2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

en son alınan itibar puanları diye bi çerçeve...

heeee şimdi anladım sen onu diyosuun..o da canım topic de yazdığımız entrylerimiz var ya onları değerlendirebiliyoruz.msjına katılıyorum katılmıyorum diye puan verebiliyosun ozaman yorum da yapabiliyosun onlar çıkıyo orda.

hmm anladım cnm benim hala görünüyor 4 kişiden gelen kısa mesajlar.
nerden gönderildiğini bilmiyorum ama bana gnderilmiş mesajlar yine de o değil mi?
yani bana yazılmış ama duvarımda görünüyor gibi mi?yani sen girince benim profilime görebiliyor musun?

nası yani:uhm:
siz bana puanmı vermişsiniz yani nasıl veriliyor o puan?

hehe çok ilginç senin tosuncuk kız a rahat geldi bi de çekiyo demek annesinden mamalarıkaydirigubbakcemile3çıkmaya da niyeti yok yaramazınkaydirigubbakcemile3
ben 3600 den sonrasından korkardım valla normal doğum için ama bu usg ölçümleri
acayip yanıltıcı da olabiliyor şimdiye kadar doğanlardan kaçtanesi tuttu ki?
benim dr.um bu gibi durumda çok korktuğundan epiudral normali önerirdi.çünkü panik
yapıcak bir kişiliğin varsa epidural normali öneriyorum yine de sezeryan demiyorum
demişti.tabi sen dr.unun dediğine bak tam da 39 haftalık olmuşsuun hiç sancı yok ilginçohaoldumsmile

nası yani:uhm:
siz bana puanmı vermişsiniz yani nasıl veriliyor o puan?

şimdi şöyle bi karışıklık oldu canım. bnm ilk msjımda anladığım sana yazılan msj kısmı hani kendi sayfamıza girince sayfamızı ziyaret edenler istatistikler falan yazan sayfada önceden orda msjlar yazılabiliyodu onu diyosun sandım.

ikinci kez sen itibar puanları diyince önceden bu sitede biribrimize puan verebiliyor sonra o puanları sitede belli avantajlar yada etkinliklerde kullanabiliyoduk ama şimdi o kalktı sadece ne kadar popüler olduğunu gösteren bi ibare gibi adı itibar puanı olarak kaldı.ben göremem herkes kendi itibar puanlarını görebilir. ama ben senin msjını beğenip yorum yaparsam orda çıkar. mesela bak bi msjına yapayım 5 olsun :)

yapayım 5 olsun dedim ama daha önce bi msjına puan verdim yorum yaptım diye kabul etmedi. mesela sen bu msjımı okudun.msjımda yazan konuyu onaylıyor yada onaylamıyorsun bunu belli edebiliyosun işte. bnm msjımın yazdığı kutunun üstünde terazi resmi var ya ona tıkla 2 seçenek var olumlu olumsuz şeklinde onlardan birini seç hatta boşluk kısma kısa bi cümle ile yorum yap o bana itibar puanları kısmıma msj olarak gözükcek.

merhaba canımm.bende seni bekliyordum dün de yokdun.maşallah kızına kısa zamanda baya almışş.benimki 3 kiloydu dün.neden acele ediyosunki daha 40.hafta bitmedi bu pazartesi hangi pazartesi oluyo önümüzdekimi ondan sonrakimi.benimde aynen sancımda yok açılmamda dolayısıyla.
ben senin yerinde olsamki sanırım öyle olucam suyumda plasantada bi problem olmadığı sürece 41 in de dolmasını bekliyicem.bu arada sat ne senin?

selam arkadaşlar nasılsınız nasıl gecıyo hamılelık...dünden beri sancılarım çoğaldı ağırlaştım sankı ama hala çok gezıyorum herkes yolda doğurcan dıyo hızlı yürüyüşler yapıyorum...sızlerden nbrler...

Biz de biraz önce geldik dr'dan.... Bebişim 3.340 gr olmuş suyu muyu herşeyi normal. haftaya perşembe son kontrole gideceğim cumartesi de sezeryana. Anestezi dr ile görüştük 3 tüp kan verdim, hepatit aids böbrek şeker kan demir v.s. bir sürü birşeye bakılacakmış. Anestezi için gerekli formları doldurduk, ciğerlerimi dinledi , sırtımı omurgamı kontrol etti ... Bir problem yok şükür... geçmişe göre herhalde 3.600 gr gibi birşey doğar bebiş bence... İyi ele avuca gelir yumurcak işte böyleeee

Sevilsu hayırlı olsun bebeğin , ben kimyon falan veremem hiçsevmem zaten bir de benim miğdeme dokunuyor bebeğe dokunmaz mı ?

Ya benden süt müt gelmiyor .... Süt gelmesi doğumu tetiklemez mi zaten...

vallahi sorma defne yerini sevmiş o kesin:)
bende kendimi suçlar oldum çok hareketsiz kaldım sıcak diye son aylarda kımıldamadım böyle oldu diye ama kısmet...
evet o gramın yanılma payı olabileceğinden doktorda bahsetti ama gelmez ve üzerine 1 hafta daha gecerse ne kadar yanılma payı olsada artıcağını soyledi

bide 3 boyutluda baktık yanaklar cidden acayip dolmuş dudak ve yanak seklinde duruyordu:)
epidural benimde hep aklımda idi ama benim doktorum da ona pek sıcak bakmıyor daha doğrusu ıkınma olayında hissetmediği için bir çok hastasının zorlanıp doğumu zora soktuğunu ve vakum kullanmak yada sezaryana almak zorunda kaldığını söyledi
ve 4cm olana kadar zaten normal sancın suan hiç olmadığı için suni sancıyı her halikarda çekeceksin dedi.
e onu çekip bide ıkınamassam diye filan kafam karıştı
ay cidden cok karışık bu işler iyce beynim dönüyor artık herkesten bir ses çıkıyor etrafta
babamızın da sabrı kalmadı sen dayanamazsın ol sezeryan diye bahaneler sunup cocuguna kavuşmak istiyor napıcamı bilemez oldum

hecababe cim maşallah meleğine..keyfi yerinde galiba.
ama arkadaşların da dediği gibi kilosuna bakıp normal doğumdan çekinme canım. usg de kilosu verilenden fazla çıkan görmedim ama aksine daha düşük doğan çook gördüm. 4 kiloyu geçmediği sürece normal doğum için sorun olmuyormuş tabi sen zor olur diye korkuyosan bilemem ama kendini normale hazırladıysan bi sorun olmadığı sürece cayma derim canım.

mrb güzel annişler ....

seçmek zorunda kalıcam kızlar

epidural normal yaparsın böylece sunu sancının acısını anlamıyormuşsun canım. Ben sezeryan istemeseydim , bizim dr verecekti suniyi epidurali de takacaktı bitirecekti.

Ayrıca arkadaşa dr vermiş taktiği birkaç sayfa önce korunmasız fanfini reçeteye yazmış.

canım senı anlıyorum galıba herkafadan bı ses cıkması kotü dimi aklın iyice karışıyo bende tam sezaryen dıyorum babamız aklımı karıştırıyo sezaryen kolaymı sanıyosun sen dıyo cevremde searyene destek veren kımse yok...kaldım bende aradaa....

selamm hoş geldinn canımm.maşallah sana biz günümüze geldik ama ağrı sancı kaslmadı malesef.

Merhaba güzelanneler nasılsınız? hepinizi çok özledim bilg en sonunda geldi şükür. Nasılsınız bakalım..

canım ben de sunni sancıyı çekicem herhalukarda dr.um öyle uygun görüyor 2cm
açılmam var şu anda hem de .ama bana açıklamasını yaptı sunni sancıyı hafif
veriyorlarmış 4 5 cm e kadar o yüzden çok rahatsız edici değil anesteziden sonra
çoğaltılıyomuş asıl o zaman çok zormuşişte ama bana sen anestezili olacağın için
duymayacaksın dedi.o yüzden sanırım sunni sancıyı da vermek istiyor çok çok
uzamasın diye benim dr.

aaaa saate baktm şok oldum.epic tam anlamadım ama anlarım daha sonra bakınca o dediğin şeyi de yaptm ben:)))neyse ben kaçtm saati hiç farkında değilim yuh bana:))))

bende katılıyorum ebruya hiç olmadı epiduralli suni iyi fikir.
:roflol:bu arada koptum korunmasız fanfini lafına:roflol:

2 ağustos pazartesi oluyor canım ama doktorum bu tarihten sonrasının bizi zorlayacagını ve doğum için karar vermem gerektiğini söyluyor ,yani illa sezeryan demiyor tabi ama suni sancı ile başlatmak gerektiğini belirtiyor.çünkü bebek hareketleri 40 haftadan sonra daha zorlaşıyormuş birde kilolu bir bebek ise eğer bir hafta daha beklersen bir 500 gr daha koy 4.100 olur bizim gördümüz tablo diyor
benim sat 31 ekim

aslında kilosu değil de suni sancı ile doğum yapmaktan korkuyorum açılmam olsa kendi sancım olsa ve epidural olsam başarabilirim gibi hissediyorum ama suni sancı ile doğuma başlayıp zorlanıp epidural takıldığında yinede rahat edemez bide hepsinin üzerine sezaryan olursa diye korkuyorum

ebru o durumu sordum ama 4 cm olana kadar yine epidural verilmiyor suni ile doğum başlatılıyor o 4 cm kadar verilen sancınında oldukça yoğun oldugunu duydum kendi sancından daha farklı imiş çünkü suni sancı...
ya en kötüsü var sayıma bağlı kalmak bilsem suni sancıda 4 cm dayanacağım hiç düşünmeyeceğim ama emin olamıyorum ki ..
işin ucunda birde boş yere tüm acıları yaşamak ve yahut heyacandan stresten miniğime bi zarar vermem korkusu var

insallah su 3 günde gelir sancı ve epidural ile normal doğum olur ama diğer türlü suni konusunda emin olamıyorum

Arkadaşlar allah hepimizin yardımcısı olsun. Defnecim inşallah sunni sancı almadan açılman olur canım. Ebrucum İnşallah allahım gönlüne göre veriri tatlım.
Ben büyük ihtimal sezeryan olacağım çünkü bebeğin eşi çok üzerinde hatta kafanın tam yanında doktor imkansız artık ordan çıkması dedi. bu durumda normal olması imkansız. 9 temmuzda gittiğimde sezeryan günü belirleyeceğiz. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah. Sağlıkla kucağımıza almak nasip olur inşallahhhhhh...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…