2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ben besık yerıne park yatak aldım kıradayım dıyee dolabını falanda cocuk dolabı oyle bebiş dolabı değil

Analdım canım en iyisini yapmışsın kiradaysan gereksiz masraf olacaktı sonraki evine uymaz falan o zaman sen aldığın uyku seti olmuyorsa değiştir canım nevresim takımıyla yada aldığın yere sor aldığın beşiğe göre değilmiymiş acaba?

cısemcım ben besık almadım oyuzden park yatak ıçıne alım uyku setı daha guzel durur dıye dusundum ...yok buyuk baya 110 cm herhalde boyu....neyse işte kızlara nasıl yerlestırdınız dıye sordum benmı beceremedım dıye

benımde oyle 2 hafta onden ama bızım doktor pek rahat ozaman hala beklıyoruzzzz yanı usgdekıne goremı hesaplıyor doktorun fundacım

benimkisi sürekli hep 2-3 hafta önden gidiyordu usg ye göre doktorda ona göre ayarladı bu hafta kesin doğumu sölücek gecen hafta 10ağustosa kadar doğmazsa suni sansı yada sezeryan dedi cünkü plesanta yaşlanıyormus

üff mesajlar gitmiyor noluyo yaaa

geliyo canım benim merak etme

allahım bu nasıl bir sıcaktır, yeni duş aldım göya, yşine aynı daha saçımı kurutmadan terledim... Allahım sen bize sabır ver yarabbim, hayırlısı ile atlatalım şu günleri...

canı gönülden aminnnnnnnnnnnn

yok canım yıkamadım, artık yıkamayı da düşünmüoom

korktum birden yıkadın cekti birde sevgili oduncuklarımız bişeye burnunu soktumu ve haklı oldukjlarında hep söyler dururlarda onun için :)

bende hep bu yakında doğuracakmısım gibi geliyo :))

evet sıcak ama bız dahada sıcaklıyoruz bıde buranın havası nemlı yapıs yapıs oluyorsun anında

ay sorma canım ya klimayı açınca hasta oluom, yapış yapış olmak da nasıl sinir bozucu bişi...

canım şimdi senin doğum erken mi olcak? Sordun mu Hafize'ye sat ve usg deki doğum tarihlerinin farklı oluşunu? Yazmışsındır muhtemelen ama geçmişi pek okuyamıyorum, maksimum 4-5 syf anca o kadar okuyabiliiom yoksa yeniler kaçırıom

Pisim bu yatakların genişi var, darı var. Bizim kraftlar ciddi ciddi geniş. Hem doğumda gelenler görürler.
Ya benim şu çatı olayına kafam takıldı. Haftaya doktorum da yok, bakalım ne olacak??

canım hiç merak etme göz açıp kapayınca sende 10 günüm kaldı diyeceksin ama tabi sen biraz daha sıcaklarla boğuşacaksın obenim son 10 gün kalaayaklarım inanılmaz şişti sıcaklardan, sende böyle olmasını istemem, o yüzden şimdiden fazla ayakta kalmamaya çalış ve sürekli ayaklarını soğuk su kovasının içinde tut çünkü ben yapmadım ve şimdi yürüyemiyorum inan((

aslında yıne alıcaktık ama cok arkadastan ıcınde yatmadıklarını sureklı annesını aradıklarını duyduk ıcınde yatamadan buyuyorlar buyuyuncede kendı ıbegendıklerı kahramanların odalarını ıstedıklerını duyduk vaz gectık insallah ozamana kadar evımız olurda bızde cocuk odası alırız

gercı oğlumun odası yıne ayrı ama park yatak dolap falan okadar...

Allahım bu nasıl bir sıcaktır, yeni duş aldım göya, yşine aynı daha saçımı kurutmadan terledim... Allahım sen bize sabır ver yarabbim, hayırlısı ile atlatalım şu günleri...

Burasıda çokk sıcakk..bende balkondayım 3.kattayız allahtan esiyoda rahatım burda.evin içine giremiyom valla..yakında balkonda yaşıcam 24 saatt..allah kolaylık versin bizlere..

ben besık yerıne park yatak aldım kıradayım dıyee dolabını falanda cocuk dolabı oyle bebiş dolabı değil

Bizde yeni oda takımı almadık.eşimin bekarkenki genç odası dolabı var onu kullancaz.mavili zaten oğlumuzda olcağı için çok iyi uydu..bide bu dolaplar daha büyük ya bebişlerinkine göre daha rahat sığdırdık herşeyini..çünkü şimdiden baya bişeyi oluyo bebişlerin :)) biz daha park yatağı kurmadık, k.validemde bi tane sepet beşiklerden alalım ilk 6 ay için yanında küçük daha güzel olur diyo ama henüz ne gelen var ne giden ( bende artık herşeyi hazırlansın istiyom.eşime veriyom gazı valla alıncaksa alınsın alınmıcaksada şu park yatağı kurup hazırlayalım.çünkü artık az kaldı yanii..yumurta kapıya dayanınca olsun istemem hiç bizaman hiç bişeyi..valla bugün yarın netleştircem bekleyemicem çünkü daha fazla..allah korusun bi doğursam çocuğun yatağı hazır değil.bi de park yatakları kurmak zor deniyoo..o yüzden hazır etmek lazım..

korktum birden yıkadın cekti birde sevgili oduncuklarımız bişeye burnunu soktumu ve haklı oldukjlarında hep söyler dururlarda onun için :)

bende hep bu yakında doğuracakmısım gibi geliyo :))

aman canım dedikleri bi kere doğru çıkmaya görsün artık başımızı ütülerken bi hal olurlar... hiç demicem bile toplanıomşş yıkamıcam falan diee... ben demesem nerden bilecek...

ben de bu yakınlar da doğurmak istiyom yaaa,,, gelsin artık kızım, off ya hem gelsin istiiom hem de ne kadar orda kalırsa ii olur die gelmesin zamanını beklesin diom... size de oluo mu sanki ayrılcakmışız gibi hüzünleniyorum bazen ben, ne bileim böle hep içimizde her şeyini hissediyoruz sonra bizden bağımsız olcak... off duygusallığım hat safhada :))

İnşallah canım, aman bizim kendi evimiz ama biz de oda almadık. Park yatakla şifonyer aldık, odasına yüklük yaptıracağız kocaman, hem ileride mobilyayı koyacak kömürlüğümüz yok (koskoca siteye kömürlük yapmamışlar iyi mi?). Büyüyünce istediği odayı alırız kısmetse, en kralını hem de.

sormadım canım yaa oda kocası olunce bı tuhaf oldu kadın unutuyo sureklı ama sata gore hesapladı benımkını şimdi fundada yazmıs plesenta yaslanması falan dıyeee korktum dedığı tarıhten once gıdıyım bakalım.....

senınkıde ondemıydı sata gore

Yok tatlım gerçekten en iyisini yapmışsın bizde çok masraf ettik dediğin gibi alışmama durumuda var en azından sen oraya vereceğin parayı yine çocuklarının geleceğine saklamış olursun ev alırsınız belki..Ama ben odasını ayrı aldım ya, 6 aylık olduktan sonra orada uyutmaya çalışıcam yoksa dediğin gibi ziyan olucak..

Kızlar ben bu sefer cidden çıkıyorum, kafam karıştı zaten biraz. Azcık oyun oynayayım. Haydi kendinize iyi bakın.

evet sıercım park yatagı kurmak bıraz zor kurduk bız kapatmadık bıdaha bende senın gıbı yatak odasına sepet besık alıcam ama bakalım bı doğsun kendı yatağında ne yapacak olmazsa gıder alırız

sorma ya düşündükçe kötü oluyorum bende aynı durumdayım merak etme hem hemen doğsun hemde doğmasın içimde birlikte büyüyelim hep orda kalsın :)))

benim doktor öyle dedi fazla durmasıda erken doğması kadar zararlı dedi hatta anne ölümlerinin coguda bebekleri bir süre sonra annlere zarr veriyo ondan kaynaklanıyo dedi

ben hemen ayırmayı düşünüyorum yani yanımda yatırmıcam küçük sepet beşikten aldım ama yanımda 40 gün dursun sonra ayrı yatsın kendi odasında istiyorum öteki türlü alışmıyorlar sonra

yok canım benim satla uyuşuyor hiç farklı bi tarih çıkmadı usgde ama bakalım bu cumartesi nasıl olucak...

hakkaten ya çok zordur onun içinde ama ben en son gittiğimde on negatif enerjisinden dolayı soracaklarımı bile soramdan çıktık... insan garip oluoo Allah sabır versin ama hayat işte bi yandan doğumlar, bi yandan ölümler...

zerrıncım dun mu sormustun bana hastaneyı ozelıne yazdım geldığımdede sen cıkmıstın ama ozelıne gıtmedımı acaba yazdıklarım sıte bu aralar gıdıp gelıyorya

Pisim bu yatakların genişi var, darı var. Bizim kraftlar ciddi ciddi geniş. Hem doğumda gelenler görürler.
Ya benim şu çatı olayına kafam takıldı. Haftaya doktorum da yok, bakalım ne olacak??

canım bence sen normal doğum yapabilirsin.çünkü elle alttan muayene olmuşsun
zaten çatın dar olsaydı doktorun veya kim muayene ettiyse o söylerdi çatın dar diye.
çünkü bu çatı darlığı baris belli bişeymiş yani dr.veya ebe eliyle oraya baktığında direk
anlaşııyormuş zaten canım.dar çatılı olsaydın doğum yapamayacak kadar kesin bu sana
söylenirdi diye düşünüyorum.bir de biliomusun benim yapım çok dardır dar ince bir yapım
var veben hep şüpheleniyordum kendimden çatım dardır diye ama değilmiş normal doğum
yapabilirsin dedi doktorum.muayenede bebeğin kafsının geçeceği kadar yer varmı diye
bakılıyormuş.çünkü gerisi zaten geçiyor da kafası mühim olan...

bu arada pisim doktorun yoksa kim muayene edecek seni son haftalardasın artık hep elle
muayene gerekliymiş öyle dedi doktorum zaten gider gitmez hadi bakalım çisemcim doooğru
çatala diyo bana:)
ilk randevun ne zaman.?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…