2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

Bende ilk kizimdada bundada hic kaynatip sogutmadim dogdundan beri artik buyuduler okadar titizlenmeye gerek yok nekadar ozenirsenn okadar hasta oluyor bu cocuklar

selam kızlar, ben de ocak annesiyim. 2 ocak doğumlu bir oğlum var. bundan sonra daha sık karşılaşırız umarım.

biz de demir başladık. 15 gün oldu.kilo başına 1 damla dedi. ama başlangıç olduğu için şimdilik alışması için 6 damla dedi.

Selam benim oğlum da 15 ocak doğumlu izmirde oturuyorum buraya takılmaya yeni başladım

Demir ilacı ile ilgili bilgi vermek istedim bizim doktorumuz 4. Ay bittiğinde başlatıcak şimdiden aldırdı 4. Ay bitince gidicez anlatıcakmış nasıl kullanaçcağımızı

Arkadaşlar benim oğlum bir haftadır sürekli elini ve parmaklarını emiyor sırf bu yüzden emziği bile bıraktı emziği eliyle çıkarıp çıkarırken elini yakalayıp emmeye başlıyor doktor çok devam ederse diş kaşıyıcısı ver dedi sizce daha erken mi

Aynı durum bizde de var kaşıyıcı iyi fikir ama benim oğluşum daha tutamıyo tuttuğu an alıcam bir tane annem geçen gün parmağıyla kaşıdı yavrum yazık mayıştı kaldı ne kadar kaşınıyo kim bilir.

Kimse bahsetmiyo sizin sorununuz geçti herhalde kafayı yiycem emerken kendini yırtıyo bebeğim evi dört dönüyoruz emecek diye kakası yok gazı yok uykusunu almış herşeyi denedim çözümü yokmu bunun bilen varsa paylaşsın.

Bizde de ayni sikinti vardi bide baya surdu 2 . Aydan beri ben emmedigi zaman ayagimda salliyom uyutuyorum oyle emiyor uyaniyor ama olsun ama cok severek emmiyo biberon veriyormuydun bide kilo alimi nadil ben emmedigi zamanlar devamli saglik ocagina goturuyordum kilo alimi nasil diye biraz mamada veriyorum ben aksamlari

Bizde de ayni sikinti vardi bide baya surdu 2 . Aydan beri ben emmedigi zaman ayagimda salliyom uyutuyorum oyle emiyor uyaniyor ama olsun ama cok severek emmiyo biberon veriyormuydun bide kilo alimi nadil ben emmedigi zamanlar devamli saglik ocagina goturuyordum kilo alimi nasil diye biraz mamada veriyorum ben aksamlari

haklısın gercekten eziyet oluyo bazen gün içinde kaynatmayı unutuyorum bi de sogutmaya ugrasıyoruz zaten 3.5 aylık olmak üzere ben de artık kombiden yıkayayım buraya yazmam iyi olmus sag olun ikna oldum sayenizde :)

Benim oglumda 2 aydır bahsettigin gibi önce cok fazla salya ile basladı sonra elleri hırsla emip sonra sinirlenip aglıyodu simdi işin kolayını buldu parmagını emiyo:) eskiden gece 2 kez uyanırdı simdi saatte bi uyanıyo dogru düzgün emmedigi için sürekli ac sürekli kucak istiyo cok huysuzlastı hic böyle bi bebek degildi bazıları zor dis cıkartırmıs bizimki öyle olucak galiba valla her diste bu kadar sıkıntı olursa naparım bilmiyorum belki de erken cıkartıyo diye bu kadar zorlanıyo yavrum ben diş kasıyıcı aldım cok huysuzlasırsa ben sokuyorum agzına ama sanki ondan sonra daha cok huysuzlasıyo gibi geldi bana. renki cıngıraklı dis kasıyıcıları var onlardan almayı düsünüyorum kucagına bırakırım ordan alabiliyo kendi istediği zaman alsın ısırsın. hem biseyleri tutmaya baslamasına da yardımcı olur

hiç sorun olmamıştı şimdiye kadar seve seve emiyodu ağzından zor alıyodum.son zamanlarda böyle oldu biberon hiç vermedim kilosu 7900 ilk ay 2000 gr 2. ay 1200 gr almıştı bu ay sadece 500 gr almış sütümde var zorla ağlıya ağlıya emziriyorum işkenceye döndü emzirmek.

Arkadaslar saclarim cok dokulmeye basladi.Sacimin masallahi var bayagi çok da bu gidisle basimda sac kalmicak.Sizlerde de ayni sorun varmi dogumla mi ilgili acaba.Dokulenlerin yerine yenisi gelir mi acaba?

Arkadaslar saclarim cok dokulmeye basladi.Sacimin masallahi var bayagi çok da bu gidisle basimda sac kalmicak.Sizlerde de ayni sorun varmi dogumla mi ilgili acaba.Dokulenlerin yerine yenisi gelir mi acaba?

sana etkili bişey söyliycem..

1 tatlı kaşığı kuru lavanta çiçeğini 1 litre suda 5 dk kaynatıp altını kapatıp 10 dk demliyorsun sonra süzüyorsun.. temiz saçına uygulayıp yarım saat bekletip duruluyorsun.. haftada 1 kaç defa yapmak lazım..hem dökülmesi duracak hem uzayacak.. benim saçlarım hep belimdeydi we çok gür, önceki doğumumda da bu yönteme güvenerek kestirdim we 4 ayda eski haline döndü.. şimdi daha yeni yapmaya başladım ancak zamanım olmaya başladı.. o da pek çok zaman denilmez ama :)

Bende de başladı, banyo yaptıktan sonra dökülenlere hayretle bakıyorum Ama bu olurmuş, normalmiş. Hamilelik süresince saçlarımız daha az döküldüğü için ve daha sağlıklı olduğu için o zaman dökülmeyenler şimdi dökülürmüş.... diye okumuştum bir yerlerde.

Banyo suyunu ben de ilk doğduğundan beri musluktan alıyorum. Hatta bazen kaka yapıp sırtına kadar çıktığında lavabonun altında poposunu yıkıyorum. Garibim ben nereye geldim diye bir şaşırıyor, sonra dudaklarını büzüyor ağlasam mı ağlamasam mı diye... Oğluşum kıyamammm:)

Bu arada benim oğlumun da sürekli elleri ağzında ve artık tükürükten önünü ıslatmaya başladı. Bizim bebişler biraz aceleci galiba kızlar. Bir de sırtı bana yaslanmışken sürekli kendini öne ittirip kalkmaya çalışıyor. Doktor önümüzdeki ay destekli oturtmaya başlayabilirsiniz deyince çok erken gelmişti bana ama galiba bebişler buna kendileri karar veriyorlar.

Hayirdir ya bende cok merak ettim.Bilmiş bilmiş konustular mi yine.

dün eşim öğlen akşam bebek görmeye gelecekler dedi.. iş arkadaşları geleceklermiş eşleriyle.. we o bayanlardan birini ben sitede görüyorum selam wermeyen tipler.. neyse yok bana şunu yap bunu yap erken haber werdiler hazırlıksız olmaz dedi.. ben de başladım pasta börek işine.. sizlere kastım kendimi anacım:)
saat 9 da mı gelinir allah aşkına! bir kızları wardı benim kıza vurdu ağlattı we kızımla yaşıt.. ortalık darma duman oldu ben böyle bir akşam yaşamadım.. kızımın odasını dolabına kadar giysilerini yerlere attı oyuncak sepetleri boşaldı koridora kadar her yer mahvoldu.. resmen problem çocuk tövbe yarabbim! bu kadar duyarsız da olunmaz çocuklarına ana baba birşey demedi yahu.. ew savaştan çıkmış gibi oldu.. benim kızım ne kadar akıllı bir çocuk.. anlayacağınız mahvoldum yaa.. saat 12.buçukta gittiler.. arada akıl wermeler de cabası.. ben her zaman ki gülümsememle içimden dişlerimi sıkarak yolladım onları.. kızım çok kötü oldu.. hala da etkisinde walla.. bebeğim de şaşkınlıktan ağlayamadı bile o gürültüde! emziremedim bile çok tedirgin oldu..

ben nedense hala eve misafir gelince çok tedirgin oluyorum
bebeğimin ağlar mı,ya uyumazsa vs. diye
geçmiş olsun
Büyük asla konuşmak istemem ama sinir oluyorum bu kadar rahat annelere,hadi kadın rahat eşi de bir şey demiyorum aptal insanlar
girip emzirseydin yavruyu günah ben emziriyorum valla

bu arada elinde bir bebek bir minik çocukla pasta börek işine girdin ya gerçekten tebrik ederim
ben cesaret edemem ortalık darnadağın kalır valla
eşim hazır alıp geliyor buzlukta bir şey kalmadıysa

Son düzenleme:

olmaz mı hic canım sacımı taramaktan sogudum valla dökülenleri görmekten. sacım baya bi uzamıstı gidip kestirdim gecen gün belki biraz faydası olur diye. Emzirenlerde daha fazla oluyomus zaten cok bi sacım da yoktukel kalmasam bari

Mutlaka deniycem insallah ise yarar. Özel mesaj hakkım yok burdan yazayım cevabın için sa ol arkadasım tütü masallah ogluslarımıza:)

Ben de birkac kez kollarından tuttum baktım oturmaya calısıcak mı diye tutmaz olaydım:) simdi hep oturmaya calısıyo huysuzlanıyo ara hafif oturtuyorum valla napayım ama icim de hic rahat degil doktor 4. ayda demişti.

bende oğlumu ayakta sallayarak uyuttuğum için misafir gelince servis yaparken bebeği kim sallıcak stresi oluyor.

senin buzlukta bişeyler oluyor demekki.ne güzel. bende oda yok. hep hazır takılıyorum.hiiiç uğraşamam bu aralar.çok süpper yaptığım browniyi bile hazır aldım geçen gün.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…