2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Ayşecim kardeşine ne demişti doktor tada ilaç falan kullandimi ay doktorla görüsemedim merak ediyorum Simdi.

bebeğin burada cm kilosunu yazanlar vardı bende beninkini merak ettim ,ultrosan kağıdı elimdee
18 cm
dr54
g58
yazan var birde ultroson kağıdının en latındada
BPD:3.70
AC:12.3 CM
FL:2.36

Son düzenleme:
Ayşecim kardeşine ne demişti doktor tada ilaç falan kullandimi ay doktorla görüsemedim merak ediyorum Simdi.

canım tabıı kı ılac kullandı özellıkle gebelıkte troid bezi bozuklukalrı çok önemli yarın muhakka gorus doktorunla

bebegın gelısımı icıınde cok önemli...bebek cunku anne akrnındayken annenın hormonalrını kullanıyor kendısı hormon uretmıyor

bunun ıcıns enın hormonalrının düzenlı olamsı lazım...troid de buyumeyı drek etkıleyen bı hormon ama merkalanma ıalcı kullandıgın

zaman sorun olmıycak tedavsi var yani :) hiç üzülme doktorunal görüş eğer ilaç yazcaak kaadr ielri ise işlacını yazsın kullan eyetr

Saol canım yarın gidicem bakalimne diecek paylaşırım sizinle.

ohhh dört teyze süper walla ohh ne güzel annenler gelip gidio bafra güzeldir bazı hafta sonları sırf baraja balık yemeye gidioruz sonra da ballı babadan dondurma :) samsun güzel ya gezilcek çok güzel yerler var :) bi daha geldiğinde haber verirsen gezdiririm ben seni misafir etmek de isterim

martha steaward ın bazı süslemeleri var bebek odası için bende onlara bakıorum bu aralar başlicam bişelere, iğne ile tablo işlemek çok uzun gelebilir sıkılabilirim belki ama yaptıklarını paylaş bakarsın dayanamam yaparım bende :)

bende alışveriş yaparken çok hızlı büyüyolar die herşeyden alıorum dokuz aylık giyebilceği elbiseler bile aldım eşim delirdi onları görünce kıyafetleri nasıl sevio görsen.. biz tam iki alışveriş delisi bulduk birbirimizi herhalde çoğunu giydiremeden büyür bizim minik prenses :) sağlıkla bi gelsin de inşallah..

günaydın kızlar iki gündür karnım, kalçam ve basenimde kaşıntı oluyor acaba çatlamaya mı başlıyorum sizlerde de var mı

bende o kaşıntılar oluyor.bir de kaşıntının yanısıra göbeğimde inanılmaz bi gerginlik hisssediyorum.hani böyle patlayacakmışım gibi hissediyorum.daha bu aylarda böyle gerilirse son aylarda halim ne olur hiç bilemiyorum.

Canim ins istahin yerine gelir bende tioid hastasiyim ve tsh degerin dusmus istahsizligin ondandir buyuk ihtimal gerci doktorun daha ii bilir ama iki yildir az bucuk biseyler ogrendim :)) doktorun buyuk ihtimal ilac vericektir canim vucudunda sislik varmi ??

bebeğin burada cm kilosunu yazanlar vardı bende beninkini merak ettim ,ultrosan kağıdı elimdee
18 cm
dr54
g58
yazan var birde ultroson kağıdının en latındada
BPD:3.70
AC:12.3 CM
FL:2.36

canım bebeğin boyu 13.haftaya kadar ölçülür ultrasıodna crl terimi ile gösterilir

fakat 14. haftadan ıtıbaren bebeğin kafa cevre ölçüsü hc karın ölçüsü ac kafanın enleme boyu bdp ve

uyluk kemıgı fl ölçülü bu ölçümlere göre hafta berlıelnıo ayrıca kılo hesaplanıo ve boy belritmıyorlar canım :S

24. hafatadn ıtıbaren uyluk kemıgı ölçüsüne göre boy hespalanıomus yalnız bana da en son gittiğimde boy sölemediler.

üç taneısnı yamzıstım ama bak dördüncü teyszme de ıstanbulda evet dört teyze çok güzel
ballıbabada dondurma yıdm ama sağolsunlar benı hııcc alabalık yımeye goturmedıler alacakalrı olsun
bızım köyümüz dagın tepesinde böle serın üfür üfür bafra cok sıcak ayy valla gezdir isterım hee hiç fena olmazz ehehe
sağol canım....İnşallah bebıs sağlıkal gelri de giyer :) biz de de bi bebek body si var eşim durup durup bu kadar mınnak mı
olucaakk bunu mı gıyıcek diyo yaa

martha zaten reyiz ya elidnen her iş gelıo benım işlediğim tablo hafifi güzel canım du bakaım resmını cekmsıtım
aslıdna kayınvlaıdeme ev heıdye yaptım ıkı tane onalrda çok güzel ikea cerceverleirnede koydum güzel olmustu ama onalrın
fotosu yok maaleseff

hım bir de şöyle 4 adet peçete işlemiştim düğmeli akfil kumaştan bebişin dolap içine

kullanırım diye düşündüm sonradan 2 tane daha eklıycem 6 adet olsun

selam güzel anneler:))kabus üstüne kabus gördüm durdum kalktım heryerım kaskatı..hemen karnımı oksadım acaba o da korkmusmudur dıye üzüldüm ahhh annelık ıste dedım.dogunca napcaz nasıl korucaz(neyse ocak ayına daha cok var dıyıp tesselı olayım:)

çok sağol teşekkürlerrrrrrrrrr

ay kıyamam ben yaa.önemli birşey yoktur umarım ama genelde böyle çalışan annelerin çocukları psikolojikman hasta olabiliyorlar.komuşumuzun oğluşuda devamlı ateşlenirdi.almaya giderlerdi tam eve gelicekler çocuk turp gibi olurdu.çocuklarda haklı ama herşey onlar için.anne baba onlar için çalışıyo,çalışmak zorunda kalıyo yada..bi doktora gösterin isterseniz.vallahi içim cız etti.kıyamam ben ona

Merhaba orkide ben de hashimoto hastasıyım 11 yıldır tedavi görüyorum.Euthrox kullanıyorum hamile kalınca endokrin doktorum hapı 200'e çıkardı şu anda tam istenen seviyede tsh'ım.Dediğin gibi çok önemli takip bebeğin gelişimi açısından.Sen iyotsuz tuza devam ediyor musun hamilelikte de?Yoksa doktorun iyotluya geçmeni söyledi mi?ben iyotsuz tuza devam ediyorum.Hem endokrin doktorum hem de kadın doğumcum hiçbir sakıncası olmadığını söyledi.İyotu içtiğimz hap dahil çoğu yerden aldığımızı bunun yeterli geleceğini söyledi.İnşallah da öyledir.

selaaaamm,

Rüyamda bebeğimi emziriyordum çok güzel bir duyguydu ,bu arada bebekle ilgili ilk defa rüya gördüm :)

Ayşecim yeniden hatırlatmak istemezdim ama söylemeden edemeyeceğim yazını gördüm komşu kızıyla ilgili , o kadar çok patavatsız insanlar var ki bazen hayret edip ne diyeceğini şaşırıyorsun karşılarında, ama o kişilere dikkat et pek de keyifli hayatları olmaz..boşver canım kendi hallerine bırakıcaksın böyle insanları...ben bazen dayanamayıp söylediğini yüzüne vuruyorum ama,genelde şaşkınlıktan susuyorum..

bugün hiç keyfim yok,içim daralıyor

Canım hayırlara cıksın yaa çok normal gebelıkte böle şeyler...

ayy ne güzel rüya ciddenn hayırlara cıksınn :)

evet canım sorma zaten bı ara takıktı bize o bebegını bile eşi kayınvalidesi üstüne düşsün onu pohpohlasınalr die yaptı bizede aynen

böle söelmsıtı yanı dediğin gibi keyifli bi hayatı yok onun ıcın mı neden bılmıyorum artık...Allah akıl fikir versın ne dıım

ben de cok şaşırdım dun o nası laf öle diyebıldım ancak...kendısı ıkı ay hamıle kalamadı da soru yagmuruna tutuyodu herkesi hey gidi hey

ben levotiron 150 kullanıyorum.. benimde şuan tsh istenene seviyede..tuz konusunda dikkat ettiğim bir husus yok..sadece ilaçlarımı düzenli içiyorum..bir sorun yok inş olmaz canım

cnm dini konu olarak değil,elhamdülillah hepimiz müslümanız normalde ben oruçlarımı hayatta bırakmayan insanım,sadece zararlı olduğunu söylemek istedik ben ve benim gibi düşünen arkadaşlar,doktorum beni uyardığı için tutan arkadaşa bebeğin gelişmeye çalışıyor yazdım.tutup tutmamak anneye kalmış tabikide.herkesin kendi bebeği.herkes kendi hayatından mesul,tartışmaya ortamı yaratmaya gerek yok,burda herkes fikrini söylüyor,bu topiğin amacı bu değilmi zaten

aaaa çok güzelmiş resmi hemen kaydettim bende bunu simleyip duvar sticker ı olarak kullanırım.. modellere bakıom nette pek hoşuma giden bişe çıkmadı... bi de parlayan stickerlar çok yok.. eşime diom ben yapcam stickerlarını gece lambası yanınca pırıl pırıl parlasın dikkkatini çeker güzel olur :) martha hakikaten usta kadının hayranıyım bi insanın eli herşeye yakışır mı.. kadın herşeyi becerio...

aaa bafralısın ve baraja gidip alabalık yemedin çok ayıp ciddiyim gelirsen haberim olsun :) bize yeter ki gezme de hemen canlanırım bende hiç hayır demem bizimki gezme delisi hafta sonları günü birlik bile olsa atlar arabamıza çevre illere gidip nerde ne meşhur yer, gezer geliriz

sorma ya minnacık yenidoğan kıyafetleri bizim ki de sevio onları dio ki minicik bunlar, eee bunun suratı da kaşık kadar olur :) benimki 1,86 boyunda artık ben kucağında bebişi görmek için sabırsızlanıorum... diorum ilk zaman maymun gibi minicik kalır kollarında

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…