Artık dayanacak gücümde kalmadı

Ha orayı kaçırmışım. Daha sakin bir anda eşinizle konuşmayı size hissettirdiklerini anlatın, maddi imkan varsa terapi alın. Sonra da olmuyorsa zorlamayın çocuk var mı ?
Anlata anlata hissiz kaldım zaten, adam anlamıyor ciddi manada benim psikolojim yerle bir oluyor. Terapiyi ben teklif ettim yaptık olmadı. Çocuk yok hayır

Y

Ya bu konuda bir test vs. var mıdır. Nasıl ayırt edeceğim konusunda?
Testi bilemiyorum ama psikolog bana şöyle anlatmıştı:Bir kağıda onunla ilgili olumlu ve olumsuz şeyleri yazmamı söylemişti.Aklına gelecek küçük büyük demeden sevdiğin ve sinir olduğun herşey.Yazarken kendi içinde aklamadan yazıp,ayrıca benzer ve farklı yönlerinizi de tartıyorsunuz.Hangisi ağır basıyor görmüş oluyor insan ama bana sorarsan saygı,sevgi,ilgi hiçbiri yok sizde.Beklentilerini de karşılamıyor o yüzden daha çok gözüne batıyor.
Yaşını yeni gördüm,yaşın küçük ve evliliğin ilk zamanları böyleyken 10 yıl sonra tekme tokat girişirsiniz birbirinize.Bunu konuşarak aşamamışsınız demekki karşılıklı olarak beklentileriniz ve yapılarınız çok farklı.Gitmiyorsa çoluk çocuk yokken,yolun başında ayrılmak hep daha iyidir.

Ben anlamadim derdin ne bi olay olursa kocama anlatirim hemen illa neyin var diye didik didik etmesini beklemem çok fazla dizi film izliyorsunuz hayat öyle değil bir sorunun varsa anlatırsın adam gibi saçma sapan muhabbetler

Ben anlamadim derdin ne bi olay olursa kocama anlatirim hemen illa neyin var diye didik didik etmesini beklemem çok fazla dizi film izliyorsunuz hayat öyle değil bir sorunun varsa anlatırsın adam gibi saçma sapan muhabbetler
Aynen bacım, yoldan yabancı çevirip anlatayım o halde ne anlamı var

Daha yaşı küçük ya, kendi karakteri de eşininki de oturmamıştır ki. Ben eşimle tanıştığımda bu yaştaydım(22), iletişimimiz şu anki kadar iyi değildi saçma sapan konuşmadan anlaşmadan pasif agresif tavırlarımız olurdu bazen. Şimdi öyle değil tabi direkt söylüyoruz hıı öyle mi kusura bakma diyip konuşup hallediyoruz hemen. Çok genç evlenmiş konu sahibi ama yanlış bi evlilik, kötü bi iletişim, saygısızca konuşmalar dolu. Boşanıp iyice olgunlaşmadan evlenmemeli bence

Hayır genel olarak, niye birlikte geldiğimiz evde ben hoşgeldin bekleyeyim. Benden erken geldiği dönemler oluyor. Her açtığında kapıyı birisiyle konuşuyor. Ben böyle düşünmüyorum, sorsa anlatacağım ve birlikte oturup bir şeyler yapacaktık belki de.

ve evet maalesef.
Bence siz de işyerinizdeki stresi biraz ondan çıkarmışsınız. Yani eşinizin duyarsızlığı konusunda yaşadığınız üzüntüyü çok iyi anlıyorum anlamadım sanmayın ama gereksiz patlamalar olmuş, gerizekalı, s.gıt hakaretleri havada uçuşmuş. Yani yüzyüze bakışacaksınız bir daha böyle şeyler söylemeyin birbirinize, her ne kadar sinirli olsanız da. Eşinizi bilmiyorum ama bazı erkekler "özünde iyi" olsalar da işte böyle odun oluyorlar. Bizse biraz duyarlılık bekliyoruz, bir derdimiz varken biz anlatmadan sorsunlar, ilgilensinler istiyoruz. Biz söylemeden bazı şeyleri yapsınlar istiyoruz ama olmuyor odun odun işte. Eşiniz o gün her zamanki gibi davranmış aslında biliyorsunuz huyunu. Sormuyor "gel anlatmam lazım" demelisiniz, Valla ben bir keresinde üzücü bir olay yaşadım. Eşim geç yatar normalde ben eşime dedim "Ben yatacağım çok üzgünüm, gel sarıl bana uyut beni sonra git salona" dedim. Yaptı. Söylemeden yapmıyor odun olunca...

X