2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

sağol canım deniyecem,ama ne kadar zormuş bu kaşıntı olayıallah son ay yardımcımız olsun.

Selam kızlar, günaydın. Kahvaltı yapmaya gidiyorum. Öptük hepinizi.opuyorumnanaktan

günaydın canım
afiyet olsun

günaydın canım
benim malesef bilgim yok ama çatlaklarım var son 10 günde nasılda çoğaldılar deli oldum yaa az kaşınıyor ama dayanılmıcak gibi değil kaşımamaya çalışıyorum işte
Allah ım sanada bi an önce şifa versin canım

canım günaydın çok geçmiş olsun Allah ım sanada yardım etsin
annenler falan nerde canım gelseler yanına yardım etseler bu durumda bence bişey yapma daha kötü olursun çünkü ben normal zamanda az bi iş yapınca elim ayağım şişiyor hemen o nedenle sende dikkat et canım

Bırak hepsini, uzat ayaklarını, buz gibi bir bardak sütünü al sonra kıvrıl uzan... kimse sana zorla neden ütüleri bitirmedin demez. Bence Bu kadar takma. Günün ilerleyen saatlerinde kendini iyi hissedersen ufak ufak yaparsın. Ben 4 aydır bebeğimin eşyaları hariç hiç bir şey ütülemedim. Eşim sağolsun Bebeğin eşyalarını da keyif aldığım için ütüledim :) Çanta işi de çok zor değil, aklına gelenleri not aldıysan çantaya her koyduğuna bir çentik at, hepsini aynı anda yapmaya çalışmak her zaman iş süresini hem uzatır hem de gözünde büyütür... Birine bile başlamadan yılarsın :/

Geçmiş olsun canım yaaa :çok üzgünüm: , ben de sağ elimi kullanamıyorum, ayaklarım da balon gibi, zor yürüyorum. Az kaldı kuşum ya geçecek...

Hey Allah'ım ya... Sen doğurdun doğuracaksın adam denizlerde geziyor. Sonuçta senin kocan, hiçbir şey demiyorum (tabi içimden değil klava: ). Benim kocam bile, 2 sokak yukarıdaki arkadaşı mesaj çekince " karım doğurana kadar gelemem" dedi. Öhhh yani.

Of ayak şişmesi.. neyseki yaz hamileliği kışa göre daha şanslı, şıpıdık sandalet terlik mis gibi :)) Sana 2 gün bol bol enerji diliyorum. Sonra evinde mis gibi

selam kızlar, günaydın. Kahvaltı yapmaya gidiyorum. öptük hepinizi.opuyorumnanaktan

günaydın canım hoşgeldin kaçgündür seni arıcam arıcam bi arıyamadım bugün aşağıya doğru inicem ararım:)))yoksa hastahanedye getiriceksin artık

walla bende özel ir şirkette muhasebedeyim bütün gün otuyruyorum ama insanda beyin yorgunlugu oluyo karşıdan herşey kolay gözüküyo

heppiniz sağolun kızlar şu hemoriid için bi bilgisi olan varmı aranızda neler rahatlatır

eşimde var onun şöle uzun cubuklu bir krem var heryeri delikli onu kullanıyo baya iyi geliyo birde saf zeytinyağı cok iyi geliyormus

Of ayak şişmesi.. neyseki yaz hamileliği kışa göre daha şanslı, şıpıdık sandalet terlik mis gibi :)) Sana 2 gün bol bol enerji diliyorum. Sonra evinde mis gibi

ay canım işyerinde terlikte giyemiyoruz ki mecbur ayakkabıların içine sıkıştırıyoruz zavallı ayaklarımızı :) hayır hafta sonu kuzenimin düğünü var evdeki hiçbir ayakkabı ayağıma gelmiyor ne yapcaksam onu düşünüyorum kara kara:))
sağol canım güzel dileklerin için en çok ihtiyacımız olan şey bol enerji zaten:)

Aslında KK'de çok yeni sayılmam. Hamilelikten önce katılmıştım siteye, bilgi toplayıp tecrübeleri okumak için. Çok fazla katılımcı olamamıştım. Ama şu son zamanlarda evdeyim ve dışarı da çok çıkamadığım için, arkadaşlarımın çoğu da yakınlarımda olmadığı için kendimi halden anlayabilecek bir grubun içine atmanın en iyi fikir olduğuna karar verdim ki yanılmamışım. Dünden beri gerçekten keyfim ve huzurum yerine geldi. Hem yeni şeyler öğreniyorum hem birilerine yardım ediyorumi en heyecanlısı da tecrübelere canlı şahit oluyorum.
Artık mesaiyi burada yapacağım sanırım :))

Herkese günaydınnnnnnnnnnn , Biz de saat 7'de uyandık benim karnım acıktı :)) Ama şimdi de deli gibi uyku bastırdı geçmişe bakarken uyuyp kaldım .... Dün kadıköydeydik çok güzeldi giderken sağnak yağıyordu ama sonra durdu güneş açtı , dolaştık şarjlı süpürgemizi aldık. Rowenta air force diye bir model çıkarmış normal süpürge gücüne eşit , çok da şık ... İnşallah uzun süre dayanır.

Ladyfog da 2 saat sonra kısmetse bebişine kavuşmuş olacakmış , inşallah hayırlısıyla kolayca yavrusuna kavuşur.

Üff yağmur yağacaksa yağsın çok sıkıcı bir hava var şıpır şıpır terliyorum.

Hepinizi öptüm, kolay gelsin herkese....

walla bende özel ir şirkette muhasebedeyim bütün gün otuyruyorum ama insanda beyin yorgunlugu oluyo karşıdan herşey kolay gözüküyo

tabi canım oturduğun yerde rahatsın diyolar ama gelsinde bize sorsunlar:))
çok az kaldı canım ben toparlanmaya başladım zaten:))

valla kızlar zaten biey yapacak halim yok bebeğimin uyku setleri kaldı yıkanacak. birde çanta. rabbim güç verdi nasıl her işi yaptım bende bilmiyorum. benim annem babam 8 yaşındayken ayrıldı annemle görüşmüyorum. k.validemde gelir çağrınca sağolsunda biraz ters evlerimiz onunda evde kvalidesi varr ona bakıyorr elinden geleni yapıyor.
bugün pek birşey yapmıcam sanırım.

çiğdem sanırım karpal tünel iki elimide sardı sadece serçe parmaklarda his var o kadarr. dr geçer doğumdan sonra dedi ama doğuma kadar artada bilirmişşş

Hey Allah'ım ya... Sen doğurdun doğuracaksın adam denizlerde geziyor. Sonuçta senin kocan, hiçbir şey demiyorum (tabi içimden değil klava: ). Benim kocam bile, 2 sokak yukarıdaki arkadaşı mesaj çekince " karım doğurana kadar gelemem" dedi. Öhhh yani.
[/QUOTE]

YA EDE OTURUNCA DAHA FENA AZICIK AĞRIM OLUYO HEMEN DOKTORA GİDELİM AĞRINB VARMI BİLMEM NEN VARMI DELİ EDİYO GİTSİN BAŞIMDAN YA

Ay boşversene kimse senin ayağında kaç santim topuk ve ya kaç paralık şık bir ayakkabı var diye bakmaz, sen hamilesin ve sandalet giyebilirsin. Açıkcası ben normalde giyimime çok dikkat eden bir insanken bile hamileliğimin şu son zamanlarında 3 düğüne katıldım, hepsinde de hem şık hem de çok rahat sandalet giydim. Bu ne böyle demedi kimsecik. Ben artık evdeki hiç bir ayakkabımı giyemiyorum, spor ayakkabılarım dahil. :/ Sen olsan bir hamileyi o haliyle bir düğünde görsen ayağına bakar mısın ne giymiş bu diye... Yazık bize, anlayış gösterir herkes eminim a.s

Herşeyde bir hayır varmış demek ki. Biz burada hem hamişliğimizden hem günlük hayatımızdan da bahsediyoruz malumun.
Ben de burayı bulduğum için çok mutluyum ve Hallisnaya minnettarım. Umarım sen de mutlu olursun...
:1hug:

Hoşgeldin canımcım...
Anaaaammm, gııı beni de keseceklerdi isteseydim. Kestirmedim, bebek büyüdü... Hayırlısı olsun. Kaçıncı bebek oluyor bu; topiğimizin 4. mü, 5. mi bebeği oldu??

günaydın canım
hayırlı olsun süpürgeniz:))

anladım canım o zaman Allah iki kat yardım etsin sana
herşeyi kendi başına yapmak zor malesef

yok canım kimsenin bakması yorum yapması valla aklıma bile gelmedi ki zaten ben hamile olmasamda santimlik topuklular giymem yani :) ben sadece evdekilerden bişey uydurmaya çalışıyorum ama hiçbirisi olmuyor onu demek istemiştim :) yoksa zaten kimseden bu konuda anlayış bekleyen ve kim ne demiş takan bi tip değilimdir aynen senin gibi :kedi:

En içten bütün iyi dileklerimi gönderiyorum Ladyfog'a. Sana da hayırlı olsun süpürgen. Eski olanın bataryasından ucuz muydu bari bu?

Canım hiç bir şey kalmamış. Bu gün dinlenmene bakmalısın. Oralarda olsam gelirdim yardıma hiç üşenmeden :))

bende 40 numara bir terlik aldım işe onunla gelip gidiyourm kimsede bişiy diyemiyo normalde burada herkes ytakım elbise ile gelir gider benim bir tane hamile pant. Var oda kot onun üzerine bir tişört öyle geliyorum kimsede ağzını acıp birşey demiyor bende sonuna kadar kullanıyorum :)))))

aynen canım biz buraya girmeden önce ne yapıyormusuz bütün gün merak ediyorrum :)))

[ı]
hoşgeldin canımcım...
Anaaaammm, gııı beni de keseceklerdi isteseydim. Kestirmedim, bebek büyüdü... Hayırlısı olsun. Kaçıncı bebek oluyor bu; topiğimizin 4. Mü, 5. Mi bebeği oldu??
[/ı]

kestirme canım biz kısmetse normal doğurucaz :))

YA EDE OTURUNCA DAHA FENA AZICIK AĞRIM OLUYO HEMEN DOKTORA GİDELİM AĞRINB VARMI BİLMEM NEN VARMI DELİ EDİYO GİTSİN BAŞIMDAN YA

Valla istediği kadar pimpiriklensin. Oturacak bekleyecek başında. Kocan o senin, ne demek denize gidiyor? Doğursan ne olacak? Senin o acıdan haberin yok sanırım? Olduğu zaman dibinde olmasını isteyeceksin. Benim o çektiğim acının son 2 saati kocam yanımdaydı, bana ne dedi biliyor musun "olur öyle" dedi. Nasıl kıvranıyorum ama...
Böyle olması daha iyidir. Arada seni de fırçaladım ama sen bana alınmazsın diye. Artık kusuruma bakma.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…