2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Canım doktorumuz 31 temmuz gel gün veicem dedi.Ağustosun ilk haftası gibi düşünüyor doktor..eşim de hadi ya 06.08.10 ya da 08.08.10 tarihinde versin doktor günü diyor ))))
az kalmışşş:emir_bebek::emir_bebek:
:))) bu kocalarr alemm yaaaa.benimkide diyokiii 14 ağustostan sonra olsun. niyemişşş mali müşavir kendisii geçici vergiler varmşş:KK1::KK1::KK1:

Hahahaha :KK70: Aynen ben de bunu düşünüyordum. :))

Bana doktorum taa 25. haftamda demişti, gece uyurken biliçli olarak sırt üstü uyuma, sırt üstü uyanacak olursan panik olma, sola ya da sağa dön, mümkünse sol yan en iyisidir demişti. Ben normalde yüzükoyun uyuyanlardanım ve uzunca bir süre çok zorlandım yan yatış konusunda.

Neyse sabrediyorum, ay oy diye diye dönüyorum ordan oraya, eşim de alıştı, ilk zaman hoplar kalkardı noldu noldu diye, şimdi hiç istifini bozmuyor bile :)))

bende yuzukoyun yatardım genelde sımdı cok ozledım.....benımkıde oğle yemeğine geldı kafa buluyor benımle aksamkı taklıtlerımı yapıyoorr gulsemmı kızsammı bılemıyorum yanı...eee tabı onların keyfı yerınde senağlama

amin canım inşallah
tek duam sağlıkla kucağımıza almamız meleklerimizi
bekleyiş hazırlıklar gerçekten çok güzel canım Allah a şükrediyorum hergün her bişey alışımda kızım için herbişey yaptığımda Sana çok şükür Allah ım diyorum bu güzellikleri bana yaşattığın nasip ettiğin için diye
ama bide mutlu sona ulaşırsak hayırlısıyla bizden mutlusu olmucak inşallahzemuszemus

ayy yerim ben onun yaramazlıklarını
çok şükür üzmedi beni hiç meleğim
kıpır kıpır içimde:kedi:
kayınvalideminde elinden geliyor sağolsun birazda hevesli biraz değil baya aslında:kedi: bu sefer dikiş makinasıyla gelmiş işte geldiğinden beride dikip duruyor
perdesi nevresim takımları cibinliği süsü derken kızımın odasını prenses gibi yaptıopuyorumnanaktan
maşallahı var kayınvalidenin valla
keşke benimkide öyle olsaaaa
Burda hava çok güzel kapattı yağacak gibi... Sen nerde oturuyorsun bilmiyorum ama tam alışveriş havası var .... Biz de kuaföre gideceğiz ordan da Kadıköy'e gitmeyi planlıyoruz.

Şarjlı elektrolux supurgem vardı çok güzel bütün pratik olarak işimi görüyordum ama şarj tutmuyor.. Pilleri için 140 tl para istediler , aletin yarısı pil parası resmen ... Ben de yeni bir süpürge bakayım dedim 140 tl pile vereceğime. Fakir'in şarjlı süpürgeleri var kullanan var mı ?
cnm ben bursadayım burasıda kapalı gibiydi ama açtı offf
çok hoş olmuş cnm eline sağlık
kızlar merhaba.benim de bir tanıdık biraz önce bebişini dünyaya getirmiş.sezeryanla zeynep kamilde.ya size bir şey soracağım,özellikle de sezeryanla doğum yapan arkadaşlara.6 saat anne yoğun bakımda kalıyormuş öyle mi,ben bukadar uzun olduğunu bilmiyordum,peki bebişi göremiyor musun o kadar süre.bu yüzden sezeryan istemiyorum işte,en azından olsa da epidural istiyorum,o kadar taşı karnında,bekle,herkes görsün sonra sen gör.benim de bugün 34+6,kısmet olursa yarın 36.haftaya girecem.bidahaki kontrolüm haftaya cumartesi,bakalım doktorum ne diyecek heyecanla bekliyorum,şimdilik normal gözüküyor ama çatı muayenesi daha olmadım,bebiş de biraz iri,bakalım nolcak:KK43:ama zaman yaklaştıkça normali çok istemeye başladım,hadi hayırlısı.
yok cnm hiç yoğun bakımda kalanını duymadım ben
buarada bi şey daha soracağım kızlar,sezeryanda ve normal doğumda doğuma girene kadar yanınıza birinin girmesine müsade ettiler mi,bu gidişte konuşmak istiyorum aslında bunları,daha erken diye şimdiye kadar konuşmadım ama hiç belli olmaz.ben eşimin ,annemin yanımda olmasını isterim,hatta doktora soracam normal olursa ya da epidural sezeryan eşimin de doğuma girmesini istiyorum inş izin verir,doktor değiştirmek zorunda kaldım diğer doktorum izin veriyordu.çünkü benim için destek çok önemli,moral yani,eşim de kabul ediyor.özelde yapacam ne dersiniz izin verirler mi.
eşim devlet hastanesinde çalışıyor normalde izin vermiyorlar cnm
ama bizim tanıdık olduğu için eşim girmişti
selam kızlar ben geldim.çok halsiz ve bitkinim şu an yazıp hemen
çıkıcam.yine de iyiyim çok şükür oğlumda iyiymiş.ilaçlarımı aldım başladım bugün
antibiyotik+bulantı hapı vitaminimi de alıyorum kan hapımı da...dr.um gördü
yine alttan muayene etti 4 kez oldu 3 gün içinde artık canım acımıyor valla.
Açılmam biraaz daha fazlalaşmış ama yine de çok değil dedi kezban hn.
Eğer istersen sunni sancı verip doğumunu başlatabilirim dedi tabi ben bitkin
halde artık doğurmak istiyorum diyince böyle söyledi.ama sunni sancıyı duyunca
hayırrrrr dedim.bekleyebilirim dedim.bebek anne karnında 1 gün bile fazla dursa
kardır dedi.37.haftan bitmek üzere ama hiç belli olmaz küveze de girebilir dedi.
SAnmıyorum beni vazgeçirmek için söyledi sanırım.Gece çok sancım oluyor kanamam
var falan dedim.doğurtayım diye elinden geleni yapıorsun dimi dedi.güldüm ben de.
açılman
2 parmak kadar yok bile dedi.o yüzden hastanede beklememin bi anlamı
yokmuş eve gönderdi.her an her dakika tutabilirmiş sancım.40.haftayı beklermi
dedim hayır hiç sanmıyorum p.tesi yi beklerse randevuya çağırıyorum dedi.
oğluşumun gramına baktı 3200 dedi ama sen onu 3000 gr olarak düşün dedi.
çok şükür gelişimi iyi dedi.ben beslenemiyorum fazla zayıflarmı ya da gelişimi
durur mu dedim.yemeye çalış ve bol su iç dedi.şimdilik bnden haberler bu kadar
yatıcam biraz şimdi beni merak eden herkese çok çok teşekkürler.geçmişe bakamadm
belki daha sonra byyy...
haaa bu arada rahimde yumuşama da var dedi...
iyi olmana sevindim cnm
bakalım ne kadar sabır edecek oğluşun
Kızlar hemen size haber vermeye geldim..Doktorumla konuştum nasıl bir akıntı olduğunu anlatınca hımmmm evet nişan olabilir dedi..bekleyelim şayet suyun gelirse veya sancın olursa hemen beni ara dedi..yok şayet geceyi rahat geçirirsen yarın muayenehanesine gideceğim 3 te bakacağız duruma..şimdilik başka bir akıntı sızıntı sancı veya başka bir şeyim yok çok şükür..evde dinleniyorum..hemen banyo falan yaptımki acil hasteneye falan gidersem en azından saçlarım falan temiz olsun..allahtan manikür pekidür ve ağda olayını da halletmiştim..bakalım kızlar yaa henüz çok erken bebeğimin gelmesi için ama gelirse de sağlıkla gelsin kuzum inşallah..dualrınızı esirgemeyin..

cnm inş bekler meleğin daha çok küçük
dualarım sninle hep

Canım doktorumuz 31 temmuz gel gün veicem dedi.Ağustosun ilk haftası gibi düşünüyor doktor..eşim de hadi ya 06.08.10 ya da 08.08.10 tarihinde versin doktor günü diyor ))))

bızımde 31inde randevumuz ....sezeryan derse eğer bende 06,08,10 istıyorum 2 yıl once nıkah olmustuk evlenme yıl donumumuz sayılır... 08,08,10 dada nısanımız olmustu ...

bastan evlendık sonra nısanlandıkk:roflol::roflol::roflol: 2 ay sonrada duğunumuz oldu....

Off çok heyecanlı :)) Hayırlısıyla kucakla miniklerini :)) İkiz bebek zor da olsa bence mükemmel bir şey! Sana kat kat daha çok güç versin Allah.

Çok sağıl canım benim.Alahım hepimizi bir avazda kurtarsın sağ salim kucağımıza alalım bebişlerimizi.Sanırım benim kuzular bu ağustos annelerinin ikinci ikizleri olucaklar.Ya bir de Aylinda vardı hiç haber yok ondann....

hastaneye gittim ordan alışverişe çıktım anamm zor gezdim valla öldüm
bi ara gezemedim bile ağrıdan dinlendim
bir iki parça derken baya şey almışım yine paralar suyunu çektiii
kızıma bebek arıyordum upsy daisy varya onlardan bi tane çantasından gördüm başka bulamadım sonra dönüşte uzak kaldı onu da alamadım eli boş döndüm yaa
kuzum uyumuş ben gelene kadar
içime oturdu resmen
neyse cuma günü eşim nöbetçi annem yine gelecek ya annem gelirken alır yada ben gider alır gelirim hep oğluşa mı bişeyler alıcaz
annelik zor valla ya

az kalmışşş:emir_bebek::emir_bebek:
:))) bu kocalarr alemm yaaaa.benimkide diyokiii 14 ağustostan sonra olsun. niyemişşş mali müşavir kendisii geçici vergiler varmşş:KK1::KK1::KK1:

benımkıde sakın hafta sonu doğurma dıyoo salı tam uygun 3 gun babalık ıznı doğduğu gunu saymam dıyoo cumartesıde kendım gıtmem oğlumu daaha cok gorurum dıyooo hakketten ya alemmler yanı...

bızımde 31inde randevumuz ....sezeryan derse eğer bende 06,08,10 istıyorum 2 yıl once nıkah olmustuk evlenme yıl donumumuz sayılır... 08,08,10 dada nısanımız olmustu ...

bastan evlendık sonra nısanlandıkk:roflol::roflol::roflol: 2 ay sonrada duğunumuz oldu....

Hadi gel ben evlilik yıl dönümünüzü şimdiden kutlayayım canım.Bir ömür boyu mutluluklar dilerim kocanla ve bebişlerinle beraber.Sağlıklı huzurlu mutluluk dolusu bir hayat yaşamanız nasibiniz olsun..Biz de 20 temmuz 2007 de evlendik ama bebişler bu tarihde gelemedi :KK70:...

yüzüstü uyuyabileceğimiz bir yatak olsun istiyorum.
sırt üstü zaten nefes alamıyorum. sola yatıyorum kızım durmuyor. sağa yatıyorum gene durmuyor. otur otur bir yere kadar :KK43:

bende birtaneyken böyle ikiz bekleyenleri düşününce susuyorum.

bebek şekerlerini evde kendileri yapan annelere sorum var
kendiniz mi gidip aldınız malzemeleri yoksa netten mi aldınız
burda gezip arayacak vaktim yok kızımı bırakamıyorum çok
netten bir yer var sipariş vericem veremiyorum bi süre kapalılarmış
bana yardımcı olabilecek var mı acaba aranızda?

Hadi gel ben evlilik yıl dönümünüzü şimdiden kutlayayım canım.Bir ömür boyu mutluluklar dilerim kocanla ve bebişlerinle beraber.Sağlıklı huzurlu mutluluk dolusu bir hayat yaşamanız nasibiniz olsun..Biz de 20 temmuz 2007 de evlendik ama bebişler bu tarihde gelemedi :KK70:...

tesekkur ederım canım ......cok erken olurdu bebıslerın için olsun boylesı daha guzellll......kuveze gırselerdı bu sefer sen uzulecektın ....

oyle olursa bızım yıldonumumuz gume gıdecek ama oğlusumun doğum gununu kutlarız olsun:dance:

Merhaba kızlar, geçmişe baktım da şöyle defne25cim çok şükür iyiymiş... yavaş yavaş sancılar da başladı. hepimiz hakkında hayırlısı olsun, bebeklerimiz ne zaman geleceklerine kendileri karar vericekler... ama ne kadar orda kalırlarsa o kadar ii olur onlar için. sıcak ile mücadale etmek de cabası aslında:KK43: Allah hepimize sabır versin, bir sancıda da kurtarsın...

bişi sorcam kızlar, normal doğumda az çok doğumun ne zaman başlayacağı söylenebilio mu? bebeğin pozisyonuna göre 40 haftayı bekler beklemez die???

bebek şekerlerini evde kendileri yapan annelere sorum var
kendiniz mi gidip aldınız malzemeleri yoksa netten mi aldınız
burda gezip arayacak vaktim yok kızımı bırakamıyorum çok
netten bir yer var sipariş vericem veremiyorum bi süre kapalılarmış
bana yardımcı olabilecek var mı acaba aranızda?

canım ben yapmadım bılemıyorum :KK43:((((((((((((

Merhaba kızlar, geçmişe baktım da şöyle defne25cim çok şükür iyiymiş... yavaş yavaş sancılar da başladı. hepimiz hakkında hayırlısı olsun, bebeklerimiz ne zaman geleceklerine kendileri karar vericekler... ama ne kadar orda kalırlarsa o kadar ii olur onlar için. sıcak ile mücadale etmek de cabası aslında:KK43: Allah hepimize sabır versin, bir sancıda da kurtarsın...

bişi sorcam kızlar, normal doğumda az çok doğumun ne zaman başlayacağı söylenebilio mu? bebeğin pozisyonuna göre 40 haftayı bekler beklemez die???

merhaba canım....bılemıyorumkı doktor anlar snırım soyler bugun yarın gelebılır dıye....

tesekkur ederım canım ......cok erken olurdu bebıslerın için olsun boylesı daha guzellll......kuveze gırselerdı bu sefer sen uzulecektın ....

oyle olursa bızım yıldonumumuz gume gıdecek ama oğlusumun doğum gununu kutlarız olsun:dance:

Evet canım valla çok haklısınnn..Bırak bize de özel bir gün olsun ya sempatiksalakcinni hhahhha..

X