2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Yazz kullaniyodum canim aynen oyle ogrenince cok aglamistim:)hic beklemiyodum hic dusunmuyodum bende oyle cok guvende hissediyodum kendimi:)gerci simdi 9 ay bekledigime bile pismanim keske evlenir evlenmez hamile kalsaymisim dedigim bile oluyo ama o bir kaza kursunuu:))

Aaaaaaaaa yazz+24 muuuu bende yazzz kullaniyodummm offfff yaaaa diodum yagiz 1,5 yasina kadar emse sonra hemen baslarim yazza diodum acaba 1 tane icmeyi unutmus olabilirmisin ( pskolojimi sakinlestiriyorum ahahah)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

canım emzirirken 3 aylık iğne yapıyorlar.
emzirme bittikten sonra aylık iğne yaptırabiliyorsun.
ben aylık tercih ettim, adetleri de düzenliyormuş, doğum kontrol hapı gibi çalışıyormuş vücutta.
valla bilmiyorum hepsinin bi ihtimal hamile bırakma oranı var.
ama mecbur birini yapıcaz..

bu arada ben yasmin kullanıyordum.

Bide kola takilan implant war biliomusunuz onu acaba ondanmi taktirsakki ya

Aaaaaaaaa yazz+24 muuuu bende yazzz kullaniyodummm offfff yaaaa diodum yagiz 1,5 yasina kadar emse sonra hemen baslarim yazza diodum acaba 1 tane icmeyi unutmus olabilirmisin ( pskolojimi sakinlestiriyorum ahahah)

Hahahah bilmem belki:)))canimcim kismet birazda biz onlemimizi aldigimiz halde oluyosa %0,01 ihtimal tutuyosa vardir bi hikmeti bu sekilde yillarca korunanlar var kaldiki 1,5 sene kullandim bende ama oldu yani kismet:)

Hahahah bilmem belki:)))canimcim kismet birazda biz onlemimizi aldigimiz halde oluyosa %0,01 ihtimal tutuyosa vardir bi hikmeti bu sekilde yillarca korunanlar var kaldiki 1,5 sene kullandim bende ama oldu yani kismet:)

Aynen cnm wakti zamani gelmis hos gelmis allahim uzun saglikli omurler wersin bebislerimizeeee

gnydn güzel anneler..
yeliz ve meltem çok merak ettim durumunuzu umarım hamile değilsinizdir zira istemiyorsunuz.
ben de istemiyorum şu an 2. çocuğu psikolojim ve vücudum kaldırmaz. ama hayırlısı tabi..
Rabbim hali hazırdaki evlatlarımıza uzun sağlıklı ömürler versin bizlere bağışlasın inş.
ben de spiral taktırdım lakin her ay şüpheyle test yaptırıyorum adetim emzirdiğim için düzensiz sanırım hep geç geliyor. hatta test kesmezse kan tahlili yaptırıyorum.. bu korku çok piss ya. çünkü neticede bir can söz konusu.
dilerim Rabbim her insana istediği ve kendini hazır hissettiği anda verir meleğini.

Çok sevindim canım yaaa, çünkü öyle dönüp duruyor korktum valla açıkçası:)aklıma bin türlü şey geldi otizm bile geldi valla

İlahi yeliz annelik böyle işte hep evham.. ama sen hep pozitif düşün. oyun yapıyor sıpalar.. annem diyor ki sanki kahve içip sohbet ediyor bir emiyor bir dönüp etrafı izliyor.. sonra uyuyor falan. zaten kuş uykusu kadar uykusu var onu da ya böyle uyuyor ya da sallayacaksın..

çok şükür hepimizin bebeği sağlıklı böyle düşünelim. Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın içinde de bizi..

gnydn güzel anneler..
yeliz ve meltem çok merak ettim durumunuzu umarım hamile değilsinizdir zira istemiyorsunuz.
ben de istemiyorum şu an 2. çocuğu psikolojim ve vücudum kaldırmaz. ama hayırlısı tabi..
Rabbim hali hazırdaki evlatlarımıza uzun sağlıklı ömürler versin bizlere bağışlasın inş.
ben de spiral taktırdım lakin her ay şüpheyle test yaptırıyorum adetim emzirdiğim için düzensiz sanırım hep geç geliyor. hatta test kesmezse kan tahlili yaptırıyorum.. bu korku çok piss ya. çünkü neticede bir can söz konusu.
dilerim Rabbim her insana istediği ve kendini hazır hissettiği anda verir meleğini.

ay canım şimdi ege'yi uyusun diye yatağına koydum, nasıl bir kusmak, yatak, halı, heryer battı. sabahtan beri hiçbişey yiyip içmedi, çok huysuz. 120 cc mamayı zor içirdim. ama belki 3 katı kusmuştur. valla bilmiyorum ki belki biz de üşüttük. o yüzden böyle belirtiler var ne bileyim. 1 hafta falan beklicem, belirtiler devam ederse yapıcam bi test. ama ege de bugün böyle olunca belki de biz de ikimiz birden üşüttük diye kendimi sakinleştiriyorum şuanda. umarım yoktur öyle bişey.

Ben uyku egitimini ne zaman vermeye basladigini merak ettim canim?bazi bebekler cok inatci olabiliyor ama hepsini deneyip sonuc alamaman ilginc ya bi yerde bi eksik yanlis yaptin yada guven problemi olustu bebiste.benimde 6 aralik dogumlu bi asafim var 40 gunun sonunda kendi odasina gecti hergun ayni seyleri tekrarlayarak kendi uyuyodu taki gectigimiz aya kadar bi huzursuzluk aldi gitti son bi ay burnumdan geldi gecen hafta tekrar uyku egitimine basladik 6. Gunun sonunda hic aglamadan uyumaya basladi tekrar cok sukur

Uyku egitimi denemelerine 4 aylikken basladik. Dedigim gibi neredeyse tum yontemleri uzun surelerle denedik, ama bizim minik gercekten cok inatci.
Sen sansliymissun masallah. Biz gecede en az iki kere uyaniyoruz. Bazen de her saat basi uyaniyor:KK43: ayni odadayiz hala. Bu kadar fazla uyanmasi yuzunden odayi da ayirmak istemedim, en azindan hemen yatagimin kenarindan uzanabiliyorum su anda.
Bakalim ne olacak bu uykusuzluk hallerimiz:)

okudum canım, kesinlikle çok kaliteli bir yazı :))

canım, ağlatma yöntemi değil de yatır kaldır yöntemini yap dicem ben sana. ama anladığım kadarıyla bebeğin seni görünce ağlıyor. benim tavsiyem, bir süre de babası uygulasın uyku eğitimini. belki o başarılı olur. bu miniklerin ne istediğini anlamak çok zor oluyor.

Yatir-kaldir(tracy hogg un yontemini) de denedim. Ama dedigim gibi beni gorunce aglamasi daha da artiyor. Babasi da denedi bikac defa ama sonuc degismedi maalesef:KK43:
Bizimkinin ne demek istedigini anlayana kadar konusacak galiba:)

Uyku egitimi denemelerine 4 aylikken basladik. Dedigim gibi neredeyse tum yontemleri uzun surelerle denedik, ama bizim minik gercekten cok inatci.
Sen sansliymissun masallah. Biz gecede en az iki kere uyaniyoruz. Bazen de her saat basi uyaniyor:KK43: ayni odadayiz hala. Bu kadar fazla uyanmasi yuzunden odayi da ayirmak istemedim, en azindan hemen yatagimin kenarindan uzanabiliyorum su anda.

Canim ilk is hemen odasini ayir sizin nefes sesiniz donerken cikardiginiz ses bile uyarir onu uykusuz huzursuz bi bebekse.daha az uyanmaya baslicaktir sen bian once odasini ayir bence

kesinlikle hemen odasını ayırıp uyku eğitimine öyle başlamalısın. siskoannenin de dediği gibi sizin nefes alışınızdan bile uyanıyordur.
ben odasını ayırdıktan sonra 2 hafta içerisinde gece uyanmaları bitti. anne kokusu mu alıyorlar, gece biz de dönerken onları rahatsız mı ediyoruz nedir artık bilmem.
bi de odasını ayırarak uyku eğitimine tekrar başlamanı öneririm.
zaten artık neredeyse 8 aylıklar, uzmanlar 1yaşına kadar kendi odalarına geçmelerini öneriyorlar. 4 ay içerisinde yavaş yavaş artık bu işi hallet canım. ilerde uyuması da sorun olacağı gibi anne ve babanın yanında uyuması da sorun olacak.

kızlar dün 3 tane kitap sipariş ettim kendim için :))
2 tane kitap almak istiyordum, montessori grubundaki tecrübeli anneler bana bu 3 kitabı önerdiler. çok faydalarını gördüklerini söylediler. yarına gelir herhalde kitaplarım :)) okuyunca ben de sizlere yorumlarımı yapıcam. internette çok bilgi kirliliği var, kitapların bebeklerimizi büyütürken daha etkili olacağını düşündüm.

$300927.jpg
$phpThumb_generated_thumbnail.jpeg
$phpThumb_generated_thumbnail (1).jpeg

ay canım şimdi ege'yi uyusun diye yatağına koydum, nasıl bir kusmak, yatak, halı, heryer battı. sabahtan beri hiçbişey yiyip içmedi, çok huysuz. 120 cc mamayı zor içirdim. ama belki 3 katı kusmuştur. valla bilmiyorum ki belki biz de üşüttük. o yüzden böyle belirtiler var ne bileyim. 1 hafta falan beklicem, belirtiler devam ederse yapıcam bi test. ama ege de bugün böyle olunca belki de biz de ikimiz birden üşüttük diye kendimi sakinleştiriyorum şuanda. umarım yoktur öyle bişey.

geçmiş olsun cnm çok üzüldüm.. ya yediği dokunmuştur ya da terle soğu üşütmüştür yavrum.. birkaç hafta önce bizde aynı olduk. ama ben gıda zehirlenmesi yaşadım benden etkilenmiş yavrum.. Allah şifa versin egeye cnm. tekrar çok geçmiş olsun.

kızlar dün 3 tane kitap sipariş ettim kendim için :))
2 tane kitap almak istiyordum, montessori grubundaki tecrübeli anneler bana bu 3 kitabı önerdiler. çok faydalarını gördüklerini söylediler. yarına gelir herhalde kitaplarım :)) okuyunca ben de sizlere yorumlarımı yapıcam. internette çok bilgi kirliliği var, kitapların bebeklerimizi büyütürken daha etkili olacağını düşündüm.

Eki Görüntüle 1204654
Eki Görüntüle 1204655
Eki Görüntüle 1204656

maşallah sana:nazar: ege çok şanslı bilinçli ve ilgili bir annesi var.
benim kitap okuyacak zamanım maalesef yok. evimi b.k götürüyor valla. ancak işe geliyorum ve yemeklerimizi yetiştirebiliyorum. mete biliyorsun huysuz sıpa. hep kucak hep ilgi hergün yeni bir huy ve uyku problemi. umarım bizde de yavaş yavaş düzen kurulur mete sakinleşir yazık yavrum o da ne yapacağını şaşırdı verimsiz uyku uyuyunca..

Oyle mi dersin? Ya hala bu kadar fazla uyanmaya devam ederse:) bu sefer odalar arasi zombi olurum:)

Yok canim zombide olsan bisure ayirmalisin hergun ayni saatte yikiyomusun yada bi uyku rutinin varmi?uyku arkadasi edinmesini denedinmi?her bebek farkli dedigin kadar agliyosa daha farkli seyler denemeni oneririm.ayrica onerilen surelerin uzerinde aglatmamaya calis canim eger oyle yapicaksan

geçmiş olsun cnm çok üzüldüm.. ya yediği dokunmuştur ya da terle soğu üşütmüştür yavrum.. birkaç hafta önce bizde aynı olduk. ama ben gıda zehirlenmesi yaşadım benden etkilenmiş yavrum.. Allah şifa versin egeye cnm. tekrar çok geçmiş olsun.

maşallah sana:nazar: ege çok şanslı bilinçli ve ilgili bir annesi var.
benim kitap okuyacak zamanım maalesef yok. evimi b.k götürüyor valla. ancak işe geliyorum ve yemeklerimizi yetiştirebiliyorum. mete biliyorsun huysuz sıpa. hep kucak hep ilgi hergün yeni bir huy ve uyku problemi. umarım bizde de yavaş yavaş düzen kurulur mete sakinleşir yazık yavrum o da ne yapacağını şaşırdı verimsiz uyku uyuyunca..

üşüttü herhalde zaten karnını ovaladım da rahatladı uyudu, ama hala uykuda inliyor :KK43:(

ay canım benim evi bi görsen, valla hiç bişey yapmıyorum. heryer her yerde, savaş alanı...
ama işte hem çalışmıyorum hem de ege uyuyunca rahatım..
ee o uyuyunca da bi iş yapmak gelmiyor içimden, kendime vakit ayırmak istiyorum.
internete gömüleceğime kitap okuyayım dedim :))
yani normalde de okurum da artık roman falan kaldırmıyor kafam. bari dedim ege ye faydam olacak kitaplar alayım..

gnydn güzel anneler..

Tatlım gece benim midem bulanmaya devam etti ama ayıptır söylemesi ishalde başladı, sanırım gastroenterit oldum ama akşam test yapacağım:)))

Meltem ege de mi hastalandı kuzum benim, hepimize ne oluyo yaaaa, teker teker gelin yaaa

Oyle mi dersin? Ya hala bu kadar fazla uyanmaya devam ederse:) bu sefer odalar arasi zombi olurum:)

Canım ytak odanın karşısındaki odayı beek odası yap kapıları da aç, benim bebeğim 2 saate bir ıyanıyor giç de zombi olmuyorum çünkü bir kere zombi olan bi daha zombi olmaz:)))) onlar doğduğunda biz zaten olduk:))) yani gülüm zaten uyanıyorsun iki saniye farkeder odalar arası:) gerçi nehşr dün ilk defa 10 da yattı ve 4 e kadar uyanmadı dörtte emdi ve yedide uyandı maşallahhhhh diyorum bu bir ilk sekiz aydır anam ağladı zombi kralicesi oldum

X