siz olsanız ne yapardınız?

jeliboni

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2011
2.689
2.240
kızlar ne olur bi fikir verin

geçen hafta yeni bi işe girdim, çok saygın ve şık bir yerde.. olanaklarım maaşım vs çok iyi, bana araba, yeni bir hat, yeni bir telefon vs bi çok şey tahsis ettiler
asıl mesele şu ki

nereden başlasam bilemiyorum

şirket 3 patrona ait, hepsini çok sevdim çok iyi anlaştık ama bi tanesi sürekli iletişim halinde olmam gereken biri

gün içerisinde sık sık beraber bi yerlere gidiyoruz iş için ve iş yerinde de sürekli beraberiz

geçen akşam hadi eşyalarını al in aşağı dedi, ofise çıktım çantamı alıp aşağı indim bi baktım vale açtı arabanın kapısını ve bi anda arabanın içinde buldum kendimi, nereye gidiyoruz dedim, bi kaç işim var ordan sonra seni eve bırakıcam dedi.. halbulki benim de arabam var neden böyle bişey yaptı anlamadım....

neyse o gün beni eve bıraktı ama yolları uzata uzata götürdü hep..

asıl olay şu ki

dün akşam 6 da bi yere gitmemiz gerekiyordu yine, ben kendimi bi anda arabanın içinde buluverdim.. çanta gibi beni gittiği her yere götürüyor.. mekanın koltuk takımları değişecek benim de fikrimi almak için mobilyacılara gidecektik, yolda bi telefon geldi iptal oldu iş, başladık ankaranın içinde tur atmaya, anladım beni eve bırakacak yine.. yine tüm şehri dolana dolana benim siteye yaklaştık, işler bu ara o kadar yoğun ki ikimizin de kafası çok dolu.. kafaları boşaltmak lazm vs vs dye konuşurken aklıma bi şey geldi.. hadi dedim 6D sinemaya gidelim, hem 5 dakika sürüyor hem de çok eğleniyorum ben orada.. evimin çok yakınında da var zaten..

tamam dedi ama bi baktım kavşaktan tam ters istikamete döndü ve biz başladık aynı yolları geri gitmeye.. dedesine uğraması gerekiyormuş, arabada bekler misin ondan sonra gideriz dedi... peki dedim, gitti akrabalarına yarım saat bekledim geri geldi.. ben de 5 dakikada 6D izleyip eve gitcem sanıyorm.. onu sonra yaparız hadi gidip bi yerde oturalım dedi.. peki dedim, çünkü birbirimize o kadar benziyoruz ki, patron 33 yaşında ve bekar.. ben de 23 yaşındayım.. oturduğumuzda muhabbetimiz çok keyifli oluyor işle ilgili olsun başka konularda olsun.. bi yere gider muhabbet ederiz diye düşündüm o öyle diyince..

türkü dinleyelim mi dedi canlı müzik yapılan iyi bi mekana girdik, ben alkol kullanmıyorum ama mekanda alkol su gibi mübarek

kendisi viski aldı ama içtikçe içiyo, viski de çok sert bi içkidir fena çarpar...

kadehlerin biri gidiyo öbürü geliyo filan, ben de meyve suyu içiyorum.. masadaki mumları yaktı, romantik olsun ortamımız dedi.. sonra bunun yaylar git gide kaydı.. konuşurken koluma dokunmalar filan.. normalde iş yerinde çok sert biridir kimseyle dokunarak filan konuşmaz.. çok prensiplidir.. içtikçe değişti, ben içme artık kalkalım hadi diyorum yok beraber kalkarız şunu da bitireyim diye diye şişeyi btirdi nerdeyse

konuşurken birden saçlarımı okşamaya başladı, boynuma filan dokunuyo kolumu okşuyo, noluyo dedim ya fazla içtiniz dedim, yok ben sarhoş değilim muhabbetine başladı, ben kalkıyorum dedim yok otur diyo beraber kalkarız eve bırakcam diyo, bu halde araba kullanamazsınız dedim taksiyle gidelim dedim olmaz diye tutturdu, zaten ehliyetine alkolden el konulmuş..

o elini omzuma attıkça ben geri itiyorum fazla samimi olmasak filan diyorum ama baktım bunun duracağı yok, elimi tutuyo zor çekiyorum kendimi sürekli..

şuan burda senin patronun muyum hala dedi

patron her yerde patrondur dedim, sabah mesai var kalkalım dedim, yok sana yarın iş yok bu akşam seni esir aldım dedi!!

eğer patron burda bensem benm dediklerim olur bence kabul etme yani filan diyip kendi kendine gülüyo pis pis

neyse dedim adam içince sapıttı ama düzgün normal iş yerinde harika bi insan

en son demesin mi burdan çıkınca ne yapıyoruz diye

alllaaaaaahhhh başımdan aşağı kaynar sular döküldü

safın önde gideniyim ya adamın niyetini o an anladım

nasıl kötü oldum titremeye başladım ben gidiyorum dedim kalktım gittim

saat olmuş gecenin 12si.. taksiye bindim ama nasıl ağlıyorum taksici de ne yapcağını bilemedi, bi de mesaj attı yoldayken eve geçince mesaj at diye

gittim eve hiç mesaj filan atmadım tabi.....

kızlar

ne düşüneceğimi ne yapacağımı hiç bilmiyorum

ne olur akıl verin bu işe gireli daha 1 hafta oldu ve tam yapmak istediğim güzel bir iş, patron da aslında işini o kadar iyi yapıyor ki dün geceye kadar çok yoğun bi hayranlığım vardı kendisine ama sarhoş halini görünce bilmiyorum

işten çıkmayı düşündüm ama bunu istemiyorum

işe devam edip aramızdaki mesafeyi korumayı düşündüm ama sürekli kontak halinde birebir çalışıyoruz

patron çok karizmatik zengin ve çok zeki.. yani şirketteki tüm kızların ulaşmak isteyip de yanına bile yaklaşamadığı bi tip.. bana ilişmeseydi de kimle ne yapıyosa yapsaydı.. aslında birbirimize çok benziyoruz yani ondan etkilenmiştim bile sanırım.. ama şimdi ne yapacağımı bilmiyorum.. siz olsanız ne yapardınız?

işe devam etmeli miyim yoksa çıkmalı mıyım??

kendimi çok kötü hissediyorum

bu gün işe filan da gitmedim...

işinizin ne olduğunu merak ettim açıkcası ama bence siz siz olun o işe bidaha gitmeyin,hiç iyi niyet sezmedim ben bu durumdan ...

eğer o mesafeyi baştan koyup daha 1 haftadır tandığınız birine sinemaya gitmeyi teklif etmeseydiniz zaten bunlar olmayacaktı bence..ben olsaydım böyle bir teklif de bulunmaz,onunla bir yerlere gitmez evime gitmek istediğimi söylerdim kesin ve kararlı bir biçimde..onunla vakit geçirmekten hoşlanmadığımı anlardı zaten..tamam iş yerinde patron anladık da özel hayatınızın da patronu o değil ya..

işten ayrılır mıydım bilmiyorum ama bir daha o patronla bu şekilde muhatap olmazdım.adamın hoşlandığı falan da yok üstelik,içtikçe sapıtmış!

Son düzenleme:
kendi adıma konuşayım, işe gireli 1 hafta olduysa o adamla aynı mekanda oturmayı kabul etmezdim,

bence ondan etkilenmişsin, kimsenin erişemediği felan diyor, muhabbetini beğeniyor, kendine benzetiyorsun,

işe gitmedin de kimse aramadı mı? neden gelmedin diye ?

benim arkadaşımın başında da aynen bu durum geldi... ne oldu biliyor musun.. ertesi gün mesaide adam hiç bir şey dememiş ayıkınca sanki hiç bir şey yaşanmamış gibi davranmış... hatta bu olaydan sonra arkdaşıma soğuk ve daha dikkatli davranmış.. yani herşeyi alkolun etkisiyle yapıp ayıkınca aklı başına gelip pişman olmuş... tabi sizde de aynı durum olabilir mi bilinmez... bir süre gözlem yapın aynı şekilde devam ederse oturup bir karar verin..

sinemaya gitmeyi teklif etmezdim hadi ettim diyelim birşeyler içelim dediğinde o kadar vaktim yok der eve gitmem gerektiğini söylerdim, işe giderdim mesafemi korurdum baktım rahatsız edicek sözlerde bulunuyor o zaman işten ayrılırdım.

hem o kişi patronum öyle bile olmasa daha 1 haftadır tanıyorum , ortamı tanımadan samimi olmamakta fayda var diye düşünüyorum ben , bir arkadaşım patronuyla 1 ayda sevgili gibi birşey oldular meğerse adam patron-zengin-yakışıklı olduğu için elemanlarıyla bu tarz ilişkiler yaşarmış ve normalde adam nişanlıymış, kız kısa süre sonra anladı gerçekleri ve o iş için şehir değiştirmişti mecburen ayrıldı aylaarca perişan gezdi ama ona da ders oldu

belki de adam sen işe yeni girdiğin için yerini sağlama almak ve yükselmek amacıyla onunla birşeyler yaşayabileceğini düşündü ve sana öyle rahat davrandı bu bir varsayım ama belki de aklından geçirdi

Tehlikeli sulardasın.ne istediğine kendin karar vermelisin ama ondan hoşlandığın aşikar.zamana bırak biraz tabi mesafeyi koru.karşındaki ciddi biri değil çünkü daha çok gönül eğlencesi arıyor.

adamın niyeti belli canım yavas yavas bütün gece sana yol yapmış resmen işinden memnun olabilirsin ama her dakika yüzyüze hiç bişi olmamış gibi davranabilecek misin ? önemli olan bu ve sende etkilemiştim demişin sende ister istemez ilgi duydun yanı patronuna bana sanki bu konuda da arada kalmış gibisin :26:

Bu işi gerçekten sevdiysen ve devam etmek istiyorsan mesafe koy arana böyle dene eğer devam ederse de ayrıl ama ayrılacağını diğer patronlara söyle olayları da anlat neden ayrıldığını, en azından onlarda ortaklarının ne mal olduğunu anlasınlar

merhana hiras.. günlükten de yazılarını takip ederim her zaman.. hatanın sende olduğunu düşünüyorum ben.. 1 haftada üstelik patronunla girdiğin bu samimiyet çok yanlış..

işiniz, yönetici asistanlığı mı? anca orada böyle işinin gereği sizi oradan oraya sürüklemesi kabul görebilir.

Ben olsam işe giderdim. Tavrımı belli ederdim sonra.
Patron da kendine çeki düzen veriyorsa ne ala.
Çünkü böyle şeyler gerçekten çok sık yaşanıyor.
Kızları adeta deniyorlar. Eğer o da meyilliyse, iş başka boyuta taşınıyor.
Değilse adam dikkat etmeye başlıyor kendine.
İş iyiyse bırakmamak lazım şu an. Belki patron hiçbir şey olmamış gibi yerini ve haddini bilerek davranacaktır.
Sadece işverenler de değil aslında, genel olarak da böyle adamlar çok. Boyun eğmemek lazım.
Düzelir bence.

sinemaya gitmeyi teklif etmek bi hataydı belki ama 6D normal sinema olmadğı için ve 5 dakika sürdüğü için teklif etmiştim.. hani bundan ne zarar gelir ki diye düşündüm

bi arkadaş yazmış ya iş yerindeki patron o ama özel hayatının da patronu o değil ya diye.. çok haklı

mekanda bana "burda hala patronun muyum" diye sorduğunda, ben aramızdaki mesafeyi korumak için evet patron her yerde patrondur dedim.. ama o bunu ters yöne çekti patronsam ne istersem yapacaksın mantığıyla

bütün erkekler yavşak olmak zorunda mı????

iş yerinde bi görseniz hayatta o taraklarda bezi yok çok ciddi..

allahım ne yapıcam ben :26:

işimi çok seviyorum, ankaradaki çok elit ve şık bi mekanın organizasyon müdürüyüm..

kızlar bi de hani davetkar biri olsam tamam yavşasın hakettim diycem..

ama dekolteli bile giyinmem, işimi doğru dürüst yaparım

bizim sektörde kadınlar (genellikle) dişiliğini kullanarak bi yerlere gelmeye çalışırlar, beni de onlardan biri mi sandı yoksa bu adam

Son düzenleyen: Moderatör:
Patrondan ilan-ı aşk beklerken adam sapıtmış, hoş değil tabi. Hayat böyledir... Her zaman istek şarkıyı çalmaz, çoğu zaman sırada ne varsa onu dinlersin...

Bence kesinlikle işine devam et. ayrılma.

ama sende de hata var tabi, o içkili ortam olayı olmamış. oraya gitmene gerek yoktu, kalkıp gidebilirdin. mesafeni olaylar buraya gelmeden koyman gerekirdi diye düşünüyorum. 1 hafta olmuş işe gireli, 1 haftadır tanıyorsun, 33 yaşında genç bekar ciddi ve zengin bir patron, işini güzel yapıyor, yani etkilenmiş olabilirsin, bu çok çok normal. ama keşke daha farklı bir mesafe olsaydı aranızda.

bugün işe gitmeyeceğini haber verdin değil mi çalışanlara?

pamukprenses objektif yorumun için teşekkür ederim, saflık bende haklısın

bunu diyen bendim ve haklı olduğumu düşünüyorum.

bence adam seni denemiş..bakalım benimle ne kadar ileriye gidebilir mantığı kumuş.ben senden hoşlandığını ya da ilerisi için birşey düşündüğünü sanmıyorum.dediğim gibi nabız yoklaması yapmış..içince de iyice laçkalaşmış.keşke herkes ağzıyla içmeyi bilse..

bence işe gitmelisin ve olabildiğince seviyeli davranmalısın.

Son düzenleme:
dün akşam mekandayken "yarın sana iş yok bu akşam seni esir aldım" dediği için gitmedim bugün işe...

şirketin en yetkili patronu o, ben direkt onla beraber çalışıyorum, ve altımda çalışan 25 kişilik bi ekip var.. o yüzden kimseye haber vermedim gelmiyorum diye, sarhoşken verdiği izni hatırlamasaydı sabah mutlaka arardı, demekki dün geceyi hatırlıyor dimi??

bence işe git,araya ciddi bir mesafe koy,hala sana sulanmaya devam ederse yada dışarı çıkmayı teklif ederse sen istememene rağmen açıkca konuş,gerekirse işten çık..
demek ki bazı tavizler karşılığında sana o kadar imkan sunuyorlar?????
çalışana heryerde iş var..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…