2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Selam kızlar ancak dönebildim netle telle ve tv ile aram tamamen bozuldu giremedim bi türlü bu arada umarım herkesin bebekleri iyidir bizim oğlan yine tabiki hasta oldu dün gece ateşi çıktı sabah vücudunda kırmızı benekler ve doktora gittik kızıl hastalığı olmuş dedi antibiyotik ve ateş düşürücü verdi düşmezse gece acile gidin aşılarada şubatta gelin dedi döndük tabiki düşmedi biraz önce acile gittik çocuk doktoru baktı kızıl hastalığı değil boğaz enfeksiyonu takip edin menenjite çevirebilir veyada zatüreye dedi şoktayım hala çok ağladı yavrum o ağladıkça bende ağladım eşimlede tartışıp döndük eve nete bakıyodum nasıl bi hastalık diye daha beter şoka girdim inş. çevirmez ve atlatır paşam bütün virüslerden bakterilerden nefret ediyorum.Bugünde doğum günü çok güzel girdi yaşına yavrum havamızı aldık yani.
Burçak bıtuful ruza esra repu selerm fulya yelda ve sayamadığım bi çok dostlar umarım herkesin doğum günleri ve hazırlıkları iyi geçiyodur bebeklerinizin totoşlarından öpün

günaydın çok geçmiş olsun Rabbimin izniyle şifa bulur inş

Yasemincim geçmiş olsun ya bidiklar iyi olsunlar da doğum günü her sene kutlanır bizimki de doğum gününde ateslenmisti biz once kutlamistik tam gününü bwklesek yapamicaktik. Senin beybin de iyi olsun kutlarsiniz öpüyorum çok

canım çok geçmiş olsun.. Rabbim şifa versin.. üzülme, iyileşir bir an önce inşallah da güzel güzel kutlarsınız doğum gününü... dualarımız seninle ve tüm hasta bebeklerle... yakışıklı paşamı çooook öpüyorum...

Yasemincim gecmis olsun. Bogaz enfeksiyonu nasil menenjit vezaturreye sebep olabiliyormus ki? İcini ferah tut bisey olmayacak. Allah sifa versin bir an once

kızlar bağışıklık sistemini güçlendirmek adına bebeklerinize neler yediriyorsunuz. ben keçi boynuzu pekmezi bal yedirmeye çalışıyorum. başka önerileri olan varmı

Herkes nerde
Cok sıkıldım
Ne boş
Çalışmak istemiyorum

Ben pekmezden başka bişey vermiyorum
Bi bilgim de yok bu konuda

Cigdemcim yas gununuz guzel gecer ins kizina mutlu yaslarr

Bnm kuzum asi olduktan yaklasik 30 saat sora ateslendi. 38e yaklasio sanirim fitil veriorum ikidir. Oksuruk filn hicbise yok cok sukur enfeksiyon fln diil sanirim. Beklemedeyim dun gece de zor gecti. Oyy sabir bize..

Yasemin cok gecmis olsn cnm ya kiyamam muratima.. sen icini ferah tut bise olmaz ins..

Bn arada ihlamur vermeye calisiorum bagsklik icin o da biberon filn almadgi icin zor oluo tabi icirmek.. ne biliim mandalina filan da yemio artik o yuzden kendime portakal sikiorum o da yudum yudum elimdekinden icio. Bagsiklik icin pek bi cabam yok vlla

benimkide biberon almıyo bıraktığım sütü suluğu ile içiyo genelde ıhlamuru filan da ya bardağa ya da suluğuna koyup veriyorum. benimki de grip olunca iştahı iyi gene gitti. ama aşılar bizde ateş yapmamıştı ama tabii her bünyeye etkisi farklı

Yasemin sekerim gecmis olsun.
Benimki mandalinaya bayiliyor bi de emiyo. Onun disinda bi sey yok. Ben pekmez de vermiyorum. Meyve suyu icerse onun icine koyuyorum tek.
Ya kahvalti etmiyo artik. Ekmek peynir yiyo biz kahvaltidayken. Ama bulamaci yemiyo. Cevizle labneyi yogurda,tereyagi kasik mamasina katiyorum.geriye yumurta sarisi kaliyo. Yemese nolur ki.
Doktora gitsem sunlari sorcam: devam sutu icmiyo. Icmesi gerekir mi.
Inek sutu koy sutu mu gunluk sut mu.
Artik her seyi yiyecek mi yani mesela pasta:)
Bi yastan sonra anne sutu yariyo mu.
Gece beslenmesi.
Bu boyle. Bu gece esim yok. Kizimla yatcam cok sevincliyim. Cumartesi dogumgunu var. Normalde sali da sonra kutlsrsam tatile kalcak. Ben de foto eklerim. arada album yapmaya calistim ama olmadi. O zaman sadece uyeler mi goruyo.
iyi geceler. Opuyoree

Sağolun canlar murat bugün daha iyi ama iğne olurken fena kopuyo çok ağlıyo ya dayanamıyorum ben onun saçına dokunurken sakınıyorum bunlar iğne sokuyo yumuşak kara bacaklarına oy yavrum benim neyseki ateşi düştü kızarıklıklarıda geçti herhalde atlattı ama inş. başka bişey çıkmaz
Vave tayinmi çıkacak nereleri tercih ettiniz sen benim memlekettesin inş. bundan sonra güzel bi şehir çıkar
Resim ekleyenlere baktım çok şık olmuşsunuz bu iş baya masraflı patlamış gibi görünüyo herkese
Ablam gelecek 25 ocak gibi geldiği gün parti yapcaz annemlerde 3 tane fena yeğen var partiye bayılıyolar ablam ben pastasını yapcam dedi sadece şeker hamuru al gerisine karışma dedi bakalım ne çıkacak.:44:
Bu arada bugün oğlum babasıyla top oynamaya başladı eliyle atıp tutuyodu bugün ayakla gol yapmaya başladı çok hoşuna gitti benim dahada hoşuma gitti ben gol diye çığlık attıkça o daha fazla vuruyo topa kahkahalarla tabi bu mutluluğumuz iğneci gelince sona erdi
Adidastan bi spor ayakabı aldım pumada vicco da yürüyemeyen çocuk bununla çok rahat yürüyo çok memnun kaldım çok hafif rahat bişey.
Bağışıklık için ben sadece emziriyorum pekmezden başka bişey vermiyorum ama çörekotu alcam bende vave yağını veriyosun herhalde ne kadar veriyosun kendimize alıyoduk bi ara bıraktık.
Bituful herkes gibi bende seni çooook seviyorum.
Son bi sorum olacak kurutmalı çamaşır makinası kullanan varmı tecrübenize ihtiyacım var veya kurutma mak ne kullanıyosun tavsiye edecek kadar memnun olan varmı Fulya senine ne markaydı çok memnunum diyodun

Ayy ne kadar çok yazmışım beğen kısmını neden kıyıya köşeye saklamışlar ki fikrinize katılıyorum hepinizin kızlar
Ve de bıtuful senin o smileyler neden bende yok kalplerin çok diyemi eski müşterilerdensin diyemi yani anlayamadım

Günaydın hangi ara akşam hangi ara sabah oluyo anlamıyorum daha az önce yazmıştım sanki

Sabah 6 de kalkıyo bu çocuk kurulu saat gibi..Bağışıklık için bende hergün biraz ıhlamur veriyorum ruşeym falan veriyodum bi ara ama kusmalar başlayınca bıraktım hepsini..Allaha emanetler ne kadarda korusak özellikle istanbulda öyle iğrenç bi hava varki hemen hastalanıyolar..Dün doktora gittim muayene olmadan geri geldim devlet hastanesi gibi kalabalıktı..Herkes ateşli hastalık geçiriyor Rabbim şifa versin.

Yasemincim bilmukabele şımartıyosun beni paşamada bak büyüdülerde babalarıyla top oynuyolar tutkununkide baya önce başlamıştı maşşallah hepsine smileyleri telden otomatik giriyorum ezbere kalple falan alakalı değil yivrim hepsi aşağıda mevcut gözünden kaçmıştır.

:)))
Bizim dokorun cevapları ;
Gece beslenmesi 9. ayda kesiliyor
Günlük süt hijyen şartları açısından daha iyi
1.Yaşından sonra anne sütünün faydaları %80 azalıyo, ama devam etmekte fayda var
Herşeyden tatsın tabi ama kremalı bi pasta çokta gerekli değil bence ishal yapabilir ( bu benim cevabım)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…