2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Süt veren arkadaşlar kahve içiyor musunuz bi zararı var mı ? Gaz falan yapıyor mu?

Ben hergün bir fincan içiyorum, gaz yapmad benim kızıma. bir kahve keyfim var onuda bırakamam :) Ama kafeinin çok tüketimi zarlı olduğunu da unutmamalıyız.

Okuyorumda sorunlar ayni nerdeyse emmeme sorunu bizdede var aciktimi iki dakika emiyo sonra mumkun deyil veremezsin uykusuzluk desen ayni bu ara bende rahatsizlandim acillik oldum iki kere bunyem zayif dusmus iki cocuk yordu beni kocada yok sehir disinda hafta sonlari geliyo (( bende oyun halisi aldim tiny love aldim bakim simdilik durum bi 5 10 dk falan
Emmeme sorunu bu aylarda bebeklerin cogunda olabiliyormus bu ayda cevreyle ilgilenmeye basliyorla sabret bir ay dedi doktor sonra duzene girecek mis zaten 4 ayda yogurt ve meyvelere gececez ama biboran olayi onemli alistimi tembellige onu istiyo bizim kucuk hanimda biraz tembel o konuda emecegi zaman bile kavriyamiyo hava yutuyo hep sonra don basa gaz 💞💞💞

benim kızımda uyanık olduğu zaman ilk yarım saat iyi kendi kendine oynuyor ancak sonra basıyor çığlığı artık emzik de fayda vermiyor onu atıp ağlıyor kucağıma alınca susuyor sonra ondanda sıkılıyor yine ağlıyor niye böyle oldu bi sıkıntısı mı var yoksa ilgi mi istiyor anlamadım. bide sizlerin bahsettiği gibi emme sorunu var ya uykudan uyanır uyanmaz veriyorum memeyi yada uyku arasında yoksa almıyor bazen 3 saate yaklaşıyor acaba acıkmıyor mu?

kızlar benim yavru c.tessi 3 aylık olacak tam.. bi de 37 haftalık dooğdu sizi de<okuyunca biraz tedirgin oluyorum.. benim yavrum henüz tutamıyor ben uzatıyorum am uzattığımla bile ilgilenmiyor hiç.. kafasını dik tutabiliyor hatta sırtüstü yatarken bile kalkmaya çalışıyor.. beni tanıyor bakışıp gülüşüyoruz arada ama tutma olayı yok..

Ya bırak Allah aşkına, canını çıkarma, kolay bir şeyler yapsaydın. Valla elimden geleni yapıyorum ben, fazlasını bekleyenin iyi niyetinden de şüphe ederim zaten. Öncelik biz ve bebişimizde

Bu arada geçen gün aşı yerinin belli olmadığından bahsetmiştim, bugün baktım sinek ısırığı gibi bir şey olmuş oğlumun kolunda.

Bu aktiviteler çok standart değil canım, birinin yaptığı hareketi öbürü daha erken ya da geç yapabiliyor. Daha yeni yeni kavramayı öğreniyorlar en geç iki-üç haftaya senin bebişko da başlar muhtemelen.

Masallah uyuyor benim kizim aksam 12 bazen 1 de uyuyor belli olmuyor saati.gece ara ara uyaniyor emziriyorum.gunduzleride bazen kisa uyuyor bazen uzun 1,5 saat felan aksamlari uyanik.cok sukur bu aralar iyi.arkadaslar isin sirri REZENE.. Ben aksam 7-8 gibi veryorum.Ama hergun ayni saatte.sizde bebislerinize bir deneyin.ben faydasini goruyorum.sanirim ondan uykusu iyi:)

Rezene kendim içiyorum bebişe vermedim hiç nası veriyorsunuz bebişe teyzemleri milupanın rezene çayı var onu mu veriyor sunuz

Masallah bebisine.9 ocak dogumlu kizim.seninki kacinda dogdu

25 ocak doğumlu canım oğlum

kızlar sağlık ocağına gittik oğumun bir şeyi yok şükür göğüs ,boğaz hepsi sağlam şükür
çiş kokusu için de idrar verdik o da temiz çıktı
laborant bayan dedi ki bez değişikliği yaptınız mı?Evet dedim 4 gündür molfix kullanıyorum be gerçekten 3 gündür kokuyor çişi
bez değişikliğinden olurmuş onun kızında da olmuş
burdan bir arkadaş da yazmıştı zaten
pipisine baktı kızdı bana hiç açmıyor musun diye?
Ben açıyorum ama bukadar açılır sanıyorum bilmiyorum ki dedim
doktor da haklısın dedi sonra
zaten sünnet olacak yavrum ama vicdan azabı duydum bu kadar beklediğim için

Kızlar gündüz bebişlerle nasıl vakit geçiriyorsunuz? İş yaparken nasıl oyalıyorsunuz?

genelde uyumuyor ve kucakçı ancak yemek yapabiliyorum oda dönence ve oyun halısı sağolsun aldığımdan beri rahat yüzü gördüm diyebilirim günüm emzirmeye ve uyutmaya uğraşmakla geçiyor aksam kocam gelince işlerimi yapıyorum zaten her sese uyanıyor evde terliksiz yürüyor uyanıncaya kadar kıpırdamadan oturuyorum ((

arkadaşlar bebişleriniz çıngırak tutmaya başladı mı.dün komşudydım onun oğlu 6 aylık.onun çıngırağını bizimkine verdim.baktım bayağı tuttu.hemen bir tane almalıyım.

eline verince tutuyor ama kendi uzanıp tutmuyor bir kaç kere oyun halısındaki oyuncağı sans eseri tuttu ama tutmasına kendi bile şasırdı

ben gelişimi için değilde kendi rahatım için şart diyorum yoksa birçok arkadaşımın çocuğuna gerekmedi gelişimlerindede hiç bir fark yok

oglum üç buçuk aylık eline verince tutuyor ama kendi uzanıp tutamıyor bence her çocuğun farklı öncelikleri var neyi daha erken yapmak istiyorsa ona eğiliyo

sünnet derisini açmayın diye okumuştum ben de yanlış mı okudum acaba???

maaşallah ama epey geç yatıyormuş gece uykusuna:) ben de hep aynı saatte yatırıyorum

dün akşam yine aynı saatte yatırmışken, haa uyudu diyerek keyif yapacakkeeeeen bir çığlık attı benim oğlan eşimle beraber koştuk! niye ağladığını anlayamdım gazını çıkarmaya çalıştım bacaklarını iterek o da olmadı.. salla yatır salla yatır derken tam 2 saat uğraştım!! feleğim şaşırdı.. niye ağladığnı we huzursuzluğunu hala anlayamadım.. hiç bu kadar olmamıştı..olsa bile gazdan olurdu çıkartır yatardı.. değişik bişey de yemedim sancı yapsın..dün saf rezene werdim 5-6 çay kaşığını geçti.. milupanın weriyordum işe yaramamıştı.. dün sabah werdim saf rezene akşam da werdim acaba o mu huzursuz etti bir anda? fazla mı werdim ki..

kızlar bi sorum olucak bebeginizin banyo suyunu nasıl hazırlıyorsunuz ben simdiye kadar hep kaynatıp soguttum ama artık zor oluyo zaten ketılı da bozdum üstüste ısıtmaktan

Kızlar rota virüs aşımızı olduk biraz fazla kaka yapar oldu önceden 3 günde bir yapıyodu şimdi günde 3 defa yapıyo.Sağlık ocağına götürdüm oğluşum sadece 500gr almış ilk ay 2000gr ikinci ay 1200gr almıştı şimdi 7900 olmuş kilosu iyi ama artışı çok düşük noldu anlamadım geceleri sabaha kadar uyuyo uyandırsam emzirsemmi acaba.Bir de emmemeye çalışıyo çırpınıyoruz memeyi bıraktıgı an rahatlıyo üzerine eğilmekten sırt ağrıları başladı napcam bilmiyorum herkeste aynı sorun var umarım geçer.

kızlar bi sorum olucak bebeginizin banyo suyunu nasıl hazırlıyorsunuz ben simdiye kadar hep kaynatıp soguttum ama artık zor oluyo zaten ketılı da bozdum üstüste ısıtmaktan

ben doğduğu günden beri musluktan akıtıp yıkıyorum hatta son 3 haftadır kucağıma alıyorum beraber yıkanıyoruz artık. Titiz anne

Rezene kendim içiyorum bebişe vermedim hiç nası veriyorsunuz bebişe teyzemleri milupanın rezene çayı var onu mu veriyor sunuz

ilk zamanlar bende içiyordum ama bende acayip uyku yaptı içmiyorum artık.saf rezene veriyorum aktardan aldım.yarım çay bardağı suya 1-1,5 çay kaşığı kadar koyuyorum.kaynamak üzereyken kapatıyorum altını 2-3 dk demlendiriyorum.süzdükten sonra çok az kaşığın ucuyla şeker koyuyorum bu kadar.milupanınkini hiç denemedim.

rezeneden olduğunu sanmıyorum.çünkü geçen doktora sordum verebilirsin hiçbir zararı yok dedi.sen yine az veriyosun ben günde bir kere veriyorum ama 15 çay kaşığını buluyor.daha fazla versem içer vallahi.istiyor, alıştı mı ne:) evet biraz geç yatıyor benimki yavaş yavaş geri çekmeye başladım uyku saatini.

yarım saat geriye çekerek erkene alırsın canım.. kızıma öyle yapmıştım.. erken yatmalı çocuk.. ilerde öğle uykusuna alışması için..
rezene ben hep kullanırım kızıma da çok werirdim ama bu oğlan bir değişik nazlı hassas yahu.. çok ağladı yaa acayip huzursuzdu bilemiyorum neden ki..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…