siz olsanız ne yapardınız?

Ayy Bir De Saf Ayağına Yatıp Ne Yapıcam Demiyor Mu..

Konu Sahibii Zaten Gayet De Hoşuna Gitmiş Bu Durum, Mest Olmuş Gibi Anlatmışsın.. İşten Çıkmama Sebebin Şartlar Değil, Patronun KArizmatik Ve Zengin Oluşu.. Boşuna Ayak Yapma. Bal Gibi De Uçuyorsun.. Ama Dikkat Et Çakılıverirsin.. Saarhoşken Esas Kimliğini Ortaya Çıkarmış Senin Şu İyi İnsan Olan PAtroncuğun.. Silkelen Diyeceğim Lakin Bunun Aksine Hareket Ediyorsun.. Ne Münasebet Sinema Falan.... Adamla Baş Başa Dışarı Çıkmak İçin Çırpınıp Durmuşsun.!!!!

hiras seni 2013 gelinleri ve günlükten tanıyorum açıkçası benim asla yapmam dediğim davranıştadır çok katı kurallar koy kendine ve iyi niyetli olma ne sanıyor adam kendini ne saçmalıktır bu ne cüreettir senden cesaret almasına izin verme

bence bir kadın ne olursa olsun bu tür olaylarda sert ve kesin mizac takınmalıdır benim erkek arkadaşım var belki die böyle bakıyorum ama yok yaa hayatımın aşkı yanımda olmasa bile böyle bir davranışta

direk işi terk ederim madem çok iyi bir eğitimin var o zaman diğer işlerde sana açılır

arkadaşalr arabaya müdüriyete takılanlar benim mühendis arkadaşlarımın çoğuna satış mühendisi diye araba verildi hergün farklı şehirdeler en iyi yerlerde kalıyorlar bayanda var erkekte var aralarında yaşlarıda 23 yeni mezunlar ne diye arabaya taktınız ki şimdi hiras günlüktede yazıyordu iyi bir şekilde eğitim almış arkadaşımız

hiras bu arada bağışla son yazdıklarını takip edemedim ben senin erkek arkadaşınla evlenceğni sanmıştım ve istanbuldasın sanıyordum şaşırdım hayatımın aşkını buldum diyordun

Son düzenleme:
Öncelikle buraya böyle bi konu açmakta çok yanlış yaptın daha fazla üzmekten başka bi işe yaramazdı ki öylede oldu

Malesef bende yaptıgını doğru bulmuyorum sende zaten hatanın farkındasın ve bir daha tekrarlanmıcagına eminim.İş hayatında ki tecrübesizlikti diyelim.

Ama o kadar terbiyesizce yorumlar yapılmış ki senin adına ben üzüldüm ne hamileligin kalmış ne arabaya atılman ne evlilik vaadiyle bekaretinin alınması insanlar nasıl bu kadar katı yürekli bunuda anlayabilmiş degilim ,yazık

Senin güleryüzün karşı tarafta çok farklı anlamlar uyandırmış ama bence işe devam etmelisin ne kadar zor iş buldugunu az çok biliyorum ,iyide şartlarda çalışıyosun bence bırakma.O günü hiç yaşanmamış kabul edip sözünü açma resmi bi şekilde yoluna devam et. Ama bi yandanda başka yerlerede iş başvurusu yap..

Başarabilirsen ciddi ve mesafeli ol , başaramazsanda (yani başarman engellenirse) istifa et. iş bulmak zor olsada sende yaratığı gerginlikten daha iyidir.
yaşananlar için bi yadırgamam veya kınamam olmayacak. yaşanan yaşanmış , umarım ders alır bir daha çalışma arkadaşlarınla dahi mesafeyi korursun.
iş hayatında kadın olmak çok zordur.

uçurumun kenarına gelmişsin kendini aşağı atmak üzeresin bence
galiba yaşın genç olduğu için iyi niyetlisin anlamıyorsun bazı şeyleri
iyi anlaşıyoruz diye böyle insanlarla görüşmeye devam edersen başına çok iş gelir
niye yüz veriyorsun ki
niye sinemaya gidiyorsun
niye bir yerde oturma davetini kabul ediyorsun
mesai bitince iletişim de bitsin
mesai dışında ya da içinde birbirinize arkadaşlık falan yapmaya kalkmayın
buna o dikkat etmez siz dikkat edip mesafe koyacaksınız
ayrıca madem alkol kullanmıyorsun ,ki doğru olan bu zaten, neden öyle bir ortama giriyorsun
öyle yerlerde bulunursan zamanla normal gelmeye başlayacak bilmiyor musun
aklını başına al, ya kesin olarak mesafe koy
ya da başka bir iş bul
en doğrusu başka bir iş galiba
çünkü mesafe koyabilecek birine benzemiyorsun yani biraz saf düşünüyorsun

- 1 haftalık patronun arabasına bınmezdım ..
- Ustelık bana araba tahsıs edılmısken ..
- Hadı gıttım adam benı eve bırakacakken sınemaya gıdelım demezdım ..
- Bıyere gıdıp bıseyler ıcelım teklıfını sert bır sekılde redederdım Ben olsaydım..
- Baktım ıckılı bır mekana gıdıyoruz , ıcerı gırmezdım 1 haftalık bır patronla !..

Yanı kuzum kısaca : sen adama yol gostermışsın..
Gel ben sana razıyım demıssın ..
Sonra bakmıssın adam senden senın ıstedıgınden fazlasını ıstıyor : korkmussun ..

Yoksa sen masum adam kotu falan değil..
Ee nede olsa adam zengın - yakısıklı - patron ha bırde sırkettekı butun kızlar bayılıyor ama o sana pas vermıss.
Hey Allahım ya..
Gercek hayat hele kı iş hayatı bu ferıha gb kuzey guney gb değil bebeğim az dikkat ..
Allah korusun hayatının en kotu zamanlarını gecırmene ramak kalmıs ..

Son düzenleyen: Moderatör:
1 haftalık patrona sinamaya gitmeyi teklif eden kıza, karşısındaki patron herşeyi teklif eder kusurabakma..

olay normal seyrinde gelişmiş..
sorun ne?

işe gitmekte kararlıysanız ki öyle gözüküyor çok sert bi dille ifade edin böyle bişey olmayacağını çok fazlada yanyana gelmemeye çalışın derim

Kusura bakmayın ama burda hata sizde 1 haftalık tanıdıgın bir adama sinemaya gitmeyi teklif eden sizsiniz onun arabasına binip türkü bara giden sizsiniz gecenin 12 lerine kadar onunla oturan yine sizsiniz hem size araba tahsis edilmiş neden patronunuzun arabasına biniyorsunuz adama yeşil ışık yakımıssınız sizde ben olmuş olsam 1 haftada tanıdıgım biri ile bu kadar samimi olmam hatta ömrüm boyunca hiç olmam patron her yerde patrondur işter işte isterse iş dışında sizin ve karşınızdaki insanın resmi olması gerek türkü bara giderken sizin başınıza silah koyup götürmedi ya siz kendiniz gittiniz hatanın büyük çogunlu sende arkadaşım sonrada istedigin cevapları alamayınca burdaki üyeleri yaylım ateşine tutuyorsun

Ya konuyu saptırıyorum ama 23 yaşında altına araba tahsis edilecek bir pozisyonda çalışıyorsunuz . Normal şartlar altında 1 hadi en iyi ihtimal 2 yıllık üniversite mezunu olmanız gerekiyordu . 1 2 yılda araba tahsis edilecek , ciddi bir maaş alınabilecek konuma nasıl geldiniz . Hangi üniversitenin hangi bölümünü okudunuz ? Bunların cevabını aldıktan sonra konunuza da yorum yapacağım

18 yaşında üniversiteye başlayan birisi 22 yaşında mezun oluyor normal şartlarda. İş meselesi biraz da şans işi sanırım... Görümcem de 24 yaşında 2 yıllık mezuniyetiyle 21 yaşından beri iyi bir işte çalışıyor, araba tahsisi de dahil. Olabilitesini anlatmak için sizden alıntı yaptım. :)

Konu sahibesi, işini seviyorsan bir bak durumlara. Patronun hal ve hareketleri devam ediyor ve sen bundan rahatsızlık duyuyorsan bırakmaktan başka çaren kalmıyor galiba.

adam sırnaştığı zaman bir tane yapıştırıp (herkesin içinde )
sonra da işi bıraksaydın
daha farklı olurdu.

çünkü adam hiç almadığı tepkileri alır ve aşık olması kaçınılmaz bir durum olurdu

hiras acaba adamı kafeslermiyim zaten zengin demiş(bu arada sevgilisi de var)

altına araba cebine para konunca bu imkanların kaynağını kapmak istemiş ama ava giderken av olmaktan kıl payı kurtulmuş işin özü bu

senın olmayan zenginlik evlensen de senın olamaz

boşver adamdan sana koca olmaz

işine gücüne bak sen

zaten işten ayrılmayacaksın

adam o konuyu açınca masum kız ayaklarına yatacaksın, adamın belki pişman olup, bak ben kıza ne muamelesi yaptım kız hakikatli çıktı diyip senle evlenmesini bekleyeceksin

sen her durumda zarardan kar çıkartan insanlardan olacaksın aferim böyle gerçekten yükselirsin

bizde derdimize yanalım

azcık ders alın şu kızdan.

boşuna dememişler kadının en büyük düşmanı kadındır diye.... hayretle ve yer yer gülerek okuyorum yorumlarınızı bayanlar

patronunla 5 dakikada olsa sinemaya gitmeyi düsünüp yola devam etmen sonrasinda

türkü bara gitmen,adam cirkinlesincede kalkmaman hata olmus..

ama ben bazi yorumlara katilmiyorum mesela "adam zengin kafeslerim" mantiyla yaklasacagina inanmiyorum..

zaten buldugun ilk isinde aldigin maasa ve konuma bakarsak

bu yasta adami kafesleyim diye ugrasmaz,daha iyi yerlere kendi cabasiyla gelmeye bakar...

bence isine devam edersen mesafeli davran,

ama en ufak dahi olsa patrona karsi icinde bir his varsa bence o zaman isi birakmalisin ya da yeni bir is bulana kadar durmalisin

Son düzenleme:
Ben olayı bu kadar abartmayacağım
Sevgilin vardır ya da yoktur bilemem
Olabilir etkilenmişsindir ama varsa bundan sonra o kişiyle devam etmemeni öneririm

Sen sadece hissettiğin o duyguyla karşı tarafta da olabileceğini düşünmüşsün
Yolları uzatması vs sana bunu hissettirmiş demek
Adamın derdi gönül eğlendirmekmiş
İşe devam edersen asla özel yaşama dair konuşmalara girme
Ben o geceyi de sizinle olabileceğimiz arkadaşlığı da istemiyorum
Lütfen iş dışında konuşmayalım, görüşmeyelim de
Baktın adam ısrarcı mecbur bırakırsın işi

Her şey sende bitiyor, unutma...

teşekkür ederim yorumunuz için ama lütfen konuyu kapatır mısınız... hiç bir moderatör arkadaş ilgilenmiyor kaç saattir mesaj atıyorum

bencede kapansın bazılarının yorumları haddini , boyunu aşmış.
sende hem hatanı anlamışsındır , hemde insanların acımasızlığını.

Ben hiras'ın kötü niyetle bir şey yaptığına inanmıyorum.
Yorumlar gerçekten feci ya. :O
Yani hemen bir etiket yapıştırılmış.
Dışarıda neler neler dönüyor.
Böyle yapan adamlar var ve hadlerini bildirince adam gibi görüşmeye, gerçekten sadece patron gibi davranmaya devam edebiliyorlar.
Benim arkadaşım 1 haftayı bırakın, ilk günden patronuyla yemeğe çıkmıştı.
Belki yanlış kimine göre, ama sonuçta hiçbir şey olmadı.
Arkadaşım uzak durdu. Ama adam iş olduğunda arıyordu onu. Bir daha da yaşanmadı aynı tarz durumlar.
Bu kadar katı olmanın gereği yok.
Siz resti çektiniz mi ona göre muamele değişir.
Bence işi sakın bırakma. Bu kadar iyisini bulmuşsun.
Eğer adam aynı şeylere devam ederse senin tavrın değiştiği halde, o zaman ayrılmayı düşünürsün.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…