Bana bi akil verin

Öyle bir beklentim yoktu. Ben boşanmak istemesem evliligimiz halen devam edecekti ben istedim boşanmayı. İçime sinmiyordu şüpheleniyordum. Ayrıldık kaç kez dönmeye çalıştı ben hep iyi niyetli davrandım. Devamlı manipüle ediyordu. Öfkem kesinlikle tamamen kadına değil,o rezil herife yapacağımı yaptım zaten. Kadında evliyken beraberdi yanlarına kalsın istemiyorum hepsi bu.
Eski eşinizden kurtulduğunuza sevindim, eminim yaşadıklarınız zor şeylerdir ama şu saatten sonra intikam almaya çalışmayın, rezil etmek için kendinizi rezil edecek şeyler yapmayın, boşanmışsınız ve üzerinden 1 yıl geçmiş, üstelik şimdi harekete geçerseniz eski eşle o kadın size akıl sağlığı yerinde değil hayal ürünü şeylerle bizi karalıyor diye dava açar belki velayet davası dahi açılır zira evliyken aldatıldığınızın ispatı değil hiçbiri, bekar 2 insanın yaşadığı bir arkadaşlık olarak bakılır olaya.

Bizim buralardan biri vardı boşanmalarının üzerinden epey bir zaman geçmişti ki kadın eski eşinin ve adamın boşandıktan sonra birlikte olduğu kadının adını işyerlerini sokaklarda haykırıp ağza alınmayacak şeyler söylüyordu, belki evliyken aldatılmıştı ama boşanmış gitmiş bir adamın özel hayatını herkese yaymak adamı ve birlikte olduğu kadını değil yayanı rezil ediyor inanın, bizim buradaki kadın sokağa çıkıp isimlerini işyerlerini her haykırışında öfff yine mi bu kadının bağırışları deniyordu dikkate alınmıyordu, yapmayın hayatınızı yaşamaya bakın.

Kendiniz rezil olursunuz.Dava açılır uğraşırsınız.İnsanlar size acır yada güler.Bunun aksi olmaz.Nikah dediğiniz şey bozulmaz bir akit değil.O bir sözleşme taraflardan biri öyle yada böyle istemeyebilir.Esiniz de sizi istemiyor çocuğu arada bırakmayın .Hastane olayı çok ciddi olsa kendiniz götururdunuz.Anlamaniz gereken şey herşeyin bir bitiş sebebi olabilir.Omrunuz gibi omrunuzde bir gün birşey sebebi ile aniden bitecek .Kendinizi toplamanizi önünüze bakmanızı eski eşi ve eski olayları mazide bırakmanızı öneririm.Giden yıllar yüzünüzdeki çizgiler ve beyaz saçlar sinir ve öfke nöbetleri sizi sadece daha daha aşağıya çeker.Terapi alabilirsiniz geçmişle bağı kopartin gururunuza siginin bu yaptiklariniz sizi sadece daha kötü duruma sokar seni bosadim defol git deli kadın lafını duymayın bak ne dediniz deli damgası yedim Hanımefendi sizi anlıyorum ama yetiskinsiniz eşinizin sizi sevmemesi hatta aldatmış olması hatta bosamis olmasi birşeyi değiştirmez .Kabullenin vazgeçin yeniden hayata dönün iyi hissedin yaşayın kendinize bunu yapmayın.Umarim sizi kırmadım.Siz ne zaman dimdik mutlu bir kadın olursanız siz ne zaman hayatinizdaki olmayanları eski eşe baglamaktan vazgecerseniz o zaman iyi olursunuz o kadın bu kadın farkedermi eşiniz sizden boşanmış

Çünkü insanlar bizi koşulların ne hale getirdiğine bakmaz.Onlar sadece halimize bakar.O yada siz.Bitmis artık Bence onun için hiçbir çabaya gerek yok.Herseyiyle kendinize odaklanın

Hayırlı geceler kk halkı. Uzun zaman oldu siteye girmeyeli ,bugün girdim ki akıl akıldan üstündür beni anlayan,çözüm sunan birileri olur.
Ben bir yıl önce eşimden ayrıldım eşimle aşağı yukarı 17 yıl evli kaldik. Evliligimizin son iki yılı çok kötüydü aldatılma şüphem vardı, onun anlattıklarıyla yaşananlar örtüşmüyordu. Beni şizofren olmakla sucluyordu bu sebepten psikiyatriye gittim ilaç bile kullandım.

Boşandıktan sonra gelip gitti seviyordum belki barışırız falan diye düşündüm baktım onda o ciddiyet yok iletişimi tamamen kestim. Zaman zaman ya ben onun günahını aldıysam diye içimden geçmiyor değildi çünkü ispatım yoktu.

Bu akşam oğlumla otururken boğazına çekirdek kabuğu kaçtı oğlum cok pinpiriklidir hastaneye gitmek istedi ben de babanı ara o götürsün kardeşin uyanirsa biz evde yokken dedim.

Neyse aradık açmadı teli. Annesiyle yaşıyor kendisin dedim ki babaanneni ara sor babani kadında baban evde yok dedi. Sonra babası döndü,oğlum durumu anlattı ve baba nerdesin dedi o da evde olduğunu söyledi.

Benim elime fırsat geçti.evden çıktım ve kadının evinin önüne arabayı park ettim ve oğlumu arayarak babanı ara ve seni hastaneye götürmesini soyle dedim,ben bekliyorum tabi.

O da ne apartmandan eski eş kişisi çıktı. Benim tüm şüphelerim doğrulanmış oldu. İndim arabadan beni görünce şok oldu tabi. Bana ben seni evliyken aldatmadım gibi şeyler zirvalamaya başladı. Ben tabi bozdum ağzımı neler söyledim neler. Bu kaçarak uzaklaştı. Sonra apt.girdim kadının kapısını çalmaya başladım ama kadın açmadı ve kapıyı yumruklamaya başladım.

Arabaya bindim eski eş oğlumun yanına benim evin önüne gelmiş beni görünce kapısını kilitledi ama ben arabasını yumrukladım. Sonra arkadan indi ama ben agzima geleni söyledim oğlumda duydu.

Şimdi diyeceksiniz ki adam bosanmis sanane kiminleyse.benim zoruma giden şu ki bosanmadan öncede bunlar beraberdi ve inkar ettiler şimdi ispat etmem şüphelerimi giderdi ama beni iki yıl kullanması, deli damgası vurmasi oldu zoruma gidiyordu.

Dostlar ben bu kadını iş yerinde rezil etmek istiyorum nasıl yaparım lütfen bana bi akıl verin öyle rezil olsun ki ikiside insan içine çıkmasınlar.
Şunu da belirteyim biz bosanmadan kısa süre önce kadin da kocasından boşandı.
Tavsiyem geçmişi geleceğe taşımak sizin ömrünüzden götürür herkez kendi ayıbının bedelini illaki ödeyecektir.
Çocuklarınızla güzel bir hayat yaşamanızı temenni ederim.

X