2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

off eşim tutturdu arkadaşının tanımadığım eşiyle denize git diye offff şu halimle bu sıcakta insan mı avutucam ben ya bu erkekleri anlamıyorum yaa hamilesin sıcakta çıkamazsın demiyor ya

ahh çatlaklar cidden kötü benim yaa bide beyaz değil sanki kabuk bağlamış gibi iğrenç oldu bu şu demek bundan sonraki yaşantımda bikini giyemiyicem hep mayo giymek zorundayım

walla benim kaynanam 5 kilo 2 tane cocuk dogurmus kadın diyoki benimde heryerim çatlamıştı doğumdan sonra küçüldü ve catır catır bikini giyiip denize gidiyo :)))

öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim :)

tebrik koyuyorum sana maşallah kendinle cok barısıksın :)

[ı]günaydınlarrr hepinize
nasılsınız [/ı]

sanada günaydın :)

bende tişörtün üstünden kasıyorum :)) birde krem sürerken bebişler onlarla oynadıgımızı düşünüp ne güzel hareket ediyorlar dimi ben ona bir taşal iki kuş diyorum :) hem krem sürüp hem kızımla oynuyorum :)

İyi haberlerinin devamını bekliyoruz. Çok çok büyük şifa diliyorum canım.

ayy iyice sinir oldum eşime ya ayda yılda bi şey istemiş bende surat yapıyor ya ben öğlen sıcağında nasıl dayanayım ya hayret bi şey bu adamları anlamak cidden zorrr
keyfim yerinde dedim ya sabah sabah etti yani sağolsun

Sana yardım edecek kimse yok mu?? Yarabbi şükür büyümüş oğluşum... 51,5cm'e 3180gr olmuş... Bu arada Zeynep nasıl oldu? Toparlandı mı biraz?

Pisiimmm :asigim: hoşgeldin. Aha benim de cırcırım bitti sonunda. Tahilile de gerek kalmadı. Senin enfeksiyon acayip ilerlemiş canım yaa. Doktorun ilaç yazmadı mı sana??

off eşim tutturdu arkadaşının tanımadığım eşiyle denize git diye offff şu halimle bu sıcakta insan mı avutucam ben ya bu erkekleri anlamıyorum yaa hamilesin sıcakta çıkamazsın demiyor ya

Sakın canım, 11-4 arası güneşe çıkman çok sakıncalı. Çıkacaksan da 50 faktör güneş kremi sürmeden ve şapka takmadan atma adımını sokağa :))

ay canım hoş geldin ii olmana çok sevindim... bol bol suyunu içip uzat ayaklarını dinlen canım benim...

ayyy canımm ya niye öyle olmuyomuş kii dr.una sordun muu?
ay sen çantanı da hazırlamadın daha ütüyü filan salla gitsin çantaya
koyulacakları halletmeye çalış canım...çantan hazır olsunda gerisi mühim değil..
sordun mu dr.una sabahları kalkarken benim de ayaklarım öyle oluyor.
önce alıştırma yapıyorum yatakta oturuyorum yere basıyorum birkaçkere
öyle kalkıyorum..yakınında yardım edecek hiçkimse mi yok???

selam annecikler ben geldim..--niyeyse???

günaydın canım, sevindim iyi olduğuna biraz da olsa .... Kanaman devam ediyor mu ? Yoksa yanlızca idrar yolları ve ishal problemin mi kaldı ?

Doğum yaklaşınca da vücud doğal lahman yapabiliyormuş...

Bir de bizim arkadaş geçen hafta doğudu acaip enerjiktim diyor zıp zıp sonra bir den doğum başlamış....

Eşinin yıllık izni yok mu kullansa ya bu zamanlarda lazım. Bizimki izne çıktı ağustosun sonuna kadar izinli. Beraber takılıyoruz da 1 haftada 2 kg aldım...
Çok geçmiş olsun canım

sen sıkma canını canım, erkekler işte, bazen düşünemiyorlar.

allahım ya su erkekler ne dengesiz

bebişin için sakin ol cok zor biliyorum ama

defne25 hoşgeldin canım geçmiş olsun :)

evet doğumdan önce enerji patlaması oluyormuş hatta çoğu kadın doğum öncesi deli gibi temizlik yapıyormuş geziyormuş falan

canım onlar bazen değil hiç düşünemiyorlar düşünme yetenekleri yok :)

ağzın bal yesin canım:) bencede de işte bazen gerçeklerle yüzleşmekten kaçıyorum galiba benim eşim de tutturmuş iş arkadaşlarını yemeğe çağıracakmış, hay hay çok severim ben de isterim ama bu halimle değil... ben kendimize zar zor yemek yapıom, bu sıcakta bi de tam teferruatlı menü hazırla oldu canım :))

maalesef yok canımm. arkadaşlarım var ama herkes çalışıyorr akşam gelirlerr oda olmuyoo ama hazırlamaya başlıcam bugün çantamı en azından koyacaklarımı belirlemem lazımm. şimdi liste yapıcamm. Allah yardımcımız olsun valla. doktorum normal olduğunu doğumdan sonra geçeceğini söylüyor. bende ctesi ntsye giricem perşembe de dr dayım inş. doğum tarihimiz belirlenecek . zaman su gibi geçsee oğluşum kucağımda olsaaa. herkess ay ne çabukk geçti diyooo gelin birde bize sorunnn

Sağolun kızlar teşekkür ederimŞeniz
evet ebrucum kanamam devam ediyor ama kanama dediğim
kahverengi(afedersiniz)sümüksü akıntı. rengi daha bi açıldı şimdi.
günlük pedide bıraktım peçete kullanıyorum ped zararlıymışş ya
ondan.o doğal lavman olayıda çok ilginçmiş.ama geçen akşamki
acildeki kadın dr.da söyledi doğumu tetikleyen şeyler arasında ishal
ve istifrada olabiliyormuş.yani bu şekilde de doğumun başladığından
şüphelenebiliriz.babannem diyordu ama kimisinin kusmasıyla ishaliyle
doğumu başlar falan diyordu.ama benim haala başlamadı:))

Ama idrar yolu enfeksiyonu bağırsak enfeksiyonumdan daha baskın
çıktı geçen gün doktoruma gösterdim tahlil sonucumu daha o zaman
bana antibiyotik yazsaydı olay bukadar büyümezdi.inşallah yavruma
bir zararı yoktur..
pisicik antibiyotik kullanıyorum sabah akşam 1 er tane.3.yü aldım demin.
cırcırının bitmesine sevindim benim okadar sürmedi 2 güncük sürdü ama
bitirdi beni bir de istifra olayı içimde birşeycik kalmadı...
Bu arada didemi sordum kızlar yaa.doğurdumu naptı girdi mi dün falan??
bugn girmedi heralde???

Evet ben yazmıştım geçen, bir daha yazayım bariii

* Bebeğin başının doğum kanalına yerleşmesi nedeniyle rahim yüksekliği 2-3 cm azalır. Bu durum annenin daha rahat nefes alıp vermesine, mide ve bağırsak şikayetlerinin azalmasına neden olur.
* Aşağı inen rahim, idrar torbasına baskı yaptığı için de anne daha sık idrara çıkar. Bu durum ilk defa hamile olanlarda doğumdan 1-2 hafta önce, sonraki hamileliklerde doğumdan yaklaşık bir gün önce görülür.
* 28. haftanın sonuna doğru rahmin doğuma hazırlık için yaptığı kasılmalar sıklaşır. Bu yalancı ağrılar genellikle doğumdan birkaç gün önce başlar, sıklık, şiddet ve süre olarak düzensizdir. Bel, kasık ve karında belirli bir noktada daha fazla hissedilebilecek bu ağrılar anne dolaştığında, dinlendiğinde ya da masajla geçebilir.
* Bir diğer belirti doğumdan bir iki gün önce 1-2 kg. kilo kaybının olmasıdır. Bunun sebebi ise hormon düzeylerindeki değişiklikler nedeniyle vücuttan su atılması ve iştahın azalmasıdır.
* Doğumun gerçekleşeceği gün vücutta depo edilen enerjinin bir kısmı açığa çıkar, vücut bu enerjiyi doğumda kullanmak üzere saklamıştır. Bu dönemde anne kendini çok iyi ve zinde hissedebilir. (Alıntıdır efendim)

off kavga ettik çok fena ya allahım cidden sinir oldum ne kadar keyifliydim uyandığımda rezil etti resmen gidicem ama denize girmiyicem akşamda biliyorum ben ona yapıcağımı sinir etti beni sinirrrr sanki çocuk bakıcısıyım ben ya kadın tatile gelmiş yanlızmış bana ne

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…