2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

pelincim sen çok korkuyorsun normal doğumdan epidural
istemiyor musun?valla beni bitek bu rahatlatıyor epd.fikri...

canım bebeğin doğ.kanalına girmesi çoğunluklaa doğ.başlamış demektir.
o yüzden hiç endişelenme girecek yani.girdiği gibi dde doğ.olabilir illa erkenden girmesi
gererekmiyor.baş aşağı dönmesi yeterli norm.doğ.için ayrıca kilosu tabiii..

Evden giriyorum. Kocişim sürpriz yaptı bu akşam bana... Elinde vınla geldi :teytey: Ben de sizden ayrı kalmamış oldum. Ne yapıyorsun bakalım? Dedeciğin nasıl oldu?

ayyy cnm benim kocişine bizden de bi teşekkür o zaman.
sensiz olmaz pisim yaaa..ben iyiyim bugün kontrolüm vardı dr.
haala beklemedeyiz dedi gelmeye niyeti yok valla.
dedeciğim iyi iyi de hafıza gidip geliyormuş yaa.ameliyat sırasında,baya farklı kanlar verildiği için beyni böyle bi oyun oynuyormuş düzelebilirmişte düzelmeyebilirmişte.
o yüzden üzüldüm bugün biraz...ee sen ne yaptın sancı falan?

[ı]sürpriiiizzzzz!!![/ı]

selam aaaa pisim burdaaaa.....

Hoşgeldiniz kızlar.opuyorumnanaktan Çiğdem çok hızlısın kız. kaydirigubbakcemile3

berrakcım vallahi cesaretinize hayranım ben
en iyisini yapiosunuz ama ben bi türlü alışamıorum işte bu normal doğum fikrine :KK43:

Sen hangisinde daha rahat olucaksan onu yaptır canım.Doktorun ikna olmaz mı ? Sonuçta doğurucak olan sensin yani.

Ben de epidural istiyorum. sempatiksalakcinni

benide birtek o rahatlatıyor...
umarım tam zamanında sancım gelr ve acılma 4 cm ken epidural yapılır ve doğum rahat geçer eğer 4ü geçerse o şansım kaybolacak çünkü

Evden giriyorum. Kocişim sürpriz yaptı bu akşam bana... Elinde vınla geldi :teytey: Ben de sizden ayrı kalmamış oldum. Ne yapıyorsun bakalım? Dedeciğin nasıl oldu?

süper bir süpriz olmuş gerçekten onlarda bağımlılığımızı anladılar:)

defnecim onuda düşünüorum ama o da ürkütüo yaa offf
bu sefer gidince dr.la konuşcam
epidural için

cnm epidural niye ürkütüyor sezeryan olunca da epidural ya da spinal yapacaklar aynı
şey zaten ikiside sez.da da aynı şey olacak yani.geçmişe bakıyordum pegasus nickli bi arkadaş yazmış o da norm epidural almış ağrı duymadım yazmış cesaretlendiriyor valla
beni böyle şeyler o yüzden konuş dr.unla çok korkuyorsan gerçekten epd.iyi bi çözüm.
sezeryanda da genel anestezi yapmıyorlar artık kolay kolay hem yasaklanacakmış hem
de epd.spinal den daha fazla komplikasyonları korkma bence ve epduralli doğum hikaye
lerini oku bence bak nasıl moral bulacaksın...

ayyy cnm benim kocişine bizden de bi teşekkür o zaman.
sensiz olmaz pisim yaaa..ben iyiyim bugün kontrolüm vardı dr.
haala beklemedeyiz dedi gelmeye niyeti yok valla.
dedeciğim iyi iyi de hafıza gidip geliyormuş yaa.ameliyat sırasında,baya farklı kanlar verildiği için beyni böyle bi oyun oynuyormuş düzelebilirmişte düzelmeyebilirmişte.
o yüzden üzüldüm bugün biraz...ee sen ne yaptın sancı falan?

Valla ben de sizsiz kendimi çok yalnız hissettim..
Benim de kontrolüm vardı. Bundan sonra 3 günde bir gidecekmişim. Pazartesi tekrar çağırdı. Ya bi de sen bana nurcanla ilgili bişi demiştin ya, onun nstsi 99 olmuş doğum başlamış diye... Bugün benim nst 100 oldu yine de yatış yapmadı doktor, kağıdım da burada, koyarım resmini. Sadece çok sancım olursa düzenli, kanama ya da suyum gelirse gelmem lazımmış onu söyledi.
Bir de k.validem ben içerideyken biriyle konuşmuş, 40 haftayı geçiren bir anne anlatmış; karnında kakasını yemiş bebek. Annem de çok korkmuş bizim de başımıza gelir diye. 40'ı geçirirse bebek özel olarak sezercik yaptıralım diyor...
Bir de kasılan bacağımı sordum "bir şey sürme, doğumdan sonra geçer" dedi doktor. Demek ki yakın zamanda doğuracağım. Canım ameliyat komplikasyonları bunlar, Allah acil şifalar versin, en yakın zamanda düzelir inşallah.

niye kız damla niye hızlıymışım
valla doğru düzgün yazamıyorum bakondayım minik pc
önümde ama karanlık biraz yazarken başka tuşlara basıom düzeltiom falan
ama serinnnn çok güzel bura...

niye kız damla niye hızlıymışım
valla doğru düzgün yazamıyorum bakondayım minik pc
önümde ama karanlık biraz yazarken başka tuşlara basıom düzeltiom falan
ama serinnnn çok güzel bura...

Sana demedim kız onu. kaydirigubbakcemile3 Wild_Wild_Cat 'in adı Çiğdem değil mi ? Karıştırdım mı yoksa onun ismini. sempatiksalakcinni Ben sana hiç çiğdem demedim kız, ya Defne ya Çisem diyorum.kaydirigubbakcemile3 sempatiksalakcinni Burası çok sıcak valla. Ben de birazdan çıkıcam netten, niye daha erken gelmediniz bakiyim. kaydirigubbakcemile3

defnecim bilemiorum ama normal her türlü korkutuo beni ya :KK43: hiç bakamadım hikayelere bende pc de yok bilosn cepten zor oluo ama bugün varken laptop okuyım azcık :)

pisicik allah korusun cnm inş gelir artık senin bebişte bir avazda inş

Nst'yi koydum, bakarsınız. Ya bir de çok sancım var benim 10dk bir maşallah.

Eklentiler

• $DSC00163.jpg
    $DSC00163.jpg
    8,4 KB · Görüntüleme: 52

Benim de kontrolüm vardı. Bundan sonra 3 günde bir gidecekmişim. Pazartesi tekrar çağırdı. Ya bi de sen bana nurcanla ilgili bişi demiştin ya, onun nstsi 99 olmuş doğum başlamış diye... Bugün benim nst 100 oldu yine de yatış yapmadı doktor, kağıdım da burada, koyarım resmini. Sadece çok sancım olursa düzenli, kanama ya da suyum gelirse gelmem lazımmış onu söyledi.
Bir de k.validem ben içerideyken biriyle konuşmuş, 40 haftayı geçiren bir anne anlatmış; karnında kakasını yemiş bebek. Annem de çok korkmuş bizim de başımıza gelir diye. 40'ı geçirirse bebek özel olarak sezercik yaptıralım diyor...
Bir de kasılan bacağımı sordum "bir şey sürme, doğumdan sonra geçer" dedi doktor. Demek ki yakın zamanda doğuracağım. Canım ameliyat komplikasyonları bunlar, Allah acil şifalar versin, en yakın zamanda düzelir inşallah.

ya ne güzel senin sancında var neden doktor bekletiyor anlamadım doğrusu sonuçta su doğum anında gelince daha yararlı birşey
açılman varmıymış peki hiç baktımı?

benim doktorumda işte 40.haftaya izin vermiyor ama çogu cocukta artık 40.haftada geliyor bende bekliyorum artık korkuyu bile bir kenara bıraktım tek isteğim defne'nin dediği gibi suni sancı olmadan epidural normal bakalım

valla pisicim bilmiom ki.benim sancı 2 5 7 falandı bugğn düşün sıfır sancı var bende.
,ama bana sorarsan kasıklarıım kopuyo ağrıdan.belki seninkiler düzensizdir ondan
göndermiştir dr.yatış yapmazlar ki kolay kolay.
yaa niye sez.yaptırıyorsın kız sebebp bulma bakayım kendine kakasını yutma olayı
doğru artk bu haftalarda kakası toplanıyormuş bağrsaklarda yaparsa yandık bu 38.haftada,bile olabiliyor ama 40 ı doldurunca sancı verip başlatsın doğumu en güzeli aslın
da hafif hafif sancı 4cm olunca hoooop anestezi suyunuda orada patlattılarmı al sana
kolay doğum süper planlı olması sezeryan niye yapsınlar...dr.un demiyorsa sen öner
böyle böyle yapalım de benimki gelmezse öyle yapıcak dr.kendi dedi hemde...

X