2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

canım benim parça düşmedi sadace 1 aya yakın hafif kanamam oldu önemli 1 şey değildir ama bence doktoruna danış

canım benim parça düşmedi sadace 1 aya yakın hafif kanamam oldu önemli 1 şey değildir ama bence doktoruna danış

günaydın canım evet bayadır yoktun gerçi hepimiz az girebiliyoruz artık
bi parça düşmüş buna eminim plesantanın devamı ya da başka bişey mi bilmiyorum ama birazdan arıycam doktoru

herkese günaydın kızlar cok şkür kuzum düzeldi uykumuz da düzene girse başka birşey istemeyeceğim ama bizim bugün 40 mız cıkıyooo allahım sana binlerce ükürler olsun kuzucum kucağımda allahım isteyen herkese versin öyle güzel birşeyler ki kızamıyorsun bile :)))

günaydın canım evet bayadır yoktun gerçi hepimiz az girebiliyoruz artık
bi parça düşmüş buna eminim plesantanın devamı ya da başka bişey mi bilmiyorum ama birazdan arıycam doktoru

ben normal doğurdum ama ilk hafta bende de oldu iki küçük küçük parça düştü ben doktora başvurmadım ama tekrarlanmadı :)

ben normal doğurdum ama ilk hafta bende de oldu iki küçük küçük parça düştü ben doktora başvurmadım ama tekrarlanmadı :)

canım gözünüz aydın 40 nız çıkıyo, bendeki biraz büyük bir parçaydı aradım dr normal olabilir dedi.rahatladım yoksa çok korkmuştum

herkese merhaba,
hepimiz aşağı yukarı aynı şeyi yaşıyoruz.kuzucuklarımız bir düzene girse tadlarından yenmeyecek..sürekli mızmız durumdayız.2.çocuklarını yapan annelere helal olsun.
kaydirigubbakcemile3
bu arada ben regli oldum,aranızda olan var mı?bebişlerinizi ve sizi öpüorum...

doğumlar bitti hepimiz çil yavrusu gibi dağıldık :)))
kızlar beren ellerini emmeye başladı ya emziği atıp elini emiyo sıpa nie acaba???

herkese merhaba,
hepimiz aşağı yukarı aynı şeyi yaşıyoruz.kuzucuklarımız bir düzene girse tadlarından yenmeyecek..sürekli mızmız durumdayız.2.çocuklarını yapan annelere helal olsun.
kaydirigubbakcemile3
bu arada ben regli oldum,aranızda olan var mı?bebişlerinizi ve sizi öpüorum...

Ben de dr'a soracaktım unuttum ne zaman olacaz diye.... Daha diğer kanama bitmek üzere pembe ara ara damla durumu ... hemen regli mi olacaz ?

Bizim de bugün 40'ımız çıktı hayırlısıyla. Annem bebeğin suyuna altın batırıp çıkarttı ben de aynı şekilde altın batırılmış su ile abdest aldım. Hastalıklardan kötülüklerden allah hepimizi korusun. Lohusanın mezarı 40 gün açık kalırmış ne oldu diyorum bugün kapanıyor diyor :)) Bizim ciciş de uyudu şimdi biz de yatacağız. 10 saat uykuya alışmışım çok zor geliyor kalkmak 1 saat sürüyor tekrar yatmak dalmak.

Yarın bileklerimdeki ağrılar için dr'a gidiyorum inşallah kolayca tedavisi vardır. Hepinizi öptümmmmmm

Bizim de bugün 40'ımız çıktı hayırlısıyla. Annem bebeğin suyuna altın batırıp çıkarttı ben de aynı şekilde altın batırılmış su ile abdest aldım. Hastalıklardan kötülüklerden allah hepimizi korusun. Lohusanın mezarı 40 gün açık kalırmış ne oldu diyorum bugün kapanıyor diyor :)) Bizim ciciş de uyudu şimdi biz de yatacağız. 10 saat uykuya alışmışım çok zor geliyor kalkmak 1 saat sürüyor tekrar yatmak dalmak.

Yarın bileklerimdeki ağrılar için dr'a gidiyorum inşallah kolayca tedavisi vardır. Hepinizi öptümmmmmm

benimde bileğimde ağrı var ya baş parmağımın hareketi bileğimde acayip bir ağrı yapıyor bazen çok hafif bişeyi bile tutamıyorum....

Selam kızlarrrrr, nasılsınız bakalımmm? Benim kızımın göbişinde hala hafif akıntı var, krem verdi doktor,10 gün sürücez bakalım geçicek mi.Yoksa ultrasonla bakıcaz dedi. İnşallah geçer.Kalça çıkıklığı için ultrasonla baktırdık, normal çıktı. Bir ayda da 1450 gr almış kuzucummm.2900 gr doğdu.1 hafta sonra 2750 ye düştü. 1 aylık olunca da 4200gr olmuş. Doktor çok beğendi.1 ayda 600 gr alsa yetiyo ,seninki 2 katından fazla almış ,sadece anne sütü mü veriyosun dedi.Evet deyince şaşırdı.Çok iyi dedi.Maşallah kuzumaaa. :)

offf oğlum bugün çok huzursuz...sabah 7 den beri toplam iki saat uyumamıştır...şimdi ayağımda sallıyorum sancı geldikçe kıvranıyor...onu böyle gördükçe çok üzülüyorum...

benimde bileğimde ağrı var ya baş parmağımın hareketi bileğimde acayip bir ağrı yapıyor bazen çok hafif bişeyi bile tutamıyorum....

dün dr'a gittim.
De Quervain rahatsızlığımın adıymış. Başparmak köklerine ait sinirlerin geçtiği kanal bende doğuştan darmış böyle çocuğu kaldır indir v.s. baş parmağımı fazla kullanınca ordaki kapsüller yırtılmış ve tendon iltahaplanmış.

Sol elimin başparmak sinirlerinin oraya iğne yapıldı walla çok acıdı. İki elime de atel verdi takmaya başladım. 2 hafta sonra dr'a gidecem olmazsa ameliyat yapılması gerekiyormuş. Ordaki kanalı açıp genişletiyorlarmış bir daha da nüksetmiyormuş. Böyle kronik olacak aslında iyileştikten sonra tekrarlıyacak bakalım inşallah iyi olurum. 100 kişiden 5'inde mi ne çıkarmış.

Dorukk baş parmağını mı elini mi emiyor acıkmıştır.

Hepinizi öptüm

selam hanımlar uzun zamandır giremiyordum internete. servis sağlayıcımızı değiştirdik sonunda ve yeniden teknolojiye kavuştum.

benim canım kızım çok az kaka yapıyor. böyle olan varmı? oğlum her bezinde kaka yapardı şimdi kızım sadece günde 1 kez yapıyor oda zorlana zorlana.

ben bi geçmişe bakayım.

geçmişi okuyabildim. çok birikmemiş ben girmeyeli.
ebru geçmiş olsun. geçer umarım ağrıların.
hpimiz benzer sorunlar yaşıyoruz. memeucu gaz kolik
bizim dr ilaca çok sıcak bakmıyor daha doğaldan yana. gazı için bio gaia diye bişey verdi. barsak florası yani. bi araştırın isterseniz.

selamlar kıslar nasılsınız
bis kızımla iyiyiz çok şükür tek sıkıntım hala geçmeyen göğüs ağrılarım ve yaralarım ne yapsam fayda etmiyor çok zorlanıyorum ama yinede emziriyorum kuzucuğumu zaten emzirmesemde sancılanıyorum deli gibi şişiyor süt akmaya başlıyor azcık zaman emzirmesem:KK43: ha bu arada günde 1 defa falanda mama veriyorum yani aptamilin anne sütünü çünkü bazen delleniyor resmen göğsümdeyken deli gibi çekiştirmeye başlıyor o zaman anlıyorum ki doymuyor bende mama yapıyorum mecbur mamayı yeyince hemen dalıyor yavrum ama o zamanda başını beklemeye başlıyorum çünkü mama yeynce malesef genelde kusuyor...
onun dışında iyiyiz kızım çok sağlıklı çok şükür 2-3 gündür gündüzleri kendi kendine uyumaya alıştı kanepemizin örtüsü çok renkli emzirdikten sonra bırakıyorum o renklere baka baka uyuyor renkleri ayırt edemesede şekiller dikkatini çekiyor sanırım:)
ben günde 2 bardak humana stil çayından içiyorum sürekli su tabiki arada meyve suyu kayısı kompostosu vs. içiyorum sürekli sulu yemek yemeye çalışıyorum ama yinede kabız oldum malesef:KK43: 2 gündürde çok fazla ağrım var sanırım yara oldu yani ne kadar dikkat etsekte olacağı varsa oluyor malesef:KK43: Allah hepimizin yardımcısı olsun arkadaşlar
şimdi uyuyor meleğim bende bir size bakayım dedim kayınvalidemler burda onlar dışarı çıktılar biraz bende az bi ütüm var bakalım kuzum uyanana kadar biraz yapmaya çalışayım
hepinizi ve meleklerinizi öpüyorum Allah a emanet olun

iyi geceler annecikller bizde iyiyiz çok şükür bende bebişime ne giydirsem bilmiyorum çokmu giydiriyorum diye düşünüyorum.bir tane tane uzun kollu zıbın bir tane uzun kollu tulum giydiriyorum birde yelek uykudan uyanınca...Birde kızlar emerken sizin bebişlerde terliyormu benimkinin kafası acayip terliyor...

slm kızlar bayagdır gıremıyorum oglusumdada kolik cok fazla oluyor o agladıkca benımde aglayasım gelıyor.gecelerıde 2 saatte bır kalkıyor emıyor cok sukur.kılo alısımızda ıyı yarın ası olcak ınsallah atesı olmaz.angel,bendede kabızlık sorunu oluyor bende olmasın dıye sureklı kayısı kurusu yıyorum bıde leblemı uzerıne su ıc super ıse yarıyor:) laluz24z,canım cok gıydırmıyorsun zaten havalarda sogudu sayılır bende senıın gıbı gıydırıyorum benımkıde emerken ensesı su ıcınde kalıyor kolumu koyup emzırdıgımde daha cok oluyor astıga yatırıp emzırdıgımde daha az terlıyor eskı sohpetlerı ozledım bayag ya buyusun sıpalarda kopmayalım goruselım hep..halisna senıde baydır merak edıyorum hıc gorusemedık....

X