2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
saol canım :KK70: sende mi samsunlusun? neresinden? söledim canım ama burda konusu geçmedi bebişlerin cicileri topiğinde bahsetmiştim :KK70: ayşe bu arada sen bişiler almıo musun bi tek aldığın dolap ve beşiği falan paylaşmıştın orda :) nası tutuosun kendini kızın olcak ve o kadar tatlı pembiş pembiş kız kıyafetleri varken :KK70:

evet canım samsunluyum ıstanbul da yasıyorum ama :) samsun bafra nın köylerindenız biz teyzelerım samsuan yayılmsı durumda

eheheh :) sen neersıdnesın

canım daha once 3 aylık 7 aylık ve 1,5 aylık bebeklerımı kaybettım aslını ıstersen cesaret edemıyorum

sonra çok zor oluyo doğmadna bişey almaytı duusnmuyorum o dolabı vs de almadım liste cıakrtıyrouz esımle

sağlıkal ve bebegımızle hastaneden dönersek şayet listeden eşim çıkıp alıcaz şimdi sadece seçim yapıyoruz o kadar

inan ki zor tutuyorum belkı son ayalr yakalsınca gene alırım bvişiler ama şu an ne oalcagını bılmıyorum hatta alısverıs yapan arkadasları

görünce çok şaşırıyorum :) ben ılkınde bile öle olamamıstım nedense bıraz buyusun son ay gelsın die beklıodm

e bunalrı da yasyaınca azbucuk cesaretı krılıyo ınsanın

ayşe teyzesi bu arada kızımın muthemel doğum tarihi 8 ocak ismi de Mina :)

tamam canım ısmını de ekleyım :) tabloya ekledımz aten bakabılrısın :)

canım ben birkaç yerden araştırdım doktorlar 17. ile 20. haftalar arası 5. ay diyor niye bu karışıklık anlamadım

bilemıyorum canım neden böle oluoo :26:

kızlar 5 gün giremedim topige oooo 115 sayfa ilerlemiş maşallah hızınıza yetişmek ne mümkün :KK1: hepsini okuyamadım tabi şöyle bir göz attım
hepinize desteğinden ötürü teşekkür ederim :KK16:

eşim eve döndü beni yalnız bırakmamak için ama aramızda hala kırgınlık var daha tam anlamıyla düzelemedik
ben bu arada psikoloğa gitmeye başladım 1 saatte kendimi bir yabancıya anlatmak Allah ım resmen hayatımı gözlerimle görme fırsatım oldu her şeyle yüzleştim...
meğer ne zor bir hayatım varmış dr "sen çok yorulmuşsun" dedi ama evliliğimizde çift olarak değil de bireysel sorunlarımız varmış yani ikili görüşmeye ihtiyaç duymadı önce benim üzerimden sorunları çözmeye çalışacağız sonra eşini de tek alırım dedi, inatlaşmışsınız ama yaşadıklarınız gayet normal dedi.
benim zor bir çocukluğum oldu esas sorun da orada imiş bakalım inşallah işe yarar...
kızlar bir de dr dedi ki
hayatımızı ilk 0-5 yaş şekillendirirmiş o ara her şeyi öğrendiğimiz dönemmiş sonraki zamanlarda sadece fotokopi çekeriz 0-5 yaş arası öğrendiklerimizi dedi
bu senin çocuğunu yetiştirirken de önünü açacak dedi
kızlar bebeklerimize çok önem vermeliyiz çocuk deyip geçmemek lazım her şeyin temeli ufaklıkta başlıyor, ben belki de kötü bir çocukluk geçirdiğim sorunlu bir ailede büyüdüğüm için şimdi evliliğimde sorun yaşıyorum küçükken babamdan görmediğim ilgiyi şimdi eşimden bekliyorum...
işin özü çocuk yetiştirmek kolay değil...

ben raporluyum evdeyim biliyorsunuz eşim ve anneme yemek yapıyorum onlar rahat ediyorlar sadece sahura kalkamıyorum
aşırı sıcak hava burda vantilatör ile yatıyorduk üşüttüm yel girdi belime iki akşamdır ağrıdan uyuyamıyorum ama ilaç almıyorum korkudan annelik işte

11 inde kontrolümüz var o zmana kadar isim bakmayacağım alış veriş de yapmıyorum kesinleşsin cinsiyet diye bekliyorum onun dışında 2. trimestr hakikaten daha rahat neredeyse hamile olduğumu bile anlamıyorum hiç bir belirti kalmadı.. :KK1:

kızlar dini konularda tartışmalar yasak zaten şurda 15gün doldu nerdeyse isteyen tutar isteyen tutmaz ama bende halsiz ve bitkin bibiçimde tutmaya karşılardanım ama kimi insanın bünyesi farklı tutabilen tutsun bunun kararını hiç birimiz veremeyiz
1komşucum sıcaklarda kusup duruyor ve burnu kanıyor bana senmi hamilesin senin bebeği benmi taşıyorum diyor kimimiz evden çıkamazken kimimiz fıldır fıldır geziyor boşverin şurda 15gün kadar daha tartışılacak bi konu için kimse kimseyi kırmasın ama ödememizde baya zor olacak okesin çünkü kimse tutmazken tutmak daha zor olaak rabbim nasip etsin ödeyelim inşallah

canım bi yanlışlık yok :KK70: kafan karışmış sanırım anlatim :) gebelik 40 haftalık bir süreç biliosun.. 4 haftadan hesaplarsan 10 ay oluo ama biz ne dioruz 9 ay 10 gün.. adetinden 14 gün sonra yumurtluosun ama gebelik haftası hesaplanırken adetinin başladığı günden hesaplanıo.. ama ay hesabına dönerken o 14 gün hesaplanmıo.. dolayısıyla 18 haftalık hamileyken 4 ayın yeni bitmiş oluo :d offf ne konuşmuşum bilmiorum anlatabildim mi :KK70: :KK70:

anladım canım teşekkür ederim

bide komşular çocuklarını dışarıya çıkarıyor benide çağırıyor çııkıyordum bugün kimdi d vit sormuş ya onunla ilgili yorumları okuyunca annelerin güneşe çıkıp d vitamini almaları gerekiyormuş halsizim yorgunum diye evde kalmayın bi parka markete çıkın güneşi görün Allah korusun raşitizm sebebi ve zor bi hastalık ben evlenene kadar hep çok zayıftım küçükken bide hastalıkları birarada geçirince 2buçuktan 4yaşa kadar yürüyememişim annem hep korkardı şimdi komşularımız o cılız kız buhale gelsin diyor :) evlenine aştım kendimi :)

kızlar 5 gün giremedim topige oooo 115 sayfa ilerlemiş maşallah hızınıza yetişmek ne mümkün :KK1: hepsini okuyamadım tabi şöyle bir göz attım
hepinize desteğinden ötürü teşekkür ederim :KK16:

eşim eve döndü beni yalnız bırakmamak için ama aramızda hala kırgınlık var daha tam anlamıyla düzelemedik
ben bu arada psikoloğa gitmeye başladım 1 saatte kendimi bir yabancıya anlatmak Allah ım resmen hayatımı gözlerimle görme fırsatım oldu her şeyle yüzleştim...
meğer ne zor bir hayatım varmış dr "sen çok yorulmuşsun" dedi ama evliliğimizde çift olarak değil de bireysel sorunlarımız varmış yani ikili görüşmeye ihtiyaç duymadı önce benim üzerimden sorunları çözmeye çalışacağız sonra eşini de tek alırım dedi, inatlaşmışsınız ama yaşadıklarınız gayet normal dedi.
benim zor bir çocukluğum oldu esas sorun da orada imiş bakalım inşallah işe yarar...
kızlar bir de dr dedi ki
hayatımızı ilk 0-5 yaş şekillendirirmiş o ara her şeyi öğrendiğimiz dönemmiş sonraki zamanlarda sadece fotokopi çekeriz 0-5 yaş arası öğrendiklerimizi dedi
bu senin çocuğunu yetiştirirken de önünü açacak dedi
kızlar bebeklerimize çok önem vermeliyiz çocuk deyip geçmemek lazım her şeyin temeli ufaklıkta başlıyor, ben belki de kötü bir çocukluk geçirdiğim sorunlu bir ailede büyüdüğüm için şimdi evliliğimde sorun yaşıyorum küçükken babamdan görmediğim ilgiyi şimdi eşimden bekliyorum...
işin özü çocuk yetiştirmek kolay değil...

ben raporluyum evdeyim biliyorsunuz eşim ve anneme yemek yapıyorum onlar rahat ediyorlar sadece sahura kalkamıyorum
aşırı sıcak hava burda vantilatör ile yatıyorduk üşüttüm yel girdi belime iki akşamdır ağrıdan uyuyamıyorum ama ilaç almıyorum korkudan annelik işte

11 inde kontrolümüz var o zmana kadar isim bakmayacağım alış veriş de yapmıyorum kesinleşsin cinsiyet diye bekliyorum onun dışında 2. trimestr hakikaten daha rahat neredeyse hamile olduğumu bile anlamıyorum hiç bir belirti kalmadı.. :KK1:

canım hoşgeldın eşinin dönmesine sevındım....İnşallah aranzıdakı kırgınlıkalrı da halledersınız zamanla
Rabbım aranızdaki muhabbeti arttırsın ve uzun yılar hzuurla yaşamanızı nasib etsin inşallah...

Dediğin çok doğru çocukken yaşadıkalrı insnaın geleceğini çok etkılıyor helekı kzı cocugu ıse anne babanın dengeli
davranışları yönlendirmeleri ile ileride nasıl birisi oalcagın yavas yavas şekıllenıyo...Sen bunun farkında olan bi insan
olarak en kısa zamanda hayatını yoluna koyacagını sorunalrınızı halledeceğinizi düşünüyorum annen baban bir hata yapmıs olabilirer
ama bunun farkına varıp tolore etmek ve bua cıgı kapatıp hayatına devam etmek senın elinde canım hiçbi zamankendını bu sebepten
kötü hissetme :) psikoloğa gitmekle en iyisini yapmışsın dilerim faydasını görürüsünüz :KK16:

Arkadaşlar...
Doktordan geliyorum, cinsiyetine kız gibi dedi.. Çok merakta kaldım. Başka bir doktora daha mı gitsem... Ne dersiniz..

Günaydın güzel anneler.iki gündür annamlardeydim.istahsizligin zirvesindeyim Kizlar cok üzùlüyorum gittikçe kilo veriyorum hiçbirşeyi yiyesim yok ilk aylarda bile bukadar midem bulanmiyordu nolcak benim bu halimbilmiyorum.gecen gün trioit tahlili yaptırdım t3,t4 normal fakat tsh 0.27-4.2 olması gerek benimki 0.09 çıktı doktora daha göstermedim böyle sonuc alan varmı?acaba istahsizligin halsizligim bundan dolayı olabilirmi

evet canım samsunluyum ıstanbul da yasıyorum ama :) samsun bafra nın köylerindenız biz teyzelerım samsuan yayılmsı durumda

eheheh :) sen neersıdnesın

canım daha once 3 aylık 7 aylık ve 1,5 aylık bebeklerımı kaybettım aslını ıstersen cesaret edemıyorum

sonra çok zor oluyo doğmadna bişey almaytı duusnmuyorum o dolabı vs de almadım liste cıakrtıyrouz esımle

sağlıkal ve bebegımızle hastaneden dönersek şayet listeden eşim çıkıp alıcaz şimdi sadece seçim yapıyoruz o kadar

inan ki zor tutuyorum belkı son ayalr yakalsınca gene alırım bvişiler ama şu an ne oalcagını bılmıyorum hatta alısverıs yapan arkadasları

görünce çok şaşırıyorum :) ben ılkınde bile öle olamamıstım nedense bıraz buyusun son ay gelsın die beklıodm

e bunalrı da yasyaınca azbucuk cesaretı krılıyo ınsanın

tamam canım ısmını de ekleyım :) tabloya ekledım zaten bakabılrısın :)

hadi ya tanış çıkarsak teyzelerinle şaşırmicam bizimkiler de samsuna yayılmış durumdalar:KK70: canım bende doğma büyüme istanbulluyum ama aslen termeliyiz.. o yüzden samsunluyum diorum eee kök işte :KK70: üniversitede geldim samsuna 3. snfta eşimle tanıştık hiç aklımda yokken burda yaşamak, okul bitse de ist a dönsem ailemin yanına derken, bi de samsun gelini oldum :) şimdi burda merkezde yaşıyorum :)

canım ya ben senin bi tek yedi aylık olanı biliodum.. bu kadar kötü tecrübe yaşayınca cesaret edememen normal... inşallah allahım bu kez minik kızını sağlıkla kucağına almak nasip eder (hepimize de)...

yaaa biz dayanamıoruz eşimle.. normalde ikimiz de alışveriş yapmayı çok seviyoruz herhalde ondan tutamıoruz kendimizi... bi de büyük şeler için son aylara doru sıkışmayalım yavaş yavaş başlayalım artık dio eşim.. bi de tek gezmeyi alışveriş yapmayı sevmez, sen ağırlaşmadan halledelim dio... aslında en dorusu son aya kadar almamak ama işte dayanamıo insan canım yaa...

kızlar yine ben ama benim bi derdim daha var az bişey su geldi altımdan sizce nedir bu bebeğin suyu değildir demi

Günaydın güzel anneler.iki gündür annamlardeydim.istahsizligin zirvesindeyim Kizlar cok üzùlüyorum gittikçe kilo veriyorum hiçbirşeyi yiyesim yok ilk aylarda bile bukadar midem bulanmiyordu nolcak benim bu halimbilmiyorum.gecen gün trioit tahlili yaptırdım t3,t4 normal fakat tsh 0.27-4.2 olması gerek benimki 0.09 çıktı doktora daha göstermedim böyle sonuc alan varmı?acaba istahsizligin halsizligim bundan dolayı olabilirmi

Benim de 0,01 di canım Endokrine gittim T4 normal sınırlarda diye ilaç vermedi. Tekrar gel demişti.. Bugün tekrar tahlil verdim sonuçlar 15.00 te çıkacak. T4 ü daha çok önemsiyorlar. TSH için de virgülden sonra bir sıfır daha atması risk gurubu demişti doctor..

kızlar yine ben ama benim bi derdim daha var az bişey su geldi altımdan sizce nedir bu bebeğin suyu değildir demi

Canım Sultan bu konuda bir tecrübe yaşadı onunla yazışsan daha sağlıklı olur gerçi ondan gelen su az bişey degildi bide ona sormak lazım.

Benim de 0,01 di canım Endokrine gittim T4 normal sınırlarda diye ilaç vermedi. Tekrar gel demişti.. Bugün tekrar tahlil verdim sonuçlar 15.00 te çıkacak. T4 ü daha çok önemsiyorlar. TSH için de virgülden sonra bir sıfır daha atması risk gurubu demişti doctor..

Anladım canım Simdi dahamda cok merak ettim hemen doktora bir mail atayım sizide bilgilendiririm.

bide komşular çocuklarını dışarıya çıkarıyor benide çağırıyor çııkıyordum bugün kimdi d vit sormuş ya onunla ilgili yorumları okuyunca annelerin güneşe çıkıp d vitamini almaları gerekiyormuş halsizim yorgunum diye evde kalmayın bi parka markete çıkın güneşi görün Allah korusun raşitizm sebebi ve zor bi hastalık ben evlenene kadar hep çok zayıftım küçükken bide hastalıkları birarada geçirince 2buçuktan 4yaşa kadar yürüyememişim annem hep korkardı şimdi komşularımız o cılız kız buhale gelsin diyor :) evlenine aştım kendimi :)

ben sormuştum canım devit 3 ü.. sağlık ocağından verdiler ama nette bebişlerde zeka geriliği yapıomuş gbi yorumları okuyunca endişelendim doktoruma sorucam ama size de bi danışim dedim.. canım ya güneş o kdr felaket ki sıcaktan mahvoluorum bi gün çıkınca ertesi gün hasta oluorum... dün alışverişe çıktım bu sbh kusmaktan içim dışıma çıktı halsizim kımıldayasım bile yok :KK43: yürüyüşlerimi bile akşam iftardan sonra yapıoruz eşimle sahil kenarında, bi parça rüzgar olmaz mı eve gelince sıcaktan bayılmış oluorum... halbuki yengeç burcuyum sıcağı güneşi denizi çok severim ama bu yaz hamilelikten midir nedir bunaldım, resmen yağmur gözler oldum...

canım cok mu gelıo su olduguna emın mısın ?

hadi ya tanış çıkarsak teyzelerinle şaşırmicam bizimkiler de samsuna yayılmış durumdalar:KK70: canım bende doğma büyüme istanbulluyum ama aslen termeliyiz.. o yüzden samsunluyum diorum eee kök işte :KK70: üniversitede geldim samsuna 3. snfta eşimle tanıştık hiç aklımda yokken burda yaşamak, okul bitse de ist a dönsem ailemin yanına derken, bi de samsun gelini oldum :) şimdi burda merkezde yaşıyorum :)

canım ya ben senin bi tek yedi aylık olanı biliodum.. bu kadar kötü tecrübe yaşayınca cesaret edememen normal... inşallah allahım bu kez minik kızını sağlıkla kucağına almak nasip eder (hepimize de)...

yaaa biz dayanamıoruz eşimle.. normalde ikimiz de alışveriş yapmayı çok seviyoruz herhalde ondan tutamıoruz kendimizi... bi de büyük şeler için son aylara doru sıkışmayalım yavaş yavaş başlayalım artık dio eşim.. bi de tek gezmeyi alışveriş yapmayı sevmez, sen ağırlaşmadan halledelim dio... aslında en dorusu son aya kadar almamak ama işte dayanamıo insan canım yaa...

teyzmeın biri bafrada birisi merkezde amisos tepesi var ya orda birisi de atakumda :) amcamalr dedem fln köyde :)

ben de doğma büyüme istanbulluyum sadece tatıllerde gıdıyoruz ıste :) annem babam ramaznaı gecırmek ıcın gıdıo samsundalar su an

ehheh senın durum da dğeişik olmuş ya gene yabancıya gıtmemısın :KK9: :KK9:

canım anlayabılıyorum o kadar cici tatlı şeler varken durmak kendını durdurabilmek çok zor ben de gene alıcam ama dediğim gibi

son aylarda yaklşaşaım bi sımdı erken bebek odası ıcın ıkı tane tablo işlemeyi düşünüyorum iğne ile bakalım bi oan başalrım herlade :)

hem kızkardeısmınde kzıı var onun kucuklerı flnda var zaten cok hızlı buyyolar onalrla gecer ılk zamanı

bakalım hayırlısı o gelsınde kendı gıysılerıem sarar sakalrım yau eheheh :KK70: amin cnaım hepimize sağlıkal nasib olur ınsallah :)

canım halsizliğin iştahsızlıgın bundna kayaklı oalbilri kardesımde böle idi

Arkadaşlar...
Doktordan geliyorum, cinsiyetine kız gibi dedi.. Çok merakta kaldım. Başka bir doktora daha mı gitsem... Ne dersiniz..

canım benim senin bileceğin iş çok merak ettiysen git.. ama gitmeden 20 dkka yarım saat önce mutlaka çikolata ye :) kıpır kıpır oluo bebiş.. dönmedi göstermedi gibi sorunlar olmuo :)

Anladım canım Simdi dahamda cok merak ettim hemen doktora bir mail atayım sizide bilgilendiririm.

Tiroit bezinin fazla çalışmasını gösteriyor TSH düşüklüğü o da iştah yapıyor ve kilo almamayı sağlıyor..
Hamilelikte olabiliyormuş. Bu arada inşallah yanlış ifade etmemişimdir. Doctor 0,001 olması daha riskli dedi..
İnşallah korkulacak bir şey yoktur.

arkadaşlar ben 6 yıldır hashimoto hastasıyım..triod bezlerim yavaş çalışıyor..bununla alakalı TSH değerleri çok önemli..ben doktor takibindeyim ve levotiron isimli ilaç kullanıyorum..gebelikte bu değerlerin takip edilip düzene girmesi özellikle bebeğin gelişimiyle alakalı çok önemli..ben bunun için her ay doktora gidiyorum..tedbir almanızı tavsiye ederim...

X