2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

canım dinle de bize de özet geç ben işteyim dinleyemiyorum ama bu konuda bilgiye ihtiycaım var

ay canım sorma benimde basenlerim çatladı ama kaçırdım ya, dinlediklerimi hemen paylaşıyorum : cildi bol bol nemlendirmek gerektiği, bol su içmek ama yudum yudum içmek gerektiği yemeklerin arasında değil yemeklerden yarım saat önce ve bir saat sonra içmeye çalışın diyor. bepanthen için ise kullanmayın dedi, çatlak için olan kremler kullanılmalı diyor. Kremler de eczanelerden alınmalı, doktora danışarak, onun kontrolünde kullanılmalı dedi. kapsüllerden de bahsetti. ( ne olduğunu söylemedi ama e vitamini muhtemelen diye düşünüyorum) kapsüller içinde sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanmak gerektiğinden bahsetti...

ben programa mail atıcam kaçırdım diee umarım tekrar ederler... yeni bişi öğrendiğim de sizlerle hemen paylaşırım...

bu arada basur yani sanırım hemoroid aynı şey kegel egzersizi çok işe yarıyor sorunu olanlar günde 25-30 kere bu egzersizi yapabilirler ağrıyı geçiriyor

Evet yaw, herkes sezercik oluyor nedense :S Üff karnım çok gerildi, çok hassas oldu. Nasıl acıyor anlatamam.

benimkiside öyle canım ama cok kasınıyo

gunaydın kızlar nasılsınız

iyiyiz canım hoigeldin sen nasılsın

bebek kakasını yapınca ne oluyo hep duyuyorum ama

zeyne uynamadan az toparlanayım ben uğrarım yine
aa unutmadan bebek istiyoruzda bebeiğini kucfağına almış ne güzel
tebrik ederim cnm hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün inş

yinede teşekkürler canım ben günde 2,5-3 lit su içiyorum ikinci kremi aldım acı badem sütü badem yağı vazelin bepanthen ne bulursam sürüyorum ama doktorun dediği gibi küvete zeytinyağı doldurup içine girsen catlayacağın varsa catlar sadece krem sür yeter dedi ama görsen resmen harita her yerim

Çok istersen olur :) Dilerim gönlünden geçtiği gibi ve hayırlısıyla olur her şey :) Ben de heyecanlandım şimdi, oyuncak geliyor diyince

Öyle bir sıralamışsın ki okurken yoruldum kuzum. Adaşım olan minik meleğine de geçmiş olsun çok çok. Çok şanslısın bence, sana ilerde bu işlerde yardımcı olacak bir meleğin var :)) Öyle düşün :) Ve tek tek yap.. hepsini hemen yapmak zorunda değilsin bence :/ uzaktan söylemekkolay da olsa ben de bir işe girişince bitmeden koymuyorum totomu yere...

Günaydın Özlemcim, hoşgeldin...

Günaydın... Ay ne hoş, benim barbilerim verilmişti, iyi ki verilmiş... Yepisyeni oyuncaklar alacağım ben de oğluşuma...
Annenin gelmesine çok sevindim, ana kız beraber atlatırsınız doğumu hayırlısı ile.

Aynen şekerim. Benimki de 37 hafta dayandı işte. Bebeğin hareketleri, hızlı büyümesi vs çatlattı beni bir gecede. Yapacak birşey yok. Toparlanabildiği kadar toparlanır.

ahh çatlaklar cidden kötü benim yaa bide beyaz değil sanki kabuk bağlamış gibi iğrenç oldu bu şu demek bundan sonraki yaşantımda bikini giyemiyicem hep mayo giymek zorundayım

Merhaba anneler,
Daha önce bebeğimin gelişiminin durduğunu yazmıştım.
Dr. daha fazla beklememizin anlamı olmadığını söyledi.
Yarın 12'de kavuşuyoruz oğlumla.
Bizim için dua edin...

canım bebişini analı balı buyutmeyı nasıp etsın allahım kavusmana az kaldı:dance::dance:

bebek kakasını yapınca ne oluyo hep duyuyorum ama

cnm bebeğin içinde bulunduğu suyu varya o enfekte olmuş oluyor bebek her nefes alışında o kirli suyuda ciğerlerine alıyor
içerde kaldığı süreye bağlı olarak kanına da geçiyor bebek doğunca solunum güçlüğü çekiyor
benim kızım daha yeni yapmış olmsına rağmen 1 haftayoğun bakımda kalmıştı 40.haftada doğdu

ahh çatlaklar cidden kötü benim yaa bide beyaz değil sanki kabuk bağlamış gibi iğrenç oldu bu şu demek bundan sonraki yaşantımda bikini giyemiyicem hep mayo giymek zorundayım

Dün de demiştim, benim 17-20 yaşlarındaki kız öğrencilerimin bile her yanı çatlak içinde, bunun yanında bir annenin göbeğinin, kalçasının çatlamış olması kadar doğal ne olabilir? Hiç de umrumda değil, ortalarına alıp beni mi izleyecek insanlar çatlaklarım varsa da var.. ama ben bir mucize gerçekkeştirdim, o kadar izi olsun vücudumda sengözlerimebaksanab

gunaydın kızlar nasılsınız

günaydınlarrr hepinize
nasılsınız

içim raht etmiyo cnm ya illa yapılacak o işler anında
ya biri gelirde dağınıklığı görürüse diye sürekli panik haldeyim

hoşbulduk cnm naıslsın?
dün dr.daymışssın oğluşun naılmış kilo almış mı cnm?

canım benim bi doktorum badem yağı için tüy köklerini besler demişti, kullanmayı bıraktım... ben de onun haricinde ne varsa sürdüm. mustela ve lieracın çatlak kremi, bebe yağı, zeytin yağı, kakao yağı, kayısı çekirdeği yağı daha şu an hatırlayamadığım bir sürü yağın karşımını kullanıyorum göbeğimde olmadı ama basenler çatladı... ama tamamıyle genetik... bizim ailedeki kadınlarında hep basenleri çatlamış kaşındığında sakın tırnak vurmayın kızlar, sadece avuç içi ile hafifçe okşayın biliorum işe yaramıyor... ben bi gece uyurken kendimi yakaldım nasıl kaşıyorum göbeğimi şok oldum ya, gündüz o kadar kaşımıcam die kasınca gece yakaladığım fırsatı gayet ii değerlendiriomuşum:)

selam annecikler ben geldim..
çok şükür bugün biraz daha iyiyim gece de iyi uyudum sayılır.uyandım ara ara
ama uyudum yine de..nasıl birşeydir bu yaa dün bütün gün uyudum.gece uyudum
bu sabah zor kalktım haala uykum var.sancılarım haala oluyor akıntım da devam
ediyor aklım almıyor bu işi valla doğuma daha var herhalde...
İdrar yolu enfeksiyonumda vardı benim geçen sağ.ocağı tahlillerimde çıkmıştı bugün
o biraz rahatsız ediyor sabah beri vc ye giriyorum tuvaletim yok ama oram acayip
yanıyor sırf bu acı dinsin diye bile sabah beri deli gibi su iççiyorum.antibiyotiğimi
de aldım.İnşallah iyileşmeden doğurmam ishalim kesildi bu arada ona bağlı ağrılarım
da hafifledi.Sancılarım oluyor ara ara işte benden böyle...sizler napıorsunuz?
didem nerelerde yaa hiç girmiyor mu geçmişin tamamını okuyamadım tabiii.
şimdi canım pisimm(wildcat çiğdem) mesaj atmış bana özelden.ama didoştan bir haber yok???
niyeyse???

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…