2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ben edırnenın ılçesınde doğdum buyudum tıp fakultesınıde cok ıyı bılırım allah oara yatanlarada kolaylık versın cok ıncelerler yatırdıkca yatırırlar babaannem kanserdı orada uzun zaman kaldı....sızın işinizde zor canım yaaa hangı kararı verırlerse versınler aynı kapıya cıkıyorrrrr....allah yardımcınız olsun

Allah şifasını versin canım , Allah ailene de güç metanet versin , böyle bir kararı onlara bırakmak da yıpratıcı olur... İnşallah hepiniz için hayırlısı olur , Allah dedeciğine güç kuvvet şifa versin inşallah.

canım yanlış biliyorsun sen 6cm değil 4 cm hatta daha erken gitmiş olursan hastaneye
katater takılıyor açıklık 4 cm olduğunda anestezi veriliyor.daha geçen hafta konuştk
doktorumla katater takılana kadar çok sancı çeker miyim dedim.hayır 4 cm e kadar
bişey hissetmiyorsunda asıl sancılar ondan sonra başlıyor dedi.hele 8 ve 9 cm i beklemek
ölüm gibiymiş canım...

valla açık açık geziniyoz ortada.senin kanaman noldu devam ediyomu.sancın falan varmı hala?
açık renk olarak devam ediyor canım.peçete koyuyorum hep altıma...
pisiiii cevaaaappp...
canım neye cvp?anlamadım?
epidural en fazla 4 cm açılmadan sonra yapılması lazım.eğer açılma fazlysa epidural yapılmıyor bilginiz olsun.

evet cnm biliyorum anestezi uzmanyla konuşmuştuk.yapılabilir ama zor olur sancılar
arttığı için sabit duramıyormuşsun bu da anestezistin işini zorlaştırıyormuş.

Allah yardımcısı olsun canım...Tez zamanda şifalar versin inş....

defne25 senin bebişin kaç kiloydu en son cnm?

canım dün baktı 3200 dedi sen onu 3000 gram gibi düşün dedi..
heralde 3 kilodan az değildir artık pek güvenmiyorum ya usg ölçümlerine.
ama az söyledi bu sefer özellikle usg kağıdında 3284 gr yazıyor...

rabbim en hayırlısını versin inş. Cok zor bir karar allah yardımcınız olsun dedeni size bağışlasın

evet ırı bebek olcak 35 tesın maasallah dıyım ama normale pek benzemıyooo sankım

kız korkutma normal doğurmak istiyourm kısmetse :)

canım benım gecmıs olsun...allahım sıfalar versın... Ama uzulme tatlım allah hakkında hayırlısı neyse onu versın... ınan cok zor bı karardır emınım ama gercekten rabbım ele ayaga dusurmesın

amin dualarımız onunla inş. Sağ salim kavusursunuz

ben epıduralsız normal dogurcam Allah ızın verırıse ıns... bakalım nası olcak... bıde benım canım tatlıdır ama kzım ıcın tam normal bı dogum ıstıyorum

inşallah kızlar nolur çok dua edin yüreğinizden edin dedem için
çok dinç bir insan görseniz hiç ölümü yakıştıramıyorum...
allahım yardım etsin inşallah ben bir de ona sorulmasını söylenmesini istiyorum bunun.
onun hayatı onun hakkı bilmek haksızmıyım sizce.söylenmeli mi ki ?
yani onun kararı alınmalı mı?

canım geçmiş olsun. çok zor kararlar bunlar. deden için en hayırlısı nasılsa öyle olur umarım. sen karnındakine odaklan lütfen. zaten çok az kaldı gelmesine. sıkıntıya sokma bebişini.

Bana muayene sırasında "açılman yok" dedi ebe. Buna göre yani, şimdi ben nasıl denir, sezercik mi olacağım büyük ihtimalle? Ya da ne anlama geliyor ki "açılma yok"??

yok canım o sancı gelıp dogum anında bellı olur suyun gelınce falan... acılma yoksa rahımde su anda acılma yok demektır ama olmayacagı anlamına gelmez bence... sancın cogalır suyun gelır bakılır hala acılman yoksa ole sezeryana alırlar

ben epıduralsız normal dogurcam allah ızın verırıse ıns... Bakalım nası olcak... Bıde benım canım tatlıdır ama kzım ıcın tam normal bı dogum ıstıyorum
bende öyle düşünüyorum onu hakeetmeliyim ki anne oldugumu bliyim diye düşünüyorum tabiki zorunlu olursa sezeryan olucak ama herşey normalse sorun yoksa normalden yanıyım millet molada doğurup yola devam ediyo bir köpekleri düşünün 10-11 tane doğuruyorlar hemde hiç müdahalesiz sonrada yavrularını yalayarak temizliyorlar bunları düşündükçe cesaretleniyorum

Bana muayene sırasında "açılman yok" dedi ebe. Buna göre yani, şimdi ben nasıl denir, sezercik mi olacağım büyük ihtimalle? Ya da ne anlama geliyor ki "açılma yok"??

Canım daha yokmuş yani açılman olabilir de ama çatı muayenesinde 3 şeye bakılıyormuş.kağan kocatepenin videosuda anlatıyordu üst kemikler allt kemikler falan
bi de açılmaya işte o kemiklere bakıp anlıyor normal doğum yapıp yapamayacağını
ilk muaynende sor bidaha ben normal doğum yapabilir miyim diye....

bızım karsı komsunun kızı dogum yaptı 2 hafta once falan... kızın aksam kanla beraber suyu gelmıs sancılar gelmeye baslamıs sonra hastaneye gıtmısler acılması falan guzelmıs ama korktum sezeryan ıstedım dıyo sezeryan yapmıs doktoru

Kızlar herkese merhabaa..
Az bişey yazdıklarınızı okuyayım geliyorum yanınıza..
Doğuran filan yok demi daha sengözlerimebaksanab

Dualarımız sizinle bir tanem. Söylenmemesi isabet olur, hastalığını bilmemesi daha hayırlı olur diye düşünüyorum. Ne olur ne olmaz.

bende oyle dusunuyorum canım bı problem olmadıkca sezeryan kesınlıkle dusunmuyorum... bıde hep kendımı cesaretlendırıyorum hersey guzel olcak cok kolay bı dogum olcak dıyorum o yuzden korkum yok..Allah yardımcıımız olsun ıns

evet bende duydum. hatta sancı çekenlere bile merdiven in çık daha kolay açılır daha rahat doğar diyorlar.

denesemmıkı acaba... sımdı ınıp ınıp cıkayım aksamada dogurayım hahaha super olur ya...)::):)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…