2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

ben de normal doğumu cok istiyorum inşallah allah nasip eder, zor evet ama sonuç süper, bebeğini hemen görüyosun kucaklıyosun ve yeniden doğmuş gibi oluyosuun.. tüm tecrübelerden ben bunu çıkarttım, hatta bir ark şöyle demişti : normal doğum 9 aylık o güzel süreci taçlandırıyor... cok doğru bence de.. allah hepimizi bir avazda kurtarsın inşallah sorunsuz bir şekilde :)

günaydın arkadaşlar herkese güzel haftasonları.....

canım bu minübüs ve otobüslerin zıplatma olayına hastayım zaten, bende bindiğimde tetikte oturuyorum:) bişey olmamıştır inşallah canım. Doğum konusunda bence herkesin çok farklı gelişiyor o süreç. kimisine kolay gelen normal doğum kimisi için işkence arkadaşımdan biliyorum. sezaryanda bi ameliyat sonuçta insanı narkoz korkutuyor... bence bizi yönlendirecek olan iyi bi doktorumuz olmalı ki her iki şekildede en az korkuyla endişeyle atlatalım, o an için doğru neyse onu yapalım.. bende sezeryan olucam büyük ihtimal. panik atak gibi bi hastalık geçirdim kan görünce fenalaşıyorum düşünün. hatta genel anestezi olsa iyi olur ötekini bile kaldıramm. sezeryanın süresi ne kadar bilen vr mı. kaç saat narkoz alınıyor. dün mesela serum taktırdım o yatakta yatarken nasıl çıkacak bu çocuk benden diyorum:))) ona kavuşmak en güzeli olacak biliyorum...

canım benım aman haaa ben ilk haftalarda dediğin gibi düştüm en arkada oturuyodum
o setlere kasis denıyor mınıbus yavaslamıo ordan gecerken aklında bulunsun otomobilde otobüste mınıbuste mumkun oldugunca
öne otur arka çok sallarr..şimdi gene ıyı göbek büyyünce çok bel ağrısı yapıyo canım tecrübeyle sabıtt

bende ılk haftaalrda senın gibi öle zıplamış düşmüştüm benımde cok agrım olmsutu ama dınlen mutlaka
bişi olmamıstır ınss...

kızlar bi erkekte benden geliyoooooooooooooooooooorrrrrr....12hafta bitti bugün ve yüksek ihtimal erkek dedi.pipisinin fotosunu çekti
çok mutluyum..2li test yapmadı direkt 3lü yapcakmış bu arada.

hayırlı olsun canımmm :) :) :)

Ay inanmiyorum yaaaa 3 aydir bitane aliyorum gunde 2 mlglikmis simdi baktim. Offffff hicbir ise yaramadi mi simdi

canım herkeısn vücudunda zaten bellı mıktar folik oluyo eger eksıklık varsa tamamlansın dıye verılıo
bebegın yıyıse kafası olusmussa kı olusmustr :) omurgasında açıklık yoksa bi sorun yoktur ınsallah

Yuh o nasil bir adam ya. Sapik gibi. Asla oyle birseye izin verme. Hala boyle insanlar mi var yaa yazik valla...

söyleıdm zaten dava ederım sizi benım rızam yok dedim :) ben seni dinlemek ıcın koymuyorum kı dedi
evet ama benım konusmalarımı da duycaksınız eşimle annemle babamla kardeşimle sizi alakar etmeyen her konuyu
duycaksınzı dedım sonra lafı değiştirdi ya hallolur fln diyee

kızlar mrb ben de ocak annesi olcam süpriz bebekle aranıza katılmak istedim rabbim herkese hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin

hayırlı olsunnn canım :)

valla çok güzel demıs cidden :)

ayy ben de nası tatlı yıyorum vara bi bilsenn hiç canhımt uzlu bısey ıstemıyoo :S :S :S

ay_she bilgilerimi yazıyorum, listeye eklersem sevinirim...yaş 26..kilo64..bebişin doğumu 13.01.2013..ilk bebiş..kocaeli

hayırlı olsun canım ekleyeyeım ısnss :) baya kabardı listem ama :)

günaydın anişler ve zuzuları

ay 2gün gelmedim çeneler düşmüş sabahın köründen beri okudum anca aman bebişler görülmüş bizim de 1hafta kaldı belirti de olmayınca anca doktorda rahatlıyoruz
doğumda bende çok korkuyorum kiloda var ama kısmet sezaryan olur diye bekliyorum ama sağlık bakanı zaten açıklama yaptı yasaklayamayız diye ki sezeryandan öncelikli olan kürtaj olayı yasaklar sak merdiven altına iner ve sağlıksız yerlerde yapılır olmaz bu dedi gerçekten istemeyen kadın onu nasıl nasıl aldırır ama doğum da maddiyat densede ne bileyim bende şu sıkışık dönemde bile sezaryana para bulmaya çalışırdım

biz doğalgazımızı döşettik dünde düğünü hallettik ama şuan evi görmiyim diye kalkmıyorum bile

ayşecim bildiğim kadarıyla işyerindeki soruna bişey yapamıyosun bizde de tekstil teknikeriydim kamera vardı odamız camdan ve onun karşısında içerde çalışanlarda ve en önemlisi vc lerin kapısında ve çok itiraz edilsede karşı çıklımıyor hakları var sanırım ve dinleyiciden de şüpheleniyorduk ama çoğu işyerinde kamera ve mikrofon olayı var canım kolay gelsin zor ama alışıyosun belli birzaman sonar çok güzel saydırıyosun da ki biz kameraları toplantıda izlemiştik te yani çalışıyodu da

bizimde 16sında 2li testimiz 17sinde de :) inşallah bizde hayırlı haberlerle geliriz bide kimdi münübüşle yolculuk yapan ay canım ya çalışmadığıma en çok buaçıdan memnunum deli gibi kullanıyolar mümkünse otobüse binin minübüsler hamile kadını doğurtur kesinlikle

Günaydın kızlaarr :)
dün akşam kontrolumuz vardı gene bebıss iyi zıplıyodu içerde yaramazımm
zaten nası oluysoa benımkılerın hepsi bi afacan oluyo bi rahat duramıyolar içerde
doktor da şaştı dün ay zıplıyo yaa diyoo kaburga kemıklerı olusmus deid dr bak gordunmu
şimdide bize el salladı elini kafasıan götürdü şimdi de ellerini açtı diyo bi dk yerınde durmadıgı ıcın :)
neyse hersey yolunda plasentayı gösterdı kanama alanım daha kucuk ve hiç bisorun teşkil etmıyormuşş
progetsnaı bi süre daha kullanıcakmışım ama dozu düşürdü ve gunde bi tane yaptı...elevit ve kan hapı yazdı
bebe aspirini clexane progestan elevit kan hapı bunalrla devam edıyrouz ilaç içmeyı de hıc sevmiyorum ya napalım
kasık ve karın gergınlıklerımı ıse bebegın hareketlılıgıne bağladı hareketlerı hıssedemıosn ama hareketler rahmı kasıyo gerguınleştirio
dedi...tansıyon düşüklüğümü söyledım damarların gensıledıgı ıcın çok normal ama 8-9 un altına düşerse haberım olsun dedi :)
böle işte bi dahakı cuma da perıntolojıde randevum var bakalım :)

günaydın canım

bizim iş yerınde kamerlaar coktan var ona dicem bişi yok olsun ama mıkrofon ne yau :S
ayrıca hiçbi haklarıda yok yani arastırdım :) goruntu ok de ses dınleme yasal değil...
iş yeırnın guvenlıgı derken bizim özel hayatımıza müdehale oluyo eşimel konsuucam dr a gittim bebege böle dedı vırt zırt patronda
naklen dinlicek oyarımmm

kızlar bu arada sanıyorum benım bebişim kız :) çünkü erkek olsa sımdıye azcık karnım cıkardı

erkek bebekte erken cıkıyo cunku ama karnım dümdüzz...bi de dr az da olsa bi tahmın yapardı ama

16. haftayı beklıyo kesınlessın dıye cunku bı cıkıntı yok neyse bakıcazz bakalım hiç farketmıo

ama merak sardı iştee

Kızlar, sordum ama gözden kaçtı. İkili test yaptıran arkadaşlar, sonuçlarınız kaç gün sonra çıktı?

Benim randevum 11'inde, yaptıracağım yer sonucu kaç günde verecek, bilmiyorum henüz; cevaplarınıza göre kendi çapımda bir istatistik yapıcam. Biraz sabırsızlık var da..

yaaaaaa erkek bebekte hemen mi cıkıyo göbiş.. benim cıktı da az birazz :) zaten azıcık bi göbişim vardıı.. bizimki de yorum yapmak istemedi cinsiyet konusunda ben de cok meraktayım, ilk bebek gerçi kız erkek farketmez ama insan merak ediyo işte elde değil :) ağustosun 16 sında gidicez tekrar o zaman kesin birşey söyleriz dedi meraktayız ailecekkk ama beni gören herkes erkek diyo neden bilmiyorum :))

merhaba canım. 5 temmuzda yaptırdık biz ikili test. yaklaşık olarak bir hafta sürüyor sonucun gelmesi. ankaraya gönderiliyormuş bu testler. öyle dediler. hastane sonucu dr a bildiriyor dr da hastaya.

kızlar iş yerinde sigara dumanına maruz kalıyorum ve bu durumdan nefret ediyorum.. bir belgeselde görmüştüm plesentadan rahatça geçen iki şey : nikotin ve kafein.. kafein almıyorum hiç bir şekilde ama patronumun odasının tam yanında masam ve kapı açılıp kapandıkça hatta açık bırakıldıkça içeriden gelen duman beni çok rahatsız ediyor. içme diyemem adama, misafirleri de geliyor onlar da içiyor ve kapı açık mı kapalı mı kimse dikkat etmiyor. sigara içen insanların içmeyenlere hiç saygısı yok gerçekten. sanki çok normal bişeymiş gibi davranıyorlar. sanki onlar doğru olanı yapıyor biz yanlış olanı.. tahammülüm kalmadı gerçekten..

kızlar bakın ikiz bebiş ultrasonnn

[video=youtube;_odxr6MmjdQ]http://www.youtube.com/watch?v=_odxr6MmjdQ&feature=related[/video]

canım ben öyle biliyorum yaa :)evet farketmıo ama merak edıyo ınsan

daha cok varmış canım kontrolee hayırlı güzel haberler alırsın ısnallah :)

canım çok zor ya sigara bızımkıelrde en bas öle idi ama uyardım artık herkes dısarda içiyo

bi de zatn koku hassasıyetım var ben normalde de sigara içmem eşim annem babam ailemden kıms eıcmez yanı

onun ıcın çok kötü kokuo banba bı de koku hassasıyetıylke bırlesınce anında istfraa çok kötüü

sen de istersen uyar bı kaç kez zor cidden yaa ınsanalrla ugrasmakk

canım çok zor ya sigara bızımkıelrde en bas öle idi ama uyardım artık herkes dısarda içiyo

bi de zatn koku hassasıyetım var ben normalde de sigara içmem eşim annem babam ailemden kıms eıcmez yanı

onun ıcın çok kötü kokuo banba bı de koku hassasıyetıylke bırlesınce anında istfraa çok kötüü

sen de istersen uyar bı kaç kez zor cidden yaa ınsanalrla ugrasmakk[/QUOTE]

ya sorma kokulara karşı cok hassasım ben de herşeyden midem bulanıyor.. dün türk kahvesi yapmıştı bizim çaycı abla, onun kokusu yüzünden kustum (

çok tatlı bebekler. haftası kaç acaba onu anlayamadım . çok özel bir duygu ya iki küçük canı taşımak

sanırım 11-12 haftalıklar ben öle tahmın ettım :) ama çok tatlı cıdden de yaa

evet cok özel bi duygu kesınlıkle

ya sorma kokulara karşı cok hassasım ben de herşeyden midem bulanıyor.. dün türk kahvesi yapmıştı bizim çaycı abla, onun kokusu yüzünden kustum (

evet ya çok kötü oluyo benıdme 5. haftadan berı var gecmedı azalmadı bıle

13. haftamdayım ama bakalım gecer ınss :) canım zor ya allah yardımcımız olsun

Son düzenleme:

benim haftama yakın demek ki .ama bende böyle net görmek istiyorum bebeklerimi. gidiyorum hep belli belirsiz kese içinde belli ama böyle kafası kolları net değil .bu gidişimde inşallah görürüm .karından bakılınca çok net değildi :44::44:

canım 10 haftalık olmussun artık bu haftadan sonra net bi şekıdle görülür ınsallah :)

oyy kocaman olcak onalr annesı karnında 4 tane mınık ayakcıkk pıt pıt vurucakalr ayy çok güzell

canım 10 haftalık olmussun artık bu haftadan sonra net bi şekıdle görülür ınsallah :)

oyy kocaman olcak onalr annesı karnında 4 tane mınık ayakcıkk pıt pıt vurucakalr ayy çok güzell

inşallah doktorumda bundan sonra daha belirgin görürüz demişti zaten ama insan merak ediyor inşallah. evet dört minik ayak bana bol bol tekme atarlar artık :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…