2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
berenar... vallaa ayk bileklerine kadarsa yandık biz...
ben bi krem var onu kullanıcam ;4 aylık olunca mustelayı alıcam ilk önce,zeytinyağı ve buğday yağı kullananlar memnun..
birde dr siz neler soruyorsunuz ya!kaç gr boyu kaç,benim 2 dkka sürüyor,hep unutuyorum...ben malak gibi yatıyorum :)))ultrasonda bakıyor hoppp bitti,sadece hergün 1 saatlik yürüyüş ve 1 bardak süt verdi...
ama koltuk altı deodorantından tutunda ,saç boyama,röfleye kadar sorucam..
önemlidir:
sizleri korkutmak istemem ama;dün gece hiç uyku uyuyamadım ;saçma elbette korkucak bi şey yok ama doğum korkusu kapladı birden ;acaba bununla ilgili hiç dr ile konuşan oldu mu ?ğ

Valla sorma! Ben de dün akşam yatağa gittiğimde aklıma o geldi. Şimdiye kadar hiç yiğitliğe .. sürdürmüyodum ama dün böyle bi yatağa yatınca ben çok korkuyorum o andan dedim kendi kendime. Ne bilim o lavman yapcaklar da, oraya oturcan da ıkıncan saatlerce de, falan filan. Düşündükçe çok daha korktum ve napalım yapamazsam sezaryene geçerim dedim:KK43::KK43:
Offf ben de seninle aynı durumdayım yani.Daha çok süre var diye öyle takılamıyom malesef. Öte yandan canı çok tatlı tiplere soruyom normal doğum yaptık deyince, ben de yaparım heralde diyorum. Bizimki bi bilinmezlik valla ilk doğumu yapcak olanlar için.
Umarım doğumumuz 12 saat sürmez biçok ilk doğum gibi ya of 2 saatte alsak bebişimizi kucağımıza. Benim bi arkadaş doğum sancısının ilk kısımlarını evde geçirince hep, 2 saaatte almış bebeği kucağına. :44:

Valla sorma! Ben de dün akşam yatağa gittiğimde aklıma o geldi. Şimdiye kadar hiç yiğitliğe .. sürdürmüyodum ama dün böyle bi yatağa yatınca ben çok korkuyorum o andan dedim kendi kendime. Ne bilim o lavman yapcaklar da, oraya oturcan da ıkıncan saatlerce de, falan filan. Düşündükçe çok daha korktum ve napalım yapamazsam sezaryene geçerim dedim:KK43::KK43:
Offf ben de seninle aynı durumdayım yani.Daha çok süre var diye öyle takılamıyom malesef. Öte yandan canı çok tatlı tiplere soruyom normal doğum yaptık deyince, ben de yaparım heralde diyorum. Bizimki bi bilinmezlik valla ilk doğumu yapcak olanlar için.
Umarım doğumumuz 12 saat sürmez biçok ilk doğum gibi ya of 2 saatte alsak bebişimizi kucağımıza. Benim bi arkadaş doğum sancısının ilk kısımlarını evde geçirince hep, 2 saaatte almış bebeği kucağına. :44:

hiç sorma hiççç:KK43::KK43::KK43::KK43::KK50::KK50: allah hayırlı dogumlar nasip etsin:18::KK17::2::2:

arkadaşlar ben şu doğum konusunda rahatım:)kızım makat gelişli olduğu için mecbur sezeryan olmuştum,belde uyuşturmalı.
bundada öyle olucak nasipse..ama ilk hamileliğimde benide telaş sarmıştı nasıl doğuruam diye sonrada kendi kendime mebur bi şekilde çıkıcak hiç içerde kalan olmadı demiştim :KK1:bide o zaman çok küçüktümm daha 18imde bi çıtırdım:KK37::KK1:

berenar... vallaa ayk bileklerine kadarsa yandık biz...
ben bi krem var onu kullanıcam ;4 aylık olunca mustelayı alıcam ilk önce,zeytinyağı ve buğday yağı kullananlar memnun..
birde dr siz neler soruyorsunuz ya!kaç gr boyu kaç,benim 2 dkka sürüyor,hep unutuyorum...ben malak gibi yatıyorum :)))ultrasonda bakıyor hoppp bitti,sadece hergün 1 saatlik yürüyüş ve 1 bardak süt verdi...
ama koltuk altı deodorantından tutunda ,saç boyama,röfleye kadar sorucam..
önemlidir:
sizleri korkutmak istemem ama;dün gece hiç uyku uyuyamadım ;saçma elbette korkucak bi şey yok ama doğum korkusu kapladı birden ;acaba bununla ilgili hiç dr ile konuşan oldu mu ?ğ

Doktora gitmeden birkaç gün önce sormak istediklerini not almaya başla bence.Ben öyle yapıyorum :) son gittiğimde o kadar soru sordum ki doktor sen bundan sonra sabahları randevu al akşama enerjim kalmıyor dedi :)
Deodarantı da sordum 3 ay dolduğu için bundan sonra kullanabilirsin dedi.Saç boyasını önceki gitmemde zaten yasaklamıştı.

Son düzenleme:
doğumdan korkmayın
ben normal doğum için evde sancı çektim gittiğimde 6cm açılmıştı ebeye çok korkuyom dediğimde korkulacak bişey olsa sokaklar bu kadar çocuk dolar mıydı dedi:) sonra doktor geldi ve çatı dar diyip sezeryana aldı.doğum sancısının son anına kadar yaşamadım ama yaşadığım kadarıyla öyle çokta ölümcül değildi. sezeryanda da belden uyuşturdular sonraki 3 gün biraz sancılı geçti
hepsinden önemlisi bebeği kucağınıza aldığınızda hepsini unutuyosunuz
zaten unutulmasa insanlar nasıl 7-8 tane doğursunlar

doğumdan korkmayın
ben normal doğum için evde sancı çektim gittiğimde 6cm açılmıştı ebeye çok korkuyom dediğimde korkulacak bişey olsa sokaklar bu kadar çocuk dolar mıydı dedi:) sonra doktor geldi ve çatı dar diyip sezeryana aldı.doğum sancısının son anına kadar yaşamadım ama yaşadığım kadarıyla öyle çokta ölümcül değildi. sezeryanda da belden uyuşturdular sonraki 3 gün biraz sancılı geçti
hepsinden önemlisi bebeği kucağınıza aldığınızda hepsini unutuyosunuz
zaten unutulmasa insanlar nasıl 7-8 tane doğursunlar

bende normal doğum anını yaşamadım ama bir gece sabaha kadar doğum sancısı çektim.riskli olduğum için doktorumu beklediler mecbur sabahı sabah ettik.en son sanılar dakkada 1e düşmüştü ve sezeryan için sedyeye yatarken kanamam başlamıştı.

arkadaşlar ben şu doğum konusunda rahatım:)kızım makat gelişli olduğu için mecbur sezeryan olmuştum,belde uyuşturmalı.
bundada öyle olucak nasipse..ama ilk hamileliğimde benide telaş sarmıştı nasıl doğuruam diye sonrada kendi kendime mebur bi şekilde çıkıcak hiç içerde kalan olmadı demiştim :KK1:bide o zaman çok küçüktümm daha 18imde bi çıtırdım:KK37::KK1:

Bende ilk bebegimi sezaryen oldum canim ksmetse buda sezaryen ilk dogumdaki telaslarim yok gercekten insan bilmedigi seyin dusmani oluyo

kızlar merabalar randevumu büyük ısrarla erkene aldırdım ve dün gidip ikili testimi yaptırdım ,bebeğimi de görmüş oldum :) ense kalınlığı şve burun kemiği normaldi her şey güzeldi maşallah 11 + 5 günlüktüm dün 11 + 6 çıktı daha önce geriden geliyodu şimdi yakalamış satla uyumu çok sevindim bi gün öne bile geçmiş ve 5 cm olmuştu elleri ayakları ağzı burnu çok iyi gördüm alttan da baktırdım çünkü çok net gözüktü, karından da baktı sağolsun yarım saati geçti bebeğimi gösterdi bana doktor hanım cinsiyetini sölüyomusunuz dedim gözükürse sölerim dedi ama sölemedi baktı bayaa ama emin olamadı sanırım belki de kızdır erkek olsa belli olurdu belki bakalım hayırlısı darısı sizlerin başına kızlar büyüdüğünü görmek çok güzel,şimdi iyice eminim içimde bi canlı var tamamen bebeğe benziyo eskiden anlaşılmıyodu ama bebek şeklinde görünce insan bi tuhaf oluyo

kontrole girmeden çikolata yiyin bebeği hareketlendiryo ben dün abartım biraz 3 tane yedim bebek amuda kalkmıştı ilk başta sürekli oynadı pozisyonu uymadı doktor diyo ne yaptın bu çocuk kıpır kıpır :KK70:

evet çikolata gerçekten işe yarıyodu, bende en son kontrolde yemiştim bebiş zıplıyodu resmen :emir_bebek: çikolata mutlu ediyomuş, eşim bi dahakine baklava yedirecekmil bana öyle diyo :KK52:

Ben de normal doğumu çok istiyorum ve sezaryenden korkuyorum. Zaten yasakladılar, artık eskisi gibi isteğimize göre sezaryeni seçemeyiz ki... Normal doğumda belki bırazcık acı çekiyoruz ama sonrası çok rahat oluyor.

Bende normal dogum çok istiyordum
Kızım makat gelişiydi zorunlu Sezaryan oldum
Ama bebis doğduğunda 4yil gecmis olucak aradan
İns mümkün olurda bu sefer normal dogum olur
Bazı kadınları okudum Sezaryan sonrası normal yapmışlar
İns banada nasip olur
Kızlar bu arada yarın randevum var saat 10 da sırf cinsiyet için gidiyorum:)
Birde çikolata yiyeyim onu iyi getirdiniz aklıma :) ins gösterir kendini
Çok heyecanlıyım :)

kızlar mrb ben de ocak annesi olcam süpriz bebekle aranıza katılmak istedim rabbim herkese hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin

ben dee :) ama dünkü kontrolümde 12 haftalık dedi bana dr. önde gidiyomuş, göbişimin şişmesinden anlamalıydım :)) hayırlı uğurlu olsun bu arada, allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin :)

tsk canım zaten 11 6 hafata 12 haftadayım demek yarn 13 haftaya gırecem senınkıde hayırlı olsun canm

hiç sorma hiççç:KK43::KK43::KK43::KK43::KK50::KK50: allah hayırlı dogumlar nasip etsin:18::KK17::2::2:

korkmayın kızlar allaha bol bol dua edın bende normal dogurdum kızımı kendını cok salıp en kcuk sancıda bagırmamak daynıpbolbol derıden nefes almak lazım benım 3 saat surdu dogumum sancı basladı dogurdum 3 saat tam cok guzelbır deneyım doktorunuzda cok onemlı beno yonden cok sanslıydım melek gıbıbır kadınve super moral vedıyordu her anı cok guzel her seyı goruyonuz ve yasıyonuz bebegnız cıtıgı gıbı goruyonuz ve kynunuza alıyonuz cok guze hastalıgı olmaynmusaıt olan normaldogurun kesınlıkle

korkmayın kızlar allaha bol bol dua edın bende normal dogurdum kızımı kendını cok salıp en kcuk sancıda bagırmamak daynıpbolbol derıden nefes almak lazım benım 3 saat surdu dogumum sancı basladı dogurdum 3 saat tam cok guzelbır deneyım doktorunuzda cok onemlı beno yonden cok sanslıydım melek gıbıbır kadınve super moral vedıyordu her anı cok guzel her seyı goruyonuz ve yasıyonuz bebegnız cıtıgı gıbı goruyonuz ve kynunuza alıyonuz cok guze hastalıgı olmaynmusaıt olan normaldogurun kesınlıkle

saglikli olani da o...ne güzel darisi ikinciye ins. ben hayalini bile kuramiyorum.suan bile rüyadayim sanki

Ben de normal doğumu çok istiyorum ve sezaryenden korkuyorum. Zaten yasakladılar, artık eskisi gibi isteğimize göre sezaryeni seçemeyiz ki... Normal doğumda belki bırazcık acı çekiyoruz ama sonrası çok rahat oluyor.

Canım, sezaryeni yasaklamadılar. Sadece sezaryen yapma şartlarını biraz zorlaştırdılar. Okuyup da yanlış anlayanlar olmasın :) Tıbbi bir uygulamayı tamamen yasaklayamazlar. O kadar da değil..... :)

Canım, sezaryeni yasaklamadılar. Sadece sezaryen yapma şartlarını biraz zorlaştırdılar. Okuyup da yanlış anlayanlar olmasın :) Tıbbi bir uygulamayı tamamen yasaklayamazlar. O kadar da değil..... :)

nasıl yasaklansın ki zaten ? geçenlerde tv de bir doktor çok güzel izah etti özetle "nerde o eski çatılar" :) diyo kadınlar tarlada evde çalışırken günde yüzlerce kez çömelip kalkıyodu şimdi kadınlar yemeği masada yiyip evi viledayla siliyolar tarla işleri zaten yok çatıları çalıştıracak egzersizler yok mecburen sezeryan yapıyoruz dedi.

X