2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
bebekleriniz iki uyku arasında ne kadar uyanık kalıyor.

kaç saat yada dakika.:)

benimki en fazla 1 saat uyanık kalıyor.sonra başlıyor mızmızlanmaya.

dün eşim öğlen akşam bebek görmeye gelecekler dedi.. iş arkadaşları geleceklermiş eşleriyle.. we o bayanlardan birini ben sitede görüyorum selam wermeyen tipler.. neyse yok bana şunu yap bunu yap erken haber werdiler hazırlıksız olmaz dedi.. ben de başladım pasta börek işine.. sizlere kastım kendimi anacım:)
saat 9 da mı gelinir allah aşkına! bir kızları wardı benim kıza vurdu ağlattı we kızımla yaşıt.. ortalık darma duman oldu ben böyle bir akşam yaşamadım.. kızımın odasını dolabına kadar giysilerini yerlere attı oyuncak sepetleri boşaldı koridora kadar her yer mahvoldu.. resmen problem çocuk tövbe yarabbim! bu kadar duyarsız da olunmaz çocuklarına ana baba birşey demedi yahu.. ew savaştan çıkmış gibi oldu.. benim kızım ne kadar akıllı bir çocuk.. anlayacağınız mahvoldum yaa.. saat 12.buçukta gittiler.. arada akıl wermeler de cabası.. ben her zaman ki gülümsememle içimden dişlerimi sıkarak yolladım onları.. kızım çok kötü oldu.. hala da etkisinde walla.. bebeğim de şaşkınlıktan ağlayamadı bile o gürültüde! emziremedim bile çok tedirgin oldu..

Ben bebk görmeye gelenleri haftasonu eşim evdeyken alıyorum.Ben bebeğe bakarken o çabucak evi temizliyor sonra bebeği o devralıyor ben pasta börek yapıyorum.Benım bebeğim alışkın sakinliğe kalabalık olunca çok huzursuzlanıyor düzeni bozuluyor çocuğun millet gittikten sonra hep ağlıyor uyutamıyorum.Dışarıyı bile sevmiyor evinde mutlu oluyor napıcam bilmem.Yarın akşam 2 aile gelicek misafirliğe şimdi eşim evi temizledi bende akşamdan hazırlığımı yapıcam.Bide bu tarz şeylerle uğraşırken yeterince bebğime ilgi gösteremiyormuşum gibi geliyor vicdan azabı duyuyorum içimden söylene söylene yapıyorum işimi

Ben bebk görmeye gelenleri haftasonu eşim evdeyken alıyorum.Ben bebeğe bakarken o çabucak evi temizliyor sonra bebeği o devralıyor ben pasta börek yapıyorum.Benım bebeğim alışkın sakinliğe kalabalık olunca çok huzursuzlanıyor düzeni bozuluyor çocuğun millet gittikten sonra hep ağlıyor uyutamıyorum.Dışarıyı bile sevmiyor evinde mutlu oluyor napıcam bilmem.Yarın akşam 2 aile gelicek misafirliğe şimdi eşim evi temizledi bende akşamdan hazırlığımı yapıcam.Bide bu tarz şeylerle uğraşırken yeterince bebğime ilgi gösteremiyormuşum gibi geliyor vicdan azabı duyuyorum içimden söylene söylene yapıyorum işimi

kızlar 2 çocuk sonrası edindiğim tecrübe şu ki, önceliğiniz kesinlikle bebek olsun.. pasta börek yetişecek ev temiz olacak diye stres olmayın..

ben ilk yavrumda acemilik ettim oğlum ağlardı ben bi şeyler hazırlamaya yetiştirmeye çalışırdım bu sefer daha panik olurdum.. şimdi kızım ağladığında önce onunla ilgileniyorum o susunca kaldığım yerden işime devam ediyorum.. yetişmezse de yetişmesin ne yapayım.. o komşulaarın mı faydası olacak bize.. bugün var yarın yooklar..

sana etkili bişey söyliycem..

1 tatlı kaşığı kuru lavanta çiçeğini 1 litre suda 5 dk kaynatıp altını kapatıp 10 dk demliyorsun sonra süzüyorsun.. temiz saçına uygulayıp yarım saat bekletip duruluyorsun.. haftada 1 kaç defa yapmak lazım..hem dökülmesi duracak hem uzayacak.. benim saçlarım hep belimdeydi we çok gür, önceki doğumumda da bu yönteme güvenerek kestirdim we 4 ayda eski haline döndü.. şimdi daha yeni yapmaya başladım ancak zamanım olmaya başladı.. o da pek çok zaman denilmez ama :)

ben de çokşaşırdım banyo sonrası dökülen saçlarımla koca bi top yaptım..

lavanta çiçeği aklımda olsun.. deneyeyim inş. peki duruluyorsun derken şampuan yapmayacak mısın yıkarken?

dün eşim öğlen akşam bebek görmeye gelecekler dedi.. iş arkadaşları geleceklermiş eşleriyle.. we o bayanlardan birini ben sitede görüyorum selam wermeyen tipler.. neyse yok bana şunu yap bunu yap erken haber werdiler hazırlıksız olmaz dedi.. ben de başladım pasta börek işine.. sizlere kastım kendimi anacım:)
saat 9 da mı gelinir allah aşkına! bir kızları wardı benim kıza vurdu ağlattı we kızımla yaşıt.. ortalık darma duman oldu ben böyle bir akşam yaşamadım.. kızımın odasını dolabına kadar giysilerini yerlere attı oyuncak sepetleri boşaldı koridora kadar her yer mahvoldu.. resmen problem çocuk tövbe yarabbim! bu kadar duyarsız da olunmaz çocuklarına ana baba birşey demedi yahu.. ew savaştan çıkmış gibi oldu.. benim kızım ne kadar akıllı bir çocuk.. anlayacağınız mahvoldum yaa.. saat 12.buçukta gittiler.. arada akıl wermeler de cabası.. ben her zaman ki gülümsememle içimden dişlerimi sıkarak yolladım onları.. kızım çok kötü oldu.. hala da etkisinde walla.. bebeğim de şaşkınlıktan ağlayamadı bile o gürültüde! emziremedim bile çok tedirgin oldu..

geçmiş olsun diyelim atlatmışsın.12 buçukta mı gittiler niye yollladın ya kahvaltıya kalsalardı:)görmüyorlar mı çocuklu kadınsın.madem oturacaklardı erken gelselerdi.ama çok bilirler bu tipler.bende büyük konuşmuyayım ama şımarık çocukları hiç sevmiyorum.Ya biz annemizden babamızdan öyle görmedikki inşallah kızımı da öyle yetiştirmek istiyorum.hele de şu insanların rahatlığı sinir ediyor beni.çocuk orayı karıştırır burayı karıştırır umrunda değil. bir tanede bende var aynısından komşumun kızı.girmediği yer yok koltukların tepesinde geziyor.anasıda ağzını açıp bişe demiyor ya.5-6 yaşında bilmediği de yok.

Hayret bir şey ya çocuğa hiç kızmamak lazım ana babası öğretmemiş demek ki, hadi öğretemedin gittiğin yerde sahip çık bari:mad: Üstelik normal düzende bir eve de gitmiyorsun, biri bebek iki çocuklu eve gidiyorsun! Nasıl bu kadar geniş olabiliyorlar anlamıyorum.

geçmiş olsun diyelim atlatmışsın.12 buçukta mı gittiler niye yollladın ya kahvaltıya kalsalardı:)görmüyorlar mı çocuklu kadınsın.madem oturacaklardı erken gelselerdi.ama çok bilirler bu tipler.bende büyük konuşmuyayım ama şımarık çocukları hiç sevmiyorum.Ya biz annemizden babamızdan öyle görmedikki inşallah kızımı da öyle yetiştirmek istiyorum.hele de şu insanların rahatlığı sinir ediyor beni.çocuk orayı karıştırır burayı karıştırır umrunda değil. bir tanede bende var aynısından komşumun kızı.girmediği yer yok koltukların tepesinde geziyor.anasıda ağzını açıp bişe demiyor ya.5-6 yaşında bilmediği de yok.

Valla kızacaksın bu çocuklara anası da alınacağına sahip çıksın!

1 tatlı kaşığı kuru lavanta çiçeğini 1 litre suda 5 dk kaynatıp altını kapatıp 10 dk demliyorsun sonra süzüyorsun.. temiz saçına uygulayıp yarım saat bekletip duruluyorsun.. haftada 1 kaç defa yapmak lazım..hem dökülmesi duracak hem uzayacak.. benim saçlarım hep belimdeydi we çok gür, önceki doğumumda da bu yönteme güvenerek kestirdim we 4 ayda eski haline döndü.. şimdi daha yeni yapmaya başladım ancak zamanım olmaya başladı.. o da pek çok zaman denilmez ama :)

denicem inşallah avm lerde aktarlar varya bulurum inşallah orada.yakınlarda aktar yok.süzünce krem gibi oluyor herhalde.lavantanın kokusuna da bayılırım:)

Valla kızacaksın bu çocuklara anası da alınacağına sahip çıksın!

çok doğru diyorsun da yapamoruz işte.yada ben beceremiyorum.millet rahat vallaha oh.güler yüzlüsün ya kullanıyorlar işte.önceden eşimi evden giderken görüyordu hoopp bana.artık gelmiyor pek yüz vermiyorum.diğer komşularım çok iyi ama.

Arkadaslar saclarim cok dokulmeye basladi.Sacimin masallahi var bayagi çok da bu gidisle basimda sac kalmicak.Sizlerde de ayni sorun varmi dogumla mi ilgili acaba.Dokulenlerin yerine yenisi gelir mi acaba?

hormonların değişmesindn kaynaklı olarak soğum sonrası saç dökülmeleri normalmiş.ablam da doğum sonrası kel kalacaktı neredeyse.sonra kendiliğinden geçti.kel kalmadığına göre de demek ki yerine çıkmış.:KK1:bende de öyle şuan acayip dökülüyor saçlarım.tarakta tutam tutam saç görünce moralim bozuluyor.inşallah yakın zamanda geçer.

ya saçma ama şuan kendi kendime hem gülüyorum hemde sinirleniyorum.buraya yazdığım msjların altına reklamda yok şu kadar kilo verdi yok bu kadar günde zayıfladı yazıyor. tombul ve yaglı kadın resimleride var:)zaten kafaya kiloyu takmışım bana mı denk geliyor bilerek mi yapıyorlar anlamadım ya :)))) Zayıflamak istiyoruuuummmm.

hormonların değişmesindn kaynaklı olarak soğum sonrası saç dökülmeleri normalmiş.ablam da doğum sonrası kel kalacaktı neredeyse.sonra kendiliğinden geçti.kel kalmadığına göre de demek ki yerine çıkmış.:KK1:bende de öyle şuan acayip dökülüyor saçlarım.tarakta tutam tutam saç görünce moralim bozuluyor.inşallah yakın zamanda geçer.

iyi ya ablanda çıktıysa bizde de çıkar o zaman.ya bu kadınların işi ne kadar zor.çekmediğin sıkıntı kalmıyor.hamilelik öncesi, hamilelik,hamilelik sonrası..bunlar bir kaçı, varda var:)

bende oğlumu ayakta sallayarak uyuttuğum için misafir gelince servis yaparken bebeği kim sallıcak stresi oluyor.

senin buzlukta bişeyler oluyor demekki.ne güzel. bende oda yok. hep hazır takılıyorum.hiiiç uğraşamam bu aralar.çok süpper yaptığım browniyi bile hazır aldım geçen gün.

canım sağolsun annem hamileyken yaptı koydu buzluğa börekleri
bir de kandil simidi gibi olan küçük susamlı simit kurabiyeden yaptık bayatlamıyor da
idare ettim ,misafirler azaldı zaten artık
valla ben de ilk zamanlar gocunuyordum hazır bir şey olmasın diye sorna dedim ki manyak mıyım ben bütün gün bebekle yalnızım kim yapacak bu işleri
sallllaaaaaaaaaaa

bu arada benım bebeğim de genel de bir saat uyanık kalıyor ama en fazla taş çatlasın o da kırkyılda bir bir kere 45 dk.uyuyor gündüz

ya saçma ama şuan kendi kendime hem gülüyorum hemde sinirleniyorum.buraya yazdığım msjların altına reklamda yok şu kadar kilo verdi yok bu kadar günde zayıfladı yazıyor. tombul ve yaglı kadın resimleride var:)zaten kafaya kiloyu takmışım bana mı denk geliyor bilerek mi yapıyorlar anlamadım ya :)))) Zayıflamak istiyoruuuummmm.
ah canım ben 19 kilo hamileikte 14ü gitti 5 kilo yapıştı bana
kimse inanmıyor doğum yaptığıma kucağımda oğlum olmasa ama beni rahatsız ediyor

doğumdan sonra başladığım kilonun da altına inmiştim ama şuan aşırı kilo alıyorum. :KK5: çok iştahlıyım :KK56:

ben de bazen beni görüyor heralde diye düşünüyorum.. o göbek yağlarını tutan kadını gördükçe kendime kızıyorum..
zım..

kendime çeki düzen vermem lazım.. başta daha yavaş yemeli ve egzersiz yapmalıyım..

Arkadaşlar benim oğlum bir haftadır sürekli elini ve parmaklarını emiyor sırf bu yüzden emziği bile bıraktı emziği eliyle çıkarıp çıkarırken elini yakalayıp emmeye başlıyor doktor çok devam ederse diş kaşıyıcısı ver dedi sizce daha erken mi

2-3 haftadır eli agzında bazen bütün eli ağzına sokuyor ben doktorun tavsiyesiyle dis kasıyıcı aldım arada yardımımla kasıyoruz

Aynı durum bizde de var kaşıyıcı iyi fikir ama benim oğluşum daha tutamıyo tuttuğu an alıcam bir tane annem geçen gün parmağıyla kaşıdı yavrum yazık mayıştı kaldı ne kadar kaşınıyo kim bilir.

Kimse bahsetmiyo sizin sorununuz geçti herhalde kafayı yiycem emerken kendini yırtıyo bebeğim evi dört dönüyoruz emecek diye kakası yok gazı yok uykusunu almış herşeyi denedim çözümü yokmu bunun bilen varsa paylaşsın.:KK5:

bizimki emmiyor gecen ay 800 gr bu ay 600 gr aldı. mama yada sağılmış sütüde almadığı için zorla emzirmeye çalışıyorum artık gezerek arabayla dolaşarak yada yatakta zıplayarak emziriyorum ya hiçte acıkmıyo anlamadım ki hiç vermesek aramıyo memeyi:KK43:((

Arkadaslar saclarim cok dokulmeye basladi.Sacimin masallahi var bayagi çok da bu gidisle basimda sac kalmicak.Sizlerde de ayni sorun varmi dogumla mi ilgili acaba.Dokulenlerin yerine yenisi gelir mi acaba?

aynen benim saçım cok dökülür zaten tam tepemde ufak bi açıklık var ve suaralar gittikçe artmaya başladı iyice kel oldum aktardan yag karısımı aldım özel sabun aldım ama dökülmeye devam ediyor evde her tarafta saçım var

ben de hemen deneyeceğim

bu gün benim de misafirim vardı tam 12 büyük 4 çocuk geldiler iş yerinden arkadaşlar eşimde nöbetçi yorgunluktan ölüyorum oğlum misafir geldiğinde başladı ağlamaya gittiler 1 saat susturamadım ne emdi ne uyudu bu son olsun bidaha misafir almıycam

bebekleriniz iki uyku arasında ne kadar uyanık kalıyor.

kaç saat yada dakika.:)

benimki en fazla 1 saat uyanık kalıyor.sonra başlıyor mızmızlanmaya.
gündüz genelde 2-3 saat ama bazen bugün olduğu gibi 7-8 saat uyanık kalıyor ama gece en fazla yarım saat uyanık kalıyor. (saatte bir kalksa da)

doğumdan sonra başladığım kilonun da altına inmiştim ama şuan aşırı kilo alıyorum. :KK5: çok iştahlıyım :KK56:

hamilelikten önce 10 kilo fazlam vardı hamileyken çok az kilo aldım diye seviniyodum doğumdan sonra önceki kiloma döndüm emzirdikçe 10 kilo fazlamıdaveririm dedim ama 3 ayda gebelikte aldığımdan daha fazla kilo aldım iştahım da çok açıldı:KK43:(:-)43:

X