2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

ben oğlum bir aylıkken veriyordum.rezene tohumunu demleyip günde üç defa 2 şer çay kaşığı verdim.huzursuzluk değil tam tersine huzurlu bir uyku yaptı :) başka bir yeri aağrıyor olabilir mi Allah korusun.gerçi sen tecrübelisin bilirsin ama.

kızlar bi sorum olucak bebeginizin banyo suyunu nasıl hazırlıyorsunuz ben simdiye kadar hep kaynatıp soguttum ama artık zor oluyo zaten ketılı da bozdum üstüste ısıtmaktan

ben ilk bir ay kaynattım soğuttum.bi ara kaynamış su biriktirdim damacanaya her gün biraz biraz.sonra banyo yaptıracağımda kaynamış su ekledim uygun sıcaklığa gelene kadar.daha kolay oldu.şimdi de kaynamış su biriktiriyorum her gün.

tecrübe sökmüyor walla, bu bebek milletini anlamak zor..

Banyo suyunu ben de ik günden beri çeşmeden alıyorum
kaynatmak mı gerekiyor onu daaman nolur bi de o çıkmasın başıma
ben rezene mi zor demliyorum
Buarada rezene gerçekten uyku yapmuş herkeste biz de niye yapmadı
ben günde 2-3 çay kaşığı veriyorum ondan mı ,arttırayım mı?
Bİr de saf rezene dediğiniz aktardan alınan tohum halindeki dimi?

Son düzenleme:
uyku eğitim, nasıl oluyor hadı anlatın nolur
bizim hiç uyku düzenimiz yok,
bugün uyudduğu saatte yarın ortalığı yıkabilir

kızlar bi sorum olucak bebeginizin banyo suyunu nasıl hazırlıyorsunuz ben simdiye kadar hep kaynatıp soguttum ama artık zor oluyo zaten ketılı da bozdum üstüste ısıtmaktan

valla bende ilk defa duydum banyo suyunun kaynaması gerektiğini ben hep musluktan aldım kullandım. gerçi biz içme suyunu da musluktan alıyoruz ya:)

ben göbeği düşene kadar içme suyunu kaynatıp ılıtıp yıkadım göbiş düşünce çeşme suyu ......benim ilk doğumum ikizler onları 3,5 ay içme suyuyla kaynatıp ılıtıp yıkadım canım çıkmıştı.bunda o kadar titizlenmiyorum.ikizlerin bağışıklıkları o kadar zayıfki çok sık hastalanıyorlar.onlarda her şeyde çok ince eledim.bunda rahat olacağım dedim......

ben de hep çesme suyu ile yıkadım yani termosifondan akan suyla.. kızımı da öyle yıkadım 3.5 sene ardına bişey olmadıysa buna da olmaz inşallah:)

tecrübe sökmüyor walla, bu bebek milletini anlamak zor..

Kesinlikle katiliyorum tecrube delan fasa fiso ben bunda ayni sekilde anliyamuyorum neden uyumadigini agladigini bugun asi vardi asiya gittim doktora sijayetlerimi siraladim uyumuyo durmuyo bide neden agladigini anliyamadigimu soyledim ( bu arada benim kizim donmeye basladi ) doktorun yanindada donunce dedi cok haraketli oldugu icin kas agrilari olabilir dedi nasil yani dedim bildigimiz hamlik agrisimi ewet dedi oda huzursuz eder onu dedi yani bunuda ilk defa duydum yani sebep ariyosan cok

aaa çok enteresan ilk kez duydum.. tabi onlar da bir birey yani bizim gibi normal karşılalamız lazım :)
maaşallah kızına ayrıca.. aşı olduğuna göre 4 aylık mı oldu ocak kaç doğumlu? benim oğlan daha popsunu kaldıramıyor:) zaten karnımda da hareketlerini hissetmezdim, panik yapardım sürekli..

Biz İstanbulda yasadıgımız için degil musluk suyunu içmek bi ara dişimi fırcalarken bile tedirgin oluyordum. Okudugum cogu yerde de kaynamıs sogumus suyla yıkanmalı dedigi için dogdugundan beri kaynatıp sogutup yıkıyoyorum zaten benim oglan da yanaklarına bisey degsin hemen agzını acıyo:) su agzına gidiyo 3 aylık olsun kombiden yıkıycam diyodum ama bugün yine kaynatıp sogutup yıkadım içim el vermedi 4 aylık olsun kesin kombiden yıkıycam yani umarım yıkayabilirim:) aslında o kadar pimpirikli de degilim ama...

senin oglan da benim ki gibi tombalak galiba 3 aylıkken 7600gr 64cmdi 3480g 50cm dogdu esimde ben de baya minyon tipleriz aslında benimkinin kilosu cok fazla degil ama kemikleri iri doktoru bu bebek cok iri dedi korkuyorum valla bahsetmistim basında genetik bi hastalıktan da süphelinilmişti endokrinciye de gidiyoruz ama içim hic rahat degil seninki ne kadarlık kac kilo kac cm nazarım degmez icin rahat olsun:) buraya yazmak istemezsen özelden yazabilir misin canım?

8 ocak dogumlu bizim verem geciktigi icin rotavirusu ancak oldu tam uc bucuk aylik benim buyuk kizimda 3 bucuk aylikken donmustu ve dusmustu cok panik yapmistim donebileceni tahmin edememistim bunda tecrubeliyim tabiki 3 aydir bekliyordum aman uzulme hic buyuk kizim cok hareketliydi erken yurudu herseyi once yapti ama simdi cok tembel su icmeye useniyo hic belli olmuyo yani

oğlum dün gece her saat bası kalktı sabah gözünden uyku akıyodu ama bir türlü uyutamadım banyodan sonra rahatladı uyudu

biz demir ilacı başladık içinizde başka kullanan varmı bi arkadaşım daha erken değil mi 4-5 aylıkken başlanıyor dedi benim de aklıma kuşku düşürdü

aynen benim kızım da çok hareketli ama yine hareketli:) şöyle bişey war tabi hareketliydi ama 4 aylıkken döndü..

zekama hayran kaldım yine :) ocak kaç doğumlu diyorum bir de 4 aylık mı diyorum:))

Her doktorun uygulaması başka galiba bizim doktorumuz da 4 aydan sonra başlayacağız dedi.

bence kendine eziyet etme.. biz 40 ına kadar kaynatıp soğuttuk il yavruda da öyleydi ama cidden zor iş.. sonra dr.a sorduk yapmayın rahat olun ben hep musluk suyu kullandım dedi eşim yine 40 ına kadar bekledi 40 dan sonra kombi suyuyla yıkadık.. kesinlikle böylesi daha kolay.. buranın suları da çok pis ayrıca.. bence sen de bi an evvel geç..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…