2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

merhabalar kıslar nasılsınız
ben uzun zamandır giremedim düğünümüz oldu 2 gündürde bursada kayınvalidemlerdeydim bgün geldim listeye baktımda baya doğum yapan olmuş hepimizn gözü aydın :) biraz geçmişe bakayım kimler oğum yapmıl ne alemdeyiz bende yarın gidicem inşallah doktora eğer dr um gelmişse tabi
benim daha vaktim var galiba doğuma

Ya aslında ilk bebeğiniz, neden öyle yapıyorlar aceba? İşte çağırdıkların naz yapar, çağırmadığın kayınvalideler yol, haber gözler gelip kalmak için. Bu dünya böyle düzensiz bir yer işte. Ben annem ve ablamla aynı şehirdeyim..kayınvalidem de hatay-dörtyol da, yarım saat sürüyor mesafe toplam. O gelip kalmak istiyordur belki ama ben istemiyorum. Çünkü epey yaşlı, 67 yaş, kendin ancak idare ediyor, yeri geliyor tuvaleti bile bulamıyor evde. Bi de çok samimi değiliz zaten, anne kız gibi olmayı bırak gelin kaynana gibi bile olamadık. Sanki eşimin bi akrabası gibi hissediyorum onu. Başta bi sıcaklık yakalanmazsa sonra olmuyormuş, yoksa aramızda bi anlaşmazlık filan da geçmedi. Umarım herşey içimden geçtiği gibi olur.

daha vaktin var tabi canım uyandırma çocuğu , uyusun da büyüsün kuzucuk.

Valla ben de anlayamıyorum hem ben hem eşim hürmette kusur yapmayız, maddi manevi ... Ben de çok samimi değilim kötü desen değil ama enteresan bir insan çözemedim doğrusu. Anneler günü gidersin haberli çünkü istanbul dışındalar sanki çat kapı gelmişiz gibi karşılar , bir yemek bir hazırlık yapmaz v.s. Biz öyle değiliz gelene gidene hürmet ederiz evimizde ne varsa ikram ederiz v.s. Bizim nikaha bile yetişemiyeceklerdi evlenirken neredeyse. Eşimin abisi etrafında dolaşıyorlar onun ekseni dışına çıkamıyorlar ki hayırsızın tekidir. İşte dünya ....

ya anne baba çağrılır mı tarihini söylersin onlar da heyecanla koşar gelirler benim bildiğim ....

saol canım.. ipek gelsede kirletse evi dağıtsa:) altın toplarımıza kavuşalım inş..
sabahları yataktan kalkarken eşime söyleniyorum bu gecede doğuramadım diye boshayallersmile
yarım metrelik bıcırıklar tüm hayatımızı yönetmeye başladılar bile:)
çapada abimin arkadaşı var.. (abim doktor)

düşünceler aynı.. kimseye muhtaç olmak istemiyorum.. yaptıklarını beğenmiyorum.. çok titizim.. pimpirikliyim.. illa benim elim değmeli ki içime sinmeli.. bebişin kıyafetlerini kimselere bırakmadım kendim yıkadım,ütüledim yerleştirdim..
bazen ömrümü yediğimi düşünüyorum bu huyum yüzünden:)

Amannn isteyen gelsin o zaman, boşver. Senin için en önemli olan kişi, yani meleğin geliyor..bundan daha güzel ne olabilir ki. Senin de zaten takılıp üzüldüğünü sanmıyorum bu duruma ama gereksiz, tatsız bi durum oluyor işte takındıkları tavır.

bence kesin hamileyiz dimi :))

zemuszemuskesin kesin...
oh ağdanı yaptırmış kurtulmuşsun canım,bende cuma gününe aldım randevumu..hamileliğim boyuncada gittim hiç aksatmadan sonra 1 ay rahat oluyorum.dün fotoğrafcı konusunu konuşmuştuk seninki<çok pahalı canım ya ben 350 ye anlaştım sinem soyadını unuttum..bi arkadaşım çok memnun kaldı kızdan bakalım umarım bende memnun kalırım

Aynen öyle ben de bayılmıyordum :)) Ama eşime üzülüyorum ben insan sevincini ailesi ile paylaşmak istiyor ama onların bu duyarsızlıkları üzüyor onu. En sonunda o da söyledi yüzüne ister gelin ister gelmeyin bizim kapımız açık dedi... Aile doğumda ölümlerde düğünlerde biraraya gelir koşar sevinir üzülür paylaşır öyle değil mi ....

Son düzenleme:

Benim de ömrümü yiyor bu huyum ama huy işte çıkmıyor. eşimse doğumdan sonra obsesif kompülsif tedavisi görmem gerektiğini yineleyip duruyor. Takıntı hastalığı yani. Hamilelikle birlikte tavan yapmış güya bu hastalığım. Bense herşeyin olması gerektiği gibi olmasını istemenin bir hastalık olduğunu düşünmüyorum. sadece diğer insanlar boşvermişcesine ve özensizce davrandıkları için ben böyleyim.

bende de kontrol manyaklığı var , herşey benim kontrolum altında benim düzenim gibi olsun istiyorum.

Valla ölümlerde ve doğumlarda biraraya gelmeleri konusunda sana katılıyorum ama, ne yalan söylim doğum kısmına katılamadım bir an :)))) en hassas dönemlerimden biri olacağını ve yalnız kalmaya ihtiyacım olacağını düşünüyorum. Başımda eşimin dışında bir kişi daha olsa yeterli gibi geliyor. Tabi mümkünse o kişinin de çocuğu filan olmasın ortalıkta gezinennn. bilmiyorumkismile

normalsin arkadaşım bendede var o azıcık annem geliyor kadın temizliyor aklayıp paklıyor ortalığı ben o gidince arkasından kendi bildiğim gibi bi daha yapıyorum ama ona bişiy demiyorum üzmemek için zaten o yaparkende duramıyom fır dönüyom tepesinde

Ben de öyleyim de böyle böyle kendimi hazırlıyorum eli mahkum millet gelecek çünkü :))

al işte benimde eşime çevremdekilere anlatmak istediğim tam olarak bu!
bende aşırılık yok aslında, onlar çok rahat dağınık,düzensiz boşvermiş..
neydi söz; kendini temiz tut ölüm olur.. evini temiz tut gelen olur..
hastanede çamaşır kullanırken illaki kan revan olacak kimse toplamasın arkamı, kirlimi görmesin diye tek kullanımlık çamaşır da aldım..:) ay ALLAH kimseyi kimseciklere muhtaç etmesin.. elden ayaktan düşürmesin..

amin aminnnnnnnnnnn çok zorrrrr.

bende de kontrol manyaklığı var , herşey benim kontrolum altında benim düzenim gibi olsun istiyorum.

Hımm sen de hastasın o zaman olumunekankayizsmile eşim olsa hemen öyle derdi. Ama tabi bu sadece bir kişilik meselesi. Ben bulaşık makinama el atılıp, bardakların filan dizilişinin şeklinin değişmesine bile tahammül edemiyorum. Münkünse kimse bana yardım etmesin modunda gittim hep şimdiye kadar. Ama bu doğum öyle birşey ki, illaki yardım almayı zorunlu kılıyor işte.

amin kızlar allah hepimizi alnımızın akıyla bu işten kurtulmak nasip etsdin kimseye muhtaç olmadan elden ayaktan düşürmeden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…