2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
maşallah kuzuya, benim kızım da hastalıktan dolayı 600 gr verdi 1 ay içinde hiçbirşey yemedi çünkü, 9100 kg boyunu da 76 ölçtü ama boyu uzun ölçtü sanki 74 cm olarak kabul ediyorum ben. buarada boya kiloya değil zeka gelişimine hareketlerine çok takılıyorum yaaa, hala ellerini bırakıp dengede duramıyor, anne baba vs demiyor sadece memmem diyor biara kelime sıralıyordu del, ve, dede, annne , baba falan simdi bıraktı onları:KK43:
Canim benim kiz da ayakta duramiyor ama tutanarak guzel yuruyor. Aynen benimki de once ahmet dedi, Betül dedi, baba dedi, del dedi abi dedi sonra hepsini bir bir birakti. Bunun sebebi yeni kelimeler kesfediyorlar. Şimdi anne diyo herkese diyor. Bi de bebegine e ee diyo. Mesela oyuncaklarindan bazilarinin isimlerini soyleyip bana ver getir dediginde onu bulup getiriyor mu? Buyuk seylerin kapaklarini kapatmaya yada acma calismalari yapiuormu? Zil caldiginda kapiya dogru yoneliyormu? Gel gel, bay bay, öpücük, burun agiz, cak, gibi yönergeleri azcok uyguluyormu, hayvan gördüğünde park gordugunde heyecanlaniyormu? Bu saydiklarim bile cocuk deneyim edinmisse yapar biliyorsun. Benim ogretmedigimi de sen ogretmissindir.

arkadaşlar kızım dün bir yaşına girdi. Ama hala 1 numara emzik kullanıyor bebekleriniz emzik emiyorsa kaç numara kullanıyorsunuz. iki numarayı kabul etmiyor. bi sakıncası olurmu acaba bir numaraya devam etsek??
Canim benimki hic emzik tutmadi. Ama galiba 3 ay falan tutmuştur. Yanlis hatirlamiyorsam zaten 0 numara 0-6 ay, 1 numara ise 6-12 ay değilmiydi? Bence kucuk emzigin zarari olmaz.

Biz doğum günümüzü kutladık çok şükür bitti bende bittim çok yoruldum 2 çocukla tek başıma çok zorladı beni ama değdi allah hepimiz in yavrularını bağışlasın kötü insanlarla karşılaştırması n allah im hep korusun

20141213_175052-1.jpg
20141213_175052-1.jpg
20141213_172330-1.jpg
20141213_172330-1.jpg

Yine ihmal ettim burayı bu sondu ama 1 ay sürermi bi grip ya bittik hepimiz aynı anda 5. Ve 6. Dişlerde geldi çok güzel oldu huysuzluk tavan ben uykusuz bitik her gece istisnasız 6 kere uyanıp bi 10 dk ağlama seansları kocaman oldular düzelmicekmi ya ne zamana kadar böyle gidicekk:KK43:(

Yeniden hamiş olanlar çokkk tebrik ediyorum hepinizi ne cesaret valla helal olsun sağlıkla kucağınıza alın inşş:)

Yine ihmal ettim burayı bu sondu ama 1 ay sürermi bi grip ya bittik hepimiz aynı anda 5. Ve 6. Dişlerde geldi çok güzel oldu huysuzluk tavan ben uykusuz bitik her gece istisnasız 6 kere uyanıp bi 10 dk ağlama seansları kocaman oldular düzelmicekmi ya ne zamana kadar böyle gidicekk:KK43:(

Yeniden hamiş olanlar çokkk tebrik ediyorum hepinizi ne cesaret valla helal olsun sağlıkla kucağınıza alın inşş:)

Bu da bizim doğumgünümüüüzz:)

Sevgili Gizem merhaba, bebişinin yeni yaşını kutluyorum öncelikle...umarım hatırladın beni...Çok tatlı bir civciv olmuş..doğan büyüyr işte. biz de premature doğmuştuk..hatta belki de aralık anneleri içinde en erken ben doğurmuştum( 4 kasım'da ama 14. ayımızın içindeyiz biz de şimdi; kocaman delikanlı olduk...daha önceden de bakmıştım buralara..sesszilik hakimdi..bir selam vereyim dedim ama kimse geri dönmedi; herkes tanıdığı ile paslaşıyor..bir de grubun büyük kısmı sanırım facede :)..umarm sen cevap yazarsın..iyilik dileklerimle...

Sevgili Gizem merhaba, bebişinin yeni yaşını kutluyorum öncelikle...umarım hatırladın beni...Çok tatlı bir civciv olmuş..doğan büyüyr işte. biz de premature doğmuştuk..hatta belki de aralık anneleri içinde en erken ben doğurmuştum( 4 kasım'da ama 14. ayımızın içindeyiz biz de şimdi; kocaman delikanlı olduk...daha önceden de bakmıştım buralara..sesszilik hakimdi..bir selam vereyim dedim ama kimse geri dönmedi; herkes tanıdığı ile paslaşıyor..bir de grubun büyük kısmı sanırım facede :)..umarm sen cevap yazarsın..iyilik dileklerimle...
canım genelde ortaya konuşuyor herkes ama sen kaçırdın arada sanırım? biri hastaysa ya da bir soru yazdıysa alıntı yapıyoruz, bebeğine maşallah, nice yaşlara insallah

Canim benim kiz da ayakta duramiyor ama tutanarak guzel yuruyor. Aynen benimki de once ahmet dedi, Betül dedi, baba dedi, del dedi abi dedi sonra hepsini bir bir birakti. Bunun sebebi yeni kelimeler kesfediyorlar. Şimdi anne diyo herkese diyor. Bi de bebegine e ee diyo. Mesela oyuncaklarindan bazilarinin isimlerini soyleyip bana ver getir dediginde onu bulup getiriyor mu? Buyuk seylerin kapaklarini kapatmaya yada acma calismalari yapiuormu? Zil caldiginda kapiya dogru yoneliyormu? Gel gel, bay bay, öpücük, burun agiz, cak, gibi yönergeleri azcok uyguluyormu, hayvan gördüğünde park gordugunde heyecanlaniyormu? Bu saydiklarim bile cocuk deneyim edinmisse yapar biliyorsun. Benim ogretmedigimi de sen ogretmissindir.
canım çok teşekkür ederim ama ankaradayım işte:KK43: bende karton elişi kağıdı falan aldım bakalım ne çıkacak ortaya benim gibi bir yeteneksizin elindeno_O maşallah kızına baya ilerde anladığım kadarıyla:) zeynep de tutunarak yürüyor hatta bugün sandalyeyi sürükledi baya yürüyerek:) sese çok duyarlı komşunun zil sesini bile duyuyor okadar yani:)bir türlü burun ağız vs öğretemedim yaklaşık 2 aydır hem kendimde hem onda hem bebekte gösteriyorum oyun yapıyorum falan ama yok, benim kızım biraz inat sanırım öğrendiklerini aylar sonra canı isterse gösteriyor, pek bişey öğretemiyorum nedense çok araştırıyorum aynı dönem doğanların yaptıklarını yaptırmaya çalışıyorum ama o beni yönlendiriyor, bu hafta daha öğrenme eğiliminde sanki malesef benim hatam birkaç kere hasta olduğunda sussun buhar yapalım diye pc den video açmak oldu, ali babanın çiftliğini dinleye dinleye miyav demeyi öğrendi:) ((miiiiiiiiiia) her çocuğun gelişimi farklı tabi genel olarak canı isterse güzel şeyler yapıyor ama canı istemezse bön bön bakıyor , en büyük sorunlarımdan biri odaklanma sorunu, çabuk sıkılıyor herşeyden uzun süre bir oyuncağa yada bir oyuna dayanmıyor

Hatırlaamaz olurmuyum yaa :)) özelden numaranı yazarmısın canım bana

işe başladım bugün, bana çok zor oldu ayrılık ama kızım bana düşkün olmadığı için farketmemiş bile yokluğumu babaannemiz bakıyor, seviniyorum çocuk yıpranmıyor diye ama hem de üzülüyorum niye düşkün değil

işe başladım bugün, bana çok zor oldu ayrılık ama kızım bana düşkün olmadığı için farketmemiş bile yokluğumu babaannemiz bakıyor, seviniyorum çocuk yıpranmıyor diye ama hem de üzülüyorum niye düşkün değil

vallahi canım benim kızda aynı durumda bana çok düşkün değil babacı çok oyunlar yapıyor şımarıyor babaya bana bişey yok :KK43: içten içe üzülüyorum

vallahi canım benim kızda aynı durumda bana çok düşkün değil babacı çok oyunlar yapıyor şımarıyor babaya bana bişey yok :KK43: içten içe üzülüyorum
canım babaya düşkün olsa bukadar bozulmam, dün beni gördü oynamaya devam etti, bugün sabah babaanne geldi bi cilveler, bağırmalar , sevinmeler varya uyuz oldum çakasım geldi:110:

canım babaya düşkün olsa bukadar bozulmam, dün beni gördü oynamaya devam etti, bugün sabah babaanne geldi bi cilveler, bağırmalar , sevinmeler varya uyuz oldum çakasım geldi:110:

aynen canım ben ıse gıdıyorum gelıyorum hiç mi hiç tınlamıyor helekıde reklam ızlıyorsa hıççç umrunda değil dün ya :)

aynen canım ben ıse gıdıyorum gelıyorum hiç mi hiç tınlamıyor helekıde reklam ızlıyorsa hıççç umrunda değil dün ya :)
beni en iyi sen anlarsın ozaman canım, milletin çocuğu annesinin kucağından inmez, bu sadece beni görünce MEMMMMMEM diye bağırıp depolara saldırıyor hele dün eve gidince kucağıma aldığımda suratıma vurdu defalarca , kızgın olduğunu düşünmüyorum vururken tepkilimi vurdu öylesine mi vurdu bilemedim, çalışmaya başlamadan önce de beni sallamıyordu babaanne ve halanın yanında oyüzden çalışmama bağlamıyorum bu olayı..
buarada süt durumlarınız nasıl? benim kızım pek iştahsız sanıyordumki emdiği için, işe başlayınca bi sağdım ilk gün ikisinden 100 cc çıktı dün 80 cc çıktı, meğer kızım açmış yaaaa

beni en iyi sen anlarsın ozaman canım, milletin çocuğu annesinin kucağından inmez, bu sadece beni görünce MEMMMMMEM diye bağırıp depolara saldırıyor hele dün eve gidince kucağıma aldığımda suratıma vurdu defalarca , kızgın olduğunu düşünmüyorum vururken tepkilimi vurdu öylesine mi vurdu bilemedim, çalışmaya başlamadan önce de beni sallamıyordu babaanne ve halanın yanında oyüzden çalışmama bağlamıyorum bu olayı..
buarada süt durumlarınız nasıl? benim kızım pek iştahsız sanıyordumki emdiği için, işe başlayınca bi sağdım ilk gün ikisinden 100 cc çıktı dün 80 cc çıktı, meğer kızım açmış yaaaa
canım benım sutum zaten doğru duzgunn hıc olmadı
9 ay boyunca emdı ama yınede az da olsa. mama+süt devam etti.
9 aylık oluncada bıraktı zaten herseyı yoyor masallah iştahı ıyı nazar değmesin boncuma.

yanı banada garıp gelıo çok düşkün değil kendıme kızıyorum nıye dıye bendemı sorun var acaba

X