2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar benim oğlumda 20 günlük ama 2-3 gündür kakası değişti böle çiş gibi çok sıvı ve çok sık kaka yapmaya başladı. altını sık değiştiriyorum ama yine de pişik oldu poposu çok huzursuz kuzucum yaaa tavsiyesi olan var mı acaba

kızlar benim oğlumda 20 günlük ama 2-3 gündür kakası değişti böle çiş gibi çok sıvı ve çok sık kaka yapmaya başladı. altını sık değiştiriyorum ama yine de pişik oldu poposu çok huzursuz kuzucum yaaa tavsiyesi olan var mı acaba

canım bence bir doktora gotur

bizimkinin de kakasında iltihap cıkmıstı

kakanın degisimi onemli

pisik icin de sebamedin pişik önleyici kremi cok ise yariyor tavsiye ederim

ya da dogal zeytinyagi da cok iyi geliyor

merhaba anneler opuyorumnanaktan
geçmişi okudum 2 de kelam ediyim bari fırsat bulmuşken
nete girmeye vaktim olmuyo gisem de kk ya uğrayıp yazmak henüz lüks kaydirigubbakcemile3
biz iyiyiz çok şükür.bayramda bi ara üzüntüden sütüm kesilmişti ama toparlandı yeniden.
kilo alımımız keyfimizde yerinde. :Saruboceq: :nazar: rahatına çok düşkün bi kızım var.kucağa fena alıştık.indirice basıyo çığlığı bi asabi sormayın gitsin.şu an tek elle yazıorum.

umarım herkes iyidir.istisnasız herkese sevgiler ve öpücükler opuyorumnanaktan
en kısa zamanda topiciğmizi eski günlerdeki şenliğine kavuşturmak burda buluşabilmek dileğiyle.. :enbuyukkk: kendinize ve meleklerinize iyi bakın :ecrin_bebek:

kızlar sezeryan olan arkadaşlar korse kullanıyormusunuz.karnınızın durumu ne benim 22 günüm ama hala karnım var ilk zamana göre baya indi ama yinede baya bir karnım var.korse giyiniyordum ama dikiş yerlerim acımaya başladı böle iğne batar gibi batıyor korktum bugün giyinmedim napsam ki ya.....kanamanız ne kadar sürdü benim hala devam ediyor az ama hala temizlenmedi.....................

artık buraya herkes tek tek uğrar olmuş önceden bi anda 30 kişi oluyordu kaydirigubbakcemile3
bizdede gaz problemi var çok fena sürekli ağlar durumdayız maşallah gelişimimiz iyi ama sarılıgımız uzadı şuan 5 günlük hap tedavisi görüyoruz kanına mikrop karışmamış ama bazı değerleri yüksekmiş pzt kontrole gidicez inş. geçer gider artık...

Merhaba kızlar, uzun zamandır giremiyordum; not bırakayım sizlere dedim:
Bebeğimle başımıza gelmeyen kalmadı. Önce sınırda sarılık oldu, Allah'tan hastaneye yatmadan geçirdik. Sonra nedeni bilinmez bir şekilde idrar yolları enfeksiyonuna yakalandı; 2 gün hastanede yattık, 10 gün de iğne vuruldu yavrum. Yarın son testlerin sonuçlarını almaya gideceğiz. Şu an pek bir sorunumuz yok, uyku problemimiz var sadece. Umarım herkes iyidir. Hepinizi çok özledim...

selam kızlarrrr . Kızların çoğu (ben de dahil ) face te oluyoruz genelde. face i olmayanlar öylesine bi hesap alıp gelseler ne güzel olur.Bazen buraya girilmiyo, bozuk oluyo site. :)

Kızlar size bi sorum var benim oğluşum 40 günlük oldu ama gözleri hala mavi sizde durumlar nasıl bebişi kahverngi gözlü olan varmı nezaman belli oluyor?...bizim gözlerimiz renkli değil ama kayınpederiminki yeşil.yeşil olabilirmi merak ediyorum...erken mi acaba.
tatlım doğduğunda simsiyahtı bnm oğlumun gözleri
şuan tam 1 aylık ve kahverengiye dönüo sanki ama göz renginin tamamlanması en az 6 ay sürüo die biliorum çok dğeişebilio yani...
merhaba anneler opuyorumnanaktan
geçmişi okudum 2 de kelam ediyim bari fırsat bulmuşken
nete girmeye vaktim olmuyo gisem de kk ya uğrayıp yazmak henüz lüks kaydirigubbakcemile3
biz iyiyiz çok şükür.bayramda bi ara üzüntüden sütüm kesilmişti ama toparlandı yeniden.
kilo alımımız keyfimizde yerinde. :Saruboceq: :nazar: rahatına çok düşkün bi kızım var.kucağa fena alıştık.indirice basıyo çığlığı bi asabi sormayın gitsin.şu an tek elle yazıorum.

umarım herkes iyidir.istisnasız herkese sevgiler ve öpücükler opuyorumnanaktan
en kısa zamanda topiciğmizi eski günlerdeki şenliğine kavuşturmak burda buluşabilmek dileğiyle.. :enbuyukkk: kendinize ve meleklerinize iyi bakın :ecrin_bebek:
heey gidi eski günler heeeyy :)
kızlar sezeryan olan arkadaşlar korse kullanıyormusunuz.karnınızın durumu ne benim 22 günüm ama hala karnım var ilk zamana göre baya indi ama yinede baya bir karnım var.korse giyiniyordum ama dikiş yerlerim acımaya başladı böle iğne batar gibi batıyor korktum bugün giyinmedim napsam ki ya.....kanamanız ne kadar sürdü benim hala devam ediyor az ama hala temizlenmedi.....................
canım bnmde sezeryan bugün 1 ay oldu korse kullanamadım 2 gün zor giyebildim çok bunaldım gelemedm sıkıya
karnımda baya bi indi az kaldı inş o da gider. oturunca daha çok belli oluo karnım :KK70:
artık buraya herkes tek tek uğrar olmuş önceden bi anda 30 kişi oluyordu kaydirigubbakcemile3
bizdede gaz problemi var çok fena sürekli ağlar durumdayız maşallah gelişimimiz iyi ama sarılıgımız uzadı şuan 5 günlük hap tedavisi görüyoruz kanına mikrop karışmamış ama bazı değerleri yüksekmiş pzt kontrole gidicez inş. geçer gider artık...
çok geçmiş olsn canım inş bşr an önce sağlık durumu iyi olur kuzunun..

Merhaba kızlar, uzun zamandır giremiyordum; not bırakayım sizlere dedim:
Bebeğimle başımıza gelmeyen kalmadı. Önce sınırda sarılık oldu, Allah'tan hastaneye yatmadan geçirdik. Sonra nedeni bilinmez bir şekilde idrar yolları enfeksiyonuna yakalandı; 2 gün hastanede yattık, 10 gün de iğne vuruldu yavrum. Yarın son testlerin sonuçlarını almaya gideceğiz. Şu an pek bir sorunumuz yok, uyku problemimiz var sadece. Umarım herkes iyidir. Hepinizi çok özledim...
çok geçmiş olsun canım ya inş uyku sorununuzda bir düzene girer ve artık sende bebişinde rahat edersiniz..
Face te grubumuz var, Halisnaya mail adresini verince ekliyo . Orda bizden başka kimse görmüyo birbirini. Arama yapınca çıkmıyo,gizli :)

ahh hallisna ahhh arkadaşımın nete girebildiği bile yok :bbo:

evettt merhaba herkese alıntıları yaptım da kendimden bahsetmedim :)

bugün oğluşum 1 aylık oldu aşımızı yaptırdık.. 3330 gr doğmuştu ve şuan 4500 olmuş maşallah yavruma..

aşı yapıldı ama banyoyu sormayı unuttum .. :KK43:

merhaba güzel annişler kimseler uğramıyor buraya anca face görüşüyoruz biz iyiyiz çok şükür öpüyorum hepinizi :)))

canım....bugün itibariyle oğlum 24 günlük oldu...benim karnım 8 aylık hamileler gibi...öyle şiş ki...ben de korse kullanmayı düşünüyorum..ama olur mu olmaz mı bilmiyorum..hiç giyip denemedim çünkü....doğumdan önce 36 beden bana geniş gelirdi...ve şu an kaç bedenim onu bişe bilmiyorum...evde 36 beden bir korse var....yarın deneyeceğim bi...bu karın en kısa zamanda gitmeli....yoksa pisikolojim iyice bozulacak..

zaten sütüm bir türlü artmıyor ve bunalım takılmaya başladım bu aralar...öfffffffff napıcam ben yaa....mafoldumbenmafoldumbenmafoldumben

canım....bugün itibariyle oğlum 24 günlük oldu...benim karnım 8 aylık hamileler gibi...öyle şiş ki...ben de korse kullanmayı düşünüyorum..ama olur mu olmaz mı bilmiyorum..hiç giyip denemedim çünkü....doğumdan önce 36 beden bana geniş gelirdi...ve şu an kaç bedenim onu bişe bilmiyorum...evde 36 beden bir korse var....yarın deneyeceğim bi...bu karın en kısa zamanda gitmeli....yoksa pisikolojim iyice bozulacak..

zaten sütüm bir türlü artmıyor ve bunalım takılmaya başladım bu aralar...öfffffffff napıcam ben yaa....mafoldumbenmafoldumbenmafoldumben

kızlar kilolarınınızı kafanıza takmayın eğer zayıf hamile kaldıysanız yine eski halinize dönersiniz.daha çok erken.

Süt için de humana sitill tee bulgur ve özellikle taze üzümü tavsiye ederim benimde ilk zamanlar azdı bunlar sayesinde şimdi daha iyi birde beslenmene dikkat et öğün atlama

merhaba arkadaşlar , ben de pek yazamıyorum ama fırsat oldukça okumaya çalışıyorum. Benim de bugünlerde süt işleri biraz kesat... Annem oy kullanmak için gitmişti ben bebek kucağımdan inmediği için düzgün beslenemedim. Gündüzleri uyumamaya başladı doymadığından mı banyo yaptıramadığımdan mı anlayamadım... Yarın 40'ımız çıkıyor... 14 ekimde aşılarımız var verem v.s. Rota da yaptıracağım %60 en tehlikeli türlerini önlüyormuş rota ihrenç birşey hele bu yaşlarda yakalanırsa atlatması zor yeğenim oldu biliyorum. Eşim de olmuştu koca adam komaya giriyordu su kaybından zor yetiştirdik sabaha karşı acile. Ama pahalıymış siz yazmışsınız ama artık bayılacaz kuzumuz için...

Benim de kanamam bitmek üzere damla damla... Baş parmaklarım el bileklerime kadar acıyor bebeği kaldıramıyorum , iş yapamıyorum v.s. cumartesi dr'a gidecem çok kötü 2 haftadan fazladır böyle sürmediğim krem kalmadı geçmiyor inşallah dr bir çare bulur...

Annem gidince ne yapacam bilmiyorum 40 gündür başımda , bebek de uyumuyor fazla 2 saat uğraşıyorum uyutmak için yatırıyorum viyakkkk .... Emzik de almıyor tükürüyor. Bütün gün ağzında memem kucağımda yatmak istiyor.

Şimdi zar zor uyudu alt katta beşikta yatıyor , kaldırıp yatak odasına götürsem gözlerini açacak diye korkuyorum. Emzirdikten sonra bu sefer de hıçkırık başlıyor bayılacam bir gün ...

Benimki acaip mıçıyor bez yetişmiyor hele bugün annemle yıkadıktan sonra kurularken bir hapşurdu aynı anda da fırtlattı ve mıçtı batırdı ortalığı :)) Ama çok şeker , biraz büyüseler de şu dertlerimiz hafiflese...

Şimdilik aklıma gelenler bunlar , gaz ilacı sab veriyorum fena değil galiba pek anlayamıyorum.

Hepinize sevgiler & öptüm

Doğuma 87 kg ile girmiştim 3.120 bebek doğdu plezentası v.s. olduğu halde eve geldiğimde tartıldığımda yanlız 2 kg gitmişti. Sonraki hafta 11 kg gitti. Geçen hafta 75 kg çıktım . Günde 3 lt gibi su içiyorum. Göbeğim zaten vardı şimdi biraz yumuşak boş daha toplamadı. Ama diğer taraflarım eskiye döndü. Ama süt için beslenmek özellikle de şekerli şeyler galiba yarıyor annem baklava falan yediriyor . Bugün de keşkül yaptı süt yaparmış . Kolay da ; Soğuktan 1 lt süt 1 bardak şeker 1 çay bardağı mısır nişastası. Karıştırılarak pişiriliyor püf noktası aynı yönde karıştırılacak pütürleşmeden mükemmel oluyor. Afiyet olsun

selam kızlar
acil bi sorum var size
sezaryen olup da sonrasında bir pıhtı gibi kanama yada parça düşen oldumu
lavaboya gittiğimde bi parça düştü sanırım korktum

günaydın herkese pek giremiyorum ama şükür iyiyiz kızım alıştı sanırım bu dünyaya akşam da uyuyor sabah 7ye kadar tabi arada kalkıp emiyor mama yiyiyor ama hemen uykuya devam kaka sorunumuz var 2 günde 1 yapar oldu haftaya görümcemin düğünü var antalyaya gidicem haftyaya pazar 15 gün yokum umarım kızımın huyu değişmez

X