2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

selam kızlar,
nasılsınız?
bir şey sorucam sizlere,biberonlarınızın ve emziklerinizin ilk temizliğini nasıl yaptınız silikon kısımları da kaynatıyormuyuz birşey olur mu merak ettim ben bu işi aradan çıkarıyım dedim, bazen içime bi his geliyo sanki sabaha çıkamıycam gibi tabi işler hazır olmayınca kötü oluyo, dün de öyle hissettim artık bugün biberonlarımı çantamı hazırlayım dedim

selam kızlar,
nasılsınız?
bir şey sorucam sizlere,biberonlarınızın ve emziklerinizin ilk temizliğini nasıl yaptınız silikon kısımları da kaynatıyormuyuz birşey olur mu merak ettim ben bu işi aradan çıkarıyım dedim, bazen içime bi his geliyo sanki sabaha çıkamıycam gibi tabi işler hazır olmayınca kötü oluyo, dün de öyle hissettim artık bugün biberonlarımı çantamı hazırlayım dedim

Ben daha biberon emzik almadım ki??? Almak mı lazım???

Ben daha biberon emzik almadım ki??? Almak mı lazım???

ben de pek alıştırmak istemiyorum ama ne olur ne olmaz die 2 emzik bi büyük boy biberon bi de küçük bibeon gibi ilerde su için de kullanılabilen bişey aldım emzikleri uyutmada kullanıyolarmış genelde uyanıkken vermeyin diyorlar

selam kızlar ben geldim
haala kedi operasyonu var evin önünde eşim işe gidemedi zavallım kedilerle
uğraşıyor allahım yaaaa

cnm ben de birazdan kalkıp biberonu ve emziği kaynatacam.ben de 37+1 im bebiş her an gelecekmiş gibi geliyor.ben de bir emzik bir biberon aldım her ihtimale karşı,emzik kullanmayı düşünüyorum,6 aya kadar çok faydalıymış,tabi kabul ederse.biberon da gerekirse arada kullanmaktan hiçbir zarar gelmiyormuş,yoksa bebiş aç kalırsa sarılık oluyo,bi tanıdığımızın yeni oldu.mama da götürecem yanımda.ben araştırdığım kadarıyla önce sabunla iice yıkayacam sonra da her parçasını bi tencereye koyup 5 dakika kaynatacam,ben de emzik kutusunu da kaynatıyım mı ona karar veremiyom,naylon ya zarar görür mü.

Selam Kızlaarr :)

biz de geldik kızımla :) kızım da hala karnımda :)) sanırım benimki de 11 ay kalacak içeride kaydirigubbakcemile3

Sevgili doktorumun yeni muayenehanesine gittik herşey heryer gıcır gıcır valla.
3 boyutlu usg si de bakmaya çalıştık bizimkinin yüzüne ama kocaman olduğu için
artık görünmüyor..alttan muayene etti geçen hafta rahat rahat 2cm açıklığın var demişti
şimdi ise zorla 2 cm çisemcim dedi..üff moralim bozuldu.sancımda 0 sancımın olması
gerekior tabii açılmamın olması için 3 gündür hiç1 sancı yok.bebişim haala dönük ama
kafası tam oturmamış doğum hiç yakın görünmüyor dedi.kendi doğ.tarihine haftaya
cumaya yani 13 ağustosa kadar bekliycez olmadı 20 ağustosa kadar bekleyeceğiz
dedi..kilosuna baktı 3500 gr olmuş dedi.yanılma payı dedim???karnına bakarak 3500
gram var bence dedi.haftaya kadar kaç olur bilemiyorum daha da beklerse 4 kiloyu
bulur ve ben 4 kilo bi bebeği normal doğurmak istemiorum kızlar...
sonra doktorumun doğum şeklini sordum söylemek istemedi ama mahcup bi şekilde
isteyerek ve kendi kararımla sezeryan oldum ben dedi.hiçbir jinekolog norm.doğum
yapmaz erkek jinokloglarda eşine yaptrmaz dedibilmiyorumkismileaklımı karıştırdı..
ama bana sen normal doğumu yapabilirsin çünkü alttan muayenelerinde çok rahatsın dedi
.
e 7nci kez alttan muayene oldum rahat olmayacağımda ne olacak..ne yapacağımı
bilmiyorum bakalım cumaya kadar geldi geldi gelmezse haftaya p.tesi sezeryan isteyeceğim sizce doğrumu yaparım kızlar????

bu arada benim yavru bişiler çiğniyordu tosunn az deli etmedi beni gece ama rahatı iyi
çenesi oynayıp duruyordu kaydirigubbakcemile3

ben de pek alıştırmak istemiyorum ama ne olur ne olmaz die 2 emzik bi büyük boy biberon bi de küçük bibeon gibi ilerde su için de kullanılabilen bişey aldım emzikleri uyutmada kullanıyolarmış genelde uyanıkken vermeyin diyorlar

Ben de bakayım o zaman. Tavsiyeler hep cam olması yönünde şimdi biraz okudum da. Ne marka tercih etttin sen?

ben geldim bugün ki nst miz maşallah süperdi o yüzden yarın gitmiyicez pzt kadar nst yok ama dün gece mahfoldum resmen nasıl bir sancıydı o allahım inanamıyorum bunlar yalancıysa gerçeği nedir bilmiyorum dra söyledim güzel olması ama geçmezse hastaneye gel bende hemen geleyim dedi dedim dün akşam 1 saat geçmedi drda dahada uzun sürecek dedi bakalım hayırlısı aslında seviniyorum sancı olmasına olsunda doğurayım bide wcden çıkamadım kızlar ya olmaz böyle bir şey doğal lağman bu oluyor demekki en az 10 kere afedersiniz büyük için gittim hadi küçüğe zaten sık gidiyorum

bu arada çisem neden drun ben normal yapmadım dedi ki yani hem sezeryana almıyor hemde korkutuyor

merhaba kızlar oğluş uyurken size bi bakayım dedim çisemcim eğer imkanın varsa normal doğur gene karar senin ama ben mecburiyetten spinal sezeryan oldum sorunsuz geçti ilk günüm azcık sancılıydı ayağa kalkınca yürüyünce geçti gitti hiç yatmadım hep ayaktayım ama ne bilim ameliyat sonuçta dikiş yerlerimi hissetmiyorum uzun sürede hissedilmezmiş sinirler kesiliyormus ordaki Allah veriyordur normal doğumunda sabrını kolaylıgını ama mecbur kalındıgında tabiki sezeryan...

biberon konusunda da kızlar emziği kesinlikle önermiyorlar damak yapısını bozuyormus ben cok nadir kandırmak amaçlı veriyorum ağzına 1-2 dk. emme problemimiz var çünkü sezeryan olduğum için sütüm hemen gelmedi açlıktan sararmaya başladı oğlum ve hastanede mama takviyesine başladılar biberonum iyiki yanımdaymış biberonunuz yanınızda olsun mamayı hastanede kendileri yapıyorlar almanıza gerek yok süt pompasıda almak zorunda kaldım bi mama bi sağarak süt bi emzirme derken sarılıgımızı dün atlattık çok şükür ama yeterli gelmiyor hala sütüm emzirrikende benimle kavga ediyor çok zorlanıyorum...

ksaca benden böyle... Allah hepinize hayırlı doğumlar nasip etsin size dua ettim ameliyatta...

Son düzenleme:
Sevgili doktorumun yeni muayenehanesine gittik herşey heryer gıcır gıcır valla.
3 boyutlu usg si de bakmaya çalıştık bizimkinin yüzüne ama kocaman olduğu için
artık görünmüyor..alttan muayene etti geçen hafta rahat rahat 2cm açıklığın var demişti
şimdi ise zorla 2 cm çisemcim dedi..üff moralim bozuldu.sancımda 0 sancımın olması
gerekior tabii açılmamın olması için 3 gündür hiç1 sancı yok.bebişim haala dönük ama
kafası tam oturmamış doğum hiç yakın görünmüyor dedi.kendi doğ.tarihine haftaya
cumaya yani 13 ağustosa kadar bekliycez olmadı 20 ağustosa kadar bekleyeceğiz
dedi..kilosuna baktı 3500 gr olmuş dedi.yanılma payı dedim???karnına bakarak 3500
gram var bence dedi.haftaya kadar kaç olur bilemiyorum daha da beklerse 4 kiloyu
bulur ve ben 4 kilo bi bebeği normal doğurmak istemiorum kızlar...
sonra doktorumun doğum şeklini sordum söylemek istemedi ama mahcup bi şekilde
isteyerek ve kendi kararımla sezeryan oldum ben dedi.hiçbir jinekolog norm.doğum
yapmaz erkek jinokloglarda eşine yaptrmaz dedibilmiyorumkismileaklımı karıştırdı..
ama bana sen normal doğumu yapabilirsin çünkü alttan muayenelerinde çok rahatsın dedi
.
e 7nci kez alttan muayene oldum rahat olmayacağımda ne olacak..ne yapacağımı
bilmiyorum bakalım cumaya kadar geldi geldi gelmezse haftaya p.tesi sezeryan isteyeceğim sizce doğrumu yaparım kızlar????

Hakkında hayırlısı diyelim. Ama benim doktorum da erkek bebeği 2 yaşında ben de eşiniz nasıl doğum yaptı diye. Sezeryan dedi. Sorun mu vardı diye sordum yok dedi. Benim de kafam karışmıştı. Ben doktoruma güveniyorum ben. O yüzden sezeryan olmaya karar verdim bile...:))))

aa gurbet missgrafik tebrik ederim allah analı babalı büyütsün bebişlerinizi

sağol canım darısı başınıza...
şu sıcaklarda inanın karnınızda olması daha iyi azcık daha sabredin sonra uykusuz her gece ve gündüz :emir_bebek:

ilk günler süper uyuyorlar 1 hafta oldumu tamamen değişiyorlar sempatiksalakcinni

cnm ben de birazdan kalkıp biberonu ve emziği kaynatacam.ben de 37+1 im bebiş her an gelecekmiş gibi geliyor.ben de bir emzik bir biberon aldım her ihtimale karşı,emzik kullanmayı düşünüyorum,6 aya kadar çok faydalıymış,tabi kabul ederse.biberon da gerekirse arada kullanmaktan hiçbir zarar gelmiyormuş,yoksa bebiş aç kalırsa sarılık oluyo,bi tanıdığımızın yeni oldu.mama da götürecem yanımda.ben araştırdığım kadarıyla önce sabunla iice yıkayacam sonra da her parçasını bi tencereye koyup 5 dakika kaynatacam,ben de emzik kutusunu da kaynatıyım mı ona karar veremiyom,naylon ya zarar görür mü.

benimde emzik kutusuna ihtiyacım var onu almam lazım yoksa açıkta kalacak biyerlere değicek , herhalde onu sıcak suyla yıkamak yeerli olur gibime geliyo ama emin değilim ben de

sağol canım darısı başınıza...
şu sıcaklarda inanın karnınızda olması daha iyi azcık daha sabredin sonra uykusuz her gece ve gündüz :emir_bebek:

ilk günler süper uyuyorlar 1 hafta oldumu tamamen değişiyorlar sempatiksalakcinni

Hayırlı olsun. Allah analı babalı büyümeyi nasip etsin. Kocaelidesin. Nerde doğum yaptın??

merhaba güzel annişler nasılsınız bakalım oğluşum uyuyor geçmişi okuyamadım gurbetcim doğurdumu yaa merak ediyorum çisemcim nasılsın canım yaa doruk bebek gelmeyecek anlaşılan ama en iyisi içeride olması bu sıcaklarda yavrucaklar pişiyor valla

X