Artık dayanacak gücümde kalmadı

Peki burada anlattıklarınızı es gecerek soruyorum evlilik icindeki iletisiminiz nasil? Yani birbirinizle paylaşımda bulunur musunuz eve geldiğinizde ikiniz de telefona mi gomulursunuz?

Sizin yerinize koyuyorum kendimi önce bir selam veririm arabadayız markete giriyorum çıkıyorum eve gidiyoruz yemek yiyoruz vs bu süreçler arasında sormasını beklemem, hani sıkıntılı bir dönemdeyim sakin bir ortam isterim sorması yada anlatmam için siz işyerinde ki stresi direkt yansıtmaya acısını eşinizden çıkarmaya başlamışsınız bence…
Eşim sormadı mı? Ya sormayacak mısın karın bugün bunları bunları yaşadı derim…

Sizin evlilik birliği beklentiniz aşırı uç.
Adam arabaya bindiği anda noldu noldu diye sormasını bekliyorsunuz…
Anlatıyorum herhalde;

Önce selam verdim, arabadayız. video izliyor, arama geliyor konuşuyor. Markete gidiyorum, soruyorum aç mısın ona göre bir şey alacağım diyorum, yok hayır diyor. Maç var bugün ona hazırlık yapacağım diyor. Eve geliyorum, konuşmada, yaklaşık 45dkya kadar sürüyor. O sıra hal hatırımı sorar insan diyorum, bakın oturup konuşalım demiyorum. Diyorum ki ne yaptın halledebildin mi şu işlerimi halledeyim hayatım konuşalım.

Benimki meraklı Melahat, herkese hal hatırını sorup bana sormamasını saçma bulurum elbet. Ki bu ilk değil, ilk olsaydı belki ben şakayla karışık ben anlatırdım.
Sinir krizi geçirirken dahi adam oyun oynuyordu veya maçı düşünüyordu? Sevgi dilenmemin sebebi etkenler olabilir mi?

Peki burada anlattıklarınızı es gecerek soruyorum evlilik icindeki iletisiminiz nasil? Yani birbirinizle paylaşımda bulunur musunuz eve geldiğinizde ikiniz de telefona mi gomulursunuz?
Ya işte bunu diyorum, ben yemeğe eşlik etmesini istiyorum benimle. Geldiği gibi ya pc ya telefon. ya konuşmada ya da arkadaşlarıyla kulaklıkta konuşuyor. Bir şey yaşanmış mesela, bu bu kadar konumuz olacak bir sebep değil ki sakin bir zamanı bekleyeyim. Yemeği birlikte yaparken eee sonucu söylemedin demesi. Niye ısrarla kendimi dayatıp sevdirmeye çalışayım bıktım bundan.

Ya işte bunu diyorum, ben yemeğe eşlik etmesini istiyorum benimle. Geldiği gibi ya pc ya telefon. ya konuşmada ya da arkadaşlarıyla kulaklıkta konuşuyor. Bir şey yaşanmış mesela, bu bu kadar konumuz olacak bir sebep değil ki sakin bir zamanı bekleyeyim. Yemeği birlikte yaparken eee sonucu söylemedin demesi. Niye ısrarla kendimi dayatıp sevdirmeye çalışayım bıktım bundan.
Ya izin günlerimiz de dahi sabah kalktığında direkt pc ne yapıyorsun diyorum işim var diyor işine bakıyorum xx maçın yorumu tövbestağfurullah.

Ya izin günlerimiz de dahi sabah kalktığında direkt pc ne yapıyorsun diyorum işim var diyor işine bakıyorum xx maçın yorumu tövbestağfurullah.
Adam siz hiç yokmuşsunuz gibi yaşıyor. Meden evlendi o halde? Bedava seks için mi? İnşallah çocuk falan yoktur. Çocuk yokken boşanın gitsin. Bu nedir Allah aşkına.
İşten çıkmak vs. stresli ve konuşulması gereken bir konu. Tek kelime etmemesi hayvanlık. En azından üzülme hayatım bir şekilde üstesinden geliriz vs. demesi lazımdı. Bu kadarını demek yerine, telefonda lak lak edip siktirolup maça gidiyorsa, o adamla hala evli kalmanızın hiçbir mantığı yok. Boşansanız büyük ihtimalle sizin de agresifliğimiz gidecek.

Bunu ailemin yanında yapıyor çoğunlukla, annem her arabaya bindiğinde birisini arıyor. Hoş geldin demiyor mesela. Ben bir kere yaptım bunu, Aaaa ben miyim yapan.

Birbirinize hakaret ve küfür etmeyin.
Benim yuvam bu yüzden yıkıldı, çok zarar veriyorsunuz ilişkinize.
sktr git diyip durmayın hele, bu sözü o kadar sık duydum ki, en sonunda da s*ktr olup gittim.
O da çakarım makarım demesin.
Sizi kaybeder öyle bi çakılır ki görür nasıl çakılıyormuş.
Çok mu öfkelendiniz, geçin başka odaya,ağzınızı tutun.
Olmuyor mu, tahammülünüz yok mu birbirinize, medenice boşanın.

Bunu ailemin yanında yapıyor çoğunlukla, annem her arabaya bindiğinde birisini arıyor. Hoş geldin demiyor mesela. Ben bir kere yaptım bunu, Aaaa ben miyim yapan.
Diger mesajlarinizi da okudum adam sanki bekar hayati yasiyor gibi evde de yemegi/temizligi ve cinsel istegini karsilayan biri var iste modunda. Kusura bakmayin üzücü bir ifade oldu belki ama okurken size eş gibi degil de calisani ya da naparsa yapsin ona hizmet etmesi gereken biro gibi davraniyor. Bir paylasiminiz yok

Bence siz haklısınız. Bu vıt vıt sürekli telefonla konuşma olayı beni de sinir ediyor. Modunuz düşük bi iki konuşsa size moral verse tamam sonra baksın hayatına sanki 1 saat size dil dökecek değil ya.

Ama bence yok halimi hatrımı sor, yok sarıl bilmem ne demeyin bir daha. Böyle olunca kendini bişey sanmış belli ki. Onun yaptığı gibi yapın sizde. Arayın bi arkadaşınızı konuşun saatlerce.

Ben sizi hatalı buldum
Erkek olsam ve bir kadın beni sürekli azarlasa suçlasa dır dır etse tahammül edemezdim
İstediğiniz davranışı görmenizin yolu bu değil

Üstelik nefret de ediyormuşsunuz
Neden boşanmıyorsunuz

Diger mesajlarinizi da okudum adam sanki bekar hayati yasiyor gibi evde de yemegi/temizligi ve cinsel istegini karsilayan biri var iste modunda. Kusura bakmayin üzücü bir ifade oldu belki ama okurken size eş gibi degil de calisani ya da naparsa yapsin ona hizmet etmesi gereken biro gibi davraniyor. Bir paylasiminiz yok
Cinsellikle yok hayatımızda, 2 hafta oldu mesela. Hep bu döngüde.

Ben sizi hatalı buldum
Erkek olsam ve bir kadın beni sürekli azarlasa suçlasa dır dır etse tahammül edemezdim
İstediğiniz davranışı görmenizin yolu bu değil

Üstelik nefret de ediyormuşsunuz
Neden boşanmıyorsunuz
Göremedikçe zaten dırdırlanıyorum, 22 yaşında birisi olarak ben de dırdırlanmak değil mutlu bir hayat istiyorum. Paylaşmak, sevilmek, vakit geçirmek. O, ben ne söylüyorsam kendi derdini söyleyip benimkini unutuyor.

Evet nefret ediyorum bu huyundan ama harekete geçemiyorum bir türlü.

Günaydın herkeşe

Şimdi konuma hakim olanlar belki bilir, bilmeyenler için bu yazı üzerinden yorum/fikir vermeleri kafi. Sadece ek bilgi olarak dün istifamı verdim. Verdikten sonra patron resmen ağzıma s*çmaya yer arıyormuş. bir şey kaybolmuş benden bilip duruyor, ben de karşılık verdim durdum ikili münakaşa bir tık haddinden fazla oldu. Her neyse bu istifayı verdikten sonra bu şekilde davranması acayip stres yaptı ben de, yapmaması gerekirdi belkide her neyse çok üzerinde durmadım mesai bitti. Eşime de üstün körü anlattım olayı. Beni almaya geldi iş yerinden, canım sıkkın ama bu tip konularda kafama takmadım desem de takarım maalesef huyuma tükürem. Arabada bir şey sormadı Eşim, Eve geçti ben biraz atıştırmalık almak için markete inmiştim. Eve geldim, telefonla konuşuyor. (Bu arada ya bir adam her eve girdiğinde, çıktığında, yemek yerken telefonla konuşmaz gözünüzü seveyim gına geldi açma müsait değilsin sonra ararsın diyorum açıyor) Kahkahalar atıyor felan, ben de o konuşurken az telefonu bırakta karının hatırını sor ya dedim. Konuşması bitti, ne oldu diye sordu. Ya hayatım her gün her eve girdiğimde bir hoşgeldin bile diyemeden sen telefonla konuşuyor oluyorsun. Bari eve girerken açma şu telefonları arama kimseyi dedim. Ne alaka ya bir şey konuşuyorduk dedi. Ya konuş, biliyorsun ne kadar stresli olduğumu az ara ver konuşmana ne olur yani dedim. E ben sana zaten halini hatırını soracaktım dedi. Dedim bu mu sormak? Ya sen de iş yerinde kimseye bir şey söyleyemiyorsun bana patlıyorsun gerizekalı mısın nesin ya dedi. Anlamadım sorsan olayı anlatırım dedim, Sensin gerizekalı dedim, çakarım bir de diyince, s*kt*r git dedim ben de. 'he he' dedi, Bu duşa girdi ben de yemek hazırladım bir şeyler, yine konuşmuyoruz. YARABBİM ALLAHIM BU İLETİŞİMSİZLİK BENİ ÖLDÜRECEK BİR GÜN. Hala sormadı, sormadı, sormadı derken, 2-3 saat geçti aradan. Ya insan karına nasılsın demekten gocunur mu ya dedim, nasıl bir zihniyet, nasıl bir vurdumduymazlık bu ya dedim. Yine geldi benim en sevdiğim kelime 'Ne alakası var yaaaa, sen benim damarıma basıyorsun' dedi. Vallahi dedim ben böyle yapamıyorum. Allah aşkına sarıl, hatırımı sor bişi yap ya dedim. Yine yok. Dünde maç varmış sanırım onun hazırlığını yaptı, çekildi odasına. Ben salonda uyuyakalmışım. 1 gibi uyandırdı geç yatağa dedi. Orada uyumuşum, sabah ezanıyla bi baktım yatağa gelmemiş. Dedim senin ben a* artık yuh yani dedim.

Ya cidden ben abartıyor muyum, stresli geçirmişim. Sormak çok mu? Fikirlerinizi merak ediyorum. Vallahi billahi boşanacam en sonunda ya.
Derdimde dinlemeyip destek olmayacaksa o koca niye var? Allah yardımcınız olsun

Bence siz haklısınız. Bu vıt vıt sürekli telefonla konuşma olayı beni de sinir ediyor. Modunuz düşük bi iki konuşsa size moral verse tamam sonra baksın hayatına sanki 1 saat size dil dökecek değil ya.

Ama bence yok halimi hatrımı sor, yok sarıl bilmem ne demeyin bir daha. Böyle olunca kendini bişey sanmış belli ki. Onun yaptığı gibi yapın sizde. Arayın bi arkadaşınızı konuşun saatlerce.
Arkadaşım yok, oda biliyor. Bilmediğim bir yere taşındık ve öyle yakın bir arkadaşım yok maalesef.

Birbirinize hakaret ve küfür etmeyin.
Benim yuvam bu yüzden yıkıldı, çok zarar veriyorsunuz ilişkinize.
sktr git diyip durmayın hele, bu sözü o kadar sık duydum ki, en sonunda da s*ktr olup gittim.
O da çakarım makarım demesin.
Sizi kaybeder öyle bi çakılır ki görür nasıl çakılıyormuş.
Çok mu öfkelendiniz, geçin başka odaya,ağzınızı tutun.
Olmuyor mu, tahammülünüz yok mu birbirinize, medenice boşanın.
Sanmıyorum beni kaybetmekten korktuğunu. Boşanmıyor da, dilekçeyi bizzat yazdım önüne koydum. Yok, e çabanda yok. Adam sıfır sıfır iletişim. Abisi dahi arıyor beni biz böyle yetiştik. Ya yetiştiniz de kendinizi niye yetiştirmediniz.

Arkadaşım yok, oda biliyor. Bilmediğim bir yere taşındık ve öyle yakın bir arkadaşım yok maalesef.
Başka şehirde yaşayan arkadaşınız da mı yok. Kaç yaşındasınız. Birde eşinizi evlenmeden önce tanımıyor muydujuz :KK43:

Başka şehirde yaşayan arkadaşınız da mı yok. Kaç yaşındasınız. Birde eşinizi evlenmeden önce tanımıyor muydujuz :KK43:
Yok bir tane vardı, o da evlenme teklifi alınca değişti. Ben de üstelemedim 2-3 ay oldu. 22 Yaşındayım
ya böyle konuşmadığımız zamanlar oluyordu ama üstelemedim. Nereden bileyim, üff.

Yok bir tane vardı, o da evlenme teklifi alınca değişti. Ben de üstelemedim 2-3 ay oldu. 22 Yaşındayım
ya böyle konuşmadığımız zamanlar oluyordu ama üstelemedim. Nereden bileyim, üff.
Aaa küçükmüşünüzz. Umarım çözüm bulursunuz evliliğinize🌹

X