2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Sağolun canlar murat bugün daha iyi ama iğne olurken fena kopuyo çok ağlıyo ya dayanamıyorum ben onun saçına dokunurken sakınıyorum bunlar iğne sokuyo yumuşak kara bacaklarına oy yavrum benim:KK5: neyseki ateşi düştü kızarıklıklarıda geçti herhalde atlattı ama inş. başka bişey çıkmaz
Vave tayinmi çıkacak nereleri tercih ettiniz sen benim memlekettesin inş. bundan sonra güzel bi şehir çıkar:KK34:
Resim ekleyenlere baktım çok şık olmuşsunuz bu iş baya masraflı patlamış gibi görünüyo herkese:KK51:
Ablam gelecek 25 ocak gibi geldiği gün parti yapcaz annemlerde 3 tane fena yeğen var partiye bayılıyolar ablam ben pastasını yapcam dedi sadece şeker hamuru al gerisine karışma dedi bakalım ne çıkacak.:44:
Bu arada bugün oğlum babasıyla top oynamaya başladı:KK9: eliyle atıp tutuyodu bugün ayakla gol yapmaya başladı çok hoşuna gitti benim dahada hoşuma gitti ben gol diye çığlık attıkça o daha fazla vuruyo topa kahkahalarla :KK55:tabi bu mutluluğumuz iğneci gelince sona erdi
Adidastan bi spor ayakabı aldım pumada vicco da yürüyemeyen çocuk bununla çok rahat yürüyo çok memnun kaldım çok hafif rahat bişey.
Bağışıklık için ben sadece emziriyorum pekmezden başka bişey vermiyorum ama çörekotu alcam bende vave yağını veriyosun herhalde ne kadar veriyosun kendimize alıyoduk bi ara bıraktık.
Bituful herkes gibi bende seni çooook seviyorum.:KK54:
Son bi sorum olacak kurutmalı çamaşır makinası kullanan varmı tecrübenize ihtiyacım var veya kurutma mak ne kullanıyosun tavsiye edecek kadar memnun olan varmı Fulya senine ne markaydı çok memnunum diyodun

kurutma makinem ayrı benimki hotpoint- ariston çok mennunum kesinlikle gerekli. ama kurutmalı çamaşır makinasi alıp mennun kalan hiç duymadım geneli mennun değil

gunaydin yurdumun guzel insanlarinin bir kismi :KK53:

Glycmn abcdefg nickini denklestiremedim iyi mi :) corek otu yagi degil cekilmis toz halin kullaniyorum.ruseym i ve corek otununu corbalarina yemnegie her gun olmasa da ustune serpistiriyorum

Yasemin sagol canim. Hayirlisi

Baltasar henuz tercih yapmadik subatta acilacak yerler.

gunaydin yurdumun guzel insanlarinin bir kismi :KK53:

Glycmn abcdefg nickini denklestiremedim iyi mi :) corek otu yagi degil cekilmis toz halin kullaniyorum.ruseym i ve corek otununu corbalarina yemnegie her gun olmasa da ustune serpistiriyorum

Yasemin sagol canim. Hayirlisi

Baltasar henuz tercih yapmadik subatta acilacak yerler.

olsun problem değil:) bu aralar fena iştahsız grip olduğundan bakalım bende alıp katayım bari faydası olur muhakkak

Sağolun canlar murat bugün daha iyi ama iğne olurken fena kopuyo çok ağlıyo ya dayanamıyorum ben onun saçına dokunurken sakınıyorum bunlar iğne sokuyo yumuşak kara bacaklarına oy yavrum benim:KK5: neyseki ateşi düştü kızarıklıklarıda geçti herhalde atlattı ama inş. başka bişey çıkmaz
Vave tayinmi çıkacak nereleri tercih ettiniz sen benim memlekettesin inş. bundan sonra güzel bi şehir çıkar:KK34:
Resim ekleyenlere baktım çok şık olmuşsunuz bu iş baya masraflı patlamış gibi görünüyo herkese:KK51:
Ablam gelecek 25 ocak gibi geldiği gün parti yapcaz annemlerde 3 tane fena yeğen var partiye bayılıyolar ablam ben pastasını yapcam dedi sadece şeker hamuru al gerisine karışma dedi bakalım ne çıkacak.:44:
Bu arada bugün oğlum babasıyla top oynamaya başladı:KK9: eliyle atıp tutuyodu bugün ayakla gol yapmaya başladı çok hoşuna gitti benim dahada hoşuma gitti ben gol diye çığlık attıkça o daha fazla vuruyo topa kahkahalarla :KK55:tabi bu mutluluğumuz iğneci gelince sona erdi
Adidastan bi spor ayakabı aldım pumada vicco da yürüyemeyen çocuk bununla çok rahat yürüyo çok memnun kaldım çok hafif rahat bişey.
Bağışıklık için ben sadece emziriyorum pekmezden başka bişey vermiyorum ama çörekotu alcam bende vave yağını veriyosun herhalde ne kadar veriyosun kendimize alıyoduk bi ara bıraktık.
Bituful herkes gibi bende seni çooook seviyorum.:KK54:
Son bi sorum olacak kurutmalı çamaşır makinası kullanan varmı tecrübenize ihtiyacım var veya kurutma mak ne kullanıyosun tavsiye edecek kadar memnun olan varmı Fulya senine ne markaydı çok memnunum diyodun

Yasemincim çok geçmiş olsun canım :KK43: muratcığım bugün daha iyidir umarım Allah şifaversin ben kurutmayı ayrı olarak electrolux kullanıyorum yoğuşturmalı max 2.30 saattekup kuru pamuklarından arındırılmış ütülemeye hazır hatta ütülenmesine gerek bile olmayan çamaşırlar çıkarıyor ablamda arçelik kullanıyor o da memnun . İkisini bir arada kullanan kimse tanımıyorum malesef :KK43: bişey diyemiyorum o konuda

günaydın şekerler... :KK16:

yaseminim geçmiş olsun canım ya.. iyi olmasına sevindim. maşallah murat paşaya, bi de top mu oynuyor babasıyla... :KK16: :KK16:

eylemsevcan nerelerdesin? kilolar ne alemde?

vaveyla_esk keten tohumu hamilelik ve emziren kadınlarda ve 2 yaş altında kullanılmamalı yazıyor ama ne gibi bir yan etkisi var detaylı bilgi yok. sen verdiğine göre bilgin vardır heralde dimi

Kizlar burda okumustum haribodan seker hamuru yapildigini. Siparisler yetismiicek ya. Nasi yapiliyo ama acil yazarmisi iz

kızlar ya zor durumdayım sizlere ihtiyacım var. ya benim ççouk bu uyku yüzünden delirtecek hala düzgün bi uykusu yok napayım bide sık uyanmalar eklendi benimki hepsallanarak uyudu şimdi -15-25 dk arayla kalkıoyatağında pişpiş yapıom oomuyo ayağıma alıom uyuyo ya diceniz sallamaya alıştırdın ben değil annem alıştırdı uyusun diye doğduğundan beri uyku tek sorunum zaten gün içinde çok hareketli sizinler nasıl uyur kalkar örnek ve bana akıl veringece olsun istemiyorumhe bide 7-8 den sonra daha rahat uyku tutuyo sonra 12 kadar uyuyo gün içi fazla uyumaz ben size yazayım siz beni düzeiltin akşam 11 banyo yemek
12 uyku
gece 3 kadar 15-25 dk arayla kalkar
sonra 4.5 ta tejrar sallama
7 tekrar
8 süt içer bazen 9 kalkar uyumaz
uyursada 11-1130 kalkar gece tam anlamıyla uyumadığı için mecbur uyusun ki ben de uyuyum diye bırakıom lütfen beni bu kısır döngüden kurtarın önceleri gazı vardı akabinde reflü diş hala uğratıro reflü geçti uyku düzelmedi bide 9 diş çıkardıbununda etki olabilir mı uyku düzenine bilmiyorum ya:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

kız burçak bir sen hatırlamışsın kızımın doğumgünü olduğunu:26: sağol bacım allah razı olsun başka da bir şey demiyorum herkese iyi akşamlar artık

Selam kizlar. Seviyeli sohbetler keyifli paylasimlar herkese. Dil cikarma smiley.

Yaw bebelere kivi veriyomusunuz. Versemmiki sikildim ayni seyleri vermekten ama korkuyorum da alerji olur diye. Damdan duser gibi oldu biraz sanirim. :)

Cigdem küsme annem herkesinki birbirine yakin karistirdik artik..Iyiki dogmus annesinin melegi uzun ve saglikli ömürlere isallah..nasil gecti bakalim anlat?

Kagan nerdesin sen:KK4:

nannen hosgeldin canim..ya cok eziyetliymis uyku saatlerin yazik sana bi kere 12 cok gec onu once bi erkene al...gunduz aksam uzeri uyutma yorulsun iyice 9.30 gibi doyur yatir..ne yediriyosun uyutmadan? Yemek turleride rahatsiz edebilir sadece süt vermeyi dene..odasini seri tut cok sıcak oluncada kalkiyolar sık..deneme yanilma yoluyla denicen herseyi canim:KK43:

Aleyna kivi asitli ya benim agzimi yara yapiyo mesela rahatsiz edebilir belki biraz bekle bence.

cnm cevabın için teşekkürler gece yatarken pirinçunu yada sütlü pirinçli yedirioyrum siz ne veriyorsunuz

Selam kizlar. Seviyeli sohbetler keyifli paylasimlar herkese. Dil cikarma smiley.

Yaw bebelere kivi veriyomusunuz. Versemmiki sikildim ayni seyleri vermekten ama korkuyorum da alerji olur diye. Damdan duser gibi oldu biraz sanirim. :)

canım bi arkadaşım kivi verdi çocuğuna.çocuk 16 aylık sevmiş yemiş kiviyi.5 gün kivi yedirmiş üstüste.5.gün çocuk şişmiş.kızarmış.ateşi çıkmış.hemen acile gitmişler.alerji yapmış.iğne vurmuşlar çocuğa .aslında c vitamini açısından bende düşündüm yedirmeyi ama bunu duyunca cesaret edemedim doğrusu.

kızlar ya zor durumdayım sizlere ihtiyacım var. ya benim ççouk bu uyku yüzünden delirtecek hala düzgün bi uykusu yok napayım bide sık uyanmalar eklendi benimki hepsallanarak uyudu şimdi -15-25 dk arayla kalkıoyatağında pişpiş yapıom oomuyo ayağıma alıom uyuyo ya diceniz sallamaya alıştırdın ben değil annem alıştırdı uyusun diye doğduğundan beri uyku tek sorunum zaten gün içinde çok hareketli sizinler nasıl uyur kalkar örnek ve bana akıl veringece olsun istemiyorumhe bide 7-8 den sonra daha rahat uyku tutuyo sonra 12 kadar uyuyo gün içi fazla uyumaz ben size yazayım siz beni düzeiltin akşam 11 banyo yemek
12 uyku
gece 3 kadar 15-25 dk arayla kalkar
sonra 4.5 ta tejrar sallama
7 tekrar
8 süt içer bazen 9 kalkar uyumaz
uyursada 11-1130 kalkar gece tam anlamıyla uyumadığı için mecbur uyusun ki ben de uyuyum diye bırakıom lütfen beni bu kısır döngüden kurtarın önceleri gazı vardı akabinde reflü diş hala uğratıro reflü geçti uyku düzelmedi bide 9 diş çıkardıbununda etki olabilir mı uyku düzenine bilmiyorum ya:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

canım senin durumun burçağınkine çok yakın.. emiyorsa meme isteğinden uyanabilir. dişin de etkisi olabilir.. sabah erken uyandırmaya çalış ve gece en geç 10 da yatır. tok uyumayı mı seviyor aç uyumayı mı onu belirle mamasını ona göre yedir. benim oğlum ne kadar tok olsa da en az 90 cc daha mama içer öyle uyur. karnı tamamen tok olacak.. :) su içirebilirsin belki susuyordur. bitufulun dediği gibi odasının çok sıcak olmamasına dikkat et. benim aklıma gelenler bunlar. ama uyku saatlerini kesinlikle düzene sokmalısın. böyle giderse ilerde okul çağında da çok sorun yaşarsın canım.

neredesin güzeller güzeli tubammm.... özletin kendini... :KK16:

kız burçak bir sen hatırlamışsın kızımın doğumgünü olduğunu:26: sağol bacım allah razı olsun başka da bir şey demiyorum herkese iyi akşamlar artık

doğum gününüz kutlu mutlu olsun canım... :KK16: aynen herkesin birbirine karıştı o yüzden.. unutmadık yoksa.. inşallah güzel geçmiştir. fotoğraf bekliyoruz..

ben vermiştim bi ara ya.. ilk meyveye başladığı zaman yarım kivi falan rendeliyorduk içine.. bilmiyordum alerjik olduğunu. iyi ki bişey olmadı.. :18:

cnm cevabın için teşekkürler gece yatarken pirinçunu yada sütlü pirinçli yedirioyrum siz ne veriyorsunuz

devam maması içiyor genelde. arada pirinç unu yiyor. sütü sevmedi farklı şeylerle denedim sevmiyor içmiyor.. bardaktan su içmeye bayılır. bardakla veriyorum sütü bakıyor süt olduğun görünce içmiyor. ayranı çok sever onu da süt zannedip içmiyor. :KK9:

canım bi arkadaşım kivi verdi çocuğuna.çocuk 16 aylık sevmiş yemiş kiviyi.5 gün kivi yedirmiş üstüste.5.gün çocuk şişmiş.kızarmış.ateşi çıkmış.hemen acile gitmişler.alerji yapmış.iğne vurmuşlar çocuğa .aslında c vitamini açısından bende düşündüm yedirmeyi ama bunu duyunca cesaret edemedim doğrusu.

:18::18::18:

canımmbence dene. evet c vitamini portakal ve mandalnadan fazla. ben 10 aylıktan itibaren hemen her gün verdim bi sorun olmadı çok şükür azar azar başla.ki benim bünyem feci alerjik inş bana çekmez.uyku sorununa bişi diyemiycem denemediğim şey yok. 1 yıldır uyku yok doğru dürüst kelin ilacı durumu yani:)

vaveyla_esk keten tohumu hamilelik ve emziren kadınlarda ve 2 yaş altında kullanılmamalı yazıyor ama ne gibi bir yan etkisi var detaylı bilgi yok. sen verdiğine göre bilgin vardır heralde dimi

canim keten tohumu veriyorum demedim ki:)) corek otu ve ruseym kullaniyorum yazdim bakabilirsin mesajlara

X