2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızlar bi erkekte benden geliyoooooooooooooooooooorrrrrr....12hafta bitti bugün ve yüksek ihtimal erkek dedi.pipisinin fotosunu çekti
çok mutluyum..2li test yapmadı direkt 3lü yapcakmış bu arada.

Canım, sezaryeni yasaklamadılar. Sadece sezaryen yapma şartlarını biraz zorlaştırdılar. Okuyup da yanlış anlayanlar olmasın :) Tıbbi bir uygulamayı tamamen yasaklayamazlar. O kadar da değil..... :)

cANIM mECLİS YASAyı çıkardı. Yasaklandı. Yani tercih annelerde değil artık. Eğer çatın darsa, bebiş makat gelişi ya da o an bir anomoli varsa eğer bütün sorumluluk doktorda olarak sezaryan yapıyorlar.

Ay inanmiyorum yaaaa 3 aydir bitane aliyorum gunde 2 mlglikmis simdi baktim. Offffff hicbir ise yaramadi mi simdi

Yuh o nasil bir adam ya. Sapik gibi. Asla oyle birseye izin verme. Hala boyle insanlar mi var yaa yazik valla...

çok çok geçmiş olsun canım..Allah şifalar versin ve seni hayırlısıyla bebeğine kavuştursun..evde sakın iş falan yapayım deme..güzel yat dinlen ki biran evvel iyi olasın..

sağ olun kızlar, iyiki varsınız

canım işyeri problem yapar diye istemedim, inşallah bırakmaz canım sağ ol...

cok gecms olsun canm insallah bebegını sag selamet kucagına alırsın...hepımz insallh

sağ ol canım

Hayirla dogsun da ins cinsiyet ônemli degil.ama insan yine de merak edemeden de duramiyor=) bol bol yat, ben de lekelenmelerden dolayi 6-7 haftadir yatiyorum. wc disinda ayaga kalkmama bile izin vermedi doktor. ilerde rahatlariz ins.

canım benim aynı durumdayız desene, peki sana dr bir şey dedi mi bizim bu durum daha ne kadar sürermiş yani ne kadar daha yatmamız gerekecek böyle bir fikrin var mı?

Eger annede asiri derecede dogum korkusu varsa da sezeryan olabilecek.

Canım, aynı şeyi söylüyoruz Bu, "yasaklandı" anlamına gelmiyor. Sen annenin tercihinde olmadığını anlatmak istiyorsun. Yasaklanmak ayrı bir şey. Annenin tercihinde olmaması bile tam olarak söz konusu olamaz. Bu yasanın uygulanabilirliği çok düşük. Belli kesimlerde daha yoğun uygulanacak, o kadar. Şöyle ki; bir annenin, kendisine sezaryen yapmayı kabul eden bir doktoru olması yeterli olacak. Doktor hastasının dosyasına "çatısı dar olduğundan" ibaresi düştükten sonra, hiçbir güç gelip de annenin çatısını ölçemez. Ve doktorun raporunu şusunu busunu sorgulayamaz. Evet, ülkemizde ticari kaygılarla sezaryen oranının normalin üstüne çıkmış olması düşündürücü ve müdahele gerektirmiş olabilir. Ancak hiçbir güç, bu uygulamayı "gerçek anlamda" yasaklayamaz ve hiçbir kadına zorla normal doğum yaptırılamaz. O kadar da değil.

Mesela;

Eger annede asiri derecede dogum korkusu varsa da sezeryan olabilecek.

Yasada belirtilmiş bile... Anlatabiliyor muyum? Aşırı derecede normal doğum korkusu yaşayan bir insanı öyle bir çaresizlik duygusuyla başbaşa bırakamaz kimse. Aramızda varsa ileri derecede korku yaşayan insanlar, "yasaklandı" kelimesini okuyup daha da tedirgin olmasınlar lütfen. O kadar kolay değil bazı şeyler.

Az once bir dogum videosu izledim o kadar da korkunc degil sanki. İnsanlar patir kutur doguruyo. Tabi isteyen istedigi sekilde tercih yapabilmeli ( eger bir uzman bu alternatifleri sunuyorsa), ben yasayi desteklemiyorum ama normal dogumu da cok korkulacak birseymis gibi dusunmemek lazim. Adi ustunde " normal" :) motivasyonumuzu bu yonde ilerletelim. Ben de aslinda cok evhamliyimdir kim bilir kac kere yanlis alarmla doguruyorum diye gidp geri gelicem hastaneye:S ama ben bilepsikolojik olarak doguma hazirliyorum kendimi. Suyum gelecek doktoru aricam fln..

Son düzenleme:
@zeynepfaz

Canim nedenini tam olarak bilemedi doktor, hastanede yatarken kan pihtilasmasi vardi, kanama ondan dolayi olujor demislerdi , eve cikali 4 hafta olacak ara ara yine kanamam oldu, bu sefer birsey bulamadilar. Kanmerkezine gönderdi doktor, sonuclar da hamdolsun iyi. Haftaya tekrar kontrole gidecem, bakalim artik. Suan icin yapabilecegim tek sey yatip magnesiumlarimi almakmis...

Son düzenleme:

içimi ferahlattın biraz valla canım teşekkür ederim. öyle tabi, unutulcak bi acı ki millet devamını yapıo ama işte aramızdan bazılarının canı da çok tatlı olabiliyo yani kan aldırmaya yeni başladım ben düşün neyse artık yapcaz bi şekilde. bu ara bu kadar düşününce her gec yavaş yavaş doğuma yaklaşan üyalar görüyom. evvelki gece doğuma evde hazırlanıoduk, bu gece de doğuma gitmiştik hastanedeydik:18::18: bakalım ilerleyen bölümlerde bizi neler bekliyo

ne güzel ya 3 saat
benim annem 12 saatte doğurmuş beni. görümcem de yeni 12 saat sancı çekti. suyu falan azalmış onun doğuma gittiğinde ona rağmen dayandı valla azim diye buna derim. ben çok dua ediyorum ama işte biraz beyin egzersizi falan da yapmak lazım heralde. haydin beyinleri kandıralım:18::18::18:

Canım, sezaryeni yasaklamadılar. Sadece sezaryen yapma şartlarını biraz zorlaştırdılar. Okuyup da yanlış anlayanlar olmasın :) Tıbbi bir uygulamayı tamamen yasaklayamazlar. O kadar da değil..... :)

O diil de geçende sağlık bakanı çıkmış şey diyodu, yine isteyen kadın sezaryen yapcak zorlama yok kimseyi diyodu:26: o zaman niye böyle tantana kopardınız yahuuu

nerde o eski çatılar mı
koptum ya ilahi! alemmiş doktor!

benim bu ikinci bebişm ,ilk kızımda 43 haftalık,plesantası 1ay ölü yaşamış ve gittigimizde kalbi durmak üzere iken sezeryana aldı dr.....ve herşey dr hatasıydı siz dr iiii şeçin
benim dr çok çok hatalıydı ama el mahkum mecbur o dr gittim...ve allah hakkımı sorsun diyorum benim korkularım oyönde sezeryandan uyanırken bebegime bir şey oldu diye uyandım ama çok şükür saglıklı idi..acıklamak istemezdim kusura bakmayın mecbur açıkladım bazıları bana karşı yazı yazınca
rabbim işte nasip edince ikinci bebişide doguruyorum kızama kardeş olsun diye çünkü ben tek çoçugum kardeşlik duygusunu bari kızım yaşasın istedim.....
korkmayında allahım bir avazda kurtulun inş dr ii şeçin benim ooo hatam olduherkeze iii günler

Son düzenleme:
O diil de geçende sağlık bakanı çıkmış şey diyodu, yine isteyen kadın sezaryen yapcak zorlama yok kimseyi diyodu:26: o zaman niye böyle tantana kopardınız yahuuu

Belli şartlara bağlanınca biraz da olsa azalacağını düşündüler herhalde.. Şansını denemek gibi bir şey.. Biraz da "gündem oldu, fena mı oldu" şeklinde.. Siyasete girmeyelim.. :)

Ay inanmiyorum yaaaa 3 aydir bitane aliyorum gunde 2 mlglikmis simdi baktim. Offffff hicbir ise yaramadi mi simdi

yaw bir sey olmazzz kizimda da bunda da doktorum(kendisi cok iyi bi docenttir) gunde 1 tane folik plus dedi..kizim 3 yasina geldi nerdeyse..bunda bazen unutuyorum bile..koylerde folik plus mi varmis Allah askina..bu kadar uzulmeyelim..

Kızlar günaydın.
Bugün minibüste giderken hani yollarda set olur ya.
Onu hızlı geçti şoför. Bende en arkadaydım. Çok zıpladı arka taraf.
Psikolojik mi bilmiyorum o zamandan beri rahimde bir ağrı var...

günaydın kızlar
yeni gelen arkadaşlar aramıza hoşgeldiniz
bebeğinin cinsiyetini öğrenenleride tebrik ediyorum darısı bizim başımıza
doğum şeklini sadece kendi içinizdeki sesi dinleyerek tercih edin
benim cesaretim yoktu ,panik halindeydim,sürekli ağlıyordum ya ölürsem vs vs.....çevremdekiler normal doğum yap diye konuşup durdu.yok yataktan kalkamazsın,çok canın yanar ,bebekle ilgilenemezsin okadar çok bilmiş vardıki etrafımdaaaa!kararıma saygı duymayan.....
ben spinali tercih ettim ve iyikide ettim.ilk gün ayaktaydım,ağrı kesiciler sayesinde ağrımı hissetmedim bile.eve çıktığımda da oğlumla kendim ilgilendim.ablam normal doğum yaptı ve zor bir dönem geçirmişti.
biraz sakin olmakla alakalı bu durum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…