadı.. boyama bakıorum aynı yerde... sende öle misin?

kızlar günaydın dün demiştim ya su geldi diye akşam acile gittim alttan bakmak istediler baktırmadım ya doğru yaptım bilmiyorum ordaki hemşire o zaman altına koyu renk peçete koy dedi eğer peçete beyazlarsa dedi bebk suyudur beyazlamassa normel sudur dedi herhalde bebek suyunun içinde özel bi madde var öle işte çıktım geri geldim

kızlar günaydın dün demiştim ya su geldi diye akşam acile gittim alttan bakmak istediler baktırmadım ya doğru yaptım bilmiyorum ordaki hemşire o zaman altına koyu renk peçete koy dedi eğer peçete beyazlarsa dedi bebk suyudur beyazlamassa normel sudur dedi herhalde bebek suyunun içinde özel bi madde var öle işte çıktım geri geldim

canım ben sana msj yazmıştım su ile ilgili ben de sıkıntı yaşamıştım.en küçük şüphen varsa doktorunada güveniyorsan alttan baksın.benim doktorum bakmıştı.şükür iyiyim.

Son düzenleme:
Merhaba kızlar,
haftanın son günündeyiz. Çalışanlar son günün hatta 2. yarısına girmek üzereyiz. Bende asırı bir halsizlik var. Bugünün cuma olduğuna nasıl sevindimi bilemezsiniz. Dün eşimle tartıstım aslında ne onun ne benim sucumdu bir baskası yüzünden huzursuz olduk. Ben üzülünce tüm gücüm gider bir kaç gün ruh gibi gezinirim. İşte buda 2. gün.
İnş. sizde hersey huzurludur, şimdiden iyi tatiller canlar

aynen daha zor zamanlarda beklio bizi :) geçen akşam o kdr bunaldım ki bulantılardan eşime dedim ki şu hamilelik dokuz ay olmasaydı iki ya da üç ayda bebiş gelişse doğsa ne güzel olurdu :KK9: :KK9: adam dumura uğradı bi surat ifadesi wardı ki evlere şenlik :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: dio ki aşkım sen bunaldın iyi deilsin hadi gel bi gezmeye çıkalım sahil havası alalım atlattın sen :KK9::KK9::KK9::KK9: bu aralar ben güneşi gördüm ufacık şeylere ağlama krizine giriorum bazen :KK9: bizim ki de beni nasıl sakinleştirceni şaşırıo dio ki aşkım ağlama bak Mina da ağlıo içerde :KK9::KK9::KK9::KK9: bilmiom önümüzdeki beş ay daha ne hallere gircez allah yardımcımız olsun artık :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

kuaföre gitmeden önce stresi başlıo benim de zaten :KK9::KK9::KK9: emla die bi krem var ileri derece yanıklarda yazıo doktor yoksa eczaneden parayla alıosun onu dene istersen.. kaşını ya da dudağının üstündeki tüyleri aldırmadan yarım saat önce sürüon uyuşturuo sonra acı hissetmion.. bu arada kuaför demişken benim saçım bir ayda üç aylık uzardı kuaförüm bile ne zaman dip boya yaptını şaşırırdı, hamile kaldığımdan beri hiç uzamadı.. boyama bakıorum aynı yerde... sende öle misin?

evetya gebelıkte herseye ağaşllr oluyo ınsan eşimde dün bebegımzı doğsun sen gör bak
ne güzel olucak diyo ben hemen başaldım doğucak mıı die ağlamaya adam sölediğine pişman
oldu ama napim dayanamıyorum kı doğcanı düşünunce ağlamaya baslıorm :) 2-3 ayda cok cabuk ya :KK70:
7 ay ıyı aslınnda 7 aydan sonra artık bıtmıcekmıs gibi gelıo cunku :)

ya normalde hiç krokmam ama gebelıkte cok narın oluyo ten gecen hamılelıkelrımde de öle olmsutu ordan bılıorm
ben bi de komple ağdaya gıdıcem Rabbimmmm :KK70: evde mumkun değil yapamıyorum sakatlıyorum
kendımı ya cok cektım sıkıntısını olmuo baks aütrlü napim Allahtan kılsız bi insanım 2 ayda anca cıkıo :KK70: maşallahh
kızımda bana çeker ınslalah kıl yonunden halasıan çekmez :)

evet ya benıdme hıc saçım uzamadı hala en son boyadığım şekılde duruyo dipleri azcık cıktı ama
gebelıkoncesı uzamıstı
bi de açtırıp boyattırdıydık kardesımle ondan mı ne boya da akmadı :KK70: kıpkırmızı hala saçalrım :KK70:

canım ya ben biraz daha alıştım sanki eskiye nazaran ama benimde göbekte morluklardan iğne vuracak yer bulamıyorum doktorumda koldan bacaktan yapamazsın göbekten devam dedi ama hep göbeğin hemen altından 5 cmlik bir alana yapıyorum anlatabildimmi bilmiyorum yani göbeğimin alt kısmına doğru sağ sol yada tam ortası artık neresi denk gelirse karnım henüz tam hamile gibi çıkmadı ama bazen acaba bebeğe denk gelirmi diye saçmaladığım oluyor canım sen tam olarak nederen yapıyorsun ..

canım benım göbeğim nüyümeye basladı ya bıde alt tarafı sertleşmeye basladı alt tarafına değil

üst tarafına vuruyorum bende sert yere vurunca morarıo cunku....ust tarafta bı akşam sağa bi akşam

sola vuruyrouz dr bize cilt olan her yere vuurulur deid kola bacaga vurulmasında da sakınca yok cnaım

nası rahat edersen ama benım kola bacaga vurunca cok morarıo...bence karnın alt tarafına vurma artık

saçmalamıosn yanı bebegın buyyo tabıı kı iğne direk bebege saplanmaz ama rahım duvarı yavas yavas

alt karnına dayanacak canım....

günaydın anneler ve bebişleri benim göbek de artık çok belli hamile hamile geziyorum herkes soruyor kaç aylıksın diye:)) çok net anlaşılıyor.bununla bir sorunum yok evlendiğim gibi hamile kaldım.düğünden önce çok zayıflamıştım.52 kiloydum bal ayında 54 olmuştum.bal ayından dönünce hamile olduğumu öğrendim ve şuan tam 60-61 kiloyum.çok kilo almak umrumda değil bu halimden memnunum:)) sadece şuan 6 aylık gibiyim.daha 4 aylık.doğuma kadar top yuvarlak olurum kesin :)))....

canım bence doğru yapmamıssın alttan baksaydı keşke bi zararı olmaz ki
güvenmek laızm canım benım onalrda senın ve bebegının ıyılıgını düşünüyolar aksi bişey yapmazlar

Merhaba kızlar,
haftanın son günündeyiz. Çalışanlar son günün hatta 2. yarısına girmek üzereyiz. Bende asırı bir halsizlik var. Bugünün cuma olduğuna nasıl sevindimi bilemezsiniz. Dün eşimle tartıstım aslında ne onun ne benim sucumdu bir baskası yüzünden huzursuz olduk. Ben üzülünce tüm gücüm gider bir kaç gün ruh gibi gezinirim. İşte buda 2. gün.
İnş. sizde hersey huzurludur, şimdiden iyi tatiller canlar

merhaba canım oluyo bazne öyle ya yeter kı buyumesın olaylar...
evet bugun cuam ama ben yarında öğlene kdr calsııcam :S

bu arada birsey sormak istiyorum. Uzun etekli kot salopet nereden bulurum fikriniz varmı. hamile salopet

bılmıyorum canım nerede bulunur...benımde düğünde gıymelık çok şık şıkıdım olmasıan gerek yok
ama güzel bi kıyafet bulmam alzım :S

dulger mutlaka kendi doktoruna git o öyle basit bir şey değil msjlarımı görüyormusun bilmiyorum ama ben tekrarlayım bende su gelmesi tehdidiyle hastaneye yattım alttan bakmanın sakıncası yok.merak etme

Merhaba herkese. çok sinirliyim hiçbi şey okuyamadım şimdi çocuğun muhtemel burcunu okurken eşim "hah şurda anlaşamazsınız hah burda bana çekmiş hah şu konuda kesin çocukla kavga edersiniz,....." diyerek yine bir hayal kırıklığıyla daha başbaşa bıraktı beni. ben ona ben senin iyi bir baba olacağını düşünüyorum deyince "demek ki beni iyi tanıyosun" diyen adam, benim anneliğimle ilgili olarak "merak ediyorum nasıl bir anne olucaksın--ne var ya merak etmek kötü bir şey mi" diyor. bu kadar kısa sürede bu kadar mı eskidik! eskidik diyorum çünkü buna benzer cümleleri çok sık söylüyor ve benim psikolojim zaten alt üst iken iyice hayattan ve kendinden soğutuyor. en çok da ona üzülüyorum; ondan soğumaya kendimi alıştırmama.

Canım bu dönemdeki hassasiyetimize bazen eşlerimizin öküzleşmesi eklenince sıkıntılı ortamlar oluyor, çok doğal. Kısa ve öz bi biçimde beni üzüyorsun dersen ve tavrını ortaya koyarsan, "aman sen de çok alıngansın" dese de önce, bi süre sonra yapmaz belki. Eskimekle alakalı değil bu tarz şeyler. Erkekler ve dünyaları! Cidden farklılar!:KK1:
Sen canını sıkma bebişini düşün...

günaydın annişler ve kuzuları herkese güzel bir gün diliyorum bugün saat 10.00da dr kontrolüm var özeldeki drmu değiştirmeye karar verdim bugün ilk defa gideceğim inş iyi bir dra denk gelirim inş bir sorunumuz yoktur görüşürüz....:emir_bebek:
İnşallahgüzel geçer randevun da yeni doktorun düzgün çıkar. Ben bile ara ara değiştirsem mi diyorum da cesaret edemiyorum.
Güzel haberlerini bekliyoruz sahra. Görüşürüz.

günaydın herkese
ben oda yapmayacağım inş.
odayı ben akılları erdiğinde 3-4 yaşında yapmayı düşünüyorum inş.
ben şu tip park yataklardan almayı düşünüyorum inş.
toplanıp çantasına koyulduğunda çok pratik oluyor istediğin yere tak götür çok ideal ve kullanışlı
oda yapınca istediğin yere götüremezsin
Eki Görüntüle 477845 Eki Görüntüle 477844
bir de ben şu beşikleri gördüm
uzaktan kumandalı 5-6 melodi çalıyor otomatik sallanan beşik
ayrıca mama sandalyesi olarak da kullanılıyor ileriki dönmde
çok amaçlı ve kullanışlı
doğumdan hemen sonra bunda yatıran ve alıştıranlar çok rahat ediyorlarmış
bebiş kendi kendine sallanarak uyuyormuş
Eki Görüntüle 477830

Ben de oda almayı planlamıyorum canım, katılıyorum sana. 3-4 yaşındayken hatta 2. bebişi yaparsak ikisine bir bişeyler bakarız belki ranza falan.. Park yatak alcam ben de ilk etapta. Tabi kaynanamın çenesinden kurtulabilrsem.:KK25: Kendisi mutlaka o ahşap karyola yı almamız konusunda ısrarcı da. Bizim de tayin riskimiz var, önce park yatak almak istiyorum. Bi süre bakim deniyim istiyorum.
Burdaki park yataktan beğendim ben de. 250 lira demişlerdi. Tek farkı üzerinde cibinlik vardı çok tatlıydı.
Bakalım kocam gelsin İzmirden bu park yatağı almak istiyorum ben de canım. Beşik olayını ise düşünmekteyim. 3-4 ay için bişeye para bağlamak ne kadar mantıklı diyorum. Bi de şimdi bizim onbin kadar borcumuz var, her ay borç ödüyoruz. Bebiş gelene kadar bitirelim di mi borçlarımızı:18:

günaydın kızlar geçen hafta idrar yolu enfeksiyonu olmuştum.fakat bu hafta daha kotü oldum kaşıntı yanma çok oluyor hatta bu yüzden kaç gecedir yatamıyorum ne yapmam lazım :KK43: benimgibi olan varmı
Canım manurol falan vermiştir heralde o zaman doktorun da yine bi git doktora. Bende de çok sık oluyodu ama allahtan hamilelikte olmadı. Daha çok üşütünce oluyo çünkü benim. Çok geçmiş olsun sana.

Herkese günaydın kızlar
Hayırlı cumalar...
Dualarınızda unutmayın...
Hayırlı cumalar feslegenim. İnşallah dertleri tasaları halledip bebişini kucağına alcaksın. Dualarım seninle canım.

Son düzenleme:
ya kızlar karnı ayrıyan varmı bugün 3 kere karın ayrısından uyandım sabah arra arra devam etti şimdi bişey yok bakalım
sanki addet sancısı gibi((

canım güzelmiş ama ben örtülüyüm hem kollarım hem boynum açık kalıcak :KK43:

ben şöle pantolon üstü giyebıleceğim şık bi tunik yanı şöle bişi bakıom

Klasik Hamile Elbisesi Ricci-GeBe Hamile Giyim

aklıma baska bişi gelmıo üstüne de güzel bi başörtü fln ayaralrım dıyorum ama çok pahalıyms hersye :S

ya kızlar karnı ayrıyan varmı bugün 3 kere karın ayrısından uyandım sabah arra arra devam etti şimdi bişey yok bakalım
sanki addet sancısı gibi((

hadi gecmıs olsun canım :)

benım sadece sabahalrı çok sıksıtıgım ıcın karnım agrıo onun harıcı öle bi ağrım yok

kendi doktoruna gitmelisin.usg den suyunun azalıp azalmadıgını anlar.alttan bakmaya bile gerek yok.

X