2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

anladım tatlım sanırım dokotrun kilosundan dolayı endişe ediyorr benim 29 ekim.doktora 40 ı geçirmekten korkuyorum dedim korkmana gerek yok 41 i de geçerse sezeryanla alırız dedi.onun için içim biraz daha rahat.
tatlım sen artık annesin ve kimseyi dinlemene kafa karışıklığına luzum yokk en güzel kararı bebeğin için verecek olan sensin hatta babanın lafı bile bi yerde kalır.annedeki şefkat merhamet babadan daha fazla.sana kalbin beynin ne diyorsa onu yap.

ne diyor???

bende katılıyorum ebruya hiç olmadı epiduralli suni iyi fikir.
:roflol:bu arada koptum korunmasız fanfini lafına:roflol:

epiduralli suni konusunda teredütlerim var ama olmadı onuda deniycem

ama peşin peşin epiduralinde suni sancıyı tamamen almadığını ve sadece azaltığını söylüyorlar
ayrıca epidural çok uzman ellerde çok başarılı olan bir süreçmiş ,bu hastanede de iyi diyorlar ama ben yinede çok sık uygulaması olan bir hastane olmadığı için güvenemedim...

evet yaa:bizimde babamız sen dayanamazsın sezeryan olsun diye beni kandırıp çocuguna kavuşmak için çabalıyor.
ve her ikisinin de zorlukları oldugunu zaten biliyorum .benimde annem filan aman normalden vazgecme diyor sürekli ama ya korkarsam o anda ya dayanamaz kasılırsam çocuk çıkarken herşey geliyor aklıma
yoksa kesilmeyi bende istemem sonuçta onunda çok zorluğu var

haklısın canım sezaryen ayıldıktan sonra zor asıl dıkkat etmek gerekiyo ..allah yardımcımız olsun nedıyım

inan daha önce hiç bir kararda böyle zorlanmadım
şu belirsizlik beni karar vermem konusunda çok etkiliyor?

acaba dayanabilirmiyim ,epidural olsa bir sorunolurmu,suni ile normal denesem bebeğime zarar verirmiyim,sezeryan olursam bebeğime bir zararı olurmu ????
gibi gibi o kadar çok soru oluştu ki anlatamam...

haklısın canım sezaryen ayıldıktan sonra zor asıl dıkkat etmek gerekiyo ..allah yardımcımız olsun nedıyım

vallahi öyle dilerim en hayırlısı bulur hepimizi

Bugün birini daha doğurtmuş bebek ters diye sezeryana almış (benim gibi tırsaklıktan değil :)) Bebek çok güzel mışıl mışıl uyuyor anne de çok rahat yürümeye başladı bile dedi. Epidural sezeryanmış. Bebek usg'den 100 gr daha fazla doğmuş.

Ben de tekrar sordum ne diyorsunuz diye gel istersen çatı muayeneni yapayım değiştiririm sezeryanını normale çeviririm dedi ... Ama benim totom yine yemedi :))

Bir aksilik erken gelme v.s. olmazsa 7 ağustosta doğum epidural spinal sezeryan ile.

Suit odamda doğum katında değilmiş bir alt kattaymış. Para konusunu da hallettik gerekli kolaylığı yaptılar.

Ben pazartesiden itibaren süt çayını ve laniosh kremi sürmeye başlayacam ...

dişlerimde bir ağrı rahatsızlık var sanki tam kapanmıyormuş gibi azı dişlerim , yarın dişçimden de randevu aldım gidip bir baktıracam.

Son düzenleme:

hakikaten zor bi durum.ama önce bakalım pazartesiye kadar ne olacak değilmi?daha kocaman 3 gün varr.belki geliverir.olmadı o zamana kadar kafanda bi şeyler netleşir.biliyosun en kötü karar bile kararsızlaktan iyidir.
sen hiiç kafana takma pzrtsi günü doktorunla tekrar oturup istişare ederisinz ve eminim en güzel kararı verirsiniz.hakkında ve hakkımızda hayırlı olur inşallah.

canım merak ettım doğumu nerde hangı hastanede yapıcan ve nekadara mal oluyo sana..

evet bakalım belkide birden değişir herşey...
zaten hep hakkımda hayırlı olanı istiyorum gerisi kısmet

şimdi biraz uzanıcam hepinize iyi akşamlar

Ben bugün doktor kontrolümü oldum. Nst'de sıfır sancı. :) bebeşin de keyfi yerinde 3360 gr olmuş. Doktor yeter artık çok büyütme şu çocuğu, sonra çıkaramayacaksın diyor. Tekrar ayın 10'una randevu verdi. Kendisi de yarın izne çıkıyor. 8'inde geri gelmiş olacakmış. Umarım o yokken birşey olmaz. Bebek zaten daha kanala girmemiş. Bol bol yürü ve günlük 15 kadar çömelme hareketi yap dedi..ha bi de nefes egzersizlerini ihmal etme dedi. 7 ye kadar içimden sayıp o sürede burnumdan nefes alıp, 5'e kadar içimden sayıp o sürede ağzımdan nefesimi vereceğim. Doğum için önemliymiş. Bizden bu kadar

Maşallah senin bebişe de ... Benimki de 3.340 gr olmuş 9 günü kaldı doğmasına kuzumun bakalım kaç doğacak.

Nefes egzersizleri çok rahatlatır evet acaip oksijenler vücudunu da. biz yogada hep yapıyorduk.

Benimki 1 aydır tepe taklak duruyor yüzünü yine göremedik kanala girdiğinden , sen görebildin mi yüzünü ?

Normal doğum için daha vakit var ama nasıl olacak ki ... 4 kg'dan fazla olur benimki kalsa seninki de öyle ...

maşallah bebişlerinize arkadaşlar benim oğlum en son 3490 gr olmuştu pazartesi günü. nedense haftada nerdeyse 500 gr alıyor neden böyle oldu anlamadım. acaba karpuz mu yarıyor yaf...yemeden de hayatta duramam kahvaltı da bile yiyorum ben yaa...

selam canlar

sabahtan beri yatıorm uyku die ölüorum :) şimdi laptop ta var yanımda ohh deymeyin keyfime
hep cepten bağlandığım için şuan gözlerim de ellerimde bayram edio :)

bu arada ben yürürken ve arada kalkarken felan sancı girio belime
iğne batio sanki
çok tırsıorm böle olunca

Senin bebişe de maşallah canımm..Ben yüzünü çok az gördüm hemen elleri ile kapadı. Tombul tombul yanakları vardı. Doktor da dedi şu tombiş yanaklara bak diye. Dudak yine angelina jolie modundaydı. İşte doktor da 4 kg'dan fazla olursa diye endişe ettiğinden fazla büyütme diyor ama nasıl olacak ki..benlik bi durum yok. Bakalım 10 ağustosa çıkarsak o zaman ne diyecek. Belki de olur o zamana. Ben yürüyüş yapayım en iyisi. Hiç yapamıyorum çünkü. Hem yürüyüş yapıp, hem çömelme egzersizi yaparsam, ha bi de fanfini D 10 ağustosa yetiştiririm belki doğumu. sempatiksalakcinni

Ayrıca kimyon modasıdır gidiyor..doktorlar bile kendilerine kimyon kullanıyorlar. Öyleki iyi geliyomuş. Kimyon çayı içen annelerin bebeklerinde herhangi gaz problemi, ona bağlı ağlama filan olmuyormuş. Arkadaşlar sağolsunlar benim kimyonları da hazır etmişler. zemuszemus

selam pelincim nasılsın yaa...

Aman cnm sen yoruyorsun kendini dikkat et ya yorma kendini. bende ne sancı var ne birşey yaa.. gelmeye niyeti yok galiba. gerçi daha 2 haftası var bakalım..

demetcm valla yormadm bugün
hatta kaç gündür hiç bi iş yaptığım yok
arada bazen yerimden kalkarken 1 yada 2 kez iğne batio sanki belime
ama sürekli olan bişi değil -de ben korkak :) tırsıorm hemencik

Off kızlar muhabbet edemeden gidiyorum,annemin pc de işi var.
Bebişkomun cicileri bölümüne bebek şekerlerimizi vs ekledim sonra görüşürüz ben gelmeden dourmaın hee byss
Yarın dr a gidicess kontrole,benim oğlandan daha tık yok bellide olmaz gerçi.Haberleri vermeye girerim...
Öfff başımda vır vır vır ders çalışacakmış çıkıyorum kızlar başımda dikiliyor bu yazdıklarımıda okuyor uyuz oldu şimdi bana söylenmeye başladı kendinize iyi bakın...

kimyonu biz mi içiyoruz ? Arkadaşın anlattıklarından tane kimyonu kaynatıp şekerle bebeğe verecez zannettim... Kimyondan nefret ederim amele teri gibi geliyor kokusu :)) Ben humana çayına başlıycam pazartesiden itibaren , 5 gün önce iç demişti bizim bir dr arkadaş çok faydasını görmüş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…