2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

selam arkadaşlar,nasılsınız..bebişlerimiz nasıl...

bizim 5.günümüz..çok güzelmiş anne olmak..her an seyretmek,emzirmek..gık dese başındayım ,kendimi alamıyorum..

göğüslerimin başında minik minik nokta yaralar oluştu.emzirirken biraz acıyo,ama kanamıyo..
garmastan sürüyorum.birine sürüp dinlendirirken ,bebişe diğerni veriyorum.verdiğim boşalınca diğer göğüsüme geçiyorum,böyle idare ediyorum.sarılık olmadık bu güne kadar,emdiğimiz için...doğum hikayemi ilerde yazıcam...

bütün doğum yapan ,yapmak üzere olan annelerimizi tebrik ediyorum bu arada..sırada pek kimse kalmadı herhalde...opuyorumnanaktan

parle cnm hayırlı olsun inşallah sağ sağlim alırsın bebeğini kucağına. bence geç bir tarihdeğil ama sen hareketlerini takip et cnm hergün.

teşekkür ederim canım inş. öyle olur
bu arada hastanede bi hemşire kendinden örnek vermişti bebeği kendine göre ayarlamış yatmadan önce bebeğini uyandırıp emziriyomuş öle olunca bebek bi müddet uyanmıyomuş tabi 2-3 saati geçirmemek gerekiyo sanırım

biribana ticker yapabilir mi en şekerinden:)

Cepten giriorum ya siteyi açmıoö

Ben yapim canım ,doğum tarihini bi de alta ve üste ne yazmamı istiyosun onu söyle.:)

damlacm inş gider çok kötü bu göbiş olayı
Kilomdan şikayetim ypk göbiş gitse yeter
Dikişlerden egzersizde yapılmıo
Hala oturup kalkarken bile bıçak saplanıo

Geçer inşallah canım. Sonra egzersize başlarız, dümdüz olur karınlarımız.opuyorumnanaktan

şimdi altını değiştirdim emzirdim ve uyudu meleğim.beimki de memede uyumayı çok seviyor. bazen sütümü sağıyorum göğüs uçlarım acıdığı için emziremediğim zamanlar oluyor o zaman uyumuyor tabi. bende bırakıyorum yatağına kndi kendine uyuyor o zamanlarda da.

kızlar merhaba,ben de fırsat bulup da yazamıyorum,ama sizi takip ediyorum sürekli,aynı şeyleri mi yaşıyoruz diye...benim kız çok cadı,öldürüyor bizi,şimdi siz diyorsunuz ya beşiğine koyuyorum uyuyor imkansız bizim için,uyanıyor emiyor uykuya dalıyor,yoruluyor,ama bi iki saniye sonra ağlamaya başlıyor.artık uyutmak için annemle uğraş da uğraş,sürekli meme istiyor,oyuncak gibi,doktor da yalancıya alıştırman lazım dedi,ama hanımefendi chiconun emziğini beğenmedi,nuk unkini aldım onu hiç olmazsa zorla falan alıyor,ama ne mücadeleyle,onu almazsa hayatta uyumuyor,altını değiştirmek de tam ölüm o kadar ağlıyor ki elimiz ayağımız birbirine dolanıyor,ama ben karnımda anlamıştım kızlar,o kadar hareketliydi ki,...

nasıl sinirli,bi sinirlendi mi yandık.canım kızım insan kızamıyor ki onlara,ama biz baya yoracak belli.en kötüsü insan acaba bi sıkıntısı mı var diye düşünüyor,gaz problemi de var zaten,ilaç veriyoruz o iyi geliyor,ama doymuyor mu acaba diye de korkuyorum,sütüm var allaha şükür,çok da emiyor hatta abartınca kusuyor ama bazen anne sütünün kalitesi iyi olmuyormuş ya ondan korkuyorum,bakalım belki sağlık ocağına gider tarttırırım.eskiden 5 saat falan uyuyordu bazen ama şimdi 2,3 saatte bir uyanıyor.geceleri uyandırmıyorum ama o zaten uyanıyor,çok uzun uyursa gündüz uyandırıyordum.benim de meme ucu sorunum çok büyük,yaradan neler çektim,inş alışır göğüslerimiz,doktora sağıyım mı ya da göğüs ucu kullanıyım mı dedim kabıul etmedi,sağmayı ilerde yapabilirsin dedi,şimdi memeyi bırakmasına neden olur dedi.

selam anneler nasılsınız
ben hala kızımı bekliyorum
ne güzel muhabbet ediyosunuz yaramazlardan emiyor uyumuyor falan diye. ben ne zaman kavuşcam acaba kuzumamafoldumben

Benimki de yatağına koyunca uyanıyo :) Bizim yatağa koyarsam mışıl mışıl uyuyo :)

selam anneler nasılsınız
ben hala kızımı bekliyorum
ne güzel muhabbet ediyosunuz yaramazlardan emiyor uyumuyor falan diye. ben ne zaman kavuşcam acaba kuzumamafoldumben

selam canım, az kaldı , sabret .Yakında kavuşucaksın sen de kuzuna. :)

Bu arada doğum hikayemi yazdım kızlarr. opuyorumnanaktan

inş. canım biliyorum orda kalmıycak ama beklemek zor :ecrin_bebek:
hemen okuyorum masalını :)

bende ancak şimdi fırsat bulup geldim ama kimseler yok
kızım 2-3 gündür çok huysuz sürekli ağlıyo gazından dolayı heralde ne gece nede gündüz uyuyodu şimdi çok şükür uyududa bende bi bakim dedim ama benden başka kimse yok

kızlarrr dikiş yerinde hiç ufacıkta olsa açılma olan var mı? Zorladım mı aceba..ben de küçücük bi açıklık var..yapıştırma yapıyorlar ya zaten. cvp bekliyorumm.

kızlarrr dikiş yerinde hiç ufacıkta olsa açılma olan var mı? Zorladım mı aceba..ben de küçücük bi açıklık var..yapıştırma yapıyorlar ya zaten. cvp bekliyorumm.

canım geçmiş olsun hemen dr unu ara anlat. sanmıyorum dikişini patlatacak kadar çok hareket ettiğini. ama genede ara sor.

kızlar günaydın acil yardım istiyorum.

sabahtan beri oğlumu emziremiyorum göğüs uçlarım felaket oldu ya çok acıyor imkansız emzirmem. bende sütümü hemen sağıp verdim biberonla ama oğlum memede uyumaya alıştığı için kaç saattir uyumadı çıldırdım. azıcık verdim sağ göğsümden ama acısından ağladım o emerken sonra baktım gözler kapanıyor hemen çektim yatırdım. ya ne yapacağım bu göğüs uçlarına ya eşim bir krem almış eczaneden ama kar etmiyor yaa...doğal bir yöntem felan bilen var mı?

ahh cnm bende ağlaya ağlaya emzirmiştim.hatta kanamıştı kabuk atmıştı kaç kere.şimdi bile uçları kıpkırmızı.krem falan ben pek süremedim.sürekli emmek istiyodu silmem lazım amaann boşver acısın dedim.zeytinyağı falan sür krem fayda etmiyorsa.inş geçer cnm.
bu arada bence biberon kullanma memeyi sonra almayabilir.ben ilk günler ememediğinde kaşıkla mama verdim.

Ben 2009 ağustos annesiyim o acıları çok iyi bilirim Bepanten deneyebilirsin işe yarayabilir... Geçmiş olsun...

meryemcim kaşıkla mı vereyim sütümüo zaman. zaten biberonu ağzına alınca tiksiniyor gibi hareketler yapıyor kuzum. sonra tadını alınca mecbur alıyor. tek istediğim sütü alsında ne şekilde alırsa alsın. ama uyumuyor karnı doyuyor etrafa bakınıyor bekliyor ki meme gelsin diye. off şaşırdım valla yaaa...

bepanten denedim cnm iyi gelmedi o da

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…