2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Hoşgeldin canımcım...
Anaaaammm, gııı beni de keseceklerdi isteseydim. Kestirmedim, bebek büyüdü... Hayırlısı olsun. Kaçıncı bebek oluyor bu; topiğimizin 4. mü, 5. mi bebeği oldu??

5. olacak sanırım kısmetse.... 7/8'de de beni keseceklerrr :))

Teşekkür ederim angel supürgem ile ilgili iyi dileklerin için :)) Senin de bitiyor kısmetse sanırım , bundan sonra da ev işleri bebiş işleri başlayacak :))

Benim dr diyor ki asıl bundan sonra olay başlıyor .... Onun da iki kızı var sabahlara kadar kucağımızda salladığımızı bilirim diyor.

İnşallah bizimkiler uslu akıllı sağlıklı bebişler olurlar.

günaydın kızlarrr. kendimi çok halsiz hissediyorum bugünn sabah kalktığımda ellerim kıpırdamıyorduu ayaklarımın üstüne basamıyordum şimdide çok farklı sayılmaz ellerim hala çok fenaaa ve uykudan nefret ederim ama uyuma istiyorum devamlı zor kahvaltı ettim.işlerimde var(ütü çamaşırvs.) nasıl yapıcam bilmem. çantamızıda hazırlamadık onuda yapmam lazım hafatya bırakırsam geç olacak. ee herşeyide bitirmem lazım çünkü artık ne olacağı belli olmaz yardımcı olacak kimsede yok. ay bir sıkıntıı bir sııntıı sabahtan beri. yinede bunada şükürr Allah beterinden saklasınn.

herkes iyidir inş.az kaldı inş. bir ay sonra Allahın izniyle bebeklerimizi konuşuruz.:emir_bebek:

annen kardeşin yada kayınvaliden yokmu canım

günaydın canım
hayırlı olsun süpürgeniz:))

anladım canım o zaman Allah iki kat yardım etsin sana
herşeyi kendi başına yapmak zor malesef :KK43:

yok canım kimsenin bakması yorum yapması valla aklıma bile gelmedi ki zaten ben hamile olmasamda santimlik topuklular giymem yani :) ben sadece evdekilerden bişey uydurmaya çalışıyorum ama hiçbirisi olmuyor onu demek istemiştim :) yoksa zaten kimseden bu konuda anlayış bekleyen ve kim ne demiş takan bi tip değilimdir aynen senin gibi :kedi:

sağol canımm aminnn

En içten bütün iyi dileklerimi gönderiyorum Ladyfog'a. Sana da hayırlı olsun süpürgen. Eski olanın bataryasından ucuz muydu bari bu?

Canım hiç bir şey kalmamış. Bu gün dinlenmene bakmalısın. Oralarda olsam gelirdim yardıma hiç üşenmeden :))
ayy ağlarımm şimdiimafoldumben sağoll canım benimmm dua et yeterrrr opuyorumnanaktan

Günaydın kızlar, umarım hepiniz iyisinizdir. geçmişi okumaya çalışıyorum bir yandan... Allah hepimizin yardımcısı olsun...
Bir geceyi daha atlattık ama çok geçiyor artık geceleri... Bende çok fazla gaz sancısı oluyor tek derdim bebeğimde olmaması... Bu kadar süt ve süt ürünleri tüketirsen böle olur işte:KK43: aynı sorunu yaşayan var mı içinizden?

[ı]
valla istediği kadar pimpiriklensin. Oturacak bekleyecek başında. Kocan o senin, ne demek denize gidiyor? Doğursan ne olacak? Senin o acıdan haberin yok sanırım? Olduğu zaman dibinde olmasını isteyeceksin. Benim o çektiğim acının son 2 saati kocam yanımdaydı, bana ne dedi biliyor musun "olur öyle" dedi. Nasıl kıvranıyorum ama...
Böyle olması daha iyidir. Arada seni de fırçaladım ama sen bana alınmazsın diye. Artık kusuruma bakma.
[/ı]

yok be canım alınırmıyım sana ben dün burda sinirliyken sen burda olsaydın biraz daha sinirlenir bütün gece trip yapardım ama aksam yüzünü görüp biraz sırnaşınca hemencik yumusadım ama hala kızgınım neye kızgınım ilsen daha da kızıcan ama neyse denize gitmesine sinirli değilim telefonla konustugumuz da dnizden yeni cıktım dedi diye kızgınım nispet yapar gibi ama bende bu hafta gidicem hemde havuza gidicem ama kendime bikini bulamıyorum :KK43:((

bende 40 numara bir terlik aldım işe onunla gelip gidiyourm kimsede bişiy diyemiyo normalde burada herkes ytakım elbise ile gelir gider benim bir tane hamile pant. Var oda kot onun üzerine bir tişört öyle geliyorum kimsede ağzını acıp birşey demiyor bende sonuna kadar kullanıyorum :)))))

kestirme canım biz kısmetse normal doğurucaz :))

Ben de terlikle geziyorum valla. Kim ne diyecek, hamileyiz sonuçta...

Çekilebilir bir acı sonuçta; son dakikada bir sorun oluşmazsa doğururum sanırım normal olarak.

Teşekkür ederim angel supürgem ile ilgili iyi dileklerin için :)) Senin de bitiyor kısmetse sanırım , bundan sonra da ev işleri bebiş işleri başlayacak :))

Benim dr diyor ki asıl bundan sonra olay başlıyor .... Onun da iki kızı var sabahlara kadar kucağımızda salladığımızı bilirim diyor.

inşallah canımcım tek dileğim uslu ve sakin bi çocuk olmaları tabi önce sağlık:)
evet bitiyor yarın son canım hafta başından itibaren evimle ilgilenmeye başlıyorum:))

Valla istediği kadar pimpiriklensin. Oturacak bekleyecek başında. Kocan o senin, ne demek denize gidiyor? Doğursan ne olacak? Senin o acıdan haberin yok sanırım? Olduğu zaman dibinde olmasını isteyeceksin. Benim o çektiğim acının son 2 saati kocam yanımdaydı, bana ne dedi biliyor musun "olur öyle" dedi. Nasıl kıvranıyorum ama...
Böyle olması daha iyidir. Arada seni de fırçaladım ama sen bana alınmazsın diye. Artık kusuruma bakma.

Oy oyy.. bu eşler hep aynı desenize.. "olur öyle" lafını ben de duydum eşimden çok. İlk Braxton Hicks'i öğrendiğinde bizimki her ağrımda sancımda, kasılmamda, inlememde bilimsele bağlamaya başladı. Birde patladım bir gün, "Acıyor adam.. acıyorr.. bilimsel açıklaması da durdurmuyor acıyı" diye koptum.. Şimdilerde elimi tutup ne yapabilirim demeye başladı :)

kızlar benden bir kaç damla kırmızı kan geldi nişan sanırm ama ağrı yok doktoru aramaya gerek varmı
çok korkuyorum normal doğumdan ebelerin insafına kalmaktan falan birde alttan dikişler beni ürkütüyobilmiyorumkismile

Anammm haydiyin hayırlısı... Ağustosun 7'sinde bir bebişimiz daha oluyor. Benim 40. haftam 4 ağustosta doluyor, bakalım o zamana kadar doğuracak mıyım??
Aman sağlıklı olsunlar da isterlerse rahmetli pavarotti gibi cırtlasınlar.

valla kızlar zaten biey yapacak halim yok bebeğimin uyku setleri kaldı yıkanacak. birde çanta. rabbim güç verdi nasıl her işi yaptım bende bilmiyorum. benim annem babam 8 yaşındayken ayrıldı annemle görüşmüyorum. k.validemde gelir çağrınca sağolsunda biraz ters evlerimiz onunda evde kvalidesi varr ona bakıyorr elinden geleni yapıyor.
bugün pek birşey yapmıcam sanırım.

çiğdem sanırım karpal tünel iki elimide sardı sadece serçe parmaklarda his var o kadarr. dr geçer doğumdan sonra dedi ama doğuma kadar artada bilirmişşş

annen kardeşin yada kayınvaliden yokmu canım
yukarda dediğim gibi cnm maalesef tek çocuğummm mafoldumben

Günaydın kızlar, umarım hepiniz iyisinizdir. geçmişi okumaya çalışıyorum bir yandan... Allah hepimizin yardımcısı olsun...
Bir geceyi daha atlattık ama çok geçiyor artık geceleri... Bende çok fazla gaz sancısı oluyor tek derdim bebeğimde olmaması... Bu kadar süt ve süt ürünleri tüketirsen böle olur işte:KK43: aynı sorunu yaşayan var mı içinizden?

günaydın canım
bende gaz sorunu pek olmuyor belki süt içmediğimdendir:))
ama süt ürünleri peynir ayran yoğurt tüketiyorum sürekli

yok be canım alınırmıyım sana ben dün burda sinirliyken sen burda olsaydın biraz daha sinirlenir bütün gece trip yapardım ama aksam yüzünü görüp biraz sırnaşınca hemencik yumusadım ama hala kızgınım neye kızgınım ilsen daha da kızıcan ama neyse denize gitmesine sinirli değilim telefonla konustugumuz da dnizden yeni cıktım dedi diye kızgınım nispet yapar gibi ama bende bu hafta gidicem hemde havuza gidicem ama kendime bikini bulamıyorum :KK43:((

canım bizm evin biraz aşağısaı deniz idrar yoku enfeksyonu olurum diye girmedim herkez giriyo ben bakıyorum sen de girme hele havuza hiç girme canım

kızlar benden bir kaç damla kırmızı kan geldi nişan sanırm ama ağrı yok doktoru aramaya gerek varmı
çok korkuyorum normal doğumdan ebelerin insafına kalmaktan falan birde alttan dikişler beni ürkütüyobilmiyorumkismile

canım bizm evin biraz aşağısaı deniz idrar yoku enfeksyonu olurum diye girmedim herkez giriyo ben bakıyorum sen de girme hele havuza hiç girme canım

araaa hemenn taha damı geliyoo nee

yukarda dediğim gibi cnm maalesef tek çocuğummm mafoldumben

aman boşver güzelim benim annemle kayınvalide rahmetli kızkardeşim istanbulda ben altınoluktayım bende yalnızım başından beri:1hug:

hayırlısı olsun canım benim, ama ara sen doktorunu bilgilendir o seni yönlendirecektir...
normalde epizyotomi yapılmadan müdahalesiz bir doğum yapılabilinir. kesi olduğunda da bu müdahalelidir. isteyip istemediğini avantajlarını ve dezavantajlarını dr unla konuşabilirsin. ben de bundan daha çok korkuyordum ama araştırdınca buna gerek bile olmadığını öğrendim...

X