2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

anaaammm doktoru bi yandan kaynanası bi yandaannn.sen bu gün pırt diye bi doğurda görsün onlar:bbo: derrrmişimm aman boş ver ne derlerse desinler.ama hadi dokotr neysede kayınvaliden de ayıp etmiş yaani.amaaan kaynana milleti işte hepsi aynı.

anaaam:1shok:nası acımadı kıııız???ben ölmüştüm acıdan ilk muayenede...
bugün 6 ncı muayeneyi oldum bu aradaaklinialirimsmilesempatiksalakcinni

Senin adına çok sevindim canımm..5 ağustosa ne kaldı ki. Buarada yazmim yazmim diyorum ama okudukça nasıl kıl oldum senin kocaya. Tam boğmalık. klava: normalde de öyle mi yoksa o da mı hamilelik sendromuna girdi? Şimdi 5 ağustostan sonra bi de lohusa sendromuna girerse tam olur heralde. Allahım sabır versin cnm sanaa.

ay evet benim de 13 ağustos diyorum yaa 13 ten sonra daha 10 gün bekler o diyolar
erkek bebekler beklermiş ya.allahım 9 ay 10 gün 13 ağustosa denk geliyo diyorum
anlayana tabiii.haaala 9 ayı doldurur bi de 10 gün alır erkek bebekler diyip duruyolar...
iyi anlatmışsın işte ama anlamayan anlamıyor kuzum...

canım aslında herkes biliyor normal doğumun ne kadar sağlıklı olduğunu bu zaten tartışma konusu olamaz.sezeryan doğum için bi alternetif değil tıbbi müdaheledir bunu doktorlar söylüyor zatenn.
ne tavsiye ettiler peki kolay doğum için bi şeyler dedilermi?hurmanın meryem sresinde geçtiği üzere çok faydalı olduğunu biliyorum mesela bu gibi şeylerden bahs ettilermi?
ben bayılırım böyle seminerlere.

cısemcım bu bebıslerın gelmeye pek nıyetı yok...benımkıde sonuna kadar beklıycek 9 ağustosa catı muayenesı yapıcak ınsallah oğlumda doğum kanalına gırerde normal olur ...
nst odasında sezeryanlı bı kız gordum 5 gun gecmıs yuruyemuyoo cok korkyum bıde dun doğum yapmıs kadın vardı ben onu anne zannetmedım gayet normaldı hakkımızda hayırlısı olsun

herkese merhaba arkadaşlar... temmuz ayında doğum yapmayı bekliyordum ama benim oğlan tembel çıktı yarın da doğurmazsam ağustos annesi olacağım :) Allah herkese sağlıkla yavrusunu kucağına almayı nasip etsin.

evet sultana katılıyorum normal doğum en sağlıklısı zaten bunun tartışılacak bir tarafı yok.
zaten düşününce dini bilgiler ile tıbbi bilgiler genellikle uyumlu birbirine herzaman altından
mantıklı bişi çıkıyor bu bilgilerin...

epiccim ben duymuştum bu kadını,çevremde ondan çok çok istifade eden insanlarda oldu....ben duymamıştım kursu hoş bi yere çıkamıyorum zaten ve ora bana çok uzak haberim olsa da katılamazdım.....fakat rica etsem sezeryanın olumsuzluklarını es geçerek normalin faydalarından vs bahsedebilir misin???hatta ben şu an tansiyondan korktuğum için biraz erken doğurmak istiyorum ve sezeryanda aklımdan geçmiyor değil bana özelden yazarsan çok sevinirim....

aaaa:1shok::1shok:hoşgeldin arkadaşım tam muhabbetin üstüne.
41 haftan bitmişşşşş:1shok::1shok:anaaaamohaoldumsmileohaoldumsmile

ya anlatamıyoum kızlar ya ben burdakılere benım erken veya gec dogurmak umrumda degılkı... ben bebegım ıcın endıselenıyorum karnımda bısey olur dıye korkuyorum... ama anlamıyolar... yanı dogum yapabılmek ıcın karnın assagıya ınmesı sartmı... eger ole ıse bu karın assa falan ıncegı yok yukarıda duruyo ole... ben agustosta doguramam bole olursa eylulde anca yanı....

canım adına çook sevindimm gerçekten zor durumlar yaşıyorsun hem bedenen hem zihnen.bakk bebişin geliyor ama o gelince her şey değişecek ve yolına girecek buna inan ve bebeğin için son haftasında mutlu huzurlu oll.
demek kanala girip çıkma işlemi oluyormuşş.vay vay benimki girmedi ama girdimi tam girecek inşallah.bu arada benimde tahmini doğum tarihim 5 ağutos.
hakkımızda hayırlısı..

ay ne güzel yaa ben de sırf o yuzden istiyorum hemen kalkmak için ayağa.
bu arada didemle mesajlaştık demin gayet iyilermiş foruma giremiyormuş..
kendisi de iyileşmiş maşallah

ay benim çok uykum geldi sabah 7 30 da uyandım uyudumda sayılamaz pek
gece gidip yatayım bariii...
gelirim sonra yine...

aaaa:1shok::1shok:hoşgeldin arkadaşım tam muhabbetin üstüne.
41 haftan bitmişşşşş:1shok::1shok:anaaaamohaoldumsmileohaoldumsmile

evet canım 41 oldu bana da aynı muhabbeti yapıyorlar sen daha 10 gün beklersin diye daha var doktorlar nerden bilecek falan diyorlar doktorum pazartesi çağırdı o güne kadar doğurmazsan çaresine bakarız dedi. artık bakalım ne olacak...

Benim de muhtemel doğum tarihim 13 ağustos ama doktor 20 ağustosa kadar bekleriz diyor. Ama baktık 20 ağustos günü halen birşey yoksa kendimiz müdahale ederiz artık diyor. yani o zaman sezaryene alma ihtimali de var. Kızcazım şimdi 3360 gr çıktı ve 20 ağustosa kadar 20 gün var nerdeyse..kaç kilo olur o zamana bilmiyorum. Doktor fazla büyütmemeye bak diyor. Ama elimde olan birşey değil ki. CADIARZU

yok be cnm göbişinin şekline bakma sen gerçi benimki indi gibi gelio ama bak
haftalardır öyle geliyo hani nerdeee???kim ne derse desin zamanında gelecek o..
hatta ben senin nişanının geldiğine bile inanıyorum cnm sanmıyorum yani zorlanma
falan hikaye gibi geliyor.ama nişan da gelse bebiş gelmeyecekse gelmiyor bak benim
tam 11 gün olmuş nişan geleli dr.a da sordum nişan bekliyeyim mi diye yok nişan mişan
kalmadı sen sancıya odaklan dedi bana...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…