2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ay artık doğurmak istiyorum dr tam tarihte söylemiyorum sürekli 5 den sonra diyor 5 den sonra ne zaman ??? sadece en fazla 30 gün kaldı dedi dün o kadar ben kesin tarih istiyorum :) bu arada artık her hafta idrar tahlili yapılıcakmış neden anlamadım ama cuma yada cumartesi tekrar gidicem dra beğenmedi yine bu sefer hemen çağırdı.

bende sezeryandan korkuyordum artık korkmuyorum dr mecburen sezeryan dese sesimi çıkarmıyıcam normal çok istiyorum ama sezeryanada hayır demem :)))

angel hemde süper olur. daha ne olsun.

Şeniz Şeniz

merhaba canım hoşgeldin nasılsın

Eh işte canımmm, artık nasıl olunması gerekiyorsa öyleyim sanırım..şikayetlenmeyi de çok sevmiyorum. sen de iyisin inşallahh.[/QUOTE]

evet canım bu dönem şikayet dönemi ama şükür diyelim iyi olalım hepimiz :))
bende iyiyim canım son 3 günüm bitiyor cumadan sonra evdeyim çok mutluyumkaydirigubbakcemile2

ben hiç amelyat olmadım narkoz almadım.çok korku veriyo bana sezeryan açıkcası.allahım hayırlısını nasip etsin

Ben de aynı şekilde ben kusmadım ve bayılmadım da hatta :)) Bakalım inşallah korktuğumuz gibi olmaz herşey yolunda gider.

Ben hazırlanmaya gidiyorum... Kocişle kadıköye gideceğiz ...

ay kızlar kıl tüy işini hallettinizmi.inadına da uzamıyo bu ara sinir ediyolar beni.

:KK70: Tam da dün bununla ilgili makale okumuştum, kıllar artık uzamıyor çünkü annenin bünyesi artık klı-tüy işlerine enerji sarfetmiyormuş, bütün enerjisi minişi beslemek ve onun yaşama hazır olmasına yardımcı olmak için harcanıyormuş. :)

kızlar merhaba.benim de bir tanıdık biraz önce bebişini dünyaya getirmiş.sezeryanla zeynep kamilde.ya size bir şey soracağım,özellikle de sezeryanla doğum yapan arkadaşlara.6 saat anne yoğun bakımda kalıyormuş öyle mi,ben bukadar uzun olduğunu bilmiyordum,peki bebişi göremiyor musun o kadar süre.bu yüzden sezeryan istemiyorum işte,en azından olsa da epidural istiyorum,o kadar taşı karnında,bekle,herkes görsün sonra sen gör.benim de bugün 34+6,kısmet olursa yarın 36.haftaya girecem.bidahaki kontrolüm haftaya cumartesi,bakalım doktorum ne diyecek heyecanla bekliyorum,şimdilik normal gözüküyor ama çatı muayenesi daha olmadım,bebiş de biraz iri,bakalım nolcak:KK43:ama zaman yaklaştıkça normali çok istemeye başladım,hadi hayırlısı.

:KK70: Tam da dün bununla ilgili makale okumuştum, kıllar artık uzamıyor çünkü annenin bünyesi artık klı-tüy işlerine enerji sarfetmiyormuş, bütün enerjisi minişi beslemek ve onun yaşama hazır olmasına yardımcı olmak için harcanıyormuş. :)

ben cuma günü alt tarafı hallettirdimde bacaklar yüz duruyor.nası zor geliyo kuaföre gitmek hava nasıl sıcak araba kullanmak yada arabayla biyere gitmek bile ölüm geliyor.

ay kızlar kıl tüy işini hallettinizmi.inadına da uzamıyo bu ara sinir ediyolar beni.

Ya bende sorun var o zaman..ben de alıyorum alıyorum hemen geri çıkıyor. 10 günde filan. Sinirlerim bozuluyor, zaten alacak gücüm yok şimdi ne oluyor da buna böyle oluyor diye. Enerji fazlam var heraldee :) Ben görmüyorum ama.

kızlar merhaba.benim de bir tanıdık biraz önce bebişini dünyaya getirmiş.sezeryanla zeynep kamilde.ya size bir şey soracağım,özellikle de sezeryanla doğum yapan arkadaşlara.6 saat anne yoğun bakımda kalıyormuş öyle mi,ben bukadar uzun olduğunu bilmiyordum,peki bebişi göremiyor musun o kadar süre.bu yüzden sezeryan istemiyorum işte,en azından olsa da epidural istiyorum,o kadar taşı karnında,bekle,herkes görsün sonra sen gör.benim de bugün 34+6,kısmet olursa yarın 36.haftaya girecem.bidahaki kontrolüm haftaya cumartesi,bakalım doktorum ne diyecek heyecanla bekliyorum,şimdilik normal gözüküyor ama çatı muayenesi daha olmadım,bebiş de biraz iri,bakalım nolcak:KK43:ama zaman yaklaştıkça normali çok istemeye başladım,hadi hayırlısı.

Yok canım 6 saat çok fazla, bir anormallik vardır orada. Zira benim yengem 130 kiloyla çok riskli bir sezaryen doğuma girdi, üstelik doğumun ardından göbek altından yağ aldırdı, buna rağmen ameliyathanede ve yoğun bakımda toplam 1 saat geçirdi. Hemen odasına getirdiler. Gayet de iyiydi. Bazılarını fazla tutuyorlarmış, gazı çıksın ondan sonra odasına gitsin diye.

Ben de bir defa aldım ama bünye ile ilgili sanırım, ben narkozdan uyanırken çok fena gudubet bir insan olmuştum. Herkesi azarladım, kızdım, susun diye bağırdım. Ben de o yüzden sezaryenden, yani komple narkozdan korkuyorum. Mecbursam da spinal anestezi olsun, en azından bilincim açık olsun istiyorum. En çok da hamilelik öncesinde ve hamilelik sırasında normal doğuma yardımcı ne varsa yapmış olmama üzülüyorum. Boşuna mı hepsi diye :/

Alt komşum 9 ay kılını oynatmadı, ne yürüdü ne egzersz yaptı ne konu ile ilgili kitaplar okudu, misi gibi epizyotomisiz normal doğurdu. Çok da kurcalamamak lazımmış onu anladım.

aynen cok kurcalamamak lazım bende cok kurcaladım .normal dogurcam dıye bısuru sey yaptım ama buyuk ıhtımalle doguramıcam hala donmedı bebeğim bu gıdısle donemıcek heralde kılosu arttıkca ...hayırlısı olsun hepımız için

buarada bi şey daha soracağım kızlar,sezeryanda ve normal doğumda doğuma girene kadar yanınıza birinin girmesine müsade ettiler mi,bu gidişte konuşmak istiyorum aslında bunları,daha erken diye şimdiye kadar konuşmadım ama hiç belli olmaz.ben eşimin ,annemin yanımda olmasını isterim,hatta doktora soracam normal olursa ya da epidural sezeryan eşimin de doğuma girmesini istiyorum inş izin verir,doktor değiştirmek zorunda kaldım diğer doktorum izin veriyordu.çünkü benim için destek çok önemli,moral yani,eşim de kabul ediyor.özelde yapacam ne dersiniz izin verirler mi.

Hayır canım yaa, ameliyathanede işi bitince getiriyorlar anneyi odasına. Evet bebekten şöyle yarım saat sonra filan geliyor ama hepsi o kadar. Bi sorun olursa alırlar yoğun bakıma, şöyle nefes darlığı, kalp atışı problemi ya da herhangi başka bir sorun yaşıyorsa. Bebeği anında görüp kucağına alma konusunda normal doğum daha iyi tabi. Ben de sezaryenden çok kokruyorum. Gerçi her ikisinden de korkuyorum ama şöyle kolay bi normal doğum geçirsem diye dua ediyorum.

devlet hastanelerinde almıyorlar kimseyi yanına diye biliyorum.sancı odasına alıyorlar tek başına oıluyorsun. o nedenle kasılmalar düzenli hale gelene dek hastaneye gitmemeli

buarada bi şey daha soracağım kızlar,sezeryanda ve normal doğumda doğuma girene kadar yanınıza birinin girmesine müsade ettiler mi,bu gidişte konuşmak istiyorum aslında bunları,daha erken diye şimdiye kadar konuşmadım ama hiç belli olmaz.ben eşimin ,annemin yanımda olmasını isterim,hatta doktora soracam normal olursa ya da epidural sezeryan eşimin de doğuma girmesini istiyorum inş izin verir,doktor değiştirmek zorunda kaldım diğer doktorum izin veriyordu.çünkü benim için destek çok önemli,moral yani,eşim de kabul ediyor.özelde yapacam ne dersiniz izin verirler mi.

Özel hastanelerin çoğu düşük riskli doğumlarda ameliyathaneye ya da doğumhaneye bir refakatçi kabul ediyor diye biliyorum. Sadece yüksek riskli gebeliklerde bir refakatçi alınmıyor, operasyonu riske atmasın diye. Bence için rahat olsun. Belki hem annen hem eşin giremez, birini alırlar ama özel hastanler genelde ses etmiyor bunlara.

bazı erkeklerde tramvaya nedne oluyormuş özellikle normal doğumsa yada biraz zor olduysa doğum.bunlara ben mi sebep oldum hissi uyanıoyormuş.eşinden boşananlar bile varmış bu yüzden.

Eskiden daha çok izin veriyorlardı ama artık dikkat ediyorum pek izin vermiyorlar. O izin de sadece sezaryen içindi. Normal doğumda pek uygun olmaz diyorlar. Benim eşimi doktor alacak doğumda ama benim eşim de doktor olduğu için alacak. Epidural normal düşünüyoruz şimdilk. Sadece normal doğum olsa girmeni istemem açıkcası dedi doktor eşime. Kötü oluyor demekki epey. Ama epiduralde sohbet ede ede doğurturuz dedi. İnşallah bahsettiği gibi sohbet ede ede, eşimin elinden tuta tuta doğururum yaa.. :sinifsinif:

yok işte girsin eşimde ne zormuş görsün anlasın falan diye düşünen varsa da anlamıyolar erkekler. hiçkimse birşey başına gelmeden karşıdakini anlayamıyor malesef.benim eşim hala bi sen hamilesin sanki diyip duruyor.ben yürüyemiyorum bazen ağrıdan o hala normal bunlar diyor

merhaba canım hoşgeldin
6 saat banada uzun geldi bayaakannehir bi anormallik vardır belki canım

bazı erkeklerde tramvaya nedne oluyormuş özellikle normal doğumsa yada biraz zor olduysa doğum.bunlara ben mi sebep oldum hissi uyanıoyormuş.eşinden boşananlar bile varmış bu yüzden.

evet canım duymuştum
benim eşim asla istemiyor bayılır kalırım diyorakannehir

:KK70: O eşinden boşananlar hayatında hiç belgesel izlememiş olanlardır kesin :p Allaşkına bu devirde doğumun nasıl gerçekleştiğine dair bir sürü metaryel varken bunlar oluyorsa vah ki ne vah.
Ben eşime In the Womb belgeselini izlettim. :KK70: Size de tavsiye ederim
:jeyyar:

günaydın biz geldik.Defne25 naptı acaba haberiniz var mı ya gece rüyamda doğuruyordum yani ıkına ıkına hayırlısı...

X