siz olsanız ne yapardınız?

Üzülmeyin bu tür seyler bir cok genc kadinin basina geliyor ve de gelebilir.
Onun icin yapmaniz gereken en gerekli sey belli prensiplerinizin oldugunu karsinizdaki
kisiye ögretmek.
Örnegin:
1.Is disinda patronlarinizin hic birisiyle" kahve icmek icin bile olsa" disari cikmamayi ilke edinin.
2. Normal insanlarin evde oldugu saat de evde olmaya calisin. Sizinde is disinda bir hayatiniz var, dolayisiyla
bunun görmezden gelinmesine müsade etmeyin.
3. Dikkatli giyinmeye calisin, bedeninizi kimsenin gözüne sokmamaya özen gösterin ve ölcülü gülün.
4. Iyi bir gözlemci olun. Gereksiz samimiyetten sakinin ve laubalilikten hoslanmadiginizi nazikce ifade edin.
5. Is disindaki meseleler haric patronunuzla ne telefonda konusun ne de mesajlasin.
6. Cok begendiginiz birseyde olsa asla hediye kabul etmeyin.
7. Hayat hikayenizi kendinize saklayin ve hic bir is arkadasinizin sizin hakkinizda bilmesi gerektiginden fazlasini
anlatmayin.
8. Gerektiginde, kimin kalbi kirilacaksa kirilsin acik ve net bir bicimde hayir demeyi bilin.

bunlari yapmayi basardiginiz takdirde ne isinizden olursunuz ne de cirkin bir muamaleye
maruz kalirsiniz.

Tek ihtimal görüyorum: Adamın yapısı bu ve böyle punduna getirip sarktığı tek kişi sen değilsin. Diğer patronların bunu bilmemesi mümkün değil. Biliyorlar ve kim bilir her gün o işyerinde kendi aralarında ne muhabbetler dönüyordur. Öyle bir ortamda hiçkimseye güvenemezsin.
İşten ayrılmalı mısın bilmiyorum. Ama şunu biliyorum, o gerilimle ikiniz de iş miş yapamazsınız. Gerçi adam yapar, çünkü böyle şeylere alışkın. Senin ise elin ayağına dolaşır, adama bilmeden istemeden başka zeminler hazırlarsın, iş iyice çığrından çıkar. Hatta seni evlenme vaadiyle kandırma ihtimali bile var. Böyle bir aldatmacaya meyillisin. Adamdan etkilenmişsin, istediğin kadar etkilenmedim de.
Ayrıca, olayın ertesi günü işe gitmediğin için çıkarılmış bile olabilirsin. Kimse arayıp sormadı mı neden gelmiyorsun diye? Bence pazartesi gününü bekle, önünü gör. Ve bu arada başka iş ara.
Bu arada yorumların hepsini okudum, açıkçası "zemin hazırlamışsın" diyen arkadaşlara katılıyorum.
Bazı arkadaşlar ise 23'ünde müdür olmanı garipsemiş. Bunu şöyle açıklayabilirim... Özelde kıdem ve sıfat olayları biraz farklıdır. Kamudaki gibi değildir. Bazı sektörlerde o işin asıl tanımı müdürlük olmasa bile elemana o sıfat verilir. Çünkü hem krurum içinde hem müşteri karşısında ciddiye alınan bir sıfatı olsun istenir. Özellikle satış, reklam gibi departmanlarda böyledir. hiras'ınki de böyle diye tahmin ediyorum. Yani kızın "bilmemne uzmanımız hiras" olarak değil de, "bilmemne müdürümüz hiras" olarak tanıtılması şirketin işine gelir.
Oganizasyon sektöründe zaten genç eleman tercih edilir, onun da dediği gibi. Eğer o işi torpille alsaydı, patronu bu kadar rahat davranamazdı bence.
hiras, çok uzun yıllardır iş dünyasında olan biri olarak sana nacizane tavsiyem: Resmi ve mesafeli ol, saf olma, hayal kurma ve kendini veya pozisyonunu gözünde fazla büyütme.
Umarım hatalarını görür ve bundan sonra doğru adımlar atarsın.

ahh hirass ahhh :KK31::KK31: günlük ahalisinin çogunun kendine göre dertleri var..çogu dert yanmaya geliyor..bir seni aşık görürdüm adam gibi sevgili var ne güzel mutlu diye gıptayla bakardım :KK31:

adamın karizmasına kapıldığın belliydi..mesafe koymak için geç kaldın sanki..daha ilk gün eve bırakayım dediğinde hayır demeliydin..bir ne oluyoruz deyip set çekmeliydin..

umarım doğru kararı verirsin..adam gibi adam yok bugünlerde..sevgiline, aşkına sahip çık :KK19: işinle ilgili yorum yapamayacagım..

Niyeti belli. Saf olma ve kendini kullandırtma. Yarın bekaretini verirsin çalışmaya devam edersen orada. Sen bilirsin psikolojin iyi değil sen bu tarz oynaşmadan hoşlanmıyorsun ama senin sevgilin veya eşin olmayan biriyle bara içmeye gidiyon. Sende normal değilsin.

karalamak adına değil de üzüntümü paylaşmak ve "olan olmuş bundan sonra ne yapabilir yol gösterelim" diye mesaj atan tüm arkadaşlara gönülden teşekkürler ediyorum :KK16:

şurada neler neler söylediniz ama şunu söyleyeyim ki "kınadığınız her şey bir gün sizin de başınıza gelecek".. bu sözümü unutmayın HIRAS yazmıştı dersiniz..

benim şuanda en büyük hatam mesafeyi koruyamamak oldu çünkü çok güler yüzlü bi insanım.. sürekli gülerim gülümserim... bunu yanlış anlayıp farklı bi girişimde bulunan biriyle karşılasınca da ne yapacağımı şaşırdım ışık tutulmuş tavşana döndüm...

keşke yaşanmasaydı ama keşkelerle bi yere gelinmiyor, dersimi çıkardım saflığımın farkına vardım..

bundan sonra taviz vermek yok, işin zor kısmı ilk günler karşılıklı birbirimize nasıl davranacağız acaba..

ne psikolojik bozukluğu bıraktınız ne masum ayağına yatan evlilik düşkünü biri oluşumu.....

fesatlıkla yapılmış her yoruma vereceğim tek cevap : KİŞİ KENDİNDEN BİLİRMİŞ İŞİ ..

bundan böyle beni tanımayan kişilere de akıl danışmama kararı aldım zaten, şurda doğru dürüst yardımsever yorumlar yapmaya çalışanlar genellikle günlük arkadaşlarım oldu.. çok teşekkürler günlükdaşlar :KK31:

karalamak adına değil de üzüntümü paylaşmak ve "olan olmuş bundan sonra ne yapabilir yol gösterelim" diye mesaj atan tüm arkadaşlara gönülden teşekkürler ediyorum :KK16:

şurada neler neler söylediniz ama şunu söyleyeyim ki "kınadığınız her şey bir gün sizin de başınıza gelecek".. bu sözümü unutmayın HIRAS yazmıştı dersiniz..

benim şuanda en büyük hatam mesafeyi koruyamamak oldu çünkü çok güler yüzlü bi insanım.. sürekli gülerim gülümserim... bunu yanlış anlayıp farklı bi girişimde bulunan biriyle karşılasınca da ne yapacağımı şaşırdım ışık tutulmuş tavşana döndüm...

keşke yaşanmasaydı ama keşkelerle bi yere gelinmiyor, dersimi çıkardım saflığımın farkına vardım..

bundan sonra taviz vermek yok, işin zor kısmı ilk günler karşılıklı birbirimize nasıl davranacağız acaba..

ne psikolojik bozukluğu bıraktınız ne masum ayağına yatan evlilik düşkünü biri oluşumu.....

fesatlıkla yapılmış her yoruma vereceğim tek cevap : KİŞİ KENDİNDEN BİLİRMİŞ İŞİ ..

bundan böyle beni tanımayan kişilere de akıl danışmama kararı aldım zaten, şurda doğru dürüst yardımsever yorumlar yapmaya çalışanlar genellikle günlük arkadaşlarım oldu.. çok teşekkürler günlükdaşlar :KK31:

Yine bir kk klasiği.:KK14: Doğrular söylenince,acı gerçekler pervasızca ortaya dökülünce üyelere yaylım ateşi...:KK8:

Senin anlattığın kadarına yorum yaptık,ne ekleme var ne çıkarma.

arkadasim sen simdi gidip en iyi arkadsinada bunu anlatsan sana soyleyecegi ilk sey "yeni tanidigin biriyle nasil bu kadar samimi olursun" olurdu.
Yorum yapan cogu arkadasda bunu demis. Seni kim kinadi ? senin yazdigin bu cevap "bir gun bu olay sizin basiniza gelsinde goreyim sizi" der gibi ben boyle algiladim.... Bunlari soylemen yerine herkeze yorumlari icin "tesekkur ederim" deseydin en azindan karsimizda hatasini anlamis bir genc kiz oldugunu bilecektik
Bu basliga cevap yazar herkez sana zaman ayirip yardimci olmaya calismis!

Son düzenleme:
Merhaba hanimlar

Inanilmaz sinirlendim konuyu okuyunca neden mi cunku konu sahibi meslekdasim ! Konu sahibinin dedigi gibi bizim sektorumuzde bir yerlere gelmek icin kadinligini kullanmaya falan asla gerek yok birde parantez icinde genelde denmis ankarada bu isi yapan sayili firmalar var ben bu firmalarin haliyle tumunu biliyorum pazartesi bu capkin mudur kimmis yuksej ihtimal ogrenicen.:KK47::KK15:

Elit bir yerin muduru mesai bitimi yeni muduru ile turku barda! sarhos olup yakinlasma derdinde ne igreti bir durum.
Birde hic bir organizasyon firmasi yeni aldigi elemani direk mudurlukle baslatmaz hele buyuk elit! firmalar

Son düzenleme:
Ben olsam hemen istifayı basardım...

Her gün tacize uğramaktansa, işsiz kalırım daha iyi...

kendıne haksızlık etme bence saf değilsin.
senı kınayan olmadı ki.:KK14:

sen izin vermeseydin bunların hiçbiri olmazdı kuzum:KK14:
biz sana bunları söyledık dıye ''kınayan''olduk.

böyle düşündüğüne göre zamanında sende birilerini kınamışsın demek ki!.

Son düzenleme:
Allahim konuyu simdi tekrar okudum arkadas meslekdasim degil bir mekanin organizasyom muduru imis

Kesin kendisiyle yakinda tanisagiz aralar bizi su mekanin yeni muduru ben oldum tanismak istiyorum firmanizla falan filan diye

Birde mekanların en cok degisen elemanlari organizasyon mudurleridir sizi alir almaz neden mudur yaptilar anladim simdi .

Son düzenleme:
Ben de farklı düşünemedim doğrusu.
Belki adamla sadece biraz flört etmek istedin ama o flörtle kalmadı (tabii).
Açık söylemek gerekirse,bu kız rahat,geceyi kesin evde bitiririz diye düşünmüştür.

İşe devam etmen fikrine katılmıyorum.Aşılmış bir sınır,tekrar çizilmez.
O noktayı geçmişsiniz,bundan sonra mesafe diye birşey olmaz.
Sen mesafe koydukça ya üsteleyecek veya reddedilme psikolojisiyle kötü davranacaktır.
Bildiğim kızlardan değilmiş,bravo kıza,hanım kızmış diye düşünüp geri adım atacağını hiiiç sanmıyorum.

mesaj tekrarıı.........

Son düzenleme:
Allahim konuyu simdi tekrar okudum arkadas meslekdasim degil bir mekanin organizasyom muduru imis

Kesin kendisiyle yakinda tanisagiz arasin bizi su mekanin yeni muduru ben oldum tanismak istiyorum firmanizla falan filan diye

Birde mekanlar en cok degisen elemanlari organizasyon mudurleridir sizi alir almaz neden mudur yaptilar anladim simdi .

Müdürlük bana tuhaf gelmedi aslında.
Bazı özel şirketlerde,hele küçük olanlarda,elemandan çok müdür var :)

Ama siz aynı sektördensiniz,daha iyi bilirsiniz tabii.

Müdürlük bana tuhaf gelmedi aslında.
Bazı özel şirketlerde,hele küçük olanlarda,elemandan çok müdür var :)

Ama siz aynı sektördensiniz,daha iyi bilirsiniz tabii.

yok yok meslekdaş değilmişiz arkadaş bir mekanın organizasyon müdürü imiş yani müdür olması çok normal , ben direk organizasyoncuyum

ama şunu anlamadım ben ,hiras 10 kasımda aşk mesajı yazmış günlüğe yani 14 gün önce işe de gireli 1 hafta olmuş

yani o sevgilisinden 10 kasında ayrıldığını düşünürsek nasıl hemen birinden hoşlanabiliyor onu anlamadım

patron 33 yaşında ve bekar.. ben de 23 yaşındayım.. oturduğumuzda muhabbetimiz çok keyifli oluyor işle ilgili olsun başka konularda olsun.. bi yere gider muhabbet ederiz diye düşündüm o öyle diyince..

-----------

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: 1 haftada bu boyuta gelmek üstün beceri cidden..

yahu anlayamadıgım 1 haftada neyin muhabbetini yaptın da keyifli olduguna kaanat getirdin..

adamın karizması sizi sizden almıs anlasılan..

kendini harca(t)ma:KK19:

Son düzenleme:

O halde bundan sonra günlük bölümüne açın dertlerinizi...Zira kimsenin sizi tanımaya çalışıp buna göre yorum yapmak gibi bir mecburiyeti olamaz.. Buraya aktardığınız olaylar zinciri üzerinden yorum yapıldı...

Sizin probleminiz, patronunuzdan etkilendiğinizi/hoşlandığınızı açık açık söylemeyişinizdir...
Eğer "arkadaşlar evet patronum ama, ben bu adamdan çok etkilendim, ama onun bana yaklaşımı böyle oldu" deseydiniz kimse size kalkıp ta " ne işin var patronunla gece barda?" sorusunu yöneltmezdi...Bu anlamda sizi kınamazdı..(Aklı başında olanlar tabi)...

Rica edeceğim hayal kırıklığınızın faturasını buradaki insanlardan çıkarmayın...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir tane yapıştırsaydın da görseydi senin hayatının patronu kimmiş!

Son düzenleme:
X