2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
[ çok geçmiş olsun canım.inşallah önemli bişeyi yoktur.belki gitmek istemiyorsa eğer psikolojik olabilir.

oruç tutanlara risk almaktan memnun olanlar demek çok yanlış bir tabir bence.eğer anne iyiyse ve oruçtan dolayı kendinde bir rahatsızlık oluşmuyorsa yani kendini kötü hissetmiyorsa ve doktoruda sorun yok dayanabiliyorsan tut diyorsa bunun neresi risk.lütfen oruç tutan tutmayana,tutmayanda tutana saygılı olalım ve kimseyi yaptığı davranışlardan dolayı bu şekilde eleştirmeyelim.herkes karşısındakinin fikrine ve düşüncesine saygı duymalı bence.risk olup olmadığına biz değil orucu tutan anne ve doktoru karar verebilir.oruç tutup tutmayacağımızada doktorla beraber kendimiz karar verebiliriz.her anne başkalarından çok düşünür zaten kendi bebeğini...

ben farklı biliyodum canım 16 haftalık hamileyim 4 ayım bittiyor diye biliyordum demekki yanlış biliyomuşum

ya bi tek ılk hafta değişik sanıyorum ilk ay 6 ahfta bi ay sayılıo sonrasında normal gidio :)

ama biz 4 haftayı bı ay saydıgımız ıcın kafa akrısıklıgı oluyor sanırsam :)

günaydın.
karnım aç ama bişe yiyesim yyokkk.
gece gaz ağrısından uyuyamadım sahura kadar ne kötü bişeymiş bu reflüü:((

günaydın gecmıs olsun canım

günaydın hanımlar nasılsınız

günaydın canım sen nasılsın

ben de 5. haftadan 15. haftaya kadar full istifra eettım 5,5 kg kaybettım zorla yedım mutfaga girmedım

koku almayımda yıyebıleım diye cok zor oluyo cidden...şimdi iyileşmişken güzel beslenmekte fayda var

canım ben satasmak ıcın sölemedım ama cıdden cok üzülüyorum kendını ne kadar ıyı hıssedersen hısset 18 saat ac durunca

ne halde olursun bunu söylemeye calısıyorum....

her anne bebegını düşünür tabıı kı ona ne şüphe....

saygı duyyorum kımseye karsı söylemedım zaten ortaya dedim kendı fıkrım bu

bu risk almak bence aynı zamanda hem bebek emanetıen hem vücut emanetıne eziyet etmek şahsi

fikrim bu hep de aynısı söyledım ılk kez söylemıyorum...bu fikre de saygılı olunmalı o zaman değil mi...

Son düzenleme:

canım bi yanlışlık yok kafan karışmış sanırım anlatim :) gebelik 40 haftalık bir süreç biliosun.. 4 haftadan hesaplarsan 10 ay oluo ama biz ne dioruz 9 ay 10 gün.. adetinden 14 gün sonra yumurtluosun ama gebelik haftası hesaplanırken adetinin başladığı günden hesaplanıo.. ama ay hesabına dönerken o 14 gün hesaplanmıo.. dolayısıyla 18 haftalık hamileyken 4 ayın yeni bitmiş oluo :d offf ne konuşmuşum bilmiorum anlatabildim mi

bu arada kızlar tablodaki cinsiyetleri güncelledim ankete bakarak bı kontrol edin istersenız yanlış varsa

düzelteyım eksık olan varsa ekleyeyeım haydı bakın bakaım

eheueheu ben anladım

bu arada canım tabloda kaydın yok kilo yaş ve şehir alaım ekleım senı de :)

Son düzenleme:

eee artık sen bu konularda daha bilgilisin ilk hamileliği olanlara göre canım doğru diosun tatlım yazıcam yazıcam unutuom yaş 25 şimdiki kilo 69 hamile kaldığım kilo 74 boy 1,72 şehir samsun ilk bebiş cinsiyet kız...

açık açık konuşmayı denesen canım.şüphe insanı yer bitirir çünkü.

Kızlar ilginiz için çok sagolun burda yeni eve taşınmıştı esim birkaç gün once
Ama tabi tam yerleşmemiş yol yorgunu onunla uğraştım dünden beri
Daha bitmedi temizliği yavaş yavaş yapıyorum ama yinede çok yorucu
Bsayarda bağlanmadı telefondan giriyorum
Dünde konuştuk esimle isin iç yüzü çıktı
Dün ben seoul e 1 saat erken geldim gelir gelmezde aradım esimi
Oda ben erken geldim uçağa yetişiriz diye son dakika bilet aldırmış arkadaşına
Normalde otobüsle gideriz diye düşünüyormuş erkende olunca iste değiştirmiş fikrini
Dünde gittiği arkadaşından borç almaya gitmiş maaşı yatmamış bileti alan kisiye ödemek için
Yani durum buymuş
E bende dedim bana deseydin yani ben anlayıssiz değilim ki
Bosuna uzmusum kendimi bin türlü şey gecti aklımdan ya :)
Tabi arkadaşlarınada çok düşkün bu huyuda var maalesef

ben söyliyim benimde kızım olucak allah izin verirse :))))) kız belirtileri kalçamdan kilo almayan ben kalçadan genişledim ğöğüslerim büyüdü dar vücütlüyüm normalde ama vücüdümda genişleme var güzelleşmeye gelince bir erkek annesinden daha çok güzelleştim hiç çirkinleşmedim.:))))))) herşeyi yiyorum tatlı tuzlu karnım yaygın gibi sivri değil böyleysen kızdır :)
)))

arkadaslar ara ara formu takip ediyorum oruc konusundaki fikirleriniz icin kisa bir bilgiyi paylasmak istedim.bende tutup tutmamak konusunda kararsiz kalmis arastirirken gercek tip kitabinda buldugum bir bilgiyi sizinle paylasmak istedim. herkes tutup tutmakta ozgur. bende biraz tuttup biraz tutumuyorum.

Anne aç kaldığı müddetçe, kanında besin ve oksijen yetersizliği meydana gelir. Bu durumda cenin yeterli besin ve oksijen sağlayabilmek için aktif bir şekilde hareket etmek zorunda kalır. Bu hareketlilik ceninin kan dolaşımını hızlandırır. Bu şekilde bebeğin vücudunda çoğalan kan yeterli miktarda besin ve oksijen taşıyarak bebeğin organlarına ve sistemlerine dayanıklılık ve kuvvet kazandırır. Bir başka deyişle, bebeğin aktif hareketleri onun fiziksel olarak sağlıklı gelişmesine sebep olur. Böylece annenin açlığı bebeğe sıhhat kazandırır. Bununla birlikte annenin yapacağı herhangi bir hareketli iş, spor veya nefes kontrollü egzersizler de bebek üzerinde aynen açlık gibi tesir eder.

hepinize hayirli dogumlar diliyorum.

Son düzenleme:

olur canım öle şeler.. hamilelikte daha alıngan oluoruz normal eşini yanlış anlaman önemli olan konuşup tartışmadan durumu açıklığa kavuşturmuş olmanız seoul de mi çalışıo eşin? güney korede yani? oooo çok uzak sen o kadar saat uçakta bu hamile halinle nasıl dayandın öle...

ekledım canım aaa sen de mı samsunlusun bak bak hıc de sölemıon hee

ah erkekler ahh paranoyak edecekelr bizi

listede benim cinsiyet erkek gözüküyor ama kızım olacak inş.sonradan değişmiştiya cinsiyeti:))

ayy doğru ya tamamen unutmuşum değiştiriyorum hemen

canım ben birkaç yerden araştırdım doktorlar 17. ile 20. haftalar arası 5. ay diyor niye bu karışıklık anlamadım

hayırlı olsun kızın
yaygın yada sivri karın nasıl oluyor ben hiç anlamıyorum cnm ya.göbişinin resmini ceksende bi baksak yaygın göbege

ekledım canım aaa sen de mı samsunlusun bak bak hıc de sölemıon hee

saol canım sende mi samsunlusun? neresinden? söledim canım ama burda konusu geçmedi bebişlerin cicileri topiğinde bahsetmiştim ayşe bu arada sen bişiler almıo musun bi tek aldığın dolap ve beşiği falan paylaşmıştın orda :) nası tutuosun kendini kızın olcak ve o kadar tatlı pembiş pembiş kız kıyafetleri varken

arkadaslar sizden ricam oruc mevzusu acılmasa artık. tutanlar da soylemeseler ben de karsıyım tutmaya, niyetim de olmadı hic. buna ragmen doktorumun bana dedigi kesinlikle yasak. hos bunu da anlamıs degilim bazısı esnek karsılarken bazısı katı konusuyor. bunu da suna baglıyorum bazı doktorlar bunu vebal olarak goruyolar kendilerince ve bunun vicdanını hamile kadına bırakıyorlar buyuk ihtimalle...neden doktor kontrolune gittiginizde bebek az hareketliyse doktor size hadi kalk biseyler ye gel oyle bakalım diyorki o zaman? siz yemek yediginizde bebekte de hareketlenme oluyor haliyle..ben rahatsız oluyorum kendi adıma hele ki bilincsiz bir sekilde kıyıdan koseden alınan yazılarla bunun olumlu bir sekilde gosterilmesine hepten karsıyım..o zaman bende internetten bunun cok zararlı oldugunu vurgulayan bi ton makale paylasırım buradan ya da doktor olan kuzenimden direkt doktor agzından negatiflikleri yazarım..yapmayın arkadaslar lutfen...

ay canım ya çok sevindim nasıl içim sıkılmış sa dün aklımda kalmışsın ay zaten zor günler geçiriyoruz bişeymi oldu duruyomu bide bugünlerde kötü bişeyler yaşatmasın rabbim kimseninkini şeytana uydurmasın normalde kaldırılamayacak biyük bide hamişken Allah korusun bide ençok buzaman da aldatır diyolar ya ay bi 9ay duramayan adam bunun hastalığı var kötü günleri var hiç durmasın ya sakin adam bulup konuşmak kolay derim hep ama gerçekten herşeyin azmışından korusun rabbim

canım ben birkaç yerden araştırdım doktorlar 17. ile 20. haftalar arası 5. ay diyor niye bu karışıklık anlamadım

bebek icin 9 aylık deriz ya yani 9ay 10 gunde dogum olur..1 ayda 4 hafta oldugundan 9 ay 40 haftaya takabul ediyor. yani hamileligi, iste 16 haftalıgım 4.ayı doldurdum seklinde dusunmemek lazım..4. ay 18. haftada doluyor..20.haftada 4.5 aylık hamile oluyosun. 22 haftalık 5 ay gibi...umarım karısık anlatmamısımdır

kızlar 5 gün giremedim topige oooo 115 sayfa ilerlemiş maşallah hızınıza yetişmek ne mümkün hepsini okuyamadım tabi şöyle bir göz attım
hepinize desteğinden ötürü teşekkür ederim

eşim eve döndü beni yalnız bırakmamak için ama aramızda hala kırgınlık var daha tam anlamıyla düzelemedik
ben bu arada psikoloğa gitmeye başladım 1 saatte kendimi bir yabancıya anlatmak Allah ım resmen hayatımı gözlerimle görme fırsatım oldu her şeyle yüzleştim...
meğer ne zor bir hayatım varmış dr "sen çok yorulmuşsun" dedi ama evliliğimizde çift olarak değil de bireysel sorunlarımız varmış yani ikili görüşmeye ihtiyaç duymadı önce benim üzerimden sorunları çözmeye çalışacağız sonra eşini de tek alırım dedi, inatlaşmışsınız ama yaşadıklarınız gayet normal dedi.
benim zor bir çocukluğum oldu esas sorun da orada imiş bakalım inşallah işe yarar...
kızlar bir de dr dedi ki
hayatımızı ilk 0-5 yaş şekillendirirmiş o ara her şeyi öğrendiğimiz dönemmiş sonraki zamanlarda sadece fotokopi çekeriz 0-5 yaş arası öğrendiklerimizi dedi
bu senin çocuğunu yetiştirirken de önünü açacak dedi
kızlar bebeklerimize çok önem vermeliyiz çocuk deyip geçmemek lazım her şeyin temeli ufaklıkta başlıyor, ben belki de kötü bir çocukluk geçirdiğim sorunlu bir ailede büyüdüğüm için şimdi evliliğimde sorun yaşıyorum küçükken babamdan görmediğim ilgiyi şimdi eşimden bekliyorum...
işin özü çocuk yetiştirmek kolay değil...

ben raporluyum evdeyim biliyorsunuz eşim ve anneme yemek yapıyorum onlar rahat ediyorlar sadece sahura kalkamıyorum
aşırı sıcak hava burda vantilatör ile yatıyorduk üşüttüm yel girdi belime iki akşamdır ağrıdan uyuyamıyorum ama ilaç almıyorum korkudan annelik işte

11 inde kontrolümüz var o zmana kadar isim bakmayacağım alış veriş de yapmıyorum kesinleşsin cinsiyet diye bekliyorum onun dışında 2. trimestr hakikaten daha rahat neredeyse hamile olduğumu bile anlamıyorum hiç bir belirti kalmadı..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…