2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

özlemcim hayırlı uğurlu olsun tickerin de bitmiş!!!!
canım hakkında hayırlısı inş. bebişin seni uğraştırmadan gelir

sağolasın canım :) bittiğine sevinemedim orası ayrı tabi ama neyse :) sağlıcakla bugünlere gelbildik ona da şükür inş. kızımda daha çok bekletmeden gelir artık ne diyelim kader kısmet bundan sonrası sanırım :)

yaptır tabi özlemcim bir de şu avantajı var eğer normal doğumda ters giden
bişi olursa bebiişin kalp atışı düşerse oksijensiz kalırsa kordon dolanması olursa
vs vs sebeplerden
dolayı kataterin hazır takılı olması çok işe yarıyormuş hemen sezeryana alıyolarmış.
ama anestezistin çok iyi olması gerekli hastanede araştır sor en iyisine yaptır bence..
doktoruna sordun mu bu durumu o ne düşünüyor benimki herseferinde
ben sevmiyorum epidurali diyor.bi de epiduralde başarılı olabilmek için bikere heyecanı
stresi bi kenara atıp dr.un talimatlarına uymak çok önemli.çok güçlü ıkınmak bide.
doktorum dedi eğer zamanında dediğimiz anda ıkınırsan çok güzel rahat geçer doğumun.
öabuk biter dedi bi de galp diye bi akadaş yazmıştı geçenlerde ep.norm.yapmış çok
güzel anlatıyordu...

aysecim boşuna üzülme moralini bozma bence.. öyle aylar alacak bişey değil ki bu bence 3 4 günde bile normal değerlere dönebilir kan oranınn işe yaramasa dr neden ilaç versin.. dimi ama

ööfff ya cok yoruldum boyle sıcakta yemek yapmak cok zor ter içinde kaldım ...
kayınvalıdemler yoldayken soylemısler gelceklerını hulya uğrasmasın demısler ama olmaz yavas yavas yaptım yemeklerımıde :))))))
tam dusa gırıcektım yıne ustalar geldı valla bıuktım bunlardan yaaa sımdı bıde kırlettıklerı yerlerı temızlıycem

bu arada kızlar evi topladım banyo vc yıkadım eğildim kalktım sancım olsun az biraz diye ama tık yok.
birazdan yine gidicem k.valideme inicem çıkıcam biraz daha ev işi bulayım kendime...süpürge açayıım
mesela sempatiksalakcinni

dr çarşamba tekrar çağırdı... ozaman konuşuruz ne istiyoruz ne yapmalıyızı dedi... o gün konuşucaz bakalım... ben de bir gidip anestezist ile görüşürüm güvenebilir miyim bakarım... aslında böyle olmasına sevinmiyorda değilim herşey planlı olacak :))) inş. tabii ben şimdi bunu aklıma yatırırım bizim kız hoop pazar günü geliverir ayy ne gülerim halime :))

kızlar sizin kasıklarınız ağrımıyor mu mahfoldum ben bugün popoma kadar ağrıyor ya çıldırcam bi şeyler yiyeyim acıktım

ehhh işte bana vc ağrısı geliyo bazen ona bile hevesleniyom hıh
başladı diye akşam doruk zıpladıkça ağrıdı biraz ümitlendim ama
doğuma ağrısının bebek hareketiyle alakası yok ki....

aahhh ben de çok istiyorummm yaaa planlı normal doğum miss gibi olur
ama ben dedim doktoruma sancı verin başlasın bidahaki sefere dedim bu şekilde olursa
sancı işe yaramazmışş ya 1 cm cik daha istiyorum 3cm olayımm sancıyı versin
cuma günü bana çok istiyorum yaaa..belki de açılırım ne olacak ki?
düşünüyorum da hallisnaya saatlerce sancı vermişlerdi kızın açılması 2cm falan demişlerdi
o gün saatlerce sancıyı çekiyorsun ama 2 ya da 3 cm sin..ondan korkuyordum şimdi
o korkumda gitti 4 cm e kadar çekerim diyorum istedikleri kadar versin sancıyı...

ben çıktım yine şimdi aşşa ineyim çıkayım sonra süpürge açıymmm.
işe yarasın artık ama...

aysecim boşuna üzülme moralini bozma bence.. öyle aylar alacak bişey değil ki bu bence 3 4 günde bile normal değerlere dönebilir kan oranınn işe yaramasa dr neden ilaç versin.. dimi ama

3 veya 4 günde normal değerlere ulaşır mı gerçekten?...benneyaptımki keşke canım ya....

daha yeni 1 çay bardağı üzüm pekmezi içtim...her gün içmeyi düşünüyorum artık...bu sıcaklarda da ters bir etki yapmaz umarım...yasakkelime olmazsa 2 çay bardağına bile çıkarırım..yeter ki kan değerlerim normale çıksın...doğum öncesi bir aksilik yaşamak istemiyorum çünkü....

tebrik edenlere teşekkür ediyorum.. bu arada..girişteki listede doğuranların da haberi olsa iyi olmaz mı:) ya..ben bu forumdan daha iyi faydalanabilmenin yolunu bilemiyorum.. en iyisi özel mesajlaşmak mı acaba.. hele ki bebek sonrası sürekli girilip de okunamıyor yazılanlar.. birbirimize tavsiye vs. için ne yol izlemek lazım ki.. arama motoru da bi garip sanki bu sitenin :s

benım kan değerlerım sureklı dusuk cıkıyor okadar dıkkat etmeme rağmen 6 defa hep damar yoluyla demır verdı doktorum cunku o sevıyeye ulasmak ıçın tonlarca demır tuketmen lazım he hepsının emılımı olmaya bılıyor.. doktorun herhangı bı ılaç vermedımı canım

verdi canım....ferro sanol sanıyorum adı...tam adını bilemiyorum ama......şu ana kadar kan değerlerim hep 13 tü...neden böyle düşmüş anlamadım...vakit de daralıyor....normale çıkarmam lazım...
:1no2:

hap değilmi bende hapları 2 cıkardı doktorum ama yınede hapın emılımı zor oluyor dedı yanı kotuyse damar yoluylada alabılırsın canım doktoruna sor kotu bısı olsa zaten o sana muhakkak verırdı hapla kalmazdı yanı

kızlar ben cıkıyorum cok sık gıremeyebılırım bılemıyorum duruma gore...
pılavımı falanda yapımda bıde bıkac bısı sonra annemlerı beklıyım az kalmıstır gelmelerıne optm hepınızı

tatlım sakin ol panik yapma
zaten bebekler büyüdüğü için böyle kan değerlerimiz düşüo
geçen banada tahlil istedi dr kontrol amaçlı kaç hatırlamıorum ama bnmde az çıktı
ferrum fort kullanıodum günde 1 kez onu 2ye çıkartmamı istedi
ıspanak semizotu siyah üzüm pekmez et yoğunluk ver bunlara
hatta yaz günü en iyi giden semizotunun salatası

canım bozma moralini ben de iki hafta önce öğrendim durumun ciddiyetini, hatta damardan takviye olunucaktı iğnelerim evde bekliyo yükseltemezsem die. biraz doğal yollarla sdeniyelim dedik 2 haftada 2 birim artıranbilirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…