siz olsanız ne yapardınız?

popüleritemizi arttırınca ne oluyor ki,
ödül falan mı veriyorlar?

yine söylemeden edemeyeceğim
sanırım senın amacında bu.

baksana aklına neler neler getiriyorsun

aşağıdaki yazıyı günlük topiğine ayın 10unda yazmış hiras sadece ve sadece 15 gün önce

günlüüükk, evde bunalım bunalım takılırken dün aşk aldı götürdü beni, arkadaşlarla çok keyifli bi akşam geçirdik oyunlar oynadık

ama hava o kadar soğuktu ki, kaptım şifayı

bugün de yastık yorgan yatarken birden bi mesaj geldi, çok güzel romantik bi mesaj, eğer iyileşmek istiyorsan kapıya çık temalı bi yazı kapıyı bi açtım ki o paspal halimle, karşımda aşk

3 poşet dolusu alışveriş yapmış bana, iyileşmem için ne gerekiyosa almış, abur cubur meyve vitamin ne ararsan var içinde en sevdiğim çikolatalardan cipslere kadar

ay nasıl mutlu oldum nasıl anlatamamm

hastalık filan uçup gitti

bana en büyük ilaç onun kokusu, sevgisi

allahım çok şanslıyım maaşallah bize

evlerimiz o kadar uzak olmasına rağmen bu soğukta kalkıp gelmiş yaa sürpriz yapmış bana, 5 dakika sonra da işe yetişmek için koştur koştur gitti ve geç kaldı benim yüzümden.. kıyamam yaa çok duygulandım günlüükk

kimisi arar bulamaz böyle sevgiliyi kimiside kıymet bilmez iki dakikada aklı karışır

kimse kusura bakmasın bu patrondan etkilenmedim diyenlere inanmak güç çünkü adamdan bayağı etkilenmiş ki 15 gün için böyle yazdığı ilişkisine 15 gün sonra sürüncemeli diyor

yazık ki sevgiliside anlattıklarını yapıyor konu sahibi mutlu olsun diye

ne diyelim inşallah hakkettiği gibi bir kız bulur ve mutlu olur...

Son düzenleme:
kk da yorum yapinca populer mi olunuyormus?
konu sahibi "siz olsaniz ne yapardiniz?" diye adi ustunde bir baslik acmissiniz biz de biz olsak ne yapardik onu konusuyoruz zaten senin istedigin cevabi biliyorum ama o cevap dogri degil demek ki ki basina bunlar gelmis. bence yasindan dolayi yeterince olgun degilsin işe gitmemen de bunu kanitliyor ben kimsenin seni kiskandigini dusunmuyorum burda belki kiskandigini dusundugun kisilerin hayat sartlarini gorsen sen kiskanirsin ayrica "kiskandiniz beni bööö" yorumu da cok cocukca geldi bana.
madem senin istedigin yorumlari yapmamizi isitorsun baslik acma burda evde ac bir word dosyasi kendi kendine sor cevapla. sevgilin ne oldu diyenlere niye kiziyorsun onu anlamadim? sevgilisine insanin aski bitebilir ama bunu saklamak icin iyi kiz imaji cizmek icin bu kadar ugrasmak antipati yapiyor. ben yuzde yuz eminim ki durustce yazmis olsaydin herseyi ve duygularini burada cok yararli cevaplar alicaktin. gercek hayatta belki bunu boyle anlatsan "ah caniiim pislik erkekler dikkat et yaa bence ayrilma isinden trip at konusma.mudurle" cevabi alacagin insanlar vardir ama ben gercek hayatta da olsa ayni seyleri soylerdim ve bu yuzden de cok az tanidigim insanlar bile gelip bana danisir dogru konustugum ve yanlislarini gosterebildigim icin. bence sanslisin ki boyle bi yer var yoksa ucurumdan atlayana kadar pohpohlayip duran arkadaslardan hicbir fayda gelmez bir bakmisin ki coktan atlamissin o ucurumdan.

bir de arkadaslar elbet hayat bu sevgilisi de bi sekilde gorup duyacaktir olanlari sizin iciniz rahat olsun. arkadas yaptiklarinin sonuclarini gordukce bizi hatirlayacak.

Arkadasim sana katiliyorum :) cogu insan kendisini 1 gram sevecek birini bulamazken boyle durumlar soz konusu nasil oluyor... iste olay hep daha iyisini istemekle alakali tek uzuldugum sey Hiras adli uyemizin sevgilisi...

bu da arkadasin etkilenmedigini soyledigi karizmatik zengin mudur hakkinda yazdiklari

"Bugün işteki 3. günümdü günlük, aman maaşallah o kadar sevdim ki işimi*her sabah güne keyifle başlıyorum ve güle oynaya gidiyorum işe, pozisyonum çok iyi, şartlar çok iyi, olanaklarım çok iyi.... Allahıma binlerce kez şükürler olsun.. 5 aydır işsizdim ama sonunda beklediğime değdi.. hatta yeni mezun birine oranla çok yüksek bi pozisyondan başladım iş hayatına, keyfime diyecek yok çok şükür**dillendirmekten korktuğum için gelip sana yazayım dedim, yoksa kimseye bahsedemiyorum konumumu*bu akşam çıkışta beni eve patronum bıraktı günlük.....ne düşüneyim sence? fesatlık mı olur aklımdan farklı türlü şeyler geçirmek?*alt tarafı eve bırakmış ne var bunda diyeceksin belki ama, "seni ilk gördüğüm an" diye başlayan cümleler kuruyor bana...*işin kötü yanı o kadar karizmatik ki tüm şirket adamın ağzının içine bakıyor ama o hep benmle..*ne yaparsa beni çağırıyor her şeyde benim fikrimi alıyor..bugün yolda gelirken "bana sigarayı bıraktırcak kadınla gurur duyarım" dedi, ona sigarayı bıraktırmamı istedi... bu arada patron 33 yaşında ve bekar..*ay bilemedimm**kötü niyetli bi insana benzemiyor ama insanların niyetini anlamakta hep sıkıntı çekerim, insan sarrafı değilim ki bi bakışta anlayayım .. neyse zamanla çıkar kokusu, ama onun yanında olmak keyifli.. hiç bu kadar güçlü, ayakları yere sağlam basan bi erkek görmedim.. onun merakı var sanırım şuan içimde..hayırlısı olsun.. bu durumdan sevgilim hiç hoşnut değl tabi, aramız fena bozuldu..*kendimi işe vereyim yapacak çok şey var.. geri kalan şeyleri düşünmek bile istemiyorum bu aralar*"

Aranızda çokta ukalaca şeyler yaşanmamaış canım.
Sanırım bu ilk iş yerin bunun için 12 ye gece patronla bulunmak gibi bir cahillik etmişin.

Şunu çok iyi bil ki, bende eski tecrübelerime bakarak söylüyorum, patronundan kesinlikle arkadaş olunmaz. Eminim hd sinemaya gidecek kafanızı dağıtacak onunda seninde bir çok arkadaşınız vardır.

Bundan sonra yapman gereken işine kaldığı yerden devam etmen ve patronunla arana bir mesafe koyman. O sana işindeki ciddiyetle hayran kalsın sadece.

Sevgilisi onu çok seviyor olabilir; hiras da onu çok sevmek zorunda mı ya?
Zaten yeni başlamış bir ilişki.
Çocuk istediği kadar güzel şeyler yapsın ya da söylesin.
Kız belki soğudu 15 gün içinde. Olamaz mı???
1 günde bile neler değişebiliyor.
Sevgili meselesine takılmak ve üstelik günlük gibi özel bir topikten -özel çünkü dış üyelere açık değil- alıntı yapıp buraya kopyalamak çok çirkin asıl.
Kimsenin sevgili mevzusuna girmeye hakkı yok burada.
Bambaşka bir soru sordu, olay nereye geldi. İnanılır şey değil.

bu kadar kısa sürede nasıl muhabbet kurup, nasıl ilerlettiniz o muhabbeti anlamadım.adamın karizmasına dayanamadınız sanırım.

5 dk bile olsa sinema teklifi kesinlikle yanlış...

sizi iğneleyen yorumlar yapılınca da "kişi kendinden bilir işi" şeklindeki sözleriniz çok çirkin.

her türlü yorum gelir burdan. rahatsız olacaksanız konu açmayacaksınız...

ayrıca bir arkadaşımızın sizin konumunuzu,olanaklarınızı kıskandığını söylemişsiniz, pes diyorum.bence siz bunlarla övünen , övünmeyi seven birisiniz.

iş meselesine gelince ;

hemen bırakın. Adam belki yüzünüze birşey demez,diyemez ama arkanızdan çok şey söylenir.

o yaşta , o konumdan,olanaklardan vazgeçmek zor olacak ama, adınız kötüye çıksın istemezsiniz herhalde

pes doğrusu.inanamıyorum ya.günlükte yazanları okuyunca şok oldum.hirasın sevgilisi için üzüldüm.hiras demiş ki;hayırlısı olsun.evet ben de öyle diyorum; herkes için hayırlsı neyse o olsun..bazen eldekilerin kıymetini anlamak için insanın bir takım sınavlardan geçmesi gerekir.belki de hiras o yoldadır kim bilir.ben kınamak istemiyorum,ancak hakikaten durum iç gıcıklayıcı.arkadaşın biri de günlükten alıntı yapmak çirkin falan demiş.iyi de burası sanal ortam ve o günlük ,kilidi olan ve sadece günlük sahibinin okuyabileceği bir şey değil ki.herkesin okuyabileceği şey özel değildir ve burada paylaşılması kaçınılmazdır.keşke yazmasaymış hiras böylesine ayrıntı vererek hayatıyla ilgili gelişmeleri.keşke kendine özel gerçek bir günlük tutsaymış.hani derler ya insan ayıbını örtmeli işte o hesap.bence bu konu kapansın ki biz de aynı hiras gibi nefsimize yenilip,birinin ayıbını iyice ayyuka çıkarmayalım.

Son düzenleme:

güzel konuştun anlaşılır umarım

sadece 3 sayfa okudum ve bu mesajı görünce sizin bu adamla bir ilişki yaşamak istediğinizi ama çok hızlı gitmek istemediğinizi anladım işinizden çıkmıcaksınız o kadar karalı değilsiniz iyi bir işi kaybetmek istemiyosunuz benim anladığım bu birazda saf gördüm seni o patron senin gibi kaç eleman eskitmiştir dikkatli ol derim

Son düzenleme:
Her zamanki gibi sevgili hemcinslerimiz o kadar yüklenmiş ki konu sahibine !
Konu amacından sapmış gitmiş..
Arkadaşlar yapmayın !
Kaçınızın başına gelmedi !
Evet "hiras" ın hatası var o da bunu kabul etmiş, farkında zaten !!
Kız bize " Ne yapabilirim ?" diyor..
Siz ise ahkam kesmeye devam ediyorsunuz !!!
Ben üzerimde bol mu bol bi eşofmanla tacize uğradığımı bilirim. İlla ki yol vermek gerekmiyor !!!
Hiç bir şekilde davetkar olmadığım halde sapık patronumun yavşamasını da bilirim ! Adamın içinde varsa herşey bahane olur !!

Hiras ,
Sana verebileceğim tek tavsiye ;
Eğer sevgilini seviyorsan, onunla mutluyum onu çok seviyorum evlenmek istiyorum diyorsan,
Bence kendine ve sevgine saygı duyup işten ayrılmalısın.
Duyguların düşüncelerin karışıyorsa oturup ciddi anlamda düşünmeni tavsiye edebilirim sana.
Eğer patronun sana ilgi duyar sana kafayı takarsa daha kötü sonuçlara varabilirsin.
Sevgiyle kal..

Son düzenleme:
Haftasonundan beri okuyorum ama yazamadım bir türlü. Olan olmuş artık. Yaşın küçük, tecrübesizsin.... İlk kez gördüğün rol modelden etkilenmen gayet doğal, keşke o aşamalara taşımasaydın ama yaşanmış bitmiş.

Eğer orada çalışmak istiyorsan biriminin değişmesini talep edebilirsin ya da patronuna "o akşam olanları ve sizin bana olan davranışınızı sırf işimi cok sevdiğim için yoksaydım. Lütfen bundan sonra işçi ve patron gibi davranın, aksi takdirde ben işi bırakmak zorunda kalacağım" diyebilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…