2013 Haziran Annleri Paylaşım Alanı

BEBİŞİMİZİN CİNSİYETİ

• Ankete Katılan
    557
selam kızlar;

Bende bu ay hamile olduğumu öğrendim..Benide listeye ekleyebilirmisiniz..yaşım 32 SAT tarihim 26.08.2012 tahmini doğum tarihi 3 Haziran 2013 ilk bebeğim olucak inş.

Son düzenleme:
KIIZLAAAARRR gebel'kte 5. Hafta bilgileri paylasmak istedim

Bebeginiz: Birkac haftalik hizli hucre buyumesi doneminden sonra bebeginiz daha net ve farkli bir sekle burunmeye baslar. Hamileligin besinci haftasinda sunlar olur:
* Bebegin kalbi ve dolasim sistemi sekil alir. Bu haftanin sonunda bebegin ilk kan damarlari sekillenir.
* Bebeginizin kalbi atmaya baslar ve ultrosanda gorulme ihtimali vardir.
* Gobek kordonu plesentayla beraber calisarak bebeginize besin ve oksijen tasinmasini ayrica atiklarinin gonderilmesini saglar.

Vucudunuz: hamileligin son aylari vucudun dis kisminda buyk farklilik yaratirken ilk aylar ic kisminda buyuk degisiklikler olur. Vucudunuzdaki butun sistemler, bebeginizin gelisimine yardim etmek icin degismeye baslar. Hamileliginizin besinci haftasinda vucudunuzda su degisiklikleri gozlemleyebilirsiniz:
*Halsizlik hissediyor musunuz? Vucudunuz, bebeginize daha fazla besin ve oksijen tasimak icin daha fazla kan uretmeye baslar. Kalp atis hiziniz bu degisime ayak uydurmak icin artar. Ve bu degisim halsizlige, basdonmesine ve basagrilarina yol acabilir.
*5 haftalik hamilelikte, gebeligin erken belirtileri ile ilgili birkac farkli deneyim edinebilirsiniz. Bunlar goguslerde hassasiyet, basdonmesi, kokulara asiri duyarlilik, SIK idrara cikma ve ruh hali degisimi olabilir.
*Cogu kadin hamilelik belirtilerini 5 inci hafta yasamaya baslar. Ancak her hamilelik kendine ozgudur, bu belirtiler daha onceki yada daha sonraki haftalarda da gorulebilir.
*5 inci haftada plesenta bebegi beslemeye ve rahmi korumaya baslar. Bu durum hafif derecede sivilcelenmeye neden olabilir.
*Gunluk rutininizde sizi rahatsiz etmeyen kokular bulantiya sebep olmaya baslayabilir. Bu kokularin ne oldugunu anlamaya calisin ve mumkun oldugunca uzak durun.
*Eger ruh halinizde hayatinizi etkileyecek kadar buyuk degisimler farkaderseniz unutmayin ki yalniz degilsiniz. Duygularinizi paylasmali ve cevrenizden duygusal destek talep etmelisiniz.

amin inşaallahcanım hep birlikte sat aynı olduğuna sevindim valla benimde belimde oluyor ağrı ara ara vuruyor neyse olucak o kadar :)) doktora gittin mi ?

Evet canım gittim. Ben pcos olduğumdan tedavi görüyordum 28 güne düşünerek BAT 24 Eylül dü bende 25 inde gittim. Sen gittin mı?

Son düzenleme:
Evet canım gittim. Ben pcos olduğumdan tedavi görüyordum 28 güne düşünerek BAT 24 Eylül dü bende 25 inde gittim. Sen gittin mı?

bende gittim salıgünü kesem oluşmaya başlamış iç karnımın güzel olduğunu söyledi haftaya salı tekrar gel dedi bakalım artık net görücez inşaallah ne zamandır istiyordunuz cocuk peki benimde uzun zaman olduda
:))

selam kızlar;

Bende bu ay hamile olduğumu öğrendim..Benide listeye ekleyebilirmisiniz..yaşım 32 SAT tarihim 26.08.2012 tahmini doğum tarihi 3 Haziran 2013 ilk bebeğim olucak inş.

canım sende hoşgeldin :) sağlıklı bir hamilelik geçirmen dilegiyle

bel ağrısı bendede cok var valla ara ara baya bir vuruyor mide bulantım yok sende varmı??

bulantım yok ama kokulara karşı hassasiyet oluştu ,bide sürekli ayran içiyorum,canım çokk çay istiyor onu içemiyorum. sigarayı zaten bırakmıştım ama hep tiksinirsin derlerdi yok öyle bişi bi onun kokusu hoşuma gidiyorrr off :)) sen ne sordun ben neler yazdım sacmaladım yaa :))

İnşallah herşey gönlünüzce olur,bu güzel günleri huzur ve sağlıkla geçiririz !

Benim bugün çok fazla bel agrım var sanki adet olacakmışım gibi.bide arada sol tarafıma da sancı vuruyor.geçmezse iş çıkışı gidicem doktora

Paylaşım için çok teşekkürler ,son madde bu topic ve bizler için yazılmış sanki :)

Benim göbeğim şişiyo şişiyo akşama kadar 5 aylık hamile formatına geçiyorum sanki ..sabah kalkınca normale dönüyorum..

bende haftaya salı günü gidicem benim ultrasyonda baktığında sadece rahim duvarın kalınlaşmış ortam hazırlanmış demişti. sende Hcg kaç çıkmıştı?
ben 1 senelik evliyim fakat bu sürenin yarısından fazlasını tedaviyle geçirdim çünkü ihtimaller azdı bende ve bir süreç gerekiyordu, bizimki baya süpriz yaptı bize

Benim göbeğim şişiyo şişiyo akşama kadar 5 aylık hamile formatına geçiyorum sanki ..sabah kalkınca normale dönüyorum..

Bende ayni durumdayım ya.hatta dün bi hata yapıp tartıya çıktımda,bunalıma girdim resmen.2 kilo fazla çıktım ama bu sabah tartıldıgımda normale dönmüştüm.dün vücudum çok şişti

Bende ayni durumdayım ya.hatta dün bi hata yapıp tartıya çıktımda,bunalıma girdim resmen.2 kilo fazla çıktım ama bu sabah tartıldıgımda normale dönmüştüm.dün vücudum çok şişti

Benim şişkinlik şikayetim var bide arasıra dediğin gibi kasıklarda bide altta bir ağrı oluyo ama hemen geçiyo..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…